Şimdi Ara

Panasonic P42ST33E plazma alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
8.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anda Panasonic P42G20E plazma kullanıyorum. Çok da memnunum. Am bu televizyonu başkasına verip P42ST33E almayı düşünüyorum. ST33 3D tv. Aralarında çok fazla fark bulamadım. G20'de olan Viera Cast ve THX modu ST33'de yok. Ama ST33'ünde 3D olması, MKV oynatması, daha yeni bir panel oluşu gibi artıları var. ST33'le ilgili daha detaylı bilgi verebilen olursa çok sevinirim...

• hangi uydu alıcısı kullanıyorsunuz acaba bende aynı modeli yeni aldım ve uydu alıcım yok henüz ne yapsam karar veremiyorum.media playerla mkv olayını çok rahat çözebilirsiniz.bence sg gözlüklü aktif 3d olayını bir daha düşünün.lg lw serisini fpr gözlüklü 3d yi deneyin önce.klasik baş dönmesi,mide bulantısı ve bağ ağrısı sorunları bunda yok gibi çünkü teknolojisi farklı.forumda çok detaylı incelemesi var bence bir okuyun.
  • Uydu alıcım yok. Teledünya kullanıyorum. Tv'deki dahili tunere conax modül taktık. Receiver kullanmıyorum yanı. Olduğunuz yerde kablo tv varsa başka alternatif aramayın bence.
  • peki bu tvde ışık yansıması sorununu nasıl çözdünüz?
    salona gün ışığı geldiğinde izlemek sorun olur mu sizce ?
  • ST33 modeli benimde dikkatimi çekiyor, özellikle kampanyalarla 2000 altını görmesi ile oldukça dikkatimi çekti.

Panel inceliğine baktım ve gw30'dan daha ince olduğu yazıyor panasonic web sitesinde. Cihazı henüz teşhirde inceleyemedim. Balçova Vatan'da vardı ama bütün panasonicler kapalı olarak tutuyorlar teşhirde. Herhalde ısınma sorunları görülmesin diye tahmin ettim.

Esasen incelik çok mühim değil, kalın olsun da yansıma olmasın diyorum. İncelemek lazım cihazı.

Foruma da fazla güvenmeyin. Sürekli teknoloji mağazalarına bakıyorum takipteyim ancak daha hiç bu cihazın teşhirini görmedim. Cihaz da çok yeni. Buna rağmen cihaz iyidir diyenler var, tavsiye ederim diyenler var. İyi niyetlerinden şüphem yok ama söylediklerinin doğruluk değerinden kesinlikle şüpheliyim.

• Vatan'ın kampanyasından 1999 TL'ye aldık. Fiyat olarak çok çok iyi. Benim P42G20E'ye göre çok ince. Ayrıca 3 boyutlu ve bütün medya dosyalarını oynatıyor. İlk izlenimlerim iyi yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leppard

Vatan'ın kampanyasından 1999 TL'ye aldık. Fiyat olarak çok çok iyi. Benim P42G20E'ye göre çok ince. Ayrıca 3 boyutlu ve bütün medya dosyalarını oynatıyor. İlk izlenimlerim iyi yani...

g20'ye oranla yansıma ve genel görüntü olarak nasıl. Aynı ayarda mıdır, daha mı iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Vatan'ın kampanyasından 1999 TL'ye aldık. Fiyat olarak çok çok iyi. Benim P42G20E'ye göre çok ince. Ayrıca 3 boyutlu ve bütün medya dosyalarını oynatıyor. İlk izlenimlerim iyi yani...

g20'ye oranla yansıma ve genel görüntü olarak nasıl. Aynı ayarda mıdır, daha mı iyidir?

Yansıma G20'ye göre daha az. G20'de teledünya kullanıyorum. ST33'den uydu bağlantısıyla görüntü aldık. O yüzden G20'nin görüntüsü biraz daha iyi geldi bana. Ama fark olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta ST33 daha yeni ve gelişmiş bir panel.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Yansıma G20'ye göre daha az. G20'de teledünya kullanıyorum. ST33'den uydu bağlantısıyla görüntü aldık. O yüzden G20'nin görüntüsü biraz daha iyi geldi bana. Ama fark olduğunu zannetmiyorum. Sonuçta ST33 daha yeni ve gelişmiş bir panel.

ST33'de Teledünya deneme şansınız olmadı mı eğer modüllü üyelikse ve kablo varsa pek zor olmaz.

G serisi üst seri, S serisi alt seri. Öte yandan G20 serisi eski ST33'de yeni bir seri. Dolayısıyla ekonomik bir 3d olsun derken G20'den daha kötüsünü almak hoş olmaz. Bu yüzden çekiniyorum biraz ST33 konusunda. Pany sitesinden inceledim g30'dan daha ince bir panel söz konusu olması çok dikkatimi çekti. Yine neotion pdp bir panel ve dahili uydu da var. Aslında daha ne olsun :)

Bir daha ki uygun kampanyada takipteyim bu cihazı. Bir de teşhirde incelersem tam olacak.

• bildiğim kadarıyla st33e de infinite black pro panel var.yani aynı gt30 daki gibi zaten kayseri vatan da ikiside var.st33e nin paneli gt30 ile nerdyse aynı.ben bir fark göremedim.fakat st33e nin yanında gw20 vardı .gw 20 siyahlar st33e deki kadar siyah değil gri-siyah gibi.bu bağlamda 2000tl civarında fiyatı panasonic plazmalar için çok iyi.bilen varsa yazsın st33e ile gt30 arasında teknik özellik olarak ne gibi farklar var.ben pek fark göremedim de.fiyat olarak da nerdeyse 1000 tl fark var.
  • g20 lier neo pdp plasma yazıyor st33 ise neoplazma diyor direkt.
    ikisinin arasındaki fark ne acaba?
    kaldıki ürünün Almanya sitesinde 2 modelde aynı fiyata satılıyor 1099 €

Türkiyede satılan Panasonic lerin ilgili ve detaylı bilgilerini birebir model uyumlu tanıtımlarını panasonic almanyadan inceleyebilirsiniz.

http://www.panasonic.de/html/de_DE/Produkte/TV-Ger%C3%A4te/VIERA+NeoPlasma-TV/TX-P42GW20/%C3%9Cbersicht/3563421/index.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: usa2006

bildiğim kadarıyla st33e de infinite black pro panel var.yani aynı gt30 daki gibi zaten kayseri vatan da ikiside var.st33e nin paneli gt30 ile nerdyse aynı.ben bir fark göremedim.fakat st33e nin yanında gw20 vardı .gw 20 siyahlar st33e deki kadar siyah değil gri-siyah gibi.bu bağlamda 2000tl civarında fiyatı panasonic plazmalar için çok iyi.bilen varsa yazsın st33e ile gt30 arasında teknik özellik olarak ne gibi farklar var.ben pek fark göremedim de.fiyat olarak da nerdeyse 1000 tl fark var.

GW20'ye razıyken ST33 daha iyiyse görüntü olarak bence alınır. Hala da inceleyemedim...
  • Vatan'da şu andaki fiyat 2500 civarında. Vatan veya diğerleri yeniden 2000 liralık bi kampanya yaparsa bence kaçırılmayacak bir tv.
  • quote:

Vatan'da şu andaki fiyat 2500 civarında. Vatan veya diğerleri yeniden 2000 liralık bi kampanya yaparsa bence kaçırılmayacak bir tv.

bu yorumuna katılıyorum.ben de 2000 altını görürse kaçırmam bu tv'yi....
  • quote:

bildiğim kadarıyla st33e de infinite black pro panel var.yani aynı gt30 daki gibi zaten kayseri vatan da ikiside var.st33e nin paneli gt30 ile nerdyse aynı.ben bir fark göremedim.fakat st33e nin yanında gw20 vardı .gw 20 siyahlar st33e deki kadar siyah değil gri-siyah gibi.bu bağlamda 2000tl civarında fiyatı panasonic plazmalar için çok iyi.bilen varsa yazsın st33e ile gt30 arasında teknik özellik olarak ne gibi farklar var.ben pek fark göremedim de.fiyat olarak da nerdeyse 1000 tl fark var.

bu dediğin teknik olarak imkansız.G20 serisinin siyahları ST30'lardan iyi.ölçümler var.Eğer iki televizyonu karşılaştırıyorsan bütün yazılımsal ayarlarını aynı hale getirip karşılaştırman gerekiyor.Yani oradaki G20'de parlaklığı +10 basıp gösteriyor olabilirler.O nedenle sen siyahları o şekil görmüş olabilirsin.

• quote:

Vatan'da şu andaki fiyat 2500 civarında. Vatan veya diğerleri yeniden 2000 liralık bi kampanya yaparsa bence kaçırılmayacak bir tv.

Diğerleri derken? Vatan'dan başkasında rastlamadım bu tv'ye. Darty'de 46ST33 var 42 yok. Teknosada ST33 de ST30'da hatta S30 da yok.
  • vatan da 100 den fazla tv var .adamların işi gücü yok de sırf tv yi satmak için ayarını değistireceğini sanmıtorum. beni gördüğüm şu pany st33e de deki siyahalr aynı vt daki gibi tam siyah fakat g20 deki on nazaran gri siyah gibi .ayrıca bulunduğum vatanda lg promotorü var.satmak için lg yi ön plana çıkarırlar.ayrıca gözlerime mi güveneyim teknik tabloya mı.mesela c6000 de 20000000(2 milyona bir dinamik kontrast ) varken c650 de 150000(150 bine 1 dinamik kontrast ) var fakat alırken yayn yana kıyasladım c6000 in daha fazla parlak olması dışında görüntü de hiç bir fark göremedim.şimdi soruyorum.teknik değerler bakarak değilde gt30 ve st33e yi yanyana karşılaştırma imkanı olanlar lütfen bana söylesin ,görüntüde ne gibi farklar var? zaten st33e şu an sadece vatan da var galiba bir de bir kaç snal mağaza da.
  • quote:

vatan da 100 den fazla tv var .adamların işi gücü yok de sırf tv yi satmak için ayarını değistireceğini sanmıtorum. beni gördüğüm şu pany st33e de deki siyahalr aynı vt daki gibi tam siyah fakat g20 deki on nazaran gri siyah gibi .ayrıca bulunduğum vatanda lg promotorü var.satmak için lg yi ön plana çıkarırlar.ayrıca gözlerime mi güveneyim teknik tabloya mı.mesela c6000 de 20000000(2 milyona bir dinamik kontrast ) varken c650 de 150000(150 bine 1 dinamik kontrast ) var fakat alırken yayn yana kıyasladım c6000 in daha fazla parlak olması dışında görüntü de hiç bir fark göremedim.şimdi soruyorum.teknik değerler bakarak değilde gt30 ve st33e yi yanyana karşılaştırma imkanı olanlar lütfen bana söylesin ,görüntüde ne gibi farklar var? zaten st33e şu an sadece vatan da var galiba bir de bir kaç snal mağaza da.

Yapıyor olabilirler. Hatta mağaza içi planları olduğundan bile şüpheleniyorum. Dandik görüntü aktaran belli bir noktada kablo olabilir mesela. Geçen Vatan'da Panasonic LCD S20 inceledim inanılmaz ucuzdu fiyatı ama gel gelelim görüntü berbattı. Yanında LCD L42Gw20 vardı mesela ondan çok daha kötüydü. O kadar kötü bir görüntü olamaz. NTV'de engelliler basket maçı vardı, adamların yüzleri birbirine girmiş gözükmüyor göz burun ağız imkansız seçilmiyor. Sanki cep telefonu kamerasıyla çekilmiş düşük çözünürlüklü videoyu tam ekran oynatır gibiydi. Bu da ister istemez bu hileleri düşündürüyor. 1100 lira etiketle S20 koymuşlar oltayı sallamışlar S20'yi görünce zaten almaktan anında vazgeçiyorsunuz öyle bir görüntü anında başka modelleri pazarlamaya başlıyorlar. Bu çakallardan herşeyi beklerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 14 Temmuz 2011; 9:38:46 >

• benim izlediğimbluray film dive görüntü her tv de çok iyiydi.yanız dikkat etttiğim nokta film üst ve alt kısımlarında film 16.:9olduğunda boşluklar oluşuyordu.bu kısımdan gelen siyahlar pnanelin siyahını gösteriyor.kablo kalitesine göre değişeceğini sanmıyorum. evet st33e kağıt üstünde hem de g gerisinden hem de v düşük serisinden olabilir,fakat bu model 2011 serisi ve 3d .üstelik panelde high kontrast pro filter var bildiğim kadarıyla ve.infinite black da var.tv nin üstündeki logolarda bu söylüuor.dolayısıyla ezbere söylemeden önce bakmak lazım derim.2010 model s serisininde olmayan özelliklerin bir çoğu st33 e de var.üstelik yanlış hatırlamıyorsam yurtdışındaki bir tv inceleme sitsesinde (avforum olabilir)st33e ile gt30 le arasında çok da büyük fark olmadığını belirtiyordu yanlış hatırlamıyorsam.bu yüzdem bakmadan sadece serisine bakarak karar vermeyelim.tamam vt30 bir numara.ama st33e nin fiyat olarak nerdeyse iki katı.vt30 gücü yetmeyen alternatif olarak onun kadar iyi olmasa çoğu kullanıcıya yetecetir.bence panasonic plazmaların tek eksiği aynı lg ledler gibi pasif gözlükle izlenemeyişi.onu da yapsalardı bence tartışmasız hem 2d de hem de 3d de bir numara olurdu.ama bence 2d için hala 1 numara.

• quote:

vatan da 100 den fazla tv var .adamların işi gücü yok de sırf tv yi satmak için ayarını değistireceğini sanmıtorum. beni gördüğüm şu pany st33e de deki siyahalr aynı vt daki gibi tam siyah fakat g20 deki on nazaran gri siyah gibi .ayrıca bulunduğum vatanda lg promotorü var.satmak için lg yi ön plana çıkarırlar.ayrıca gözlerime mi güveneyim teknik tabloya mı.mesela c6000 de 20000000(2 milyona bir dinamik kontrast ) varken c650 de 150000(150 bine 1 dinamik kontrast ) var fakat alırken yayn yana kıyasladım c6000 in daha fazla parlak olması dışında görüntü de hiç bir fark göremedim.şimdi soruyorum.teknik değerler bakarak değilde gt30 ve st33e yi yanyana karşılaştırma imkanı olanlar lütfen bana söylesin ,görüntüde ne gibi farklar var? zaten st33e şu an sadece vatan da var galiba bir de bir kaç snal mağaza da.

arkadaşım bilinçli yapmamışlardır.ayarlarını bilmeyen biri yapmıştır. olabilir bu tip şeyler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.