Şimdi Ara

0 km Teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
16.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Allah kısmet ederse yarın astra H benzinli teknik gri renkte aracımı teslim alıcam.

İç döşeme koruma ve karter muhafaza sacı hediye edildi boya korumaya da 100 lira civarı istiyorlar.indirimli fiyatıymış.

En önemlisi aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Bazı arabalar tırdan indirilirken vs. çizilip boyanıyormuş sonra da müşteriye dorudan satış boya ölçümü yaptırmalımıyım???

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_avalon

Arkadaşlar Allah kısmet ederse yarın astra H benzinli teknik gri renkte aracımı teslim alıcam.

İç döşeme koruma ve karter muhafaza sacı hediye edildi boya korumaya da 100 lira civarı istiyorlar.indirimli fiyatıymış.

Bazı arabalar tırdan indirilirken vs. çizilip boyanıyormuş sonra da müşteriye dorudan satış boya ölçümü yaptırmalımıyım???

Kontrol etmeniz gereken ilk'lerden biri aracın faturasında yazan fiyat olmalı. Bazı bayiler alıcıların buna dikkat etmemesi nedeni ile kazanç sağlıyor. Size tavsiyem MTV hariç ödediğiniz para ile faturadaki rakam tutuyor mu kontrol edin. Eğer bin liralarla ölçülecek bir fark varsa itiraz edin. Bu ya size indirim olarak yansır ya da doğru şekilde fatura kesilir.

• Aracınız hayırlı olsun. Kazasız-belasız keyifli sürüşler.

Bir sorun olacağını tahmin etmiyorum. Şayet olursa hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz.

Yanınızdayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muccio

quote:

Arkadaşlar Allah kısmet ederse yarın astra H benzinli teknik gri renkte aracımı teslim alıcam.

Kontrol etmeniz gereken ilk'lerden biri aracın faturasında yazan fiyat olmalı. Bazı bayiler alıcıların buna dikkat etmemesi nedeni ile kazanç sağlıyor. Size tavsiyem MTV hariç ödediğiniz para ile faturadaki rakam tutuyor mu kontrol edin. Eğer bin liralarla ölçülecek bir fark varsa itiraz edin. Bu ya size indirim olarak yansır ya da doğru şekilde fatura kesilir.

Şimdi ben tam olarak ne yaptığımı anlatayım.

Elimde hyundai accent lx marka aracımı takasa bayiye verdim.

aracın fiyatı 34 bin 951 Tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_avalon -- 18 Kasım 2011; 10:44:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muccio

quote:

Şimdi ben tam olarak ne yaptığımı anlatayım.

Elimde hyundai accent lx marka aracımı takasa bayiye verdim.

aracın fiyatı 34 bin 951 Tl

9 bin benim aracım 26 binlira farkı kredi kullandım.pazarlık yapmadık desek yeridir.

Kredi başvurusu için Bankacı arkadaş Bayii den Proform Fatura istedi.

Proform fatura da 33 bin 981 Tl yazdığını gördüm.Arkadaşa sordum bu aracın anahtar teslimi fiyatıdır dedi ben bin lira fark oldugunu söyledim o da bayiyle görüş dedi.

1 hafta dır otomobil almak için didiniyorum iş bozulsun da istemiyorum sizce izlemem gereken yol nedir?

Araç da banka tarafından rehinli olacak sanırım şasi no falan almışlar kredi sözleşmesinde.

Size tavsiyem yüzsüze karşı yüzsüz olun. Ne yazık ki ülkemizde sistem böyle yürüyor. Aracı aldığınız bayiiye gidip en yetkili kişiyle görüşmek istediğinizi söyleyin. Bunu da bağıra çağıra yapın. Çünkü hem sizden hemde devletten 1000tl karşılığı vergi kaçırıyorlar. Bu işin adı hırsızlıktır. Size bu ücret vergi vs. diyebilirler, kesinlikle inanmayın. Ben faturamda verdiğim miktarın aynısını görmek istiyorum yoksa mahkemeye vereceğinizi söyleyin. Bunları da mümkün olduğunca sert şekilde dile getirin. Sizin aracınızın tahmini MTV'si 500tl den fazla olamaz. O nedenle sakın bu aracın vergisi dediklerinde inanmayın. Ödediğiniz paranın tam mikatını faturada görmek istediğinizi söyleyin. Kabul etmezlerse bekleyin avukatımı çağırıyorum dersiniz (Avukatınız olmasa bile bunu söyleyin)
    Hiçbir bayii hırsız damgası yemeyi göze alamaz. O nedenle ya aradaki farkı nakit olarak alın, ya da yeni fatura düzenlettirin. Arabayı alamam diye de endişelenmeyin. Siz yüzde yüz haklıyken onlar yüzde yüz haksız.
    Saygılarımla.

• Siz kullanacağınız kredi miktarına bakın. Yani 26.000 TL diyorsunuz. Asıl bu önemli.

Ayrıca borcunuz bitinceye kadar aracınız rehinli olacaktır. Bu da normel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Aracınız hayırlı olsun. Kazasız-belasız keyifli sürüşler.

Bir sorun olacağını tahmin etmiyorum. Şayet olursa hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz.

Yanınızdayız.

Teşekkürler.inşallah gerek olmaz.
  • Bence burası türkiye diyip aracı birde kaporta ustasına gösterin...Vuruğu yada taklası varmı..Malum böyle olaylarla karşılaşılıyor...Valla ben şu zamanda alsam yağacağım şey aynen budur..Adamlar garip garip bakar ama Eşşeği sağlam kazığa bağlamak lazım..Adamlar arabayı şovruma çekerken dokunduruyorlar hatta tırdan düşürdüklerini bile duydum sonra adam satarken kazalı olduğunu öğreniyor..Forumdada yer almıştı bi seat alan arkadaşımız araç dışarda sergilenirken kuş sıçmış oda boyanın içine etmiş haliyle..Akşam alıyor çok dikkat edemiyor..SOnra baya uğraştı durdu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.