Şimdi Ara

===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme=== (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
9
Favori
53.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ber11

Öyle tak taaakkkkkk gibi gıcırtı gibi değilde böyle bobbb bobb boobb gibi kazan oynama sesi o resimlerde içinde 2 takım nevresim ve bir küçük ince polar var:)

O SES KÖRÜKTEN GELİR.LASTIK MAKINE HIZLANIRKEN VEYA YAVAŞLARKEN KÖRÜK dalgalandığı ıcın yapar.ama genel olarak guzel makıne.kendi sureyı miktara göre kısaltıyormu acaba??
  • Renkli beyaz programında kısalttığını gördüm ama sport fitness ta da uzalttığını da gördüm mesela renkli prg. 1 saat speed perfect ile beraber, 58 dk fln 40 lara düşüyor. Sıkmada ise 6 dkdan 3e 3den ise 1e düşüp bitiriyor.Program kullanışlığı iyi fakat ben iserdim ki düz yıkamasın yıkama içinde su varken sıksın, yıkama devrini ara sıra yükseltsin gibi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ber11 -- 21 Şubat 2012; 7:31:27 >
  • idostan nerelere gelmiş konu :)

neyse ben tekrar konu başlığına döneyim.

kullanma kılavuzunda deterjan tankını, deterjan değiştirmeden mutlaka yıkayın diyor. bu acaba, deterjan-yumuşatıcı arasında gidip gelirken mi yıkayın demek, yoksa mesela şu an omo total kullanıyorum deterjan gözünde, buraya rinso ya da persil koymadan önce de mi mutlaka yıkamam gerekiyor? yani yumuşatıcı gözüne sonrada deterjan koymıcaksam ya da deterjan gözüne yine deterjan koyacaksam neden illa ki önce yıkamam gerekiyor, pek mantıklı gelmedi.
  • quote:

Renkli beyaz programında kısalttığını gördüm ama sport fitness ta da uzalttığını da gördüm mesela renkli prg. 1 saat speed perfect ile beraber, 58 dk fln 40 lara düşüyor. Sıkmada ise 6 dkdan 3e 3den ise 1e düşüp bitiriyor.Program kullanışlığı iyi fakat ben iserdim ki düz yıkamasın yıkama içinde su varken sıksın, yıkama devrini ara sıra yükseltsin gibi .

100 dev.köpurtme varmı.benım vestelde lg dekı gıbı 4 farklı hareket oldugunu kesfettın.1)kopurtme (ayrıca su jetı acılıyor) 2)normal 3)hassas hareketler besık gıbı ssallanıyo.4)yukarıdan asaagı bırakıyor yarım tur gıbı.devırı degısıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Renkli beyaz programında kısalttığını gördüm ama sport fitness ta da uzalttığını da gördüm mesela renkli prg. 1 saat speed perfect ile beraber, 58 dk fln 40 lara düşüyor. Sıkmada ise 6 dkdan 3e 3den ise 1e düşüp bitiriyor.Program kullanışlığı iyi fakat ben iserdim ki düz yıkamasın yıkama içinde su varken sıksın, yıkama devrini ara sıra yükseltsin gibi .

100 dev.köpurtme varmı.benım vestelde lg dekı gıbı 4 farklı hareket oldugunu kesfettın.1)kopurtme (ayrıca su jetı acılıyor) 2)normal 3)hassas hareketler besık gıbı ssallanıyo.4)yukarıdan asaagı bırakıyor yarım tur gıbı.devırı degısıyor.

Maalesef 100 devir köpürtme yok ama arçelik bekolarda da var.Çok isterdim bvilgisay gibi maknem olsun sürekli keşfedebileceğim özellikleri olsun :)Sende ki makine wfc serisiydi değil mi hani şu samsung üretimliler?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

idostan nerelere gelmiş konu :)

kullanma kılavuzunda deterjan tankını, deterjan değiştirmeden mutlaka yıkayın diyor. bu acaba, deterjan-yumuşatıcı arasında gidip gelirken mi yıkayın demek, yoksa mesela şu an omo total kullanıyorum deterjan gözünde, buraya rinso ya da persil koymadan önce de mi mutlaka yıkamam gerekiyor? yani yumuşatıcı gözüne sonrada deterjan koymıcaksam ya da deterjan gözüne yine deterjan koyacaksam neden illa ki önce yıkamam gerekiyor, pek mantıklı gelmedi.

Deterjan-yumuşatıcı arası geçiş yaparken veya deterjan markası değiştirirken yıkamanız gerekir. Zaten gözü açıp baktığınızda yıkanması gerekip gerekmediğini siz de anlayabilirsiniz. Kuruma vb. sözkonusu ise tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Maalesef 100 devir köpürtme yok ama arçelik bekolarda da var.Çok isterdim bvilgisay gibi maknem olsun sürekli keşfedebileceğim özellikleri olsun :)Sende ki makine wfc serisiydi değil mi hani şu samsung üretimliler?

YOK TWİNJET 9412 TE MODELİ 9 KİLO .1100 TL SU AN.

• İnşallah iyi çıkarda kangren olmassın.Ben çektim valla.Neyse pozitif düşünelim her model çürük çıkacak değil ya.Birde güzel yıkıyor mu nasıl sessizli kullanışlılık falan?
  • quote:

İnşallah iyi çıkarda kangren olmassın.Ben çektim valla.Neyse pozitif düşünelim her model çürük çıkacak değil ya.Birde güzel yıkıyor mu nasıl sessizli kullanışlılık falan?

bende de wmk 800 t modelı vardı.5 sene kullandım,o serı hatalı uretımmıs.sonradan ogrendık.alındıktan 1 sene sonra su kacırdı.deterjan kabı degıstı.1 sene sonra gene kacırdı.kayısı 3 kere kopartı.su kacırmadan dolayı paslandı.kartı bozuldu daha beter oldu.
    Sıkmada hopladı gumledı emeklı ettık.ama catıda su an hala calısıyor.yazılım atılcak boyancak.suc makınede degıl muhendıslerde hata varmıs.neyse 5 ay once twınjet 9 kılo aldım.makıne bızzat 9 kılo alıyor.kendı gozlerımle gordum.tartıp ozellıkle koydum.yıkamasına dıyecek yok tertemız yıkıyor,ama 1200 devırde 75 76 db ses oluyor.cok sessız degıl.takırdama yok.normal motor sesı.program bıtımınde seslı sınyalı olması ıyı bısey akıllı kapı var,2 dk beklemıyon hemen acıyor.dengesız yuk toparlaması ıyı ama bazen 5 6 dk ugrastıgı oluyor.sımdılık bu ılerlıyen zamanlarda gorecegız .ama 5 sene oncekı wmk ya gore daha ozenlı kalıtelı mlz. Yapılmıs.s a y g ı l a r...

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

idostan nerelere gelmiş konu :)

Deterjan-yumuşatıcı arası geçiş yaparken veya deterjan markası değiştirirken yıkamanız gerekir. Zaten gözü açıp baktığınızda yıkanması gerekip gerekmediğini siz de anlayabilirsiniz. Kuruma vb. sözkonusu ise tavsiye ederim.

deterjan-yumuşatıcı geçişini anlıyorum...mutlaka yapılması gerekir..ama farklı marka deterjan kullanılırken yıkanmasının mantığını anlayamadım. omo totalde de default ölçü 35 ml, mesela rinsoda da.

şu an omo total kullanıyorum. örnepin bitmesine yakın, hazneyi yıkamadan üzerine persil jel koysam ne gibi bir mahsuru olur..persilin default ölçüsü 85 ml sanırım.

aslında demek istediğim şu...kullanma kılavuzunda yazdığı için ben illa ki yıkarım ama bunun arkasında bir mantık-gerekçe olmalı...ben bunu anlamaya çalışıyorum.

• İki deterjanın formülünde birbiriyle tepkimeye girecek bir bileşen varsa çamaşırlar veya makine için riski olabilir. Piyasada çeşit çeşit deterjan olduğundan bunun olmayacağının garantisini veremeyiz.

Omo ile Rinso aynı firmaya ait olduklarından sorun yaşamazsınız, ancak değişik firmalar arası geçiş olurken tepkime riskine karşı böyle önlem alınması tavsiye edilmiştir diye tahmin ediyorum.

Önerilmese bile ben böyle bir mantık yürüterek temizlerdim şahsen. Ben bir yumuşatıcıdan başka bir yumuşatıcıya geçerken bile makinemin deterjan gözünü yıkıyorum :)
  • quote:

İki deterjanın formülünde birbiriyle tepkimeye girecek bir bileşen varsa çamaşırlar veya makine için riski olabilir. Piyasada çeşit çeşit deterjan olduğundan bunun olmayacağının garantisini veremeyiz.

Omo ile Rinso aynı firmaya ait olduklarından sorun yaşamazsınız, ancak değişik firmalar arası geçiş olurken tepkime riskine karşı böyle önlem alınması tavsiye edilmiştir diye tahmin ediyorum.

Önerilmese bile ben böyle bir mantık yürüterek temizlerdim şahsen. Ben bir yumuşatıcıdan başka bir yumuşatıcıya geçerken bile makinemin deterjan gözünü yıkıyorum :)

piyasada omo rinso ve persil var sadece sıvı olarak...persilin içeriği ile omonunkini karşılaştırıcam ama sanmıyorum ki böyle bir tepkime olsun...deterjanla çamaşır suyu ve bşka asidik-bazik birşey karışmıyor....bir de o tankı yıkamak pratik değil...örneğin yumuşatıcı bitmeye yakınken deterjan tankı dolu olabiliyor. birini dökmeden diğerini yıkamak mümkn değil...2 tankın da aynı anda bitmesi mümküm görünmüyor...saçma bir durum.

• quote:

quote:

İki deterjanın formülünde birbiriyle tepkimeye girecek bir bileşen varsa çamaşırlar veya makine için riski olabilir. Piyasada çeşit çeşit deterjan olduğundan bunun olmayacağının garantisini veremeyiz.

piyasada omo rinso ve persil var sadece sıvı olarak...persilin içeriği ile omonunkini karşılaştırıcam ama sanmıyorum ki böyle bir tepkime olsun...deterjanla çamaşır suyu ve bşka asidik-bazik birşey karışmıyor....bir de o tankı yıkamak pratik değil...örneğin yumuşatıcı bitmeye yakınken deterjan tankı dolu olabiliyor. birini dökmeden diğerini yıkamak mümkn değil...2 tankın da aynı anda bitmesi mümküm görünmüyor...saçma bir durum.

Sizde yıkayacağınız anda içindeki deterjanı boşaltabilirsiniz.Tutacağı yukarı kalırırsanız ikitane boru görürsünüz.Burda tıpasını açarak deterjanı akıtabilirsiniz.

• Program bitiminde akustik sinyal diye bir ozellik daha var. Yani camasir yikama bittigininde yanip sonen isikmi demek oluyoo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shomakay

Program bitiminde akustik sinyal diye bir ozellik daha var. Yani camasir yikama bittigininde yanip sonen isikmi demek oluyoo ?

hayır. akustik sinyal denilen olay, program bitince sesli bir alarmın çalmasıdır. belirli bir süre boyunca, ses seviyesini sizin ayarlayabileceğiniz oranda sesli bir alarm çalmaktadır.
  • bir soru da ben sorucam. her program için belirlenmiş bir çamaşır miktarı var (maks). örneğin beyazlar/renkliler için 8 kg, sentetikler için 3.5 kg, mix programı için başka bir kg...

ben, örneğin beyazlar/renkliler programında 4 kg, 5 kg ya da 6 kg çamaşır koysam, makine, içine konan çamaşır miktarına göre mi su alır, yoksa 8 kg çamaşıra göre mi su alır? içine konan çamaşır miktarı, program süresini etkiler mi?

ya da tam tersi, örneğin sentetikler programına 3.5 kg değil de 4.5 kg ya da 5 kg çamaşır koysam, makineye bir zararı olur mu? makine içine konan 5 kg çamaşıra göre mi su alır yoksa kapasitesi olan 3.5 kg çamaşıra göre mi su alır? kullanma kılavuzunda belirtilen miktarın üstünde bir çamaşır yıkanacaksa, yine iyi bir temizlik elde edilir mi?

benim bunları sormamdaki amacım, beyazlar/renkliler için her zaman 8 kg çamaşır biriktirme imkanım olmuyor....ya da bazen mix programında kılavuzda belirtilenin üzerinde bir çamaşır yıkamam icap edebiliyor...ama fazla konan çamaşır makineye zarar verecekse, 2 parti halinde yıkarım artık...

• Miktar otomatiği teknolojisi makine içine doldurduğunuz çamaşır miktar ve cinsine göre su alınması demektir.

Makineyi ilk çalıştırdığınızda izlerseniz az miktarda su aldığını, sonra parça parça birdaha su alarak tamamladığını görürsünüz. Makine ilk olarak 1kg çamaşırı yıkayacak düzeyde su alır, sonra çamaşır o suyu emdikçe gereken miktara doğru tamamlar. 4kg çamaşır 5lt su emdiyse 5lt daha alır, 8kg çamaşır 10lt emdiyse 10lt daha alır gibi örnekleyebilirim. Alınan su miktarı ısıtma enerjisi ve süresini değiştirdiğinden sürenin de sürekli güncellendiğini, az çamaşır ile kısaldığını takip edebilirsiniz.

Dolayısı ile beyazlar/renkliler programında 1-8kg kg arası çamaşırı rahatça yıkayabilirsiniz. Elbette 8kg çamaşırı bir seferde yıkamak 4+4kg çamaşırı 2 seferde yıkamaktan daha ekonomiktir.

Makinede yük sensörü ve deterjan tavsiyesi olmasının sebebi de miktar otomatiğinin belirleyeceği suya göre kullanıcının doğru miktarda deterjan koymuş olmasıdır.

Hassas programlarda doldurma sınırının olması çamaşırları yıpratmamak içindir. Hassas çamaşırlar bol suyla ve tamburda rahat hareket ederek yıkanmak durumundadır. Kapasite sınırını aşarsanız makineye bir şey olmaz, sadece çamaşırlar hassas bir ortamda yıkanamazlar.

Kapasiteyi aştığınız durumda makinenin miktar otomatiği yine daha fazla su almak zorunda kalacak, dolayısı ile ısıtma enerjisi ve süresi artacağından tüketim ve süre uzayacaktır.

• quote:

Miktar otomatiği teknolojisi makine içine doldurduğunuz çamaşır miktar ve cinsine göre su alınması demektir.

Makineyi ilk çalıştırdığınızda izlerseniz az miktarda su aldığını, sonra parça parça birdaha su alarak tamamladığını görürsünüz. Makine ilk olarak 1kg çamaşırı yıkayacak düzeyde su alır, sonra çamaşır o suyu emdikçe gereken miktara doğru tamamlar. 4kg çamaşır 5lt su emdiyse 5lt daha alır, 8kg çamaşır 10lt emdiyse 10lt daha alır gibi örnekleyebilirim. Alınan su miktarı ısıtma enerjisi ve süresini değiştirdiğinden sürenin de sürekli güncellendiğini, az çamaşır ile kısaldığını takip edebilirsiniz.

Dolayısı ile beyazlar/renkliler programında 1-8kg kg arası çamaşırı rahatça yıkayabilirsiniz. Elbette 8kg çamaşırı bir seferde yıkamak 4+4kg çamaşırı 2 seferde yıkamaktan daha ekonomiktir.

Makinede yük sensörü ve deterjan tavsiyesi olmasının sebebi de miktar otomatiğinin belirleyeceği suya göre kullanıcının doğru miktarda deterjan koymuş olmasıdır.

Hassas programlarda doldurma sınırının olması çamaşırları yıpratmamak içindir. Hassas çamaşırlar bol suyla ve tamburda rahat hareket ederek yıkanmak durumundadır. Kapasite sınırını aşarsanız makineye bir şey olmaz, sadece çamaşırlar hassas bir ortamda yıkanamazlar.

Kapasiteyi aştığınız durumda makinenin miktar otomatiği yine daha fazla su almak zorunda kalacak, dolayısı ile ısıtma enerjisi ve süresi artacağından tüketim ve süre uzayacaktır.

teşekkürler cevap için.

• Merhabalar bende aldim bu urunden 1 tane yalniz bir sorum olucam dozlamayi kendim ayarladim ve su sicakligini 90 c sectim ama su hic isinmadi bu konuda yardim isterim sizlerden
  • Merhabalar bende aldim bu urunden 1 tane yalniz bir sorum olucam dozlamayi kendim ayarladim ve su sicakligini 90 c sectim ama su hic isinmadi bu konuda yardim isterim sizlerden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.