Şimdi Ara

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
116.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok gereksiz bir araç, yol tutuş desen sıfır, 2 hoperlör ile geliyor, yakıt tüketimi benim 2.0 aracımdan bile fazla.. olmaz olsun öyle araç
  • bu aralar bora almayı düşünüyorum.16 valf 105 beygir boralar hangi sene cıktı 2002 mi 2003 demi?bunu merak ediyorum 16 valf araba almak istiyorum.saygılarımla
  • Boralar son derec konforlu, sessiz, iyi yol tutan, malzeme ve işçiliği iyi olan güzel arabalar. Yalnız jettanın çıkması ikinci el fiyatlarını baya düşürdü. yakıt tüketimi sınıfının üzerinde (motor 8 valf 100 hp, yalnız daha sonra 16 valf 105 hp olanları çıktı). Temiz bir bora bence binilecek güzel bir araç.
  • 5 yıl bora 1.6 benzinli comfortline otomatik kullandım. bence güvenlik ve sağlamlık açısından mükemmel. peryodik değişmesi gereken parçalar haricinde hiç sorun yaşamadım. yakıt sarfiyatı şehir içinde 100 km de 12 lt civarındaydı ama siz eğer mesela konya gibi düzlük bir şehirde oturuyorsanız bu çok da önemli değil çünkü sarfiyat biraz daha düşer. iç mekanda arka koltuk diz mesafesinin yeterli olmaması bence önemli bir kusur. temizini bulursanız alın derim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

çok gereksiz bir araç, yol tutuş desen sıfır, 2 hoperlör ile geliyor, yakıt tüketimi benim 2.0 aracımdan bile fazla.. olmaz olsun öyle araç

bence biraz abartmışsınız. dediğim gibi 5 yıl kullandım. yol tutuşu bence mükemmeldi. yakıt tüketiminin fazla olduğu gerçek ama her bakımdan +/- oranlaması yapılmalı. 2 hoparlör ise herhalde baz modelinde vardır. her arabanın baz modeli diğerlerine göre aksesuar açısından zayıftır. sizin sözlerinize göre bora'nın her modelinde 2 hoparlör var gibi anlaşılıyor. diğer donanımlarına bakarsanız sınıfında pek çok araçta olmayan özelliklerin olduğunu görürsünüz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

çok gereksiz bir araç, yol tutuş desen sıfır, 2 hoperlör ile geliyor, yakıt tüketimi benim 2.0 aracımdan bile fazla.. olmaz olsun öyle araç

ve soylukan usanmadan vw düşmanlığına devam etmektedir...
  • Bora yı ilk çıktığında 99 model olarak aldık, araç hala bizde...
    Çıkarttığı ufak tefek sorunları ve yakıt tüketimi diğer artılarının yanında kesinlikle göz ardı edilebilir...
    Aracın tüketimi 7,5 Lt/100 km civarında...
  • ya arkadaşlar fazla fazla dedikleri yakıt tüketimi de rakiplerinden farklı değil...
    açın testlere bakın focus un da astra nın da farklı değil tüketimleri
  • gereksiz diyen arkadaş umarım objektif açıdan yaklaşıyordur.99 comfortline var 1.6 102 hp.araçla 8 bin km yol yaptım esasında 10 binde değişmesi mantıklı derler ama ben 8k da değiştirdim.aracın motor yağını değiştiren usta bana şunu dedi ben o kadar araba kullandım volkswagen motorlarında o kadar km yol yapmışsın 8 binde bir gram yağ yakmamış yağ rengi atmamış.ben arabamdan gayet memnunum.diğer avrupa arabalarda güzeldir bunada birşey diyemem.ben 100km şu kadar lt benzin yakıyormuş olayına girmem.aracım lpg li ve 190 ı gördüm ankara-istanbul otobanında.dahafa basacaktım ama kendime güvenemedim gazı kestim.lpg de gayet verimli.tabi üzerindeki sıralı sistemde önemli.lavato sıralı sistem lpg takılı.hızı denemek için yaptım.benim arabam şehir içi depoyu fullerim 16 kuruş yakıyor LPG de uzun yoldada 11 kuruşa kadar düşüyor LPG de tabi hız limitimi 90 ı geçmedim.4 kişiydik ve bagajdaki yükler dahil.valla beyler araba rampada tırmanırken hızını sabit tutuyor veya 120 ile rampalara tırmanırken en fazla 110 a düşüyor ve toparlıyor.kasası ağır bu gerçek.kalkışlarda ağır kalabiliyor.ama bir araba için bahane değil eğer rallilere katılmak yada sokaklarda araba kapıştırma gibi bir isteğiniz yoksa.tam bir aile arabası bence.kaportası sağlam.12 yıl su altında kalmak şartıyla vw servisi çürümediğine garanti veriyor.galvaniz sac var vw lerde.ben sorun yarattığını görmedim.halende kullanmaktayım.benzinde ne yakar denemedim.lpg li araçların çoğu yağ yakar derler.bu sorunla karşılaşmadım şükür.vw kullanmak bana göre bir ayrıcalıktır.saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scream_58 -- 1 Ağustos 2009; 18:58:39 >

• bende şu anda 2004 pasific var, 3 senedir kullanıyorum, kalitesine ve güvenilirliğine doyamadım. içinde kendinizi güvende hissediyorsunuz, kalkışlarda biraz eksikleri var ama devirli kalkınca problem olmuyor. ancak 90 ı geçtikten sonra kendi sınıfındaki araçlara oranla farkını ortaya koymaya başlıyor. 180 de bile kendinizi içinde güvende hissediyorsunuz. hızı belli etmiyor. bagajı çok geniş. olumsuz yönü ön tarafın yere çok yakın olması. mutlaka koruma taktırılmalı. jetta da kullandım. kullanım olarak bir fark göremedim. aynı sınıfta hiç bir araca gözünüz kalmıyor. bir kuruş masraf etmedim. arıza nedir bilmiyor. ancak üst sınıf araç alırsam değiştiririm. vereceğin para miktarına göre diğer araçlara oranla tercih etmeni tavsiye ederim
  • bir hort'umuzun daha sonuna geldik, yayında ve yapımda emeği geçen herkez adına teşekkür ederim, bir sonraki hortta görüşmek üzere, sağlıcakla kalın
  • benim için şekil çok önemli ve borada süperötesi bi şekil var şehiriçi gerçekten çokmu yakar ekonomik ve şekilli bi araba lazım bana özellik mesele degil
  • hantal
  • 2001 model bora almayı düşünüyorum hangi modelini alayım sizce benim için yakıt tüketimi önemli bora ların lpg uyumu nasıl hangi model lpg daha uyumlu bora için şimdiden teşekkürler...
  • alacaksanız comfortline veya highline donanımını tavsiye ederim. ben de 2002 model 1.6 8v otm. vites bora var. yakıt olarak şehir içi kullandığınız şehre göre değişir. şehir dışı klima açık 90-100-110 gibi hızlarda 6,8-7,0 lt yakıyor. lpg ile kullananlar uyumlu olduğunu söylüyorlar.
  • Konu açılalı neredeyse 5 yıl olacak.
  • yaw hortlattım gene konuyuda :) yurdum insanı ne çok şey bilir ben cahil kaldım yaw aranızda :).boranın yeni adı jetta diyenlere gülmekten geçemiyorum.yapmayın beyler yaw jettanın 90 model altında arabalarını bilirim.kim diyor boranın jetta adıyla değiştiğini.doğuş oto ile sıkı ahbaplığınız mı var :D.yazılarım iğneleyici gibi geldiyse affola.maksadım ortamı germek değil ama bora geçiş arabasıdır.golf IV ile aynı seride çıktı kasa farkı dışında hiç bir fark yok.biri hb biri sedan.geçiş arabasından kastım polo ile passat arasında köprü görevi gören bir araç.belirli bir süre sonrası çinde üretilen 2009 boralar hariç üretilmedi.onlarda alman montajı olmadığından bora demem :D.jetta öteden beridir vardı.yeni kasası çıktı.kulaktan dolma bilgilerle yanlış bilgi sahibi olmayalım.saygılar.

• arkadaslar bora 1.6 comforline otm. almayı düşünüyorüm 2003 ve üzeri, 100.000 km altı sorularım;

1. tüp uyumu
    2. yakıtı
    3. otm şanzuman arızaları
    4. bakımları ve ağır bakımları kaç binde
    5. yedek parça fiyatları
    6. renk çook önemli mi?
    7. bora olmasa hangisi olsun? neden?
    8. fiyat aralığı ( kaç km aracı; kaç lirya aldınız? kaç liraya sattınız, kaç lira verirdiniz? )

herkese teşekürler... (önceki yorumları okudum ama 2010 oldu yıl 2011e gidiyo..)

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz?

• MRB arkadaşlar.99 model 95 000 km de tüpsüz otomatik vites bora var bir tana..kazasız boyasız ..sizce bu araç alınır mı? alınırsa kaç bin tl ye alınır yardımcı olursanız sevinirim. bu arada confortline modeli...
    araca tüp taktırsam yakıt tüketimi km de ne kadar olur kullanan arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz..
    son olarak aracı almaya karar verirsek nelere dikkat edelim..
  • Arkadaşım,

99 model bir BORA 11 yaşı civarındadır demek. 95.000 km bana pek inandırıcı gelmed, yılda 9.000 km'den az yapmış demektir. Bu hususu bir inceleyin derim. Aracın en az 2 defa trigger kayışının değişmiş olması gerek (kilometreden değil, yaştan ötürü). Ayrıca lastikleri de şu anda yenilenmiş olması lazım. Kazasız ve boyasız olması güzel ama yine de ufak ve tefek kozmetik izler gösterebilir. Bu araç tamamen GOLF IV'ye dayalı, zaten SEAT Toledo ve SEAT Léon da ve SKODA Octavia da aynı platforma dayalı. Arka koltuklar biraz dar olabilir ama kalite olarak kullanılan malzemeler dayanıklı sayılır.

LPG taktırırsanız 100 km'ye 9-10 litrelik bir LPG tüketiminiz olur. Motorları FSI ve TSI'ler gibi değil, LPG'ye en uygun motorlardan birisi, gerek 1.6 ve gerek 1.8. Dizeli de 1.9 TDI 8V SOHC ve PD, gürültülü çalışır ama sağlam ve güvenilir motorlardır, yakıt tüketimleri düşüktür.

Almaya karar verirseniz:

1. Aracın ELEKTRİK AKSAMININ fazla oynanmamış olmasına
    2. Bakımlarının SÜREKLİ OLARAK ve düzenli yapılmış olmasına
    3. Aracın iç döşeme ve plastik AKSAMININ düzen ve tertibine
    4. Aracın EKSOZ sistemine, KATALİZATÖRE, BASKI-BALATASINA bakın
    5. Radyo Kaset çaları büyük olasılıkla değişmiştir, dışarıdan alınabilir

Bu araçlar garantileri bittikten sonra ne yazık ki her zaman YETKİLİ SERVİSE götürülmüyor ve ORJİNAL YEDEK PARÇA kullanılmıyor. Kaza yapılınca sanayideki ustalara cepten harcanarak yaptırılıyor. Çok temizleri kadar çok yıprananı da var. Halbuki aracı normal kullansalar hiç de eskime izi göstermeyecek ama öyle olmuyor işte.

BORA'ların da FARLARINI önündeki PoliKarbonat (PC) camlar sararıyor ve matlaşıyor. Şahsen daha yüksek model aynı motorlu bir SKODA Octavia da düşünebilirim. 2006 model baz model bir SKODA Octavia'yı 2003 model SEAT Toledo fiyatına aldıklarını biliyorum, araç çok da temizdi. Hepsi VW/AUDI teknoloji çıkışlı.

Başarılar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.