- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kanal D - Yeni Sezonun İddialı Dizisi - Cevdet Bey ve Oğulları
Bu konudaki kullanıcılar:
 
18
Cevap
11246
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2011; 1:32:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PMYeni sezonun en iddialı projelerinden biri olan Nobel ödülü yazar Orhan Pamuk’un iki edebiyat ödüllü ilk romanı ‘Cevdet Bey ve Oğulları’ da diziye uyarlanıyor. Dizi, sadece gerisindeki büyük edebiyat eseri ile değil, ‘Yaprak Dökümü’ ve ‘Aşk-ı Memnu’ gibi ekrana veda eden reyting şampiyonu iki dizinin starlarını buluşturmasıyla da dikkat çekiyor.
Kıvanç Tatlıtuğ ve Tolga Karel’i buluşturan dev projede Tiyatro Krek’in ‘Güzel Şeyler Bizim Tarafta’ adlı oyununda canlandırdığı başörtülü Ayşe rolüyle dikkat çeken Öykü Karayel de yer alacak. ‘Cevdet Bey ve Oğulları’nın senaryosunu ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ ile ‘Aşk-ı Memnu’ dizilerine de imza atan Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu yazacak. Kanal D’de ekrana gelecek diziye esin kaynağı olacak ve yazarı Orhan Pamuk’un hayatından gerçekçi kesitler de sunan romanda Sultan Abdülhamit’in son yıllarında dükkan sahibi, ilk Müslüman tüccarlardan Cevdet Bey ve oğullarının, yüzyıl başından günümüze uzanan ‘üç kuşaklık’ serüveni anlatılıyor. Projenin merak edilen bir özelliği de inanılmaz bir tahrifatla ekrana yansıtılan klasiklerden sonra yazar Orhan Pamuk’un kendi romanının tahrifatına ne derece izin verip vermeyeceği.
Henüz Kıvanç Tatlıtuğ, Tolga Karel ve Öykü Karayel dışında oyuncular belirlenmedi..Kıvanç'ın filmdeki erkek kardeşlerini oynayacak kişiler henüz belirlenmedi, Ay yapım uğraş veriyor.Hergün arayış içindeler ama bakalım sonuç olarak ne olacak? Orhan Pamuk'un bu güzel eserini Kanal D ekranlarında yeni yayın döneminde izleyebileceğiz.Sabırsızlıkla bekleyen bayanlarımız var, heleki benim annem en başta geliyor.Dizi oyuncuları isimleri kesinleşdikçe buradan birbirimizi bilgilendirelim.
Evet yeni kanal D dizisi olan ve Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte sağlam bir oyuncu kadrosu olacağı gözüyle kesin bakılan Cevdet Bey ve Oğulları'nın özetini merak edenler için paylaşıyorum.Bugün biraz araştırma fırsatı yakaladım ve sizler için kısa ve öz olarak konusu senaryosu olacak olan Cevdet Bey ve Oğullarını buldum sonunda.Dizinin Eylül ayında yeni sezonda bizlerle olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ay yapımın projesi olan bu diziye merak oldukça büyük.

Cevdet Bey Ve Oğulları Özeti

1905 yılında yaşanan bir günün öyküsünden oluşmaktadır. Bu bölümde Cevdet Bey otuz yedi yaşında genç bir tüccardır. O sabah, görmüş olduğu bir rüyayı anımsayarak uyanır. Rüyasında eğitim aldıkları sınıfı su basmıştır. Bu su, Cevdet Beyin teridir. Sınıfı su içinde bıraktığı için “hoca” onu cezalandırmak ister. Ama buna cesaret edememektedir. Çünkü Cevdet Bey, Herkesten başkadır, yalnızdır… Düşünde, sınıf içinde yapılmaması gereken bir iş yapmış ve sınıfı tehlike içinde bırakmıştır. Buna benzer davranış özelliklerini gerçek hayatta da sergilemektedir. Tüccarlığı seçmiş olmakla başkalarına benzememekte, toplumdan uzaklaşmakta ve hatta değerler yönünden toplum düzenini tehdit etmektedir. Müslüman halkın gözünde ticaret, gayrimüslimlerin işi olarak görüldüğünden iyi bir uğraş olarak algılanmaz. Toplum her bakımdan geridir kati değerlerle, dini kurallarla yönetilmektedir. Cevdet Bey, bu yanlış algılamaları ortadan kaldırmaya yönelik davranışları nedeniyle, bir bakıma da yenilikçi biri olarak karşımıza çıkar. Toplum değerlerine aykırı hareket etmek, bilinçaltında bir çatışma yaratır. Söz konusu rüyanın görülmesinde bu çatışmanın da rolü olduğu söylenebilir. Rüyasındaki hoca Cevdet Beyi cezalandıramaz çünkü Cevdet Bey, suçlu olduğu kadar da hakli bir öğrencidir. Toplum, bu rüyada hoca imgesiyle karşımıza çıkar. Rüyada, Osmanlı toplumu bir bakıma da Cevdet Beyin bilinçaltı algılamalarında, içinde bulunduğu çıkmazdan, geri kalmışlıktan kurtulmayı istemektedir. Bu konuda ne yapması gerektiğini bilemediği içinse önder ya da önderlere gereksinim duyar. Hoca, Cevdet Beydeki bu gücü ayıramamıştır. Cevdet Bey teriyle topluma bir çıkış yolu gösterir. Ter, sürekli akacak, toplumun ilerlemesi önünde duran engelleri yıkıp geçecektir. Söz konusu rüya aynı zamanda Osmanlı toplumunun değişme özlemlerinin de simgesel bir anlatımıdır. Düşündüğü en önemli şey, hiçbir engelle karşılaşmadan ticari hayatını geliştirebilmektir. Zamanla, siyaset-ticaret ilişkisini iyice öğrenecek, mesleki çıkarları için bir takım siyasilerle az da olsa ilişki içine girecektir. Hükümet gibi muhalefeti de karşısına almayacak, herkese eşit uzaklıkta durmak gibi politik bir tutum geliştirecektir. Cevdet Bey, birçok bakımdan babası gibidir. Aile hayatına onun kadar düşkündür. Henüz evlenip çoluk çocuk sahibi olmadığı halde, yeni açtığı ticarethanesine şöyle bir isim koyar: Cevdet Bey ve Oğulları İthalat-İhracat-Nalburiye Zengin, soylu ve kültürlü bir kadınla evlenmek ister. O güne kadar hiç paşa yetiştirememiş orta sınıf bir aileden geliyor olması paşaları önemsemesine yol açar. Toplumsal konumu nedeniyle sürekli bu üst sosyo-ekonomik sınıf karşısında ezildiği, aşağılık kompleksi içinde yaşadığı anlaşılmaktadır. Bir paşa kızı olan Nigar Hanım’la yapacağı evliliğin bir anlamı da bu aşağılık duygusundan kurtulma isteğidir denebilir.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amen-Ra -- 14 Haziran 2011; 1:35:21 >


2707 Mesaj
14 Haziran 2011; 1:44:21 

Orhan Pamuk'un sevdiğim kitaplarından biridir. Dizi olmasına çok sevindim. Modernleşmeyi gerçekten güzel işleyen bir eser. Ay Yapım zaten güzel dizi yapıyor. Merakla bekliyorum.
_____________________________

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.


3051 Mesaj
14 Haziran 2011; 2:19:31 

Behlül ile Oğuz
_____________________________

uzaktan taş gelmez

gerçek işini kolaylaştırır

düşenin dostu ol


4703 Mesaj
14 Haziran 2011; 2:42:51 

Tutabilir
_____________________________13201 Mesaj
14 Haziran 2011; 10:48:55 

%100 tutar.Genç kızların sevgilisi Kıvanç'ı yine başrole koymuşlar.Aynı gün oynayacağı diğer dizilerede şimdiden geçmiş olsun.
_____________________________

iOS & Android Projeleriniz İçin PM Atabilir
Fiyat Teklifi AlabilirsinizPSN ID:re_charged21


16318 Mesaj
14 Haziran 2011; 10:56:50 

dizide cevdet in yanına birde cevriyar hanım koyarlarsa süper ikili olurlar
_____________________________

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !


> > < <


3013 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Vaal
14 Haziran 2011; 11:02:09 

Kesin tutar.
_____________________________688 Mesaj
14 Haziran 2011; 11:50:53 

Romandan dizi yapmaya alıştılar iyice 1 sezonda Roman bitiyor sonra sıkıyor zaten.
_____________________________2694 Mesaj
14 Haziran 2011; 12:10:59 

Behlül varsa ben varım
_____________________________

24 / Band of Brothers / Banshee / Battlestar Galactica / Better Call Saul / Black Mirror / Blue Mountain State / Boardwalk Empire / Borgen / Boss / Breaking Bad / Bron/Broen / Carnivàle / Chuck / Da Vinci's Demons / Damages / Deadwood / Dexter / Entourage / Fargo / Fear the Walking Dead / Firefly / Forbrydelsen / Friends / Fringe / Game of Thrones / Gangland Undercover / Generation Kill / Hannibal / Homeland / House M.D / House of Cards / How I Met Your Mother / Jane Eyre / Justified / Lilyhammer / Lost / Louie / Luther / Mad Men / Narcos / New Girl / Olive Kitteridge / OZ / Peaky Blinders / Person of Interest / Prison Break / Pushing Daisies / Rome / Sherlock / Six Feet Under / Spartacus / Strike Back / Suits / The Affair / The Americans / The Honourable Woman / The Mentalist / The Newsroom / The Night Of / The Pacific / The Sopranos / The Walking Dead / The Wire / True Detective / Vikings / White Collar


2901 Mesaj
14 Haziran 2011; 14:43:59 

Kıvanç'ın olduğu dizi kesin tutar.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Haziran 2011; 15:11:24 


quote:

Orijinalden alıntı: GooodJob

Kıvanç'ın olduğu dizi kesin tutar.
bkz:

Gümüş: 21 Eyl 2005 - 20 Hzr 2007
Menekşe ile Halil: 7 Eylül 2007 – 24 Mayıs 2008
Aşk-ı Memnu: 4 Eylül 2008 – 24 Haziran 20103978 Mesaj
14 Haziran 2011; 18:33:00 

Arap sermayesi de ekranlarına yeniden Kıvanç'ı getirecek onlarda mutlu.
_____________________________1080 Mesaj
14 Haziran 2011; 18:49:32 

Bi yorum da benden.

Pamuk varsa ben yokum; hanım seyredecektir orası kesin...
_____________________________

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012


3003 Mesaj
14 Haziran 2011; 19:11:46 

Büyük ihtimalle tutar.
_____________________________2722 Mesaj
14 Haziran 2011; 19:15:38 

Abi zaten Behlül varsa adamın kız kitlesinin hepsi izliyor.Aileler falan istenmeden bütün dizileri tutuyor.
_____________________________


Stanford University


9219 Mesaj
14 Haziran 2011; 20:00:29 

Kıvanç Tatlıtuğ varsa garanti tutar.
_____________________________
15383 Mesaj
14 Haziran 2011; 21:19:18 

reşat nuri güntekin bitti orhan pamuk başladı.
_____________________________Glory Glory Man United


PSN: Blowtorch33


9420 Mesaj
15 Haziran 2011; 20:37:19 

_____________________________

LosT - Prison Break - Chuck - Heroes - Gossip Girl - FlashForward - The Pacific - Terminatör:Sarah Connor Chonicles - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand - Human Target - Band Of Brothers - Blue Mountain State-Persons Unknown - Pretty Little Liars - The Prisoner-The It Crowd - Hung-The Lost Room-Breaking Bad - V - The Big Bang Theory-The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire - The Event - The Vampire Diaries - The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova - Arrow -Vikings -The Originals-Defiance-Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons-Homeland-House of Cards-Better Call Saul-Daredevil-Narcos-Billions4414 Mesaj
15 Haziran 2011; 20:49:13 

Masumiyet Müzesi kesinlikle dizi olmalı.
_____________________________

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Diziler » Kanal D - Yeni Sezonun İddialı Dizisi - Cevdet Bey ve Oğulları
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR2
0.297