Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
16
Favori
42.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harman başlığı özellikle çok öksüz kaldı. Celalettin üstad da pek takılmıyor sanki artık
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Üstad memlekete gitti ise yanılmıyorsam yaylaya çıkıyor ve net problemi ve oradaki işler dolayısı ile ilgilenemiyor olabilir mevsimseldir diye umuyorum.
  • Herkeze selam ve iyi akşamlar dilerim.tavsiyenize ihtiyacım var bose kullanıcıları olarak yardımcı olursanız memnun kalıcam, sistemim sadece müzik üzerine, cihazlarım amfi pio A70 kulelerim jbl e100 sistemimden memnunum fakat biraz daha detaya ihtiyac duyuyorum ve bose 601 ıı Almayı düsünüyorum bas konudunda biraz endisem var e100 rin 30cm bass ları var bose601 rin basları doyucu olurmu diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    Bosenin yeni serisi çıkmış,lifestyle 525 ve 535 series 3 olarak.Uydular tamamen değişmiş nerdeyse ve bir önceki seriye göre boyutlar birazcık büyümüş.Ben pek beğenmedim.Siz alacak olsanız hangisi seriyi tercih ederdiniz ?
  • mayers M kullanıcısına yanıt
    Bose yenilemeye gitmiş ilk başta bana da tuaf gözüksede git gide cazibe kazanmaya başladı gözümde, Hatta son olarak da CineMate 520 yi sahalara sürdü şahsen bence olumlu olmuş yeni modeller
  • merhaba

elimde uzun zamandır kullanamadığım bose 601 series 1 modeli var baya eski bir modeldir bilenleriniz vardır belki
    bu ürünleri şuan için kullanamıyorum ve içim acıyor nedeni wooferların foamları yani kenar süngerleri zamanla toz gibi döküldü bunu adam gibi tami ettirebileceğim herhangi bir servis bileniniz var mı acaba

internette birşeyler araştırdım tamr kiti olarak bu lastikler falan satılıyor ancak yurtdışında satıldığından dolayı baya pahaşıya geliyor kargo yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler
  • bence ebay'den tüm tamir kitlerini alabilirsin ama bulunduğun yerde adam gibi değiştirecek birini bulmalısın yoksa yazık olur o güzelim hop'a slm arkadaşlar 87 yılından beri bose
    kullanıcısı biri olarak aranıza katılmış bulunuyorum,genel olarak bir toplamada ben yapmış olayım bose gerçekten boyutuyla verdiği ses açısından çok zıt olan bir marka ben ilk
    olarak bose 301 serisiyle ve 305 serisiyle tanıştım 80'li yıllarda o yıllarda plakçılık yapıyorduk şimdi olmayan bir meslek olduğu için yaşı genç arkadaşlar pek bilmezler belki o yıllarda
    bırakın cd'yi plak bile herkeste bulunmaz ve herkes kaset dinlerdi ve yine o yılların efsane isimlerinden kenwood,akai,pioneer ve sony gibi markalar çok revaçta ve herkes bu gibi
    markalara yönelirken biz dükkanda devasa pioneer hpm serilerinin yerine yeni bir hop. almak için sirkeci doğubanka gittiğimizde dükkan sahibi bize bose'yi önerdiğinde dalga geçiyor
    sandık ama adam kolonları dinlettiğinde kafayı yemiştik resmen hatta bir ara çalan başka hop'lardamı var diye aramaya başlamıştık ve hemen dükkana almıştık sene 87 ve sene 2015
    hala dükkandalar.bir arkadaşın yazdığı şeyide 89 yılında ilk am5 ile tanışınca yaşadım o ufacık küplerden böyle bir sesin gelebilmesinin imkanı yok dedim ve arkadaş tezgahın altına koyduğu bass modülü gösterince şaşırdım çünkü bugüne kadar hep direkt refleksiyon hop. dinlediğim için böyle bir sistemi görünce şaşırıp kalmıştım doğrusu ,yani işin özü fazla uzatmayayım bu güne kadar birçok marka kullandım ve denedim ama beni gerçekten etkileyen en iyi markalardan biridir bose,fiyatı pahalımı evt pahalı ama bu kalitedeki hangi hopların fiyatı ucuz ki! bir bakın dali,tannoy,heco,jbl,magnat,wharfedale,genelec hiçbiri bose'den ucuz olmadığı gibi birçoğu çok dahada pahalıdır.evt bunların içinde bose kadar hatta daha iyi hoplarda var ama dediğim gibi bose'de bence parasını sonuna kadar hak ediyor.ben şu an sinema sistemimde bose acoustimass 15 serie-2 kullanıyorum ve gerçekten sinema için muhteşem amfim technics sa-dx 940 stereo için bose 601 serie-3 ve alman malı hoplarım var amfimde sony ta-2650 pc'de bose companion 5 ve sinema sistemimde ek olarak bose
    vcs-10 center kullanıyorum ve hepsinden çok memnunum ama baştada yazıldığı gibi 5.1 ile stereo sistemleri sakın karıştırmayın stereo için stereo sistemlerini film için 5.1 sistemlerini ayrı kurmanız gerekir eğer detaya önem veriyorsanız sakın bunu acoustimass sistemi direkt refleksiyon sistemi ilede karıştırmayın okuma frekanslarını ihtiyaç duyulan enstrümana göre yapıyorlar mesela bir acoustimass 6,10,15 farketmez 5.1 sistemli kolonla müzik dinleyin birde acoustimass 5 ile dinleyin ne dediğimi anlarsınız am5 stereo olduğu için müzikte her zaman
    5.1 sistemlerinden daha iyi çalacaktır bazı bilmeyen arkadaşlar 5.1 sistemlerle müzik dinleyip bose hopları kötülüyorlar ama çok yanlış böyle düşünen arkadaşlara evde birde 601 serisisiyle müzik dinlettiğimde kafayı yiyorlar,neyse şimdilik bu kadar diğer tecrübelerimi de daha sonra yazmaya çalışırım.. iyiyki varsın BOSE.....

• Fanatizim zirvede ustat

• dali,tannoy,heco,jbl,magnat,wharfedale,genelec

Su yazdıklarınız in hemen hemen hepsi daha iyi dediğiniz sistem den

Ac15 3. Nesil kullanıp ta zar zor Sattim cidden kötüydü benim kriterlerim e gore

• Bose'un bu fiyatı hakettiğini düşünmüyorum. AC15 gibi bir takım kimse kusura bakmasın 4500 TL gibi bir rakam etmez.
  • o zaman bana aynı kalitede ve daha ucuz alternatif sunun o zaman?? sonra sese yüklendiğinizde bass seslerin nasıl bozulduğunada bakın ondan sonra bir daha karar verin
    bendeki 15 eski kasa irlanda yapımı,haa şunuda söyleyeyim şu anda çinde üretilen yeni serileri bende pek beğenmiyorum doğrusu,ben bugüne kadar sinema sistemlerinde
    bose kadar iyi sound'u bir de definitive serisinde buldum ama dediğim gibi fiyat olarak hiç farkları yok ama boyut olarak çok yer kaplarlar..
  • Arkadaş şu bizim Türk milleti Bose'yi sevemedi gitti.
    Yurt dışı fuarlarda standı ençok ilgili gören kalabalık olan platformlardan birisidir BOSE.
    Sıkıntı şu Türkiye distribütörünün Modern elektroniğin her zaman pahalı satmasıdır.

• Ben de AM15 ilk seri kullanıcısı olarak sinema performansından çok memnunum. Bir de ikinci el 2800TL gibi bir rakama alınca, iyi bir fırsattı çünkü 3500-4000TL altına hiç bulunmuyor.
    Ancak sinema performansına rağmen müzikte beni de tatmin etmedi, belki de ufak odamdan dolayıdır (3,5x2m). Sesler çok yakın ve derinden değil direk gözünü çıkarmaya geliyorum der gibi...
  • 5.1 sistemler müzikte hiçbir zaman tatmin edici olmazlar dostum maalesef müzik dinlemek için stereo bir amfi ve kolon sistemi kurman gerekir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubtatto

5.1 sistemler müzikte hiçbir zaman tatmin edici olmazlar dostum maalesef müzik dinlemek için stereo bir amfi ve kolon sistemi kurman gerekir....

Forumda birçok arkadaş 5.1 sistemlerle iyi derecede Müzik performansı almaktalar 5.1 sistemle iyi müzik dinlenmez diye birşey yoktur.Sistemin 5.1 olması iyi müzik dinlemeye engel değildir tabiki bu sistemin kalitesiyle doğru orantılıdır..

• X-GeN X kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman linkteki ürün hepten fırsat mı oluyor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-bose-acoustimass-15-series-iii-plus-vcs-10-center-199021939/detay/
  • Di Renovatio kullanıcısına yanıt
    Bu center elbette iyi olabilir ve fark yaratabilir ancak 700tl fiyat etiketi epey abartılmış diye düşünüyorum. Ebayde 150-200$'a bulunuyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-bose-acoustimass-15-ev-sinema-sistemi-5-plus1-cift-kuplu-uydularla-196829229/detay

Şuna da bakın o zaman, benim ilanım ve gerçekten ilgileniyorsanız düzgün bir indirim de yaparım

• Hocam sizin ki eski seri benim verdiğim ilanda ki yeni seri artı vcs 10 center mevcut ben kendim için değil sevdiğim bir arkadaşım istekli bu set konusunda mesaj attık bu arkadaşa son 3.000 TL ye bırakıcağını söyledi bakalım arkadaş heralde bu hafta içi fırsat bulursa gidip bakacak özellikle yeni seri istiyor kendisi çünkü
  • aydın sakaryali arkadaşım sen hi-fi hakkında hiçbirşey bilmiyorsun o zaman hiçbir 5.1 sistem markası ne olursa olsun stereo sistemler gibi müzik çalamaz sistemin oluşumuna aykırı bir durum zaten haa o 5.1 sistemle dinlenen müziğin tınısı ve tonajını
    yeterli bulanda olabilir herkesin kulak zevki ve beklentisi değişiktir ama sakın 5.1'i müzik adına stereo hele birde kaliteli bir stereo sistemle sakın karıştırma daha öncede yazdığım gibi zaten 5.1 amfiye stereo bağlamak çok kullanışlı olmasada
    aynı amfiye bir acoustimass 15 serisi bağla birde acoustimass 5 bağla ne dediğimi anlarsın.Di Renovatio arkadaşın sana attığı linkteki 15 serisi yani seri 2 oluyordu yanlış hatırlamıyorsam seri 3'ten daha iyi ve daha kalitelidir zaten seri 3'lerin sesini pek fazla olumlu
    bulamadım doğrusu yanlışta hatırlamıyorsam bu seriler uzak doğuda üretilen serileriydi yerinde olsam x-gen arkadaşın tavsiye ettiği seriye yönelirdim temizse ve irlanda veya mexico yapımıysa iyidir.vcs-10 ise evt kendi içinde barındırdığı küp hoparlörlerden
    daha iyi bir center'dır doğrusu ama bende her ikiside olduğu için bizzat test ettim farkı şöyle vcs-10 içinde bass hoparlörde bulundurduğu için küpten daha kalın okuyor aslında olması gerekende bu sanırım ama olmazsa olmaz da değil yani ayrıca malum sitelerde 500-700 lira arasında satıldığıda doğrudur çünkü hala çok tutulan bir center hop'tur 90'lı yılların sonlarında üretilmeye başladığından beri fazla değer kaybetmemiştir ayrıca e-bay'de denilen fiyata almak ta hiç kolay değildir çünkü amerikada bile ortalama 2. elleri 85-125 dolar aralığında satılıyorki birde üstüne kargosunu koyunca fiyatı buradakinden çokta farklı olmaz zaten ona bakarsanız e-bay'de herşey bizdekinden çok ucuz özellikle amerikada ama maalesef birçoğuda türkiyeye mal yollamaz,zaten olsaydı kimse buradan alışveriş yapmazdı herhalde güzelim cihazlar bizdekinin en az yarı fiyatına satılıyor..

• ubtatto U kullanıcısına yanıt
    Ben zaten Stereo ile kıyaslamadımki sadece Forumda birçok hobby daşın stereo sistem kurulu olmadan sistemlerini geliştirerek iyi müzik dinlediğini biliyorum dedim.Ayrıca arkadaş bana link falan da atmadı Bosenin bilmem ne seriside aramıyorum bende GoldenEar Tecnology varken ne yapayım Acoustimass 5 i,15 i falan.Sen bizi Teknoloji Marketlerde satılan 5.1 sistemlerle dinliyor sanıyorsun galiba.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.