Şimdi Ara

MAKYAJLI MERCEDES C 180 CGİ (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.441
Cevap
28
Favori
401.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Alakası şurda... bu aracın kalitesinden ve tasarımından etkilendim yeni C serisi almak isteyen arkadaşlara alternatif önerdim(7-8 ay beklemesinler diye)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Alakası şurda... bu aracın kalitesinden ve tasarımından etkilendim yeni C serisi almak isteyen arkadaşlara alternatif önerdim(7-8 ay beklemesinler diye)

Yanlız yeni çıkacak c serisi ile arasında sınıf farkı motor farkı(ki 3.0 motor benzinli türkiye'de vergi ve benzinden dolayı zor) ve fiyat farkı çok fazla.Bu kıyaslama yeni e serisi içinde geçerli sonuçta 100.000€'ya çıkması bekleniyor ha cls ile kıyaslarsın tamam derim.Bu dediğin focus alacak adama yeni e serisi çıktı onu al demek gibi birşey olur.

• C180 Fascination siparişi verdiğimi söylemiştim. Aklıma takılan iki şey var.
    - Practronic olacak mı?
    - Bagaj kapağı düğme ile otomatik kapanıyor mu?

Bu arada eşime geçen ay CLA200 aldık. Yaklaşık 1000 km ben de kullandım. C180' i almama (1 ay sonra teslim alacağım İnşallah) bu sebep oldu. Bana motorların aynı olduğu söylenmişti. Ben şanzımanın da aynı olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. CLS' nın ki çift kavramalı 7G-TRONIC, C180' in ki ise 7G-TRONIC otomatik şanzıman imiş. Bunun olumlu yada olumsuz yönleri var mıdır? CLA' da gaz pedalına basınca tepkide hafif bir gecikme hissediyorum, C180' de de böyle mi olacak acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yeni C serisini bekleyen ve E serisi siparişi veren arkadaşlar... bu aracı nası buldunuz
    https://store.donanimhaber.com/0a/32/8d/0a328db5451e42dea9953fb32525fc5a.jpghttps://store.donanimhaber.com/4e/4f/e4/4e4fe4402b5869a0961973256e343626.jpghttps://store.donanimhaber.com/24/9e/f8/249ef88b14ccfa363688df1968ebd56e.jpghttps://store.donanimhaber.com/cc/9d/7a/cc9d7acb05c911e255768b734470fdc5.jpghttps://store.donanimhaber.com/ef/d1/5d/efd15d03fe01d6ae80ce76157644cf74.jpg

Abi ne kullanıyorsan bizede söyle
    Kafa sağlam olmuş cidden, C serisi ve e180 1600cc bumakine 3000cc
    250,000-300,000 tl civarı fiyat :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.fly

C180 Fascination siparişi verdiğimi söylemiştim. Aklıma takılan iki şey var.
    - Practronic olacak mı?

Bu arada eşime geçen ay CLA200 aldık. Yaklaşık 1000 km ben de kullandım. C180' i almama (1 ay sonra teslim alacağım İnşallah) bu sebep oldu. Bana motorların aynı olduğu söylenmişti. Ben şanzımanın da aynı olacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. CLS' nın ki çift kavramalı 7G-TRONIC, C180' in ki ise 7G-TRONIC otomatik şanzıman imiş. Bunun olumlu yada olumsuz yönleri var mıdır? CLA' da gaz pedalına basınca tepkide hafif bir gecikme hissediyorum, C180' de de böyle mi olacak acaba.

Parktronik var ama işe yaramaz, sonuçta 581L Türkiye paketli C serilerinde power steering özelliği yok ve araç bu yüzden kendi kendine park etmiyor A serisindeki gibi...

Bagajın otomatik kapanması bir opsiyon yani ekstra ücret ödemeniz gerek. SW araçlarda ise bagaj kapagının ağır oluşundan dolayı standart. Ben bu aralar kapama yapan motor ve beynini arıyorum bulursam montajını yapıcam aracıma...

• Bu arada Amerikan sinyal aldım Ama taktırıp taktırmama konusunda tereddütlerim var Bir yanım taktır güzel olacak diyor ama dönüşü yok, araç apaçi gibi durur mu acaba? Bir C Coupe'de canlı olarak gördüm çok hoşuma gitti gaza geldim aldım

Takıldıktan sonra böyle olacak

• alwaysfc kullanıcısına yanıt
    Tamam işte bende zaten yeni C ve E derken C250CDI yada E250CDI almak isteyenleri yani dizel motor merco almak isteyenleri kastettmiştim. Çünkü bu örnek verdiğim araçda 3.0 dizel hemde 275bg... ayrıca bu aracın fiyatı 250.000tl yi geçmez.
  • Maserati Ghibli nin 3.0 V6 dizel seçeneği var ama tabi ki benzinliside var. Ben yeni C250CDI alternatifi olarak düşünmüştüm. 30,000TL fazla verip hem bir üst sınıf araca binip hemde mercedes sıradanlığından kurtulmak var.
  • quote:

Maserati Ghibli nin 3.0 V6 dizel seçeneği var ama tabi ki benzinliside var. Ben yeni C250CDI alternatifi olarak düşünmüştüm. 30,000TL fazla verip hem bir üst sınıf araca binip hemde mercedes sıradanlığından kurtulmak var.

Hocam burada c250cdi alan kişi sayısı 5'i geçmez ama
  • Haklısınız hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.fly

C180 Fascination siparişi verdiğimi söylemiştim. Aklıma takılan iki şey var.
    - Practronic olacak mı?

Bu sorunuza burdan alacağınız cevap doyurucu olmaz.Pedal tepkisi için basit yol aracı aldığınız bayideki test aracına randevu alıp dilediğiniz gibi varyasonlarla aklınıza takılanlara kullanarak cevap almaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ..Unknown..

quote:

Maserati Ghibli nin 3.0 V6 dizel seçeneği var ama tabi ki benzinliside var. Ben yeni C250CDI alternatifi olarak düşünmüştüm. 30,000TL fazla verip hem bir üst sınıf araca binip hemde mercedes sıradanlığından kurtulmak var.

Bahsedilen Maserati araç İtalyan oluşundan ötürü sadece görüntü olarak size keyif verir, işletme maliyeti ve aracın ömrü Mercedes'e kesinlikle yaklaşamaz. C250 CDI kullanmış ve babamda olan E350CDI 4matic araçlardan edindiğim CDI tecrübesi ile şunu söyleyebilirim Mercedes'in dizel teknolojisi bir çok markanın kat ve kat üstünde... C250 CDI kullandım, C63 AMG kullandım 0-60 ivmelenmeleri neredeyse aynı C250 500Nm C63 600Nm tork uretiyor kasa hafifliğiyle ekonomi ve performansı aynı anda sunabiliyor. C250 CDI ın hafif oluşuyla kalkışlarda E350 CDI ları rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Hatta şu an İstanbul'da bir adet özel sipariş C350 CDI 4Matic var kısmet olurda aradaki ortak arkadaş ile bir zaman ayarlayabilirsek onunda performansını görmeyi çok istiyorum...

Yani verilen paranın hakkını fazlasıyla geri veriyor yıldızlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

quote:

quote:

Bahsedilen Maserati araç İtalyan oluşundan ötürü sadece görüntü olarak size keyif verir, işletme maliyeti ve aracın ömrü Mercedes'e kesinlikle yaklaşamaz. C250 CDI kullanmış ve babamda olan E350CDI 4matic araçlardan edindiğim CDI tecrübesi ile şunu söyleyebilirim Mercedes'in dizel teknolojisi bir çok markanın kat ve kat üstünde... C250 CDI kullandım, C63 AMG kullandım 0-60 ivmelenmeleri neredeyse aynı C250 500Nm C63 600Nm tork uretiyor kasa hafifliğiyle ekonomi ve performansı aynı anda sunabiliyor. C250 CDI ın hafif oluşuyla kalkışlarda E350 CDI ları rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Hatta şu an İstanbul'da bir adet özel sipariş C350 CDI 4Matic var kısmet olurda aradaki ortak arkadaş ile bir zaman ayarlayabilirsek onunda performansını görmeyi çok istiyorum...

Yani verilen paranın hakkını fazlasıyla geri veriyor yıldızlar...

Evet mbclubtr'de de söylemiştiniz c350 olayını hatta tartışma çıkmıştı C63 AMG vs C350 CDI 4Matic diye.

• RoMM3L R kullanıcısına yanıt
    Haklısınız bu italyanların tasarımları çok güzel oluyor ama ferrari motoru kullanıldığı için hem daha maliyetli hem de daha az km yol gidebiliyorsunuz. fakat Maserati markası Mercedes den daha havalı duruyor. hatta ferrarinin sedanını kullanıyorum diye bilirsiniz.
  • arkadaşlar selam,
    geçen hafta abimin 2010 C180 AMG aracını sattık.
    Şimdi yine C180 almak istiyoruz, fakat duyduğumuza göre cgi motorlu 7 ileri şanzımanlı yeni bir model mevcutmuş.
    bu yeni modelde motor farklıymış sanırım. sattığımız araç 1600 motor 5 ileri şanzımandı.
    şimdi hem 1600 motor hemde 1800 motor varmış sanırım.7 ileri bunların hangisinde var? ikisinde de 7 ileri var mı?
    neye göre ayırıp seçim yapmamız lazım?
    cgi motor demek 1800 demek mi?
    alınabilecek en iyi kombinasyon şuanda hangisidir?

yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RebelRed

arkadaşlar selam,
    Şimdi yine C180 almak istiyoruz, fakat duyduğumuza göre cgi motorlu 7 ileri şanzımanlı yeni bir model mevcutmuş.
    bu yeni modelde motor farklıymış sanırım. sattığımız araç 1600 motor 5 ileri şanzımandı.
    şimdi hem 1600 motor hemde 1800 motor varmış sanırım.7 ileri bunların hangisinde var? ikisinde de 7 ileri var mı?

Merhaba,
    Şu an piyasada 1.6 cgi ve 1.8 cgi'ler bulunmata ikiside 7 ileridir.Fakat 1.8 cgi'ler sadece 2011 model yılı olarak bulunmakta 1.6 cgi'ler ise şu an satışta olan modeldir.Ayrıca 1.6 5 ileri kompressor motorlar vardır ki bunlarda makyajsız c180'de kullanılan motordur.En iyisi 1.8cgi sonra 1.6cgi en kötüsü ise 1.6kompressordür fakat şu an 1.8 cgi sadece 2011 model olarak bulunduğundan 1.6 almak daha mantıklı model yılı açısından ve ayrıca 1.6cgi'lerde eco start-stop'ta bulunmakta.Tercih sizin burada en etkili faktör fiyat aralığıdır.Bütçenize göre en uygununu seçin derim yada bütçenizi söylerseniz size en iyi kombinasyonu söyleyebiliriz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RebelRed

arkadaşlar selam,

Merhaba,
    Şu an piyasada 1.6 cgi ve 1.8 cgi'ler bulunmata ikiside 7 ileridir.Fakat 1.8 cgi'ler sadece 2011 model yılı olarak bulunmakta 1.6 cgi'ler ise şu an satışta olan modeldir.Ayrıca 1.6 5 ileri kompressor motorlar vardır ki bunlarda makyajsız c180'de kullanılan motordur.En iyisi 1.8cgi sonra 1.6cgi en kötüsü ise 1.6kompressordür fakat şu an 1.8 cgi sadece 2011 model olarak bulunduğundan 1.6 almak daha mantıklı model yılı açısından ve ayrıca 1.6cgi'lerde eco start-stop'ta bulunmakta.Tercih sizin burada en etkili faktör fiyat aralığıdır.Bütçenize göre en uygununu seçin derim yada bütçenizi söylerseniz size en iyi kombinasyonu söyleyebiliriz.

bilgiler için teşekkür ederim öncelikle.
    2012 model altı düşünmüyoruz pek o zaman 1,6cgi 7 ileri modeline bakıyor olmamız gerekecek sanırım.
    peki 1,6kompressor olan model 7ileri şanzıman ile de var mı? 2012 sonrası.
    eğer varsa cgi mi kompressor mu onu iyi sorgulamamız lazım alırken. birde bunu bilmeyen satılar çıkarsa karşımıza bunu nasıl anlayabiliriz?

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.