Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
17
Favori
108.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mczaga

quote:

Orijinalden alıntı: soqo

şimdinin işini akşama bırakmıyorum ve linkleri veriyorum.

64bit------------------------------> http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-64bit-275.33-whql-driver.html

32bit------------------------------>http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-275.33-whql-driver.html

Modlanmış INF dosyası ---------> http://laptopvideo2go.com/infs/275series/27533_win7x64/nvwi.inf

1- önce nvidia ile ilgili ne varsa sisteminizden kaldırın.
    2-sistemi tekrar başlatın.
    3-indirdiğiniz nvidia sürücüsünün *.exe sine tıklayın ve dosyayı açabileceği bir yer gösterin. bu "exe" winrar gibi görev yapar. sadece içeriğini bir yere çıkartır.
    4- sürücünün olduğu (az önce açtığımız) klasöre gidin ve içinde Display Driver klasörünü açın.
    5- indirdiğiniz modlanmış inf dosyasını buraya kopyala yapıştır (ctrl+c - ctrl+v) yapın. size aynısından var ne yapayım derse taşı ve değiştir diyin.
    6- nvidia sürücüsünü kurun. bir yerde tanımıyorum ben bu sürücüyü derse aldırmayın devam diyin.
    7- sisteminizi tekrar başlatın.

290.73 çıkmış fakat modlanmış inf dosyası nı bulamadım.

Ne yaptıysam Kuramadım en son sürücüyü 290.73'ü bir tane modlu inf dosyası buldum yukardaki gibi denedim olmadı bende Acer dl sayfasından en yakın tarihli VGA dosyasını indirdim 370mb olanı içinde 285.90 'u kurabildim Bios versiyonum 1.28 di denerken.

Varsa 290.73'ü kurabilen yardımcı olabilirmi bir tek o kaldı en son sürümü yükleyemediğim.

• 295.73 çıkmış, 2 gün önce kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

295.73 çıkmış, 2 gün önce kurdum.

Bios 1.28 değilmi bende de aynı fakat kuramıyorum görmüyor Nvidia chipseti tüm nividia ile ilgili ne varsa kaldırıp denememe rağmen.

Servise yollasam nezamana gelir antalyadayım antalyada yoktur sanırım.
  • quote:

quote:

Bios 1.28 değilmi bende de aynı fakat kuramıyorum görmüyor Nvidia chipseti tüm nividia ile ilgili ne varsa kaldırıp denememe rağmen.

Evet bios v1.28, işletim sistemi Windows 7 Ultimate x64.
    İstanbula gönderiyorlar. Kargo ile kapından alıyorlar, onarıp kargo ile tekrar ücretsiz getiriyorlar. UPS Kargo ile çalışıyorlar.
    Önce Acer Teknik Desteğin arıyorsun (444 22 37 - 444 ACER) problemi bildiriyorsun onlar yönlendiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 12 Mart 2012; 17:56:16 >
  • quote:

quote:

quote:

Evet bios v1.28, işletim sistemi Windows 7 Ultimate x64.
    İstanbula gönderiyorlar. Kargo ile kapından alıyorlar, onarıp kargo ile tekrar ücretsiz getiriyorlar. UPS Kargo ile çalışıyorlar.
    Önce Acer Teknik Desteğin arıyorsun (444 22 37 - 444 ACER) problemi bildiriyorsun onlar yönlendiriyor.

Neyseki gerek kalmadı yeni bir sürücü çıkmış onu indirdim 200mb 296.10 numaralı belki olur diye oldu da Bios 1.28

Zaten servise de yollayamazdım en az 2 hafta sürerdi o.

• quote:

evet 64 bit

Araştırmalarım da Ekran kartı değişiminede rastlamadım büyük ihtimal anakartına gömülü ekran kartı şuradan bakabilirsiniz.
    http://forum.notebookreview.com/acer/396320-acer-mxm-models-cards.html

Birde Extarnal ekran kartları var şunun gibi.
    http://www.asus.com/Graphics_Cards/External_Graphics_Card/XG_Station/

yeni olarak şöle bişi var.Ati XGP diye geçiyor ismi.
    http://www.youtube.com/watch?v=_iqrm_2Gqu8&feature=player_embedded

bu mesajı hortlatmadaki amaç

MSI GUS II Harici ekran kartını tanıtmış olması fakat arabirim olarak "Thunderbolt" istiyor hani acer 'ı değiştiriceksiniz aklınızda olsun.

• laptobum aşırı ısınıp kapanıyor ekran kartını güncellesem belki düzelebilir bi yardımcı olsanız
  • Biosunu güncelliceksin Acer'ın sitesinden sonrada Nvidia sitesinden ekran kartının sürücüsünü indirek kurucaksın.
  • Benim de benzer şekilde reset sorunum var. Durup dururken reset atıyor. Sebep ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

Benim de benzer şekilde reset sorunum var. Durup dururken reset atıyor. Sebep ne olabilir?

Isıyı kontrol edin. Everest veya herhangi bir programla. Isınıyorsa reset atar farklı donanımsal bir sorun yoksa eğer. Daha onceki sayfalarda baya bi yazıldı bu konu. Onun cozumude driver güncellemeyle falan olmaz servise göndericeksiniz fanları temizlenecek. Garantisi yoksa herhangi bir pc' tamircisi falan yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

Benim de benzer şekilde reset sorunum var. Durup dururken reset atıyor. Sebep ne olabilir?

Isıyı kontrol edin. Everest veya herhangi bir programla. Isınıyorsa reset atar farklı donanımsal bir sorun yoksa eğer. Daha onceki sayfalarda baya bi yazıldı bu konu. Onun cozumude driver güncellemeyle falan olmaz servise göndericeksiniz fanları temizlenecek. Garantisi yoksa herhangi bir pc' tamircisi falan yapabilir.

Var garantisi. Öyle yapıcaz o zaman. Aynı gün alabilir miyiz peki servisten?
  • Merhaba herkese.
    Acer 5742G bilgisayarım ısınıp kapanıyor. Önce Fandandır diye düşündüm içini açtım temizledim vs. Ama Fan çalışıyor , bazen çalışmıyor. Bi arkadaşım bios ayarlarından vs bişeyler söyledi ama pek anlamadım. Biosu mu güncellemem gerekli?
  • Sanırım bilgisayarı yaptırdıktan sonra yardımcı oluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana01

Merhaba

5920G makinama 2x2 GB 800 MHZ ram alıp 64BİT win7 kurdum fakat donma sorunları yaşamaya başladım. acaba ramlardanmi dedim eski 1x1 GB 677 MHZ ramlerimi taktım yine dondu. başka cd den format attım hala donuyor. yıllarca xp kullandım bir sorun yoktu win7 de donma sorunu yaşamaya başladım. driverlarını acerın kendi sitesinden indirdim. başka 64BİT win7 kullanan yokmu bitek bendemi donuyor.

Yıllardır çok mutluydum pc den bu sorun canımı çok sıkıyor yardım olursanız sevinirim.

bu olay bende de var bende çözebilmiş değilim 5-6 ay oluyor aldıgımdan beridir var
  • nasıl yani fanda ne gibi sorunlar var arkadaşlar
    allaha şükür benim acer aspire 5742g modelinde bölşe bir sorun yok

bide sizlere bir sorum olacak
    acer aspire 5742g ile hdd 'de bulunan gizli recovery bölümü sildim
    şimdi de tekrar oluşturmak istiyorum nasıl olur
    allahtan mediamarkt da aldığım yerde recovery oluşturdular
    dvdye bnde neolur olmaz die recovery aldım 3 ddvd ye
    ama bu recovery 'i tekrara dvd den bilgisayara yüklesem nasıl yüklerim
    bana yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan_gul

nasıl yani fanda ne gibi sorunlar var arkadaşlar
    allaha şükür benim acer aspire 5742g modelinde bölşe bir sorun yok

bide sizlere bir sorum olacak
    acer aspire 5742g ile hdd 'de bulunan gizli recovery bölümü sildim
    şimdi de tekrar oluşturmak istiyorum nasıl olur
    allahtan mediamarkt da aldığım yerde recovery oluşturdular
    dvdye bnde neolur olmaz die recovery aldım 3 ddvd ye
    ama bu recovery 'i tekrara dvd den bilgisayara yüklesem nasıl yüklerim
    bana yardımcı olursanız çok sevinirim

sadece dvd yi tak. pc dvd den başlatmaya ayarlı oldun - büyük ihtimal öyledir zaten -
    gerisi zaten kolay
    seni yönlendirir, kolayca yaparsın

bu arada oyun kurarken ya da usb disk ya da flashdan pc ye film vs. kopyalarken aşırı bir kasma yapıyor...nedeni nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 12 Mayıs 2012; 10:30:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ShReK '

Merhaba herkese.
    Acer 5742G bilgisayarım ısınıp kapanıyor. Önce Fandandır diye düşündüm içini açtım temizledim vs. Ama Fan çalışıyor , bazen çalışmıyor. Bi arkadaşım bios ayarlarından vs bişeyler söyledi ama pek anlamadım. Biosu mu güncellemem gerekli?

benim de aynı sorun vardı... elektirlkli süüprgeyle dikkatlice düşük ayarda fanları temizliyordum, bir de akasa helix alüminyum soğtucum var... eğer ortam sıcaksa oyun oynarken mutlaka kapanıyor... çözüm bulamadım ben de... sen nasıl çözdün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

geçen gün asus k52j - i5 430 2.26 ghz, 4gb 1033 mhz ram, 500 gb hdd, ati 5440 notebook pcnin performans bilgilerini kaydettim ( kayıt ederken pc lcd ye bağlıydı, ondan daha uzun görünüyor ekran alıntısı) resimde var karşılaştırma... yalnız acer de aero performansı heralde intel kart performansı, tam bilemiyorum...
    3.9 vermiş... bundan önceki bilgisayarımda nvidia 9300 varken de aero puanı 3.1, 3B puanı 5.7 idi... anlayamadım doğrusu... neysee :

acer 5742 lağıt üzerinde daha düşük konfg. sahipken daha yüksek puan almış... lakin mw3 oynarken asus'ta 1366-768 de be nature ayarlarda kasma olmazken, acer de kasma yapıyor...

benim acer
    core i3 380
    3gb 1033 ram
    320 hdd
    gf gt520m

sebeb ne ki ?

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

sorumu tekrarlıyorum
    her türli benchmark ile asus'u geçiyor bizim canavar :)
    lakin çalışırken, oyun oynarken asustaki akıcılık bunda yok

• quote:

quote:

Merhaba herkese.

benim de aynı sorun vardı... elektirlkli süüprgeyle dikkatlice düşük ayarda fanları temizliyordum, bir de akasa helix alüminyum soğtucum var... eğer ortam sıcaksa oyun oynarken mutlaka kapanıyor... çözüm bulamadım ben de... sen nasıl çözdün ?

Fanı degıstırdım. Suan sorun yok. Ama artık acer marka hıcbırsey sokmam eve. Sıkayetvar.coma bak ıstersen, herkes acer'ın ısınma problemınden yakınıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba herkese.

Fanı degıstırdım. Suan sorun yok. Ama artık acer marka hıcbırsey sokmam eve. Sıkayetvar.coma bak ıstersen, herkes acer'ın ısınma problemınden yakınıyor.

ücret verdin mi ? garantiden mi değiştirdin. ne kadar serviste kaldı ?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.