Şimdi Ara

SUNNY AT-14100 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
114.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ft19

o yazdığınız değer sadece en baştaki değer. kumandanın ortasındaki 4 lü yön tuşlarından sağ tuşa basarsanız sırayla gelir. trt için 011919, ntv için 011054, trt hd için 011042 değerleri varmı kontrol et. dediğim tuşu sırayla sağa doğru kaydırarak bak.

benim emü menüsü bu şekilde söylediğiniz rakamlar yok üstadım eksik bişeyler var gibi.

SUNNY AT-14100

SUNNY AT-14100

• sanrım anlamamışsın. 1.resimdeki durumda kumndanın 4 lü yön tuşu ile alttaki prov.ID yazan yere gel. sağ yön tuşuna her basışında değerler değişir, bir önceki mesajımda verdiğim değerler varmı kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft19

sanrım anlamamışsın. 1.resimdeki durumda kumndanın 4 lü yön tuşu ile alttaki prov.ID yazan yere gel. sağ yön tuşuna her basışında değerler değişir, bir önceki mesajımda verdiğim değerler varmı kontrol et.

kontrol ettim hepsi mevcut.o zaman sorun kalmadı demektir değilmi?teşekür ederim zaman ayırdınız.
  • var olduğuna göre sorun yok. haftasonu maç olduğunda trt hd, trtspor,ntvspor hepsinde denersin. kolay gelsin.
  • Bu cihazdan memnunmusunuz
    2 cihaz arasında kaldım neta 6400hd - SUNNY AT-14100 ( sunny küçük oluşu ve güncelemeleri ile ilgimi çekti ama netanın görüntüsü daha iyi diyorlar )Hangisi sd yayınlarda daha iyi.
    cihazla sorun yaşayanlar sorunu halledebildimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 23 Şubat 2012; 15:35:41 >
  • sunny 14100hd cihazı 6 aydır kullanıyorum. sd/hd görüntü olarak gayet iyi. kanal geçişleri hızlı ve menüsü kullanışlı. kasası çok şık, ufak olmasıda ayrı bi avantaj, ben lcd nin arkasına gizledim. bazen donma, açılmama vb. sorunları olmuştu. aynı sorun forumdan okuduğum kadarıyla aynı cihazı kullanan başkalarındada olmuştu. bikaç defa servise verdim, geçici olarak düzeldi. en son sunny merkez serviste flash arızasından dolayı board değişmiş. 1 aydır sorunsuz kullanıyorum.
    neta 6400hd cihazı uyducuda inceledim. sd/hd görüntü kalitesi iyi, kanal geçişleri hızlı idi. kasasını hiç beğenmedim, bana kalitesiz geldi.
    sunny ile neta yı birebir kıyaslayabilmek için evde aynı tv de aynı ayarlarla izlemek lazım. ancak o zaman daha objektif olur. bence ikiside önceliği sd/hd görüntü kalitesi ve hızlı kanal geçişi olanlar için fiyat performans cihazı diyebilirim. sunny donma vb. sorunları çözebilirse cihazın ufak ve şık olması nedeniyle bi adım öne geçer diye düşünüyorum.
    karar senin.

• selamlar bende bu gün ilk sorunumu yaşadım cihaz ve tv yi açtım baktım favoriye aldığım kanalların bir kısmı silinmiş ,tekrar uydudan hazır kanal listesini kurdum daha önce izlediğim arte hd kanalını şimdi bulamıyor tp si var ama kanal yok dvbs2 olarak arattım ondada çıkmadı bu cihazın yazılımsal sorunu var galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrmblgl

selamlar bende bu gün ilk sorunumu yaşadım cihaz ve tv yi açtım baktım favoriye aldığım kanalların bir kısmı silinmiş ,tekrar uydudan hazır kanal listesini kurdum daha önce izlediğim arte hd kanalını şimdi bulamıyor tp si var ama kanal yok dvbs2 olarak arattım ondada çıkmadı bu cihazın yazılımsal sorunu var galiba

Yazılımsal bir sorunu olduğu gerçek maalesef..

Sunny yeni bir yazılım çıkarır mı bilinmez..
  • Merhaba arkadaslar

Sunny AT-14100 konusunda kararimi vermistim.Fakat burada okuduklarimdan sonra vazgecmis gibiyim.
    Uydu alicinin ozelliklerini yazsam bana yardimci olabilirmisiniz.
    Kaliteli SD/HD
    USB
    HDMI

200 lirayi gecmeyecek sekilde olursa iyi olur.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsoR25

Merhaba arkadaslar

Sunny AT-14100 konusunda kararimi vermistim.Fakat burada okuduklarimdan sonra vazgecmis gibiyim.
    Kaliteli SD/HD
    USB
    HDMI

Kolay gelsin.

neta 6400 var ama hepsinde olduğu gibi usb si verimsiz ntfs dosya sistemini desteklemez mkv falan izliyemezsin yada bu cihazala beraber birde media player almalısın 200 tl ye kadar daha iyisi yok yada db800 hd se alman yerinde olur,benim düşüncem bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: byrmblgl

selamlar bende bu gün ilk sorunumu yaşadım cihaz ve tv yi açtım baktım favoriye aldığım kanalların bir kısmı silinmiş ,tekrar uydudan hazır kanal listesini kurdum daha önce izlediğim arte hd kanalını şimdi bulamıyor tp si var ama kanal yok dvbs2 olarak arattım ondada çıkmadı bu cihazın yazılımsal sorunu var galiba

Yazılımsal bir sorunu olduğu gerçek maalesef..

Sunny yeni bir yazılım çıkarır mı bilinmez..

Sayın Ersin,
    24.02.2012 17:53:08'li cevabımız
    Uydu alıcınızın yazılımını 1.12 versiyonuna yükseltmek için "Menü" içerisinde yer alan "Uydu Güncelleme" bölümünden güncelleme işleminin başlatılmasını rica ederiz.
    İlginiz İçin Teşekkür Ederiz.
    Saygılarımızla.
    23.02.2012 21:00:29'li sorunuz
    Merhaba 2-3 ay önce sunny 14100 cihazınızı aldım ve şu an kullanıyorum. Cihaz tasarım olarak,görüntü kalitesi olarak,kanal geçiş hızı olarak oldukça iyi. Bu nedenle sizi tebrik ederim. Ancak 2-3 kez donma,kilitlenme sorunu yaşadım. Kilitlendiğinde kumanda ile kapatamadım. Fişten çektim olmadı açılmadı. Şöyle 3-5 dk fişten çekili halde tuttuktan sonra fişi taktığımda çalıştı. Bu soruna ne neden oldu bilmiyorum ama yazılımsal bir sorun gibi duruyor. Bununla ilgili nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz. İlgilenirseniz sevinirim. Teşekkürler..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Arkadaşlar selam,
    Bende de bundan var.
    Sony full hd video kamera ile çektiğim videoları "freemake video converter" uygulaması ile avi formatı çevirdim. Fakat Sunny oynatmıyor. Ne formatta hangi codec'te çevirmem lazım.
    Video çözünürlükleri 1920x1080
  • Merhaba Arkadaşlar; şu arada sırada cihazı (14100) açınca ''Hızlı Kurulum Menüsü'' geliyor cihaz açılmıyor. Bu sorunu çözen varmı acaba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsoR25

Merhaba arkadaslar

Kaliteli SD/HD
    USB
    HDMI

Kolay gelsin.

Kanal geçiş hızı çok önemli değilse ve 230-250 TL seviyesine çıkabilecekseniz kesinlikle Jameson 3003 derim.

Sizin istediğiniz özelliklere ek olarak CCcam için ethernet portu, modül ve kart girişleri, e-sata ve çift USB girişi var, NTFS dosya sistemini destekler...
  • dün bir mağazada kendim izleme fırsatı buldum 14100 ü belki televizyon dan dolayı ,sunny nin hd ready bir modeli idi görüntü kalitesi çok tatmin etmedi ,benim iyi görüntü alamazsın dedikleri karasal antenden biraz daha iyi çok iyi değil ,yanında hiremco vardı görüntü kaliteleri yakındı
  • editt...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvemli_06 -- 17 Mart 2012; 1:03:42 >
  • NTFS tanımadığı için hdd'yi ikiye böldüm bir kısmı fat32 bir kısmı ntfs. Fakat yine görmüyor. Çok kazma bir aletmiş.
  • idman tv için biss key lazım paylaşırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer1

NTFS tanımadığı için hdd'yi ikiye böldüm bir kısmı fat32 bir kısmı ntfs. Fakat yine görmüyor. Çok kazma bir aletmiş.

hocam bolerken once fat32 mı olusturdunuz?
    oyleyse bi de tamtersini deneyin, alet digerini gorup 2. bolgeye bakmıyor olabılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: slicer1

NTFS tanımadığı için hdd'yi ikiye böldüm bir kısmı fat32 bir kısmı ntfs. Fakat yine görmüyor. Çok kazma bir aletmiş.

hocam bolerken once fat32 mı olusturdunuz?
    oyleyse bi de tamtersini deneyin, alet digerini gorup 2. bolgeye bakmıyor olabılır.

Selam,
    Tekra denedim sizin fikrinizden sonra, fat32'yi primary partition olarak yaptım, oldu bu sefer teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.