Şimdi Ara

Bu bağlantı güvenilir değil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
55.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
    2. ınternet'ı çift tıklatın.
    3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
    4. HTTP 1.1 ayarları, "Proxy ile yapılan bağlantılarda HTTP 1.1 kullan" onay kutusunu tıklatarak temizleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

Microsoft sitesinde buldum..

Ayrıca simdi gördüm nette sistem saatinizi kontrol edin hocam Windowstan ve biostan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fleetwood Mac -- 12 Temmuz 2011; 19:51:14 >
  • Herkese iyi geceler.

Sorunum hotmail, gmail, facebook veya bilgi gireceğim herhangi sitelerde "Bu bağlantı güvenilir değil" veya "Sertifika Hatası: Gezinme Engelledi" diye uyarılar alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

* DNS Ayarım: 208.67.222.222 / 208.67.208.208 olarak ayarlı.
    * Antivirüs programı olarak: ESET Smart Security kullanıyorum. (Günceldir).
    * İnternet Tarayıcılarım: İnternet Explorer 8, Mozilla Firefox, Google Chrome (Tarayıcılarımın üçünde de aynı sorun var).

Umarım detaylı bilgi verebilmişimdir. Hayırlı geceler.

• Güvenlik ayarlarıyla mı uğraşmak gerek acaba
  • o dediğiniz siteler sanırım https kullanan siteler olduğu için. (pek bi ayrıntısını bilmiyorum) farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin
  • Hocam zaten bilgisayarımda kullandığım üç tarayıcı var. İlk mesajımda da yazdım, opera indirsem yine aynı uyarıları alacağımdan eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dEs_

Güvenlik ayarlarıyla mı uğraşmak gerek acaba

İşletim sistemim XP "Windows Güvenlik Merkezi" ayarlarımda Güvenlik Duvarı ve Virüsten Korunma "Açık" sadece "Otomatik Güncelleştirmeler" kapalı... Bundan dolayı olabilir mi?
  • Konu günceldir. Sorun devam ediyor.
  • BIOS'tan ya da işletim sistemi üzerinden tarih ayarlarınızın doğruluğunu kontrol edin. Ayrıca saatinizinde güncelleğine dikkat edin. ''Sertifika hatalarına'' sebebiyet vermektedir.
  • @ Desoxyn07 - makedonn

Elinize sağlık. Hiç dikkat etmedim, sorun halledildi.
  • krstarica arkadaşım Allah razı olsun sırf sana cevap yazayım diye tekrar üyelik girdim ,tarih saat düzeltince anında oldu diğer arkadaşlara da duyurulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: heretix999

krstarica arkadaşım Allah razı olsun sırf sana cevap yazayım diye tekrar üyelik girdim ,tarih saat düzeltince anında oldu diğer arkadaşlara da duyurulur

Estagfurullah rica ederim.

Iyi gunler.
  • krstarica teşekkürler!
  • Kısaca pc'deki yıl,ay,gün ve saatten ayarlarından yapıyor bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLACK PRINCE -- 23 Ekim 2013; 21:32:33 >
  • Merhaba;

Bu sorun çözülmüş ama bendeki versiyonu şu şekilde. işe başladığımdan beri şirket ağında bu tarz bi hata almıyordum ama geçenlerde akşama doğru bir anda bu hatayı almaya başladım.Ama aynı pc ile farklı bir ağda https ile her hangi bir siteye girmeye çalıştığımda hata almıyorum. Sorun PC de değil şirket ağında var gibi geliyor ama neyi değiştirmiş olabilirler merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar önerisi olan yok mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

BIOS'tan ya da işletim sistemi üzerinden tarih ayarlarınızın doğruluğunu kontrol edin. Ayrıca saatinizinde güncelleğine dikkat edin. ''Sertifika hatalarına'' sebebiyet vermektedir.

Hocam pardon yılın hortlatmasını yapıcam ama bu saat tarih ayarları benim zaten otomatik.Yanlış olma şansı yok yani.Başka bi yerden mi ayar çekiyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xandrodis

1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
    4. HTTP 1.1 ayarları, "Proxy ile yapılan bağlantılarda HTTP 1.1 kullan" onay kutusunu tıklatarak temizleyin ve sonra Tamam'ı tıklatın.

Ayrıca simdi gördüm nette sistem saatinizi kontrol edin hocam Windowstan ve biostan

alıntıdaki herşeyi denedim ancak hiçbirşey değişmedi bu arada bende sadece mozillada açılmıyor oyunlar diğer bütün tarayıcılarda çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem87

quote:

Orijinalden alıntı: Xandrodis

1. Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelin ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.

alıntıdaki herşeyi denedim ancak hiçbirşey değişmedi bu arada bende sadece mozillada açılmıyor oyunlar diğer bütün tarayıcılarda çalışıyor

hocam açıkçası mesajı yazalı 5 sene olmuş. tarayıcılar güncellendi, işletim sistemleri değişti internette güncel çözümleri bir araştırın.

• Konu hort, bir şey sormam gerek. Sanal makineye XP kurdum Chrome'dan bir sayfaya girmeye çalıştığımda yine bu sorunla karşılaşıyorum. Tarih, saat vb şeylerden kaynaklı değil. Aynı sayfaya ana makinemde (win10) rahat girebiliyorum. Tek sebebi XP olması mı? Hiçbir şekilde çözemez miyim? Burada ve internette çoğu yerde bahsedilen HTTP 1.1 ayarını da yaptım değişen bir şey yok. XP'de Chrome'un eski v49 sürümünü (32 bit) kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 16 Ekim 2018; 18:20:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.