Şimdi Ara

Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
4
Favori
27.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mempa

ve diğer herkes,

yorum için sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx
    Bulgaristanda oku daha iyi

Bulgaristanda okusa burada çalışmak için denkliği olmayacak sınavla vs. uğraşacak ayrıca bulgaristanda asistanlara maaş verilmiyor burada çok olmasada ayda eline 1500-2000 tl geçiyor aileden biraz destekle idare eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Özel hastanede çalışırsın.

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.

Öyleysen öyle bakarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Bulgaristanda okusa burada çalışmak için denkliği olmayacak sınavla vs. uğraşacak ayrıca bulgaristanda asistanlara maaş verilmiyor burada çok olmasada ayda eline 1500-2000 tl geçiyor aileden biraz destekle idare eder

Bu asistanlık öğrenciyken mi yoksa mezun olduktan sonra mı başlıyor?

Mjollnir sorun yok o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 23:39:54 >
  • Mezun olunca da baban hastane hediye eder artık. Gata falan düşünmez misin? Olur belki?
  • bence değmez.yerinde olsam eczacılıkta düşünürüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

Bu asistanlık öğrenciyken mi yoksa mezun olduktan sonra mı başlıyor?

Mjollnir sorun yok o zaman.

Şimdi.
    TUS'ta iyi bi yer kazanamazsan tıpın hiç bi iyiliği yok. Pratisyen olup 2bin tl maaş alırsın.
    Zaten TUS'a girenler Türkiye'nin en çalışkan ve zeki tipleri. Ki bunları ÖSS'de geçemezsen o rahatlıkla TUS'ta geçebilir misin bunu düşünmen lazım.
    Hadi TUS'a girdin çok iyi bir yer kazanamadın. Örneğin beyin cerrahlığı. 6sene boyunca çekmediğin eziyet kalmaz. Alıcağın maaş 3bin civarı yere göre.
    Ve birde üniyi 6 senede bitirtmezler gibi geliyor bana.
    İyice tart düşün. Çok riskli bi karar diyeyim ben sana.
    Teşekkürler
  • Başkent Üniversitesi'nde oku bitirincede hastanesinde direk başlarsın.
  • doktor olarak bitirdinmi zaten devlette belli sure doktor olman sarti var yani ozele giremezsin mezun olduktan sonra belli bir sure devlet hastanesinde calisman sart.
  • Dostum sen bırak tıpı falan, git yurtdışına aynı paraya bilgisayar, yazılım mühendisi olabileceğin üni.ler var.
    Sosyal statü demişsin,

Türkiye'de çalışmak senin için vazgeçilmezmidir ? bunu düşün ilk önce.

Mühendislerin değeri sadece Türkiye'de bilinmiyor. Okursun yurtdışında bi mühendislik girersin orda bi işe sorun kalkar ortadan. Sosyal statü derdin de olmaz.
  • reanimate'nin belirttiği gibi; mezun olduktan sonra mecburi hizmet olayı var (devlette çalışacaksan). ben de doktorum bu arada. :)
  • Kendi işini açarsan eczacılıkta süper para var. Uzman olmayacaksan tıp okumanı tavsiye etmem. Uzmanlıkta da revaçta olan bir kaç bölüm var.
  • @Thoughtless ve @Duke LaBeouf o ünilere puanım yetmiyor malesef.

@tahqra bayağı araştırıyorum zaten gördüğün gibi..

@bugrAhn eczacılık okuyacaktım zaten fakat ona da puanım yetmedi ayrıca eczacılık bana çok sıcak gelmiyor. Geçen gün gittim bir tanesine adam a4 kağıdına geciktirici sprey gelmiştir yazmış, bütün hevesımı aldı. Ayrıca bütün gün dükkanlarında oturup bir ticarethane gibi çalışıyorlar, bu da benim için bir sorun.

@Reanimate @sonsuzuncu mecburi hizmete yaparım, sorun değil o.

@RakunLander Türkiye'de çalışmak istiyorum ama yabancı bir devlette üniversite okuyabilirim. Sosyal statü konusunda şunu belirtmek isterim,

http://www.harbiforum.org/soru-cevap/130041-chp-2011-milletvekili-aday-listesi.html

Milletvekili aday listesine baktığınızda nerdeyse adayların meslekleri doktorlar ve diğerleri olarak sınıflandırılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 27 Haziran 2011; 10:46:50 >
  • parayla tıp okumak nedir ya? kafan okadar calıssa zaten sınavı kazanırsın.ordan mezun olunca haber werde nerde calıstıgını, oraya gıtmeyelım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcanboztepe

parayla tıp okumak nedir ya? kafan okadar calıssa zaten sınavı kazanırsın.ordan mezun olunca haber werde nerde calıstıgını, oraya gıtmeyelım

Öss'de ilk on bine giremeyenlerin kafası çalışmıyor mu, öss gerçekten insanların niteliklerini ölçebiliyor mu sence? Ayrıca kafam basmıyorsa zaten tusu kazanamam, belki senin oturduğun bölgede sağlık ocağında insan keserim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 27 Haziran 2011; 11:22:44 >
  • Nuterx@ İmkanın varsa Diş Hekimliği fakültesini yazmanı tavsiye ederim. Bana P.M atarsan ayrıntılı anlatabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 27 Haziran 2011; 12:07:01 >
  • o kadar parayı verme. nolur nolmaz, bu seçenek en ama en son şansın olmalı...
  • Nuterx sen açmasaydın heralde ben açacaktım böyle bir konu, eyvallah. Durumlarımız biraz farklı gibi ama.

Ben OKS'de 4bindeydim. Ama istemediğim bir okulda okumak zorunda bırakılınca, inadına kitap kapağı açmadım diyebilirim. Yani sen ileri giderken ben geri gittim lisede. Ama son sene dank etti. Aşırı mükemmeliyetçi yapım sağolsun kendime Çapa'yı uygun gördüm ve orayı hedefledim. Sonrasında dersane denemeleri falan derken benden kötü temelli adamların bana ne kadar fark koyduğunu gördüm ve Cerrahpaşa'yı aldım hedefe. YGS hayallerimdeki gibi geçmedi ama burda ve çevremde bu kadar ağlayan olunca ilk bin bile olabilir dedim. Sonra 3500 gelince iyi adamların her türlü yaptığını gördüm. Bu sınav da aynısı olacak muhtemelen. Sınavları kontrol etmedim 450 civarı gelir diye tahmin ediyorum, belki 460'a yakın bişey. 70 civarı da okul puanı ama okul sağolsun o şüpheli.

Kısaca en son Acıbadem tam burslu hedefliyordum ama zor gibi. Geçen sene 3000 civarı almış, bu sene daha da yükselecek kesin. Son çare de İstanbul civarı Kocaeli, Çanakkale vs. hedefliyorum. Varsa şehir dışında okuyan, veya bahsettiğim yerler hakkında bilgisi olanlara yardımları için şimdiden teşekkürler.

Senin durumuna da yakın sayılırım. Şehir dışının maliyeti burda özel bi üniversiteye yakın olacaksa çıkmayacağım. Durumumuz iyi sayılır ama bir ev, arabamız yok yani yarın ne olacağı belli olmaz. Tabi sen çoğu yerde %50 burs şansının olduğunu da biliyorsundur heralde ?
  • @PunisherLord senin puan iyi yine benim 420 filan gelicek + 70 civarı okul puanı 490 ediyor. %50 burslu tıp denk gelmiyor bana.
  • 3.50'nin üstünde ortalama alana burs vs. veriyorlarmış, bunu tutturmak ne kadar zordur acaba?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.