Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.357
Cevap
2
Favori
348.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nighteen

Tepkime süresi.Az olması iyi 8 m s ve üzeri yani rakamsal olarak altı yeterlidir.Açık kapalı 5 ms 2 ms ye eş sayılabilir.Önemli olan nokta aralığı ve markadır.Kullanılan panel de önemlidir genelde m saniye standart yeterlilikte olur.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben okullar kapanınca 22 inch bir monitör almak istiyorum(oyun ve film için). Acaba hangi monitörü önerirsiniz? Bir de benim ekran kartım His Hd 4850. Bu ekran kartı 22 inch de oyunları ve filmleri akıcı olarak oynamama olanak sağlarmı? Param 400 tl civarında. Önerilerinizi bekliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Old_Town

TFT-LCD monitör kullanan ve alacak olanlar Lütfen burada buluşalım;

Arkadaşlar son zamanlarda bu konu ile ilgili bir sürü başlık açıldı...
    Benim bir önerim var kim hangi monitörü kullanıyorsa elindeki bilgileri ve incelemeleri bu topikte toplayalım ki daha derli toplu olsun
    >>>> TFT-LCD monitörler hakkındaki bilgilere daha kolay ulaşalım...
    hem kullananların tecrübelerini paylaşmış ve hemde alacak olanlara yardımcı olmuş oluruz...

Umarım bu önerimi dikkate alırsınız ve buraya gereken ilgiyi gösterirsiniz.

Amaç : bütün arkadaşlara yardımcı olmak
    Önemli Rica : Bu topiğe bilgi ve görüşlerini yazan emek veren ve verecek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz..lütfen bilgilerimizi paylaşalım..
    arkadaşlar amacımız herkese bidiğimizce ,,aklımızın ve bilgimizin yettiğince yardımcı olmak...

quote:

LCD Ekranlar Üzerine Bilgiler ve Satın Alma Rehberi
    Yazar: Levent Pekcan
    Adnan Ak
    Tarih: Ekim 2005

Yeni ekran teknolojileri ile tanışma zamanı geldi.

İyi Monitör için İyi Ekran Kartı Şart

CRT monitörlerle LCD monitörlerin büyük bir farkı vardır. CRT monitörde çözünürlük ve ekrandaki noktaların büyüklüğü (piksel) sabit değildir. Siz monitöre 640x480 çözünürlükte görüntü verirseniz, monitör bunu tüm görünür alanına göre çizer. Daha yüksek çözünürlük verirseniz, daha ufak noktalar kullanılarak yine aynı alana görüntü çizilir.

LCD monitördeyse noktalar sabittir, önceden belirlenmiştir. 1280x1024 çözünürlükte bir LCD monitöre siz 640x480 gibi çok farklı boyutlarda görüntü yollarsanız, monitör bu görüntüyü interpolasyon denilen bir işlemle 1280x1024 çözünürlüğe büyütüp gösterir ve açıkçası bu büyütme işlemini de çok kötü yapar, görüntü ciddi derecede bozulur. Her ne kadar örneğin güncel bir 17” veya 19” LCD panelde oyunlarda interpolasyonla 1024x768 gibi bir alt çözünürlüğün sunduğu görüntü kabul edilebilir seviyede olsa da, daha alt çözünürlüklerde veya söz konusu masaüstü uygulamalar olduğunda bunun kullanılabilirliği pek mümkün değil. Bu yüzden ideal olarak LCD monitörünüzü hem oyunlarda hem de masaüstünde, her zaman asıl çözünürlüğünde kullanmanız gerekmektedir. İşte bu da önceden farkedilmeyen bir detayı gündeme getiriyor. Eğer 1600x1200 çözünürlükte bir monitör alacaksanız, unutmayın ki ideal görüntü kalitesi için bütün oyunlarınızı da 1600x1200 çözünürlükte oynayacaksınız. Eh, bu da bu çözünürlükte akıcı oyun sağlayabilen, güçlü bir ekran kartı anlamına geliyor. Eğer 19” boyutundan daha büyük bir monitör alacaksanız, ekran kartınızın üst düzey olmasına mutlaka dikkat edin. 6600GT ya da X700, X800GT türü orta düzey kartlar 19” den daha büyük LCD monitörlerde akıcı oyun için yeterli olmayacaktır.

Kullanılan Arabirimler ve Çözünürlük Sınırları

Satın alacağınız LCD monitörün üzerinde iki tür veri girişi olabilir. Bunlardan birisincisi, zaten aşina olduğunuz, VGA monitör girişidir. Bu giriş analog sinyal taşır ve her türlü ekran kartının üzerinde bu tip bir çıkış vardır. CRT’lerde olmayıp, LCD monitörlerde rastlayabileceğiniz diğer giriş tipiyse, sadece dijital sinyal taşıyan DVI bağlantısıdır. Bu bağlantı, ekran kartından LCD monitöre direkt olarak dijital görüntü taşır. Arada Dijital – Analog dönüşümü olmadığından, DVI bağlantı görüntüyü hiç bir bozulma olmadan aktarır.

Bizim tavsiyemiz, mutlaka DVI bağlantı seçeneği de sunan LCD monitörleri seçmenizdir. Çoğu LCD monitör DVI bağlantıyla daha keskin görüntü sunar. Ayrıca DVI bağlantı kullanıldığında görüntü her zaman ekrana tam oturur, ekran ayarları yapmanız gerekmez. Zaten çoğu monitörde DVI bağlantı kullanıldığında menülerdeki ayar seçeneklerinin çoğu devre dışı kalır.

Ekran kartının üzerinde hem Analog VGA (mavi renkli) hem de DVI (beyaz) çıkışlar bulunabilir.
    Sağdaki resimde DVI kablosunun fiş kısmı görülüyor.

Ekran Ayakları

Kimi LCD monitörün ayağı monitörün hem yüksekliğini, hem de öne arkaya açısını ayarlamaya izin verirken, kimisi hiç bir ayar yapmaya izin vermez. Bu konuya dikkat edin, çünkü ayar olanağı vermeyen monitörler size kullanım sırasında zorluk çıkartırlar, monitörü istediğiniz konuma getirebilmeniz için cambazlıklar yapmanız gerekir. Bizim önerimiz, en azından monitörün öne-arkaya açısını ayarlayabildiğiniz monitörleri tercih etmenizdir.

Ölü Pikseller ve Garanti Koşulları

LCD monitör teknolojisinin baş belası, ölü piksel meselesidir. LCD ekranların yanıp sönen ufak piksellerden oluştuğunu belirtmiştik. Üretim aşamasındaki kusurlardan ötürü, bu pikselerden bir kaç tanesi hiç yanmayabilir, hep yanık kalabilir ya da tüm renkleri oluşturan 3 ana renkteki pikselden biri bozuk olabilir. İlk iki durumda ekranda hep siyah kalan ya da hep beyaz kalan bir nokta gözükür, buna “ölü piksel” denir. Üçüncü durumdaysa, ekrandaki nokta bazı renkleri gösterebilir, bazılarını gösteremez, ya da devamlı olarak kırmızı, mavi gibi bir renkte takılı kalır.. Böyle piksellere yarı-ölü piksel dendiği de olur.

Tahmin edeceğiniz gibi yeni aldığınız ekranın ortasında siyah bir nokta olması pek hoş bir durum değil. Ne yazık ki üretici ve satıcıların bu konudaki politikaları son derece belirsiz. Kimi üretici 7-8 adete kadar ölü pikseli normal sayıp monitörü değiştirmeyebiliyor. Bu konuda geçerli bir ISO standartı var ama firmalar buna uymak konusunda tutarsız. Bizim önerimiz, monitörü almadan önce bu ölü piksel konusunu mutlaka konuşun. Eğer olanak varsa, monitörü görerek alın. Bazı firmalar özellikle yüksek düzey modellerinde sıfır ölü piksel garantisi sunuyorlar, mümkünse böyle modelleri tercih edin. Söylediğimiz gibi, bu konuda firmaların politikaları çok değişken, hele satıcıların bu politikaları kendilerine göre tekrar yorumlamaları işi iyice karıştırıyor. Bu nedenle, monitörünüzü satın almadan önce önleminizi alın. Fazla endişelenmemeniz için şunu da özellikle belirtelim, ölü piksel sorunu gittikçe azalan bir sorun, dolayısıyla ölü pikselsiz bir monitör bulana kadar akla karayı seçeceğinizi düşünmeyin

Görüldüğü üzere LCD paneller sürekli kendilerini yenilemeye devam eden teknoloji ürünleri. Şu anda bile piyasada 3 farklı panel teknolojisi, bunların alt tipleri ve herbirini barındıran onlarca ayrı marka ve model mevcut. Buna rağmen sürekli daha hızlı TN paneller geliştiriliyor, üreticiler ilgi odağı olmuş yeni MVA-PVA panelleri içerecek modellerini duyuruyorlar ve hatta IPS panelleri bile tekrar yarışa sokmak için kimi çalışmalar yapılıyor. Tabi şu anki panelleri rafa kaldıracağı söylenen ve çoktandır beklenen OLED ekranlar ve tüm bunlara nispet Canon’un çok yakında piyasaya süreceği heyecan verici SED teknolojisi de cabası.

Şimdi tüm bu karmaşada, bir son kullanıcının kafasının karışıp LCD’lerin henüz olgunlaşmadığı, daha beklemek gerektiği önyargısına kapılmaması işten değil. Halbuki tam tersi; LCD monitörler gerek teknik yönden ihtiyaçları karşılayabilmeleri gerekse alınabilirlikleriyle artık bir ucundan tutup yakalanabilecek ürünler olalı çok bile oldu. Tüm bu olumlu yanlarına göz zevki ve sağlığı açısından sunduklarını da eklersek, LCD monitörleri ister ofis ister en sıkı oyuncu olsun; yeni sistem kuran veya upgrade yapan tüm kullanıcılara çekinmeden önerebiliriz. Doğru model seçimi için satın alırken öncelikle yukarıda saydığımız belli başlı esasları, sonra da inceleme ve son kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurmanız yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

Arkadaşlar ben okullar kapanınca 22 inch bir monitör almak istiyorum(oyun ve film için). Acaba hangi monitörü önerirsiniz? Bir de benim ekran kartım His Hd 4850. Bu ekran kartı 22 inch de oyunları ve filmleri akıcı olarak oynamama olanak sağlarmı? Param 400 tl civarında. Önerilerinizi bekliyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Immortal King

Up

• quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

quote:

Orjinalden alıntı: Immortal King

Up

Alıntıları Göster
    22" Bir LCD Alacağım Fiyatı Çok Pahalı olmayan, max 350 TL Arkadaşlar hangi ürünleri tavsiye edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: plus19

22" Bir LCD Alacağım Fiyatı Çok Pahalı olmayan, max 350 TL Arkadaşlar hangi ürünleri tavsiye edersiniz.

Alıntıları Göster
    Herkeze Selam Arkadaşlar;
    17 '' Lcd aramaktayım max 150 Tl civarında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gececi

sony SDM-HX95 bu model nasıl arkadaşlar bi inceleyin.

link:http://www.sony.com.tr/view/ShowProduct.action?product=SDM-HX95&productsku=SDMHX95B&site=odw_tr_TR&pageType=TechnicalSpecs&category=Flatpanel+LCD
    22' LCD DVI'li maxsimum 260 TL olan bir monitör önerirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: araknafobia

22' LCD DVI'li maxsimum 260 TL olan bir monitör önerirmisiniz?

Alıntıları Göster
    Soru kervanına ben de katılayım,
    PS3+DVI grafik kartlı PC için uygun monitör tavsiyesi arıyorum.Samsung ve Asus'un o pahalı monitörlerinden bahsetmeyelim.
    Acer'in modelleri nasıl pixel garantisi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

Soru kervanına ben de katılayım,
    PS3+DVI grafik kartlı PC için uygun monitör tavsiyesi arıyorum.Samsung ve Asus'un o pahalı monitörlerinden bahsetmeyelim.
    Acer'in modelleri nasıl pixel garantisi nedir?

Alıntıları Göster
    LG W2234S-BN 22" LCD Monitör Siyah 5ms bu monitör ile SAMSUNG 2233BW modeli arasında 100 tl fark var değer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhak

LG W2234S-BN 22" LCD Monitör Siyah 5ms bu monitör ile SAMSUNG 2233BW modeli arasında 100 tl fark var değer mi ?

Alıntıları Göster
    Herkese merhabalar...
    Sevgili DH üyeleri; bir konuda sizlere danışmak istiyorum :
    Yeni lcd monitör alacağım,DÜZ EKRAN mı olmalı GENİŞ EKRAN mı olmalı?
    Bununla ilgili araştırma yaptım ama iyice kafam karıştı.
    İyi markaların ucuz modelleri var.Mesela lg nin iki farklı modeli arasında kaldım.

1-)http://www.exa.com.tr/lg/monitorlcd/lg_w1943sbpf-407-7955.html
    2-)http://www.exa.com.tr/lg/monitorlcd/lg_l1734sbn-407-5759.html
    Oyunda,internette gezinirken ya da windowsla çalışırken hangisi daha iyi olur?Hangisi ile işimi daha zevkli görürüm?

Bir diğeri,bu geniş ekranlar şekillerin oranını bozmadan nasıl gösterebiliyor?Bu çözünürlük olayınının etkisini pek anlayamadım.

Ve üçüncüsü; bunların her ikisinin de dvi bağlantısı var mı? Dvi ın getirileri nelerdir?

Konuya yabancı olduğum için kusura bakmayın.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ha bir de Şu modelleri gördüm,tepki süreleri çok daha kısa,çok ideal özellikleri var fiyatlarına göre.
    Ama markalara yad a ürünlere güvenebilir miyim bilmiyorum.

1)http://www.hepsiburada.com/cbox-9819b-19-2ms-wide-screen-lcd-monitor-parlak-siyah/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd53265

2)http://www.hepsiburada.com/neovo-k-a19-19-3ms-wide-screen-lcd-monitor-siyah/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd50948

acaba??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etzel_13 -- 19 Haziran 2009; 14:32:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Etzel_13

Herkese merhabalar...
    Sevgili DH üyeleri; bir konuda sizlere danışmak istiyorum :
    Yeni lcd monitör alacağım,DÜZ EKRAN mı olmalı GENİŞ EKRAN mı olmalı?
    Bununla ilgili araştırma yaptım ama iyice kafam karıştı.
    İyi markaların ucuz modelleri var.Mesela lg nin iki farklı modeli arasında kaldım.

1-)http://www.exa.com.tr/lg/monitorlcd/lg_w1943sbpf-407-7955.html
    2-)http://www.exa.com.tr/lg/monitorlcd/lg_l1734sbn-407-5759.html
    Oyunda,internette gezinirken ya da windowsla çalışırken hangisi daha iyi olur?Hangisi ile işimi daha zevkli görürüm?

Bir diğeri,bu geniş ekranlar şekillerin oranını bozmadan nasıl gösterebiliyor?Bu çözünürlük olayınının etkisini pek anlayamadım.

Ve üçüncüsü; bunların her ikisinin de dvi bağlantısı var mı? Dvi ın getirileri nelerdir?

Konuya yabancı olduğum için kusura bakmayın.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ha bir de Şu modelleri gördüm,tepki süreleri çok daha kısa,çok ideal özellikleri var fiyatlarına göre.
    Ama markalara yad a ürünlere güvenebilir miyim bilmiyorum.

1)http://www.hepsiburada.com/cbox-9819b-19-2ms-wide-screen-lcd-monitor-parlak-siyah/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd53265

2)http://www.hepsiburada.com/neovo-k-a19-19-3ms-wide-screen-lcd-monitor-siyah/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd50948

acaba??

Alıntıları Göster
    Bugün buradaki mağazaları gezdim,internette biraz daha araştırdım ve son olarak şu üç üründen birini düşünüyorum:

Asus ----5ms :http://www.exa.com.tr/asus/monitorlcd_kategorisinde/asus_vh192d-407-7556.html
    Philips-----5ms:http://www.exa.com.tr/philips/monitorlcd/philips_190vw9fb-407-5576.html
    C-BOX ---- 2MS: http://www.hepsiburada.com/cbox-9819b-19-2ms-wide-screen-lcd-monitor-parlak-siyah/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd53265

Valalhi cbox un 2ms lik monitörü, bu fiyata mağazalarda satılıyorsa bu işte bir gariplik var diye düşünüyorum.
    Bu cbox nasıl bir markadır?Sağlam mıdır?Verimi iyi midir?Verdiğimiz paraya değer mi?Bunlardan çekinmesem bu monitörü hemen alacağım.
    Diğer iki markanın kalitesinden şüphem yok,biri ASUS,biri PHILIPS.İkisi de çok kaliteli,ama asusun bu modelinde splendid özelliği felan varmış o yüzden de bu ikisi arasında karar veremedim.
    Daha çok oyun amaçlı kullanacağım bilgisayarı.Ama gözü yormaması da çok önemli.
    Bu gidişle bu işin içinden çıkamayacağım ben.
    Sizce bu üçünden hangisi...??????

• quote:

Orijinalden alıntı: Etzel_13

Bugün buradaki mağazaları gezdim,internette biraz daha araştırdım ve son olarak şu üç üründen birini düşünüyorum:

Asus ----5ms :http://www.exa.com.tr/asus/monitorlcd_kategorisinde/asus_vh192d-407-7556.html
    Philips-----5ms:http://www.exa.com.tr/philips/monitorlcd/philips_190vw9fb-407-5576.html
    C-BOX ---- 2MS: http://www.hepsiburada.com/cbox-9819b-19-2ms-wide-screen-lcd-monitor-parlak-siyah/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd53265

Valalhi cbox un 2ms lik monitörü, bu fiyata mağazalarda satılıyorsa bu işte bir gariplik var diye düşünüyorum.
    Bu cbox nasıl bir markadır?Sağlam mıdır?Verimi iyi midir?Verdiğimiz paraya değer mi?Bunlardan çekinmesem bu monitörü hemen alacağım.
    Diğer iki markanın kalitesinden şüphem yok,biri ASUS,biri PHILIPS.İkisi de çok kaliteli,ama asusun bu modelinde splendid özelliği felan varmış o yüzden de bu ikisi arasında karar veremedim.
    Daha çok oyun amaçlı kullanacağım bilgisayarı.Ama gözü yormaması da çok önemli.
    Bu gidişle bu işin içinden çıkamayacağım ben.
    Sizce bu üçünden hangisi...??????

Alıntıları Göster
    LCD monitör alırken Class ına bakmalısınız.
    Class'ına göre ölü pixel garantisi veriyorlar.
    Class 1 hiç hata yok.İşte sırasıyla böyle gidiyor.Philipslerin pahal modelleri class 1 diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bachree

iyi akşamlar arkadaşlar. yıllardır 17" samsung monitör kullanıyorum ve açıkçası hiçbir şikayetim yok yakın mesafede kullandığım içinde yeterli geliyor ama artık değişiklik olsun niyetiyle 19"-21" (belki 22" - fiyat cazip olursa) monitör almayı düşünüyorum 8800gt ekran kartım dvi arabirimiyle bağlamak istiyorum ve benim cihazda aradığım bir özellik var. tarif etmek gerekirse:
    monitörün çöznürlüğü 1920*1080 olsa dahi ben örneğin crysisi 1024 768 de çalıştırabileyim ama görüntü ekrana 1024 768 olarak çizilsin ve ekranın geri kalan tarafı siyah olarak kalsın yani ekrana gerdirmesin görüntüyü. bu özelliğe sahip olan lcdleri nasıl anlayabilirim. bir adı varsa ve ya bu özelliğe sahip monitörleri biliyorsanız yazabilirseniz sevinirim.

not: sanırım 1:1 interpolasyon oluyor bu olay.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/12/23/samsung-t260-lcd-monitor-incelemesi/ bu incelemede en son resimin üstündeki paragrafta olay anlatılıp kullanma nedeni örneklendirilmiş .
    şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    benim monitör samsung 2253 bw ve bazı eski oyunlar geniş ekranı desteklemedii için kenarlarda boşluk bırakarak çalıştırıyor tam olarak sorunun cevabımı bilemem ama öyle :D

• quote:

Orijinalden alıntı: brovito

arkadaşlar monitör konusunda hiç bir şey bilmiyorum ve açıkçası da pek ilgili değilim. PS3'ümü bağlayabilceğim bir monitör arıyorum. Yani ps3'ümü hd kablosuyla bağlayabilceğim bir monitör var mı? Ama desktop bilgisayarıma normal bildiğimiz eski usül mavi renkli delikli iğneli uçla bağlanmasını istiyorum. Yani PS3 oynayacağım zaman dışardan monitöre bağlayacağım. Ve tabi ki de ses çıkışı olması lazım ya da en azından kulaklık gibi birşey olsun ki 2+1 bağlayabileyim. Böyle bir monitör var mıdır? Fiyatı nedir? Yani illa monitör olması şart değil eğer lcd tv varsa hd çıkışlı ve fiyatı monitörden daha makulse tercihimdir.
    Kusura bakmayın başınızı şişirdim. Ama cidden baktım da bir kaç mesaja bu topicteki ms ler , rgb , dc hiç bir şeyden anlamıyorum

Alıntıları Göster
    valla abi ya 1080 pyi destekleyen en az bi 22 inç veya 24 inç monitör alıcan veya 1050 olan ama hdcp olan hdmi girişi şart değil söyliyim dvi yı convertırla çeviriosun ve bi görüntü kaybı olmuo ses durumuna gelince ps3 ün kızıl ötesi çıkışını destekleyen ses sistemlerine bak veyakulaklıklarına bende samsung 2253bw var 370 liraya almıştım 1050 p ama hdcp dvi ile ps3 taktığımızda 1080 açıo desteklenmeyen görüntü demesine rağmen açıo :D herhangi bi tuşa basıyorsun monitörden:D birde monitörün arka girişi dar olduğu için sana tavsiyem altın uçlu bi tarafı hdmi bi tarafı dvi kablo alırsın halledersin ve çok net tavsiye ederim ama ses çıkışı olan monitörler zor ama sana tavsiyem samsung t220 t240 t260 ların hd olanları fiyatları biraz yüksek olsada sonuçta lcd tvlerden çok daha ucuza geliyor ... başka sorun olursa severek yardımcı olmaya çalışırım bu arada eklyim ben ses olayını tv kartıyla halletttim ps3 ü hem o renkli kablolarla tvboxa takıorum ordan ses alıorum (aynı zamanda bu tv boxlarla digiplus ta izleyebilirsin full hd görüntü tavsiye ederim)dvi hdmi kablosu ile görüntüyü aktarıorum ps3ün kral oluyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: karatab

valla abi ya 1080 pyi destekleyen en az bi 22 inç veya 24 inç monitör alıcan veya 1050 olan ama hdcp olan hdmi girişi şart değil söyliyim dvi yı convertırla çeviriosun ve bi görüntü kaybı olmuo ses durumuna gelince ps3 ün kızıl ötesi çıkışını destekleyen ses sistemlerine bak veyakulaklıklarına bende samsung 2253bw var 370 liraya almıştım 1050 p ama hdcp dvi ile ps3 taktığımızda 1080 açıo desteklenmeyen görüntü demesine rağmen açıo :D herhangi bi tuşa basıyorsun monitörden:D birde monitörün arka girişi dar olduğu için sana tavsiyem altın uçlu bi tarafı hdmi bi tarafı dvi kablo alırsın halledersin ve çok net tavsiye ederim ama ses çıkışı olan monitörler zor ama sana tavsiyem samsung t220 t240 t260 ların hd olanları fiyatları biraz yüksek olsada sonuçta lcd tvlerden çok daha ucuza geliyor ... başka sorun olursa severek yardımcı olmaya çalışırım bu arada eklyim ben ses olayını tv kartıyla halletttim ps3 ü hem o renkli kablolarla tvboxa takıorum ordan ses alıorum (aynı zamanda bu tv boxlarla digiplus ta izleyebilirsin full hd görüntü tavsiye ederim)dvi hdmi kablosu ile görüntüyü aktarıorum ps3ün kral oluyor...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu monitöre ne dersiniz alan yada kullanan varmı

http://www.hepsiburada.com/jetview-dmt22w-1ds4-22-5ms-analogdvi-multimedya-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd53062#tablnk

fiyat ve özellikler iyi gibi duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Arkadaşlar bu monitöre ne dersiniz alan yada kullanan varmı

http://www.hepsiburada.com/jetview-dmt22w-1ds4-22-5ms-analogdvi-multimedya-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd53062#tablnk

fiyat ve özellikler iyi gibi duruyor

Alıntıları Göster
    Kimse yorum eklememiş birde şuna bakın arkadaşlar üretici sitesinde bunun model aynısı dvı diyor ama sanırım bunda yok birde bu ne demektir ?

1x USB 2.0; Analog (VGA); Kompozit sync , Ayrı Sync , Sync Yeşil. kompozit snyc ne oluyor ?

fiyatıu çok uygun üstelik philips

http://www.webdenal.com/store/philips-19-190cw9fb-wide-2ms-siyah-lcd-monitor_fiyat.htm?idProduct=156959&idCategory=77&topnavCategory=37

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Kimse yorum eklememiş birde şuna bakın arkadaşlar üretici sitesinde bunun model aynısı dvı diyor ama sanırım bunda yok birde bu ne demektir ?

1x USB 2.0; Analog (VGA); Kompozit sync , Ayrı Sync , Sync Yeşil. kompozit snyc ne oluyor ?

fiyatıu çok uygun üstelik philips

http://www.webdenal.com/store/philips-19-190cw9fb-wide-2ms-siyah-lcd-monitor_fiyat.htm?idProduct=156959&idCategory=77&topnavCategory=37

Alıntıları Göster
    VirtualFrog valla snyc kompozitin ne olduğunu bilmiyorum ama bende dün senin lingini verdiğin monitörün philips 220cw9 22" ini aldım piksel problemi yaşadım ama çok fazla uğraşamadığım için monitörden kaynaklanıyor diyemem ama bunun dışında renkler harika umarım pikselleşme probleminide çözerim

• quote:

Orijinalden alıntı: soapoperamel

bu arada Hd ready olan lcdler hakkında bilgi istiyorum direk full Hd kasıyor ama bunların fiyatları daha uygun galiba model tavsiye edermisiniz tşkler

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende LG studioworks 710s var bu monitoru değiştircem hd 4830 1 gb kullanıyorum genelde oyun oynar webde takılır ve film izlerim 400TL ye kadar bi LCD monitor alcam tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirg27

Arkadaşlar bende LG studioworks 710s var bu monitoru değiştircem hd 4830 1 gb kullanıyorum genelde oyun oynar webde takılır ve film izlerim 400TL ye kadar bi LCD monitor alcam tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Arkadşalar ben de bir monitör almayı düşünüyorum.

Kullandığım ekran kartı Sapphire HD4770.

Bana hangi monitörü tavsiye edebilirsiniz. Bütçe maks 400TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymm

Arkadşalar ben de bir monitör almayı düşünüyorum.

Kullandığım ekran kartı Sapphire HD4770.

Bana hangi monitörü tavsiye edebilirsiniz. Bütçe maks 400TL.

samsung 21.5" p2250
  • quote:

Orijinalden alıntı: nighteen

Apple cinemalar alınmıyorsa en iyi lcdleri hp üretiyor.20 inçi çok iyi.

Alıntıları Göster
    Oyun ve film amaçlı 22" veya üstü Full HD LCD monitör almayı düşünüyorum. Bütçe 600 lira civarlarında. Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.