Şimdi Ara

Arabamı satacağım, fakat plakamı vermek istemiyorum... Mümkünmü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
16.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, başlıktanda anlaşılacağı üzere aracımı satma arifesindeyim fakat plakamı elimde tutmak istiyorum. oluru olmazı nedir bu işin ? bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Erhan

• Plakayı elinde tutma diye bir şey olmaz, aynı anda başka bir araç alırsan plakanı yeni aldığın aracına geçirtebilirsin.
  • başka şehire satman durumunda mümkün diye 'hatırlıyorum' emin değilim
  • Aynı plakayı 2002 yılından bu yana üçüncü aracında kullanan tanıyorum.
  • aynı plakayı yeni alacağın araçta kullanabilirsin.tabi bunun için aracı başka bir ile satmak lazım,boşta kalan plakayıda başka bir ilden aldığın aracın plakasıyla değiştirdiğin taktide aynı plaka yine elinde kalmış olur...
  • Aynı il içinde arabayı alacak olan vatandaş o araba için yeni bir plaka çıkartmak zorunda. Bunu arabadan düşecek misiniz?
  • Cevaplar için teşekkürler... biraz çetrefilli gibi.
  • önce başka şehirde oturan bir tanıdık buluyorsun aracı onu sattım gösteriyorsun, aracın plakası o ile geçiyor, senin plaka boşa çıkıyor, sonra aracı satıyorsun, yeni sahibi senle aynı şehirdeyse o aracı satın aldığında plakası tekrar değişiyor. sende kendine araç aldığında boşa çıkmış olan eski plakanı istiyorsun. olay bu
  • sizin plaka boşa çıktıktan sonra yeni araç aldığınızda aynı plakayı size verecekler mi bunuda düşünmek lazım.
  • biraz karışıkmış bu iş
  • Peki soruyu şu şekilde şekillendirim...

Aracımda plaka takılı. Aracımı satmadan yeni araç alırsam, plakaları birbirleri arasında değiştirme şansım varmı ? ilk aracı da değişim sonrası satarım...

bunun oluru nedir arkadaşlar ?
  • Bu durumu bende merak ediyorum yeni yasaya göre her ilçeye ayrı harfler ile başlıyormuş rahat bulmak ve sistemli olması için. Eğer yeni özel bir plaka istersen o ilçeye ikamet etmen lazım.....
  • Araba satılırken plakası ile birlikte satılır. Plakayı vermek istemezseniz etik olarak alıcının plaka masraflarını üstlenmeniz gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.