Şimdi Ara

Dovme abdestı gecırır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
13.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaslar soru acık.dınen bı sakıncası var mı abdest gecırır mı?

• Kan cikar bu konudan daha once yaralamislardi beni :D dinen bozuyOmus ama bence sakincasi yok :D
  • Palavradır o gerekçe. Boya derinin altına enjekte edildiği için suyun deriye değmemesi gibi bir engel söz konusu değildir. Fakat yine de dine göre dövme vücuda verilen kalıcı zarardır ve bu nedenle günah sayılıyor birçok uzman tarafından.
  • Deri altına yapıldığı için bişey olmuyor.Ama geçici dersen o sorun işte.
  • Abdest olayini bilmiyorum ama vücud'a zarar verdigi için günah
  • Tesekkurler.
  • Derinin altına yapıldığı için abdeste engel değil. Ancak Hz. Muhammed'in yasakladığı söyleniyor bu tip şeyleri. Ne kadar doğrudur bilemem tabi.

• Dağılabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sons0fAnarchY -- 10 Temmuz 2011; 3:17:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DayNNite

Dağılabilirsiniz.

Nihat Reyiz!!!

• Gidip bi hocaya sorsana
  • Yok abdest konusunda bi sıkıntı olmaz. Ama Peygamber Efendimiz dövme yapan/yaptıranlara lanet etmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliDumrul93

quote:

Orijinalden alıntı: DayNNite

Dağılabilirsiniz.

Nihat Reyiz!!!

hadi beyler dövme yaptırmaya

• ben de dövme var hocam.abdest geçirir.youtube a yaz nihat hatipoğlu dövme diye çıkan videoyu izle.ayrıca dövmenin üstünden kıl bile çıkıyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamım abdest geçirir ama dinen dövme yaptıranlara lanet edilmiştir ancak önceden müslüman olmayıp sonradan müslüman olan birine dostum senin döwmen war müslüman olamazsın mı diyeceksiniz.. bizim millet işine yarayacak kısımları kendisine almayı iyi bilir .. öyle bi problem olmasa bnde yaptırırdım lan nie böle yapıyonuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkayboys

ben de dövme var hocam.abdest geçirir.youtube a yaz nihat hatipoğlu dövme diye çıkan videoyu izle.ayrıca dövmenin üstünden kıl bile çıkıyor :D

Zaten dövmenin yasak olmasının nedeni abdest geçirmeme olayı değil.Videonun ilerisinde anlatıyor yasak olduğunu.
  • Geçici dövme dediğimiz olay da Hint kınası. Yani sonuçta kına. Kadın erkek normalde de kına yakıyor eline ayağına. Sonuç olarak Geçici Dövme'nin de abdest geçirmesi gerekmiyor mu mantiken?
  • Muslumanin dovme ile ne isi var..., inanisina gore yasak zaten.
  • dövme dinen caiz değildir şeytanın nasıl yiyeceği bismillah sız yemek se kelimesi harfi yada resimleri de insan vucuduna yapılan dövme olarak geçer
    Sahih-i Müslim'de olması gerekir
    İbni Mesud hazretleri Dövme yapan ve yaptıran, peruk takan ve taktıranlara lanet olsun diye rivayet etmiş bu hadis e atfen haşr suresi 7 ayette
    Resulullahın size verdiklerini alın, yasakladıklarından sakının denilmektedir caiz olmadığını bildiren hadis de
    Ebu Davud tarafından gene "Kaşlarını incelten ve dövme yaptıran lanetlenmiştir" olarak geçer

ÖNEMLİ NOT:deri altına yapıldığından gusle ve abdest e mani değildir cunup kalındığında yada abdest bozulduğunda dövme deri altında ise temizlik geçerlidir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

quote:

Orijinalden alıntı: Berkayboys

ben de dövme var hocam.abdest geçirir.youtube a yaz nihat hatipoğlu dövme diye çıkan videoyu izle.ayrıca dövmenin üstünden kıl bile çıkıyor :D

Zaten dövmenin yasak olmasının nedeni abdest geçirmeme olayı değil.Videonun ilerisinde anlatıyor yasak olduğunu.

ben yaptırdım hiç bi sıkıntıda hissetmiyorum.göğsümede yaptıracam şimdi.sanki herşeye 4 4luk uyuyorlar gibi bazıları ağır laf ediyor.herkes kendine müslüman.kimseninde başkasına laf etme hakkı yok.
  • Dövme eğer gerçek dövme ise yani iğneyle derinin ALTINA işleniyor ise abdest geçerli olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.