Şimdi Ara

Saça sarımsak sürmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
72.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepimizin bildiği gibi yüzümüze sarımsak sürünce epey bir sakal çıkıyor. Hem sert hem kalın. (Denedim biliyorum.) Bu uygulamayı saçıma denesem nasıl olur? Saçımın ön sağ ve sol bölümleri hafiften seyrelmeye başladı. Sarımsak sürsem gür saç çıkmaya başlar mı ? Yardımcı olun beyler...

• ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legida92 -- 24 Ocak 2013; 23:32:45 >
  • saçkıran için sanırım yapanlar var.
  • banada lazım 15 yaşındayım ama saçlar bi seyrek görseniz ıslatınca bakası gelmiyo insanın
  • aynı problem bendede var denesemmi diye düşünüyorum
  • Napsak yav, işe yarar mı ki?

Yalnız şöyle bir şey de duymuştum. İçeriğindeki asitten dolayı fazla sürülürse sakal kökünü öldürebiliyormuş. Aynısı saç içinde geçerlidir heralde.
  • Saça sürülen sarımsak çok sert sürülmesi gerekiyormuş yani o kadar sert süreceksin ki kafan hafif kanayacak yara olacak sonra o yaralar iyileşecek ve faydası görülmeye başlayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Own Goal

Saça sürülen sarımsak çok sert sürülmesi gerekiyormuş yani o kadar sert süreceksin ki kafan hafif kanayacak yara olacak sonra o yaralar iyileşecek ve faydası görülmeye başlayacak

bizim ordaki bi kuaförde aynısını söylemişti hatta dedi, jiletle nokta nokta del yada çiz çok derine inme çok az kanasa yeterli dedi sonra sür sarımsağı yanar ama yararını görürsün dedi, denemedim hiç
  • Sarımsak sürmek deilde yemek çok faydalıymıs.Saç için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saeros

Sarımsak sürmek deilde yemek çok faydalıymıs.Saç için.

çiğnemeden yutulursa kokuda yapmaz ama bu şekilde faydası olurmu yani illa çiğnememizmi gerek
  • faydası var saça, bu kanıtlandı ama direk sürmekle iş bitmiyor. saçı kazıtıp sürmen lazım. yani oranın tahriş olması gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I can

faydası var saça, bu kanıtlandı ama direk sürmekle iş bitmiyor. saçı kazıtıp sürmen lazım. yani oranın tahriş olması gerekli.

o tahrişi sert bi şekilde sürterekte yapılabilir , bide şampuan kullanmayın diyolar doğal sabun için varmı bildiginiz kaliteli bi sabun
  • quote:

faydası var saça, bu kanıtlandı ama direk sürmekle iş bitmiyor. saçı kazıtıp sürmen lazım. yani oranın tahriş olması gerekli.

Hadi ya. Kazıtmak olmadı işte. :S Kazıtmadan deneyeceğim, belki genede işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencerinho -- 8 Haziran 2011; 18:50:15 >
  • Lisedeydim daha o zamanlar
    sene 2002-2003 olması lazım.
    Saç kıran olmuştum
    ve komşu Ayşe teyze o bölgeyi bir güzel kazıyıp
    sonrada sarımsağı malum bölgeye sürmüştü.
    ve saç kırandan kurtulmuştum.
  • ben bugün sürücem sert bi şekilde, kaç saat kalması gerekiyor saçta ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JojoMix

quote:

Orijinalden alıntı: I can

o tahrişi sert bi şekilde sürterekte yapılabilir , bide şampuan kullanmayın diyolar doğal sabun için varmı bildiginiz kaliteli bi sabun

zeytinyağlı defne sabunu kullanabilirsin ama ben bir faydasını görmedim açıkcası
  • Duyduğuma göre saçınızda saç kıran olmamasına rağmen sarımsak ve çörek otu gibi malzemeler sürerseniz tam aksi yönde gelişme gösterip saç kıranı daha da genişletiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TıB

Duyduğuma göre saçınızda saç kıran olmamasına rağmen sarımsak ve çörek otu gibi malzemeler sürerseniz tam aksi yönde gelişme gösterip saç kıranı daha da genişletiyormuş.

yok sarımsak zarar vermez zaten şuan çoğu şampuanda sarımsak kullanılıyor
  • cildiye doktorum söylemişti sarımsak saç köklerini yakıyormuş halk arasında böyle bir söylenti var ama bu doğru bir uygulama deil demişti.kelliğe kadar gidermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: jawenk

cildiye doktorum söylemişti sarımsak saç köklerini yakıyormuş halk arasında böyle bir söylenti var ama bu doğru bir uygulama deil demişti.kelliğe kadar gidermiş

genetik saç dökülmesi değil ise sarımsak güçlendirir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.