Şimdi Ara

Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
4
Favori
27.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi yönleri kötü yönleri nelerdir? Durumumuz çok iyi değil zorluk çeker miyim? İngilizce olmasının çok ayrı bir önemi var mı?

• Durumunuz iyi değilse bulaşma derim, hayat bu şundan 2 yıl sonra nerede olacağın belli olmaz ki Tıp dediğin 6 yıllık bir eğitim. Bir dönemin sınavını veremezsen otomatik olarak uzuyor. İyi düşünmek, hesap kitap yapmak lazım.
  • Süper olur forumda arastir yazmistim
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Durumunuz iyi değilse bulaşma derim, hayat bu şundan 2 yıl sonra nerede olacağın belli olmaz ki Tıp dediğin 6 yıllık bir eğitim. Bir dönemin sınavını veremezsen otomatik olarak uzuyor. İyi düşünmek, hesap kitap yapmak lazım.

Burslu giremiyorum zaten, parasını ödeyecez eşşek gibi.

Dediğim gibi durum çok iyi değil ama birikmiş var, babam karşılarım diyor. Zorluk çeker miyim?

@MINERVAL sana zahmet link verirsen, çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 21:01:24 >
  • Özel hastanede çalışırsın.
  • Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Özel hastanede çalışırsın.

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.
  • Bilime git en iyisi ve ucuzu o 27 bin tl hazirlik yok ama parayi 9 taksitte çatir çatir alirlar 1 ay gecikse ilisigin kesilir okulla.
    Edit:hocam linki bulamam simdi mobil surumdeyim, finalim bitsin detayli anlatirim sana bu arada ben devletteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 26 Haziran 2011; 21:05:22 >
  • Tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum ama Yurt dışı denklik olan üniversiteleri düşündün mü ? Ya da araştırdın mı ? Türkiye'ye göre daha ucuza geliyor diye duymuştum tabii yanlış da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 26 Haziran 2011; 21:04:29 >
  • quote:

• hocaların bilerek bıraktığını falan duymuştum. okuyan arkadaşlarım var. eğitim olarak nasıl olur bilmiyorum. ama ben tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum ama Yurt dışı denklik olan üniversiteleri düşündün mü ? Ya da araştırdın mı ?

Hiçbir bilgim yok. Bilgi alabileceğim güzel bir kaynak var mı?
  • Ortalama 200 bin TL tıp eğitimi. İyi düşünmek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SudKaiDo

Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz

Dediğin doğru, puan farkı bayağı var. Biz de Ben girmesem başkası girecek bari ben giriyim.
  • Özelde dahi olsa tıp kazanmak kolay değil sanırım en azından 25 bin falan yapman gerekiyordur.
    Ki teknik ünilerde müh. var o puanlara ayrıca tıp bitirince kimse sana aptal gözüyle bakmaz.
    Merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaosFİre

Ortalama 200 bin TL tıp eğitimi. İyi düşünmek gerek.

200 bin TL tamam da sonrasında sıkıntı çekmek istemiyorum. Yani onu verdikten sonra fazla para harcayamam e burayada ensesi kalın adam gidiyordur heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.

Özel Üniversitelerde okuyanların kendi parasıyla mı okuduğunu düşünüyorsun hocam ? :D Merak etme kimse bir şey demez..D

• Bence kötü bir fikir. Harcamaların sonu gelmez. yurtdışında okumayı düşünürsen çok daha ucuza gelir. Avusturyayı araştır yüzlerce websitesi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Orijinalden alıntı: SudKaiDo

Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz

Dediğin doğru, puan farkı bayağı var. Biz de Ben girmesem başkası girecek bari ben giriyim.

Bak arkadaşlar konuya değinmiş, burası ile denk kabul edilen yurtdışında ki bir özel ya da paralı üniversiteyi düşünebilirsin. Bence bu konuyu da araştır, çünkü dışarıdaki üniler öğrenciyi sağılacak koyun olarak görmüyorlar para alıyorlar ama hakkınıda veriyorlar yani, ya da şöyle diyeyim kalite eğitim verdikleri için karşılık istiyorlar.(ücretli olanlar için konuşuyorum)

• Babana 200.000 tl verdirceğine 1 sene daha eşşekler gibi çalış git bir tıpa. İlla en en iyilerine gitmene de gerek yok. İlk 7-8 bine girmeye çalış. Neden olmasın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.