Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.357
Cevap
2
Favori
348.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepinizin yeni yılı kutlu olsun...Arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Kara_dayı senle ne kadar Eskişehir topicleri konusunda kavgalı olsak da hakkını vermek lazım güzel bir konu olmuş ellerine sağlık ve bir sürü yorum yapılmış bende LCD düşünüyorum kafamda biraz fikir oluştu bu sayede.

Yeni sistem toplayacağım da imzamda yazan LCD monitör nasıldır sence

Hemen almıyacağım ama aklımda bir fikir olaşşun diye sordum. Eğer işe yaramaz bir monitör ise vaz geçeceğim

Neyse her kesin yeni yılı kutlu olsun.

neden kavgalıyız ki

• quote:

Orjinalden alıntı: supremum

quote:

Orjinalden alıntı: momento

arkadaslar yeni yiliniz kutlu oLsun.. bende monitör aLma konusunda fikir istemistim.. ama acelem oldugu icin öneri gelmemisti.. gittim ve NEC 1770GX aLdim..
    iyiki aLmisim süper bir monitörr... sony haLt etmisss... görsel bakimdan isLev bakimindan dört dörtlük bir monitör.. renkleri harika.. tüm baglantilari destekliyorr. + 4 usb giris destegi varr..
    iste sorumda burda basliyorr... bu usb girislerini kullanabilmek icin ne yapmaliyim.. monitörü usb den mi DV den mi baglamam gereklii .. yada normal baglanti ile bunu kullanabilirmiyim ???
    cevaplariniz icin cok tesekkürler

Monitörü dvı'dan bağlaman yeterli olmaz. Monitörle beraber usb kablosu verilmiş olmalı. Monitörün üzerinde bu kabloyu takmak için bir soket bulacaksın. Monitöre bağladığın bu usb kablosunun diğer ucunuda kasadaki usb'lerden birine takacaksın...

yani o USB baglanditisii.. moniterdeki USB lerin caLismasini sagliyorr.. bir nevi hub misali yanlis anlamadi isem...dogrumudurr..? + su anda DVI kablom vede Ekran kartimda DVI destegim yok.. normal baglanti sistemi ile kullaniyorum bu sekilde iken USB bagladigimda sistem calisir mi ?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: momento

arkadaslar yeni yiliniz kutlu oLsun.. bende monitör aLma konusunda fikir istemistim.. ama acelem oldugu icin öneri gelmemisti.. gittim ve NEC 1770GX aLdim..
    iyiki aLmisim süper bir monitörr... sony haLt etmisss... görsel bakimdan isLev bakimindan dört dörtlük bir monitör.. renkleri harika.. tüm baglantilari destekliyorr. + 4 usb giris destegi varr..
    iste sorumda burda basliyorr... bu usb girislerini kullanabilmek icin ne yapmaliyim.. monitörü usb den mi DV den mi baglamam gereklii .. yada normal baglanti ile bunu kullanabilirmiyim ???
    cevaplariniz icin cok tesekkürler

Monitörü dvı'dan bağlaman yeterli olmaz. Monitörle beraber usb kablosu verilmiş olmalı. Monitörün üzerinde bu kabloyu takmak için bir soket bulacaksın. Monitöre bağladığın bu usb kablosunun diğer ucunuda kasadaki usb'lerden birine takacaksın...

USB bağlantısımı oda nedir

• quote:

yani o USB baglanditisii.. moniterdeki USB lerin caLismasini sagliyorr.. bir nevi hub misali yanlis anlamadi isem...dogrumudurr..? + su anda DVI kablom vede Ekran kartimda DVI destegim yok.. normal baglanti sistemi ile kullaniyorum bu sekilde iken USB bagladigimda sistem calisir mi ?

Doğru anlamışsın. DVI yada her ne türlü kullanıyorsan kullan dediğim şekilde usb bağlantılarını yaparsan monitör üzerindeki usb'ler çalışacaktır.

quote:

Hocam şaka mı yapıyosun?
  • quote:

quote:

Doğru anlamışsın. DVI yada her ne türlü kullanıyorsan kullan dediğim şekilde usb bağlantılarını yaparsan monitör üzerindeki usb'ler çalışacaktır.

quote:

Hocam şaka mı yapıyosun?

hocam saka yapiyor olmali ;)

isLem tamamdirr cok tesekkür ederim bilgilendirme icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi momento -- 2 Ocak 2006 12:18:15 >

• ölü piksel testi nasıl yapılır
    bilmiyomusun demeyin
    foruma baktım kimse bişey yazmamış konu hakkında.yada ben göremedim.
    şu kara cahil arkadaşınıza bi anlatırsanız mutlu olurum
  • quote:

quote:

quote:

Hocam şaka mı yapıyosun?

yok şaka değil USB nin ne olduğunu biliyorumda birde USB bağlantı ile mi görüntü aktarımı var acaba sorayım dedim.. sanırım sizin bahsettikleriniz ses olayı falan USB den dğilmi

• philipsin 17 inç lcd modelinden iki tanesi arasındaki farkı biri bana söylermi acep???

17 PHILIPS 170P6ES TFT LCD GÜMÜŞ M.MEDYA
    diğeri.....
    17 PHILIPS 170P6EG TFT LCD GÜMÜŞ M.MEDYA

nedir abi bunlar arasındaki fark
    hangisini alak bir bilen beni yönlendirsin. (ikiside aynı fiyat = 576ytl+kdv)
  • arkadaşlar .. ısrarlara dayanamadım ve 170X6FB almaya karar verdim..

amaaa..

uygun fiyata ve tam garanti ile nereden alıcam..

istanbul'dan..

teşşekür ederim..
  • quote:

ölü piksel testi nasıl yapılır
    bilmiyomusun demeyin
    foruma baktım kimse bişey yazmamış konu hakkında.yada ben göremedim.
    şu kara cahil arkadaşınıza bi anlatırsanız mutlu olurum

Bunun için programlar var ama eğer bulamazsan ekranı tam beyaz yap renkli yada sihay piksel var mı diye kontrol et. Sonrada tam siyah yap ve parlak beyaz ölü piksel var mı diye kontrol et. Sonuç senin gözlerde bitiyor yani...

quote:

yok şaka değil USB nin ne olduğunu biliyorumda birde USB bağlantı ile mi görüntü aktarımı var acaba sorayım dedim.. sanırım sizin bahsettikleriniz ses olayı falan USB den dğilmi

USB'den görüntü aktarımı yokta. USB aletleri eğilip kasaya takmak herzaman kolay olmuyor diye monitör üzerine yapılan bir USB soketten bahsediyoruz. Yani normal USB ne işe yarıyorsa monitör üzerindeki bu çıkış da aynı işe yarıyor. Monitör üzerindeki bu USB'yi aktif hale getirmek için de monitörle beraber verilen USB kablosunun bir ucunu monitör üzerindeki sokete diğer ucunu kasadaki boş bir USB portuna takıyoruz.

quote:

philipsin 17 inç lcd modelinden iki tanesi arasındaki farkı biri bana söylermi acep???

17 PHILIPS 170P6ES TFT LCD GÜMÜŞ M.MEDYA
    diğeri.....
    17 PHILIPS 170P6EG TFT LCD GÜMÜŞ M.MEDYA

Normalde Philips'in adlandırmasında en son harf renk temsil eder.
    İlk model silver
    İkinci model grey olmalı.
    Web sitesinden mi baktın 2'side gümüş olmayabilirde birisi daha parlak gümüş diğeri mat gri olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: umitlik

philipsin 17 inç lcd modelinden iki tanesi arasındaki farkı biri bana söylermi acep???

17 PHILIPS 170P6ES TFT LCD GÜMÜŞ M.MEDYA Bu silver renginde yani gümüş
    diğeri.....
    17 PHILIPS 170P6EG TFT LCD GÜMÜŞ M.MEDYA bu grey yani gri renkli

sadece renk farkı vardır başka birşey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 2 Ocak 2006 14:21:08 >

• Arkadaşlar, herkes beğendiği monitörü yazmış Çok güzel bi kaynak olmuş. Çok yararlı.

Peki sizce bu kadar yazılandan sonra en alınası optimum şartlardaki LCD monitör sizce hangisi? Yani fiyatı en ucuz ve kalitesi fiyatına göre güzel olan monitör sizce hangisi olabilir. Ben 17'' düşünüyorum.

O kadar çok monitör ve o kadar çok yorum yazılmışki karar veremedim.

Peki sizce?....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kara_Dayı

quote:

diğeri.....

o zaman hangi renk alayım ??

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Kara_dayı senle ne kadar Eskişehir topicleri konusunda kavgalı olsak da hakkını vermek lazım güzel bir konu olmuş ellerine sağlık ve bir sürü yorum yapılmış bende LCD düşünüyorum kafamda biraz fikir oluştu bu sayede.

Yeni sistem toplayacağım da imzamda yazan LCD monitör nasıldır sence

Hemen almıyacağım ama aklımda bir fikir olaşşun diye sordum. Eğer işe yaramaz bir monitör ise vaz geçeceğim

Neyse her kesin yeni yılı kutlu olsun.

neden kavgalıyız ki

ya demiştin yaa, ne güzel bir eskişehir topici var neden sen tek başına böyle topicler açıp duruyrsun falan demiştin. Hani prosuk'un donma resimlerini koymuşrum yaa, o topic işte

Sende işte bundan sonra hiç bişeye kaışmayacam falan demiştin. Nebilyim bana karşı kızgın olduğundan dolayı böye yazdım

• quote:

quote:

quote:

diğeri.....

o zaman hangi renk alayım ??

siyah yada kara almanı tavsiye ederim benimki kara çok güsel duruyo

• BÜTÜN LCD LER ARASINDA PARMAK ISIRTAN SONY NİN X-BLACK TEKNOLOJİSİ..
  • Yok benim parmağım sağlam nede olsa 0 ölü pixel garantim var
  • çok teşekkürler
  • Sony HS95P_R_S fikir vermesi için oyun ss i

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.