Şimdi Ara

Smallville (2001-2011)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.641
Cevap
6
Favori
121.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dizinin Konusu
    İsmini Superman'in yaşadığı kasabadan alan Smallville dizisi; Clark Kent'in, Superman oluşunu anlatıyor.

Bilim kurgu ve macera alanında ön plana çıkmış olan Smallville dizisi Superman’in hayata başlayış şeklini ve küçüklük zamanlarını anlatan bir yapım olarak karşımıza çıkmakta. Dizinin başkarakteri olan Clark Kent farklı bir gezegenden gelen bir varlığı canlandırmaktadır. Dünyadaki var olan insanlara oranla büyük bir farklılık gösteren bu karakter iyi yönleriyle ön plana çıkarak dünyayı kötü olan olaylardan korumaya çalışmakta. Çocukluğu çok iyi bir şekilde geçen Clark Kent gençlik yıllarını da en iyi şekilde geçirebilmek için büyük çaba sarf etmektedir. Dram ve romantizm konularının işlendiği bu dizide aşk ve hüzün kavramlarının izleri bir hayli görülmektedir. Bir zamanlar Clark Kent’in çok yakın arkadaşı olan Lex Luthor kötülüğe olan yatkınlığından dolayı Clark Kent ile aralarında büyük bir farklılık meydana gelmiştir. Bu iki oyuncunun birbirleri arasındaki rekabeti de konu edinen bu dizide doğaüstü güçler ve karakterlerde yer almaktadır.

Oyuncular

Tom Welling : Clark Kent
    Allison Mack : Chloe Sullivan
    Kristin Kreuk : Lana Lang
    Michael Rosenbaum : Lex Luthor
    Sam Jones III : Pete Ross
    Erica Durance : Lois Lane
    Justin Hartley : Oliver Queen
    Annette O'Toole : Martha Kent
    John Schneider : Jonathan Kent
    John Glover : Lionel Luthor

Dizi Hakkında Bilgiler

1.-2.-3.-4.-5. sezonları WB 6.-7.-8.-9.-10. sezonlar da CW kanalında yayınlanan dizi 11.sezonuna da çizgi roman olarak devam ediyor.
    Birçok DC karakterini görebildiğiniz dizideki en büyük eksiklik Batman ve yanındakilerin dizide yer almamasıdır. Bunun nedeni olarak Batman Begins filmi gösterilse de yapımcılar Batman ve yanındakileri çizgi romana ekleyerek hatalarını telafi etmeye çalıştılar.
    Dizi Lex Luthor'ın konağı olarak kullanılan Hayley Park Kalesi şimdilerde Arrow dizisinde Queen ailesinin malikanesi olarak kullanılıyor. Ayrıca kale X-Men serisinde Profesör Xavier'ın evi-okulu olarak da kullanılmış.
    Superman 3 filminde Lana Lang'i canlandıran Annette O'Toole dizide de Martha Kent'i oynuyor.

Kendi Görüşüm

DC çizgi romanlarına veya karakterlerine ilginiz varsa tavsiye ederim. Bazı bölümler sıkıcı olsa genel olarak bakınca güzel bir dizidir. Bana Superman ve Lex Luthor'ı sevdiren güzel bir yapımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 6 Mayıs 2015; 15:41:05 >

• bende severim.yakışıklı çocuktur kendisi.gözleride bayaa güzel...ama benim favorilerim tabikide Lana ve Chloe...
    doğrumu yazdım bilmiyorum...
  •  Smallville (2001-2011)

aşkım ya çoq tatlı oyy smallville da rolündede süper yaa clark oyy oyyhiç kaçımam walla pazar günleri gece tekrarını bilem izlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PurliN -- 10 Aralık 2005, 13:48:31 >
  • ben erkeğim kızlar:))saat ikide tekrarı var
  • tamam sakin ol...yarına kadar sabret
    quote:

Orjinalden alıntı: PurliN

Smallville (2001-2011)

aşkım ya çoq tatlı oyy smallville da rolündede süper yaa clark oyy oyyhiç kaçımam walla pazar günleri gece tekrarını bilem izlerim

• quote:

Orjinalden alıntı: Andre Igoudala

tamam sakin ol...yarına kadar sabret
    quote:

Orjinalden alıntı: PurliN

Smallville (2001-2011)

• eski bölümleri hafta içi her gece türkmen tv altyazılı olarak ekranda.
  • Bu Lanayı oynayan kızın adı ne? Hep neutrogena reklamlarında görüyorum...Çok duru bir güzelliği var
  • Kristin Kreuk olması lazım...
    quote:

Orjinalden alıntı: crema

Bu Lanayı oynayan kızın adı ne? Hep neutrogena reklamlarında görüyorum...Çok duru bir güzelliği var

• quote:

Orjinalden alıntı: Andre Igoudala

Kristin Kreuk olması lazım...
    quote:

Orjinalden alıntı: crema

Bu Lanayı oynayan kızın adı ne? Hep neutrogena reklamlarında görüyorum...Çok duru bir güzelliği var

ewet
    Kristin Kreuk
  • Lex tam karizma Yaşasın kötülük Lana ahhhhhhh ahhhhhhhhh

Smallville (2001-2011)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 15 Aralık 2005, 23:52:21 >
  • uçur bizi lana oooo oooooooo ooo oo uçr bizi laaaanaaa
  • Dizi iyi güzel de Clark-Lana arasında ki sümük sümük aşk muhabbeti baydı artık ya. Dizi bir ara sırf ikisi arasındaki muhabbete odaklanmıştı. 5. sezon oldu ancak beraber oldular.
  • o kadar iyilikten maraz doğar takıl biraz LEX Babaya clark gisecek cillop gibi hatun yavvvvvvv ulan izlerken kanser olacağım........

lanaaaaaaaaa ooffffffff offffffff tedin ulan ömrümü

Smallville (2001-2011)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 17 Aralık 2005, 11:22:33 >

• resim çok hoş.yazılarda çok güzel...
    quote:

Orjinalden alıntı: marduk

o kadar iyilikten maraz doğar takıl biraz LEX Babaya clark gisecek cillop gibi hatun yavvvvvvv ulan izlerken kanser olacağım........

lanaaaaaaaaa ooffffffff offffffff tedin ulan ömrümü

Smallville (2001-2011)

• ahh ahh yine süper bi bölümdü
    tom welling hastayım bu adama yaaa
  • bu bölümü iş nedeniyle izleyemedim ama tekrarı kaçmayacak Lana yı kırmızı kırmızııııııııııııı gçrdüm havuz başında ulan clark yine kaçtıysan yuh sana

Smallville (2001-2011)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 26 Aralık 2005 22:44:22 >
  • acaba bu günkü bölümde nolcak o küçük çocuk kim yaff meraq ettim walla
  • SEXAİ HOCAMIN ITIRAZI UZERINE SILDIM.KUSRA BAKMAYIN YAA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHE -- 1 Ocak 2006 20:12:24 >
  • edit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sexai -- 1 Ocak 2006 21:57:53 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.