Şimdi Ara

Gemide çalışmak!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
107.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben Anadolu meslek lısesı mezunuyum acıktanda Uluslararası ılışkıler okuyorum gemıcı olabılme sansım nedır. Denizi seviyorum karaya baglayan bırsey yok en azından aılemın bankaya olan borclarını oderım. Yasım 21 arkadaslar bı cevap veren olursa sevınırım.
  • ben 11 sene uzak yol gemilerde çalıştım
    öncelikle şunu söylemek istiyorum birkaç senedir denizcilik dünyanın en kötü mesleği seçiliyor madencilikten bile kötü
    ilk öce edinmeniz gereken belgeler var tayfa olmak için gemi adamı kursalrına devam edip sonunda sınava girip yeterlilik belgesi almanız gerekiyor güvertede çalışacaksanız gemici olarak başlıyorsunuz makina için yağcı olarak başlıyorsunuz bundan hariç sağlık raporu almanız gerekiyor ve pasaport almanız gerekiyor ilkokul mezunları bile alabiliyor
    diyelimki bütün bu belgeleri aldınız sıra geldi iş bulmaya okadar kolay değil birincisi yeni ve tecrübesizsiniz bu sebeple kimse size iş vermek istemeyecektir ikincisi yeni gemiciler yurt dışına kaçmaya meyillidirler onun için kimse size iş vermek istemeyecektir anca bir tanıdığınız yakınınız yardımıyla bulabirsiniz sakın ola bu işin simsarları var onlara para kaptırmayın
    hepsini hallettiniz bir şirkrtte iş buldunuz gemide çalışmaya başladınız film daha yeni başlıyor öyle bahsettiğiniz gibi yüksek meblağda paralar tayfalar için söz konusu değil 1000 dolar civarı aylık genelde gemiler yabancı bayraklı olduğu için sigorta filanda yok gittiğin gemi yük gemisi veya tanker olacaktır ağır çalışma koşulları var mobing var kötü yemekler var kafayı yemiş manyak gemiciler var artist kendini beğenmiş zabitler var güvertede fırtına makina dairesinde 50 derece sıcak var 50 60 günü bulan uzun seyirler var aden körfezinde korsanlar var türlü çeşit tropik hastalıklar var özlem var hasret var aylarca limana çıkmayı bekleyip limanda dışarı çıkamamak var kontratın bitse bile şirket çekmediği sürece gemide kalmak var var oğlu var gemi yüzen hapisanedir

• quote:

Orijinalden alıntı: karayel33

ben 11 sene uzak yol gemilerde çalıştım
    öncelikle şunu söylemek istiyorum birkaç senedir denizcilik dünyanın en kötü mesleği seçiliyor madencilikten bile kötü
    ilk öce edinmeniz gereken belgeler var tayfa olmak için gemi adamı kursalrına devam edip sonunda sınava girip yeterlilik belgesi almanız gerekiyor güvertede çalışacaksanız gemici olarak başlıyorsunuz makina için yağcı olarak başlıyorsunuz bundan hariç sağlık raporu almanız gerekiyor ve pasaport almanız gerekiyor ilkokul mezunları bile alabiliyor
    diyelimki bütün bu belgeleri aldınız sıra geldi iş bulmaya okadar kolay değil birincisi yeni ve tecrübesizsiniz bu sebeple kimse size iş vermek istemeyecektir ikincisi yeni gemiciler yurt dışına kaçmaya meyillidirler onun için kimse size iş vermek istemeyecektir anca bir tanıdığınız yakınınız yardımıyla bulabirsiniz sakın ola bu işin simsarları var onlara para kaptırmayın
    hepsini hallettiniz bir şirkrtte iş buldunuz gemide çalışmaya başladınız film daha yeni başlıyor öyle bahsettiğiniz gibi yüksek meblağda paralar tayfalar için söz konusu değil 1000 dolar civarı aylık genelde gemiler yabancı bayraklı olduğu için sigorta filanda yok gittiğin gemi yük gemisi veya tanker olacaktır ağır çalışma koşulları var mobing var kötü yemekler var kafayı yemiş manyak gemiciler var artist kendini beğenmiş zabitler var güvertede fırtına makina dairesinde 50 derece sıcak var 50 60 günü bulan uzun seyirler var aden körfezinde korsanlar var türlü çeşit tropik hastalıklar var özlem var hasret var aylarca limana çıkmayı bekleyip limanda dışarı çıkamamak var kontratın bitse bile şirket çekmediği sürece gemide kalmak var var oğlu var gemi yüzen hapisanedir

Yabancı bayraklı gemiler sigorta parasını veriyor.

up

• NE oldu yattımı gemi işi? Gidipte gelen yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

NE oldu yattımı gemi işi? Gidipte gelen yok mu?

oraya gidenler bir daha geri dönmediler joe
  • arkadaşlar bazı sebeblerden dolayı Halk eğitimden ayrıldım(kovuldum diyelim daha iş vermezler).Bilgisayar Programcılığı mezunuyum.Yakın arkadaşım Kaptan seni gemici yapalım boş boş duracağına çalış hiç olmazsa ufkun genişler dedi kanıma girdi.Sevgilim falan terk etti.Geride beni bekleyecek ailemden başka kimse yok.Pazartesi bu işi yapabilmem için kursa yazılacağım
    İyisi kötüsün anlattı.Gemici olup güvertede çalışırsın öyle ağır işide olmaz boya badana tamir dedi.Denizi severim suyu severim.Açıkcası "Karada aradığımı bulamadım belki deniz de kazanan olurum"duygusuda var.Ama tabiri caizse bu mesleği itin g*tune sokanda çok.İş sorunumda olmaz.Uzun yola çıkmayıda düşünmüyorum
    Bu işi yapan arkadaşlar blgilendirirse sevinirim.İlk başlarda yurtiçinde kalmayı yada en fazla ukrayna vs demir atan firmalarda çlaışmak istiyorum parası değilde yapabilirmiyim acaba korkudu için
    Aynı şekilde kaptan arkadaşım"baktın olmuyor inersin ilk limanda gemiden" de diyor
    yaş 27 bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 17 Ocak 2015; 17:16:29 >

• bende çalışmak isterim yardımcı olacak birileri var mı ?
  • up
    ben de merak saldım

daha başka bilgisi deneyimi olanlar varsa yazsın
  • bende merak saldım. elektrik zabitliği düşünüyorum. konu ile ilgili bilgisi olan var mı ?
  • arkadaşlar bende merak ettim ya bulunduğum yerden cidden çok sıkıldım maaşı iyi bi iş arıyordum gemi işi kafama yattı tecrübeli bi arkadaş varsa yardımcı olabilirmi acaba ?
  • Gemide çalışmak gerçekten de öyle karada olmuyor gemiye gideyim bari diyerek çıkılacak bir yolculuk değildir.
    Tüm yaşamını insanoğlunun doğasına aykırı şekilde yaşamak durumunda kalıyorsun. Evet tüm yaşamını diye özellikle dedim. 3-5 sene bile denizde çalışsan artık seni geri dönüşü olmayacak şekilde etkileyip hayatın boyunca unutamayacağın izler bırakacaktır sende.

Bu konuda amatör bir blog sitem var.
    Eğer denizcilik ile ilgili merak ettiğin konu varsa, nereden nasıl başlanılacağını vb. öğrenmek istiyorsan özel mesaj yolu ile bana ulaş, sana bloğumun adresini vereyim ve olabildiğimce yardımcı olayım.

Bu herkes için geçerli tabiki de. :D
  • herkes sevgili oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslae 3 kafadar gemiye cikmak istiyoruz daha once calisan varmi

• olmaz
    millet birbirine gönlünü veriyor
  • merhaba. ben de gemide çalışmak istiyorum. lisans mezunuyum. 1500 lira kurs ücreti verip gemi cüzdanı çıkartan bir firmayla salı gününe randevu aldım görüşmek için. ayrıca biraz araştırınca dolandırıcı firmaların olduğunu da gördüm. bu işe ne diyorsunuz gemide çalışanlar veya bu süreci yaşayanlar maaşlar söylenildiği gibi midir nasıldır, düşüncelerini aktarırlarsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren B.

merhaba. ben de gemide çalışmak istiyorum. lisans mezunuyum. 1500 lira kurs ücreti verip gemi cüzdanı çıkartan bir firmayla salı gününe randevu aldım görüşmek için. ayrıca biraz araştırınca dolandırıcı firmaların olduğunu da gördüm. bu işe ne diyorsunuz gemide çalışanlar veya bu süreci yaşayanlar maaşlar söylenildiği gibi midir nasıldır, düşüncelerini aktarırlarsa çok sevinirim.

Haberlerde okuduğum kadarı ile dolandırıcı çoğu gemi adam lisansı çıkartmalrrin

• ne iş yapıcan gemide
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

quote:

Orijinalden alıntı: Eren B.

merhaba. ben de gemide çalışmak istiyorum. lisans mezunuyum. 1500 lira kurs ücreti verip gemi cüzdanı çıkartan bir firmayla salı gününe randevu aldım görüşmek için. ayrıca biraz araştırınca dolandırıcı firmaların olduğunu da gördüm. bu işe ne diyorsunuz gemide çalışanlar veya bu süreci yaşayanlar maaşlar söylenildiği gibi midir nasıldır, düşüncelerini aktarırlarsa çok sevinirim.

Haberlerde okuduğum kadarı ile dolandırıcı çoğu gemi adam lisansı çıkartmalrrin

bana da öyle geldi. iş garantisi var denildi ama ne derece...
  • naif adam işi değildir denizcilik adamı mal eder denizler. ilk defa gidiyosan bil istedim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.