Şimdi Ara

MAKYAJLI MERCEDES C 180 CGİ (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.441
Cevap
28
Favori
401.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim arac insllah geliyor bir kac gune,bu araclara chip yapilir mi gatrantisi bozulur mu ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Benim arac insllah geliyor bir kac gune,bu araclara chip yapilir mi gatrantisi bozulur mu ?

Sprint Boost kullanabilirsiniz Diagnosis cihazında çıkmaz diye biliyorum ama farkederlerse garanti dışı kalır araç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

Gecen hafta yeni cgi leri bende konyada inceledim yeni beyaz renk pek hosuma gitmedi eski beyaz hafif kreme caliyodu guzel duruyodu bu beyaz sahin beyazi gibi olmus ben hic begenmedim..yil sonu olayini bennde dusunuyorum ama ellerinde yeni cgi arac yok bana en erken eylude gelecek 1 arac var dedi oda eylul sonunda gelicekmis fazla stoklu calismiyolar euro dusmezse yil sonu pek indirim olmaz gibime geliyo bu arada temmuz ayinda krediler daha cazipti su an baya yukseltmisler yil sonu sadece faizleri biraz indirirler heralde

4oooo TL ye %0,44
    6oooo TL ye %0,64
    8oooo TL ye %0,84 kredi koşulları yüksek mi?
    Bankalar bile bu faiz oranlarına inanmıyorlar

bu faiz oranları, sizi yanıltmasın. bunu komisyonlu kredi gibi düşünün. eminim peşin para ile alınacak aracı kredili alıma göre 2-3 bin lira ucuza alabiliriz.

sonuçta nakit olarak alınan ihtiyaç kredisi değil..

emin olun, faiz oranları uygun görünsün diye araba fiyatını ayarlıyorlar...yani bankalar bu faiz oranına inanmıyor, pek anlamlı değil...

Kıyas yaparken yaniliyorsunuz.bayi icin birsey değişmiyor ki ister siz kredili alın ister peşin sonuçta para bayinin kasasına girince satis işlemi yapılıyor yani sizin ne ile aldığınız bayiyi ilgilendirmiyor.
    siz bankaya gittiğinizde size taşıt kredisi kaçdan veriliyor isterseniz bir sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

W204 C serisi kendini dünya çapında yaptığı satış rakamıyla ispatlamış bir modeldir. İlk defa E serisi konforunu yakalayan bir araçtır... Dolayısıyla bu segmentte araç düşünenlerin kaçırmaması gereken bir modeldir C serisi.

Aman C serisi teknoloji olarak E serisini yakaladı derseni eyvallah ama konfor olarak E serisini yakaladı derseniz gülerler.

• E serisi mutlaka daha konforlu bir arac olabilir ancak c serisi gercekten bir e kadar konforlu ve rahat kaldiki koltuk buyuklukleri dahi hemen hemen ayni dolayisiyla arkadasa bende katiliyotum.

• Yapmayın Arkadaslar hiç E serisi ile yolculuk yapmadınız sanırım.

• quote:

quote:

W204 C serisi kendini dünya çapında yaptığı satış rakamıyla ispatlamış bir modeldir. İlk defa E serisi konforunu yakalayan bir araçtır... Dolayısıyla bu segmentte araç düşünenlerin kaçırmaması gereken bir modeldir C serisi.

Aman C serisi teknoloji olarak E serisini yakaladı derseni eyvallah ama konfor olarak E serisini yakaladı derseniz gülerler.

Babamda E350 CDI 4Matic bende C180 CGI var az biraz karşılaştırma yapabiliyorum ;)

• quote:

quote:

quote:

Babamda E350 CDI 4Matic bende C180 CGI var az biraz karşılaştırma yapabiliyorum ;)

O zaman arada az uz bir fark olmadıgını biliyorsunuzdur.

• E serisi ile kiyasliyanlara sasiyorum,tamam c guzel ama bir laf vardir mercedes e den baslar.2004 model e serilerinde bile bazi teknolojiler daha fazla.e uzay mekigi gibi mubarek arabAya oturuyorsun yayiliyorsun,boeing surermis gibi,boeing surmedik o baska.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman arada az uz bir fark olmadıgını biliyorsunuzdur.

Tabi ki arada farklar var ama demek istediğim şu, sessizlik, sürüş konforu, yol tutuşu ve bazı teknolojik yenilikler(her ne kadar MB Türk AŞ opsiyon ekletmesede) bunlar en üst seviyeye gelmiş durumda... Hatta şunu söyleyebilirim C180 lerde konfor ve güvenlik unsurları C200 lere göre eksik getirilmiş olsa bile W204 serisi segmentinin en konforlu ve malzeme kalitesi olarak en iyi aracıdır.

Elimizden 1996 W210 E200 Classic, 2003 W203 C sportscoupe, 2005 W211 E200 Avantgarde, geçti ve şu anda 2009 CLC160, 2011 E350 CDI 4Matic ve 2011 C180 CGI FL var ve aralarındaki farkları uzaktan gözle görerek değil kullanıcısı olarak bunları söylüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur3000

quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: panama

Bir süredir aracımı değiştirmeyi düşünüyorum, özellikle 1.6 yeni motor ile birlikte C180 bir adım önde gibi.
    Sizce AMG paket üstünde duruyorum ama avantgarte yada fascination model alıp bunu opsiyonla yükseltmek daha mı mantıklı ?
    Araç değişikliği konusunda acelem yok,yıl sonunda fiyatlar genelde düşüyor o dönemi beklemek daha mı avantajlı olur ?
    Son olarak kasa değişikliği 2014 deniyor ama bildiğim kadarıyla resmi bir açıklama yok , sizce kasa değişikliğinden 1 yıl öncesinde araç almak riskli mi olur

teşekkürler

Bence C180'de AMG paketin avantajı yok.

Fascination zaten avandgarte üzerine SR +XENON + Ayna katlanmış versiyon.

C180 iyi tercih konforu yüksek problemsiz bir araç. Düşünmeden alın derim.

Karşılaştırdğınız başka araçlar varsa detaylı bilgi de verebilirim.

selamlar

Aracı değiştirirsem benimde tercihim C180 olacak açıkçası. AMG üzerinde duruyordum ama sizinde belirttiğiniz gibi fascination kesinlikle daha mantıklı. Karşılaştırdığım araç yok BMW malzeme kalitesi olarak hoşuma gitmedi

Umarım istediğiniz bir araç alırsınız.

Ben eski bir BMW kullanıcısı olarak 320d yerine C180 tercih ettim. Oldukça da memnunum.

İşçilik + konfor + standart donanımın daha yüksek oluşu ve tabi KALKIŞTA AİKLİK :)

selamlar..

Bencede oyle kesinlikle

• C180 yakıt tüketimi hakkında sizlerden de veri almak isterim.

İstanbul içi yoğun trafikte ve kısa mesafede kullanıyorum

yakıt tüketim değerleri :11.5 - 12 litere/100 km

katalog değerleri : 7.7 -8.0 litre/100km

araç yaklaşık 1000 km'de

sizlerin ölçtüğü tüketim değerleri ne civardadır?

teşekkürler.

bu arada E modunda kullandğımda aldığım veriler bunlar.
  • Mercedes için kullandığınız aracı vererek sıfır bir araç alma koşulları nelerdir :

Öncelikle böyle bir alım yapan olduysa fikirlerini almak isterim.
    Avantaj ya da dezavantajları nelerdir bu tür bir alımın?

selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahir3463

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulyagsanayi

quote:

Orijinalden alıntı: mahir3463

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulyagsanayi

Arkadaşlar en sonunda Diamond AMG aracımı aldım ve genel anlamda çok memnunum. Bir sorum olacak plakaları serviste yapıştırmak istedim ama alt saçta pim ve öndeki plastikten dolayı servis bunun olmayacağını söyledi mercedes lerde görüyorum yapmışlar bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Diamond editionda jantlar 18 inc,bide amg suspansiyonla konfor nasil acaba aracta?cukurlari falan cok hissettiriyomu? Bilgi verirseniz sevinirim.

evet jantlar 18 inc süspansiyon olarak gayet başarılı ve konforu anlatmama gerek yok. Ek olarak arka tekerleklerde 18 jant ama tabanı önlere göre daha geniş buda spor tutunuşu ve virajdaki yol kavrama yeteğini mükemmel yansıtıyor. Bu yüzden de konforu mükemmel yaşatıyor ve güven veriyor.

Çukurlara gelince ben çok takır tukur lu bir bişey hissetmedim daha önceki aracımda 16 inc ti onda bariz hissediliyordu ama 18 incte aynı çukurlarda bişey hissetmiyorum.

Size bu sOruyu sOrduktan sOnra c coupe amg paket ile test surusu yaptim.arac 18 inc jant ve amg spor suspansiyona ragmen konforlu geldi bana.heleki coupe koltuklar cok rahat.test surusunden sonra agustos sonunda gelecek olan c180 coupe amg paketli bi araca yazildim.kaporada verdim.bakalim hayirlisi.bekliyorum :)

merhaballar.

kaç liraya malettiniz aracı ?

18 inch avantaj sağlamıştır diye düşünüyorum ben de. peki sizce dezavantajı olabilir mi hiç? (samimiyetle soruyorum ileride 18 inç düşünebilirim )

bu arada AMG dışında bir modele 18 inç ekletme şansım olur mu opsiyon olarak?

selamlar.

• quote:

C180 yakıt tüketimi hakkında sizlerden de veri almak isterim.

araç yaklaşık 1000 km'de

teşekkürler.

Aracınız katalog verileriyle asla örtüşmeyecek buna emin olabilirsiniz, Bursa'da ikamet ediyorum 1.8 CGI yakıt tüketimim 9-9,5lt Ş.içi 6.5-7.5lt ş.arası(yol koşullarına bağlı olarak)

Yani İstanbul için normal bir tüketim, en fazla 10lt düşecektir.

• quote:

Değerli arkadaşlar C180 ile ilgili birkaç sorum daha olacak size :

1- Park sırasında ekrandan takip yapma şansımız yok anladığım kadarıyla. Bu hangi opsiyon ile eklenebiliyor? Özetle park sırasında durumu ekran üzerinden takip etmek istiyorum.
    2-Araca opsiyon olarak soğutma gözü ekletebiliyor muyuz?

Teşekkürler.

1- C180 için park yardımcısı var ama bu hız göstergesi üzerinden direksiyon manevraları hakkında öneriler şeklinde izlenebiliyor. 5" Monitor üzerinde geri görüş kamerası uygulaması olmadığı için görsel olarak aracın arkası monitör üzerinden izlenemiyor. Geri görüş kamerası olsun isterseniz eğer bu durumda da aracınıza Command Online sistemini (7" ekran ile) taktırmanız gerekiyor. Fakat bunu da Türkiye için şimdilik sipariş edemiyorsunuz. Yakında olabilir...

2- Soğutma gözü E sınıfından itibaren vardı. C'ler için böyle bir opsiyona rastlamadım. Ama bildiğim kadarıyla havalandırmalı torpido gözü olabilir.

• quote:

quote:

C180 yakıt tüketimi hakkında sizlerden de veri almak isterim.

araç yaklaşık 1000 km'de

teşekkürler.

Aracınız katalog verileriyle asla örtüşmeyecek buna emin olabilirsiniz, Bursa'da ikamet ediyorum 1.8 CGI yakıt tüketimim 9-9,5lt Ş.içi 6.5-7.5lt ş.arası(yol koşullarına bağlı olarak)

Yani İstanbul için normal bir tüketim, en fazla 10lt düşecektir.

@RoMM3L

teşekkürler bilgilendirme için.

Ben de katalog değerlerini yakalayamayacağımdan eminim (özellikle İstanbul kısa mesafede :) . Ama gördüğüm kadarıyla veriler normal gibi. Bilmiyorum km artınca olumluya döner mi ama göreceğiz artık.
    selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzulmez

quote:

Değerli arkadaşlar C180 ile ilgili birkaç sorum daha olacak size :

1- Park sırasında ekrandan takip yapma şansımız yok anladığım kadarıyla. Bu hangi opsiyon ile eklenebiliyor? Özetle park sırasında durumu ekran üzerinden takip etmek istiyorum.
    2-Araca opsiyon olarak soğutma gözü ekletebiliyor muyuz?

Teşekkürler.

1- C180 için park yardımcısı var ama bu hız göstergesi üzerinden direksiyon manevraları hakkında öneriler şeklinde izlenebiliyor. 5" Monitor üzerinde geri görüş kamerası uygulaması olmadığı için görsel olarak aracın arkası monitör üzerinden izlenemiyor. Geri görüş kamerası olsun isterseniz eğer bu durumda da aracınıza Command Online sistemini (7" ekran ile) taktırmanız gerekiyor. Fakat bunu da Türkiye için şimdilik sipariş edemiyorsunuz. Yakında olabilir...

2- Soğutma gözü E sınıfından itibaren vardı. C'ler için böyle bir opsiyona rastlamadım. Ama bildiğim kadarıyla havalandırmalı torpido gözü olabilir.

Teşekkürler cevabınız için.

1- Park yardımcısını nasıl aktif edebilirim? Geri vitese alınca direk devreye giriyor mu? açıkçası hiç dikkatimi çekmemiş şu ana kadar. Bahsettiğiniz park yeri gösterme durumu değil farklı bir olay. yani park ederken yardımcı oluyor sistem doğru mudur?

2- Havalandırmalı torpido gözü standart mıdır C de yoksa opsiyon mu? opsiyon olarak ekletebilir miyiz? bigi veren olursa sevinirim.

• Klima kumandalarının üzerinde bulunan Krom kaplama tus takımında yer alan (6 adet yatay sıralı tuşların olduğu yerde) Parktronic düğmesi ile aktif ve pasif edilebiliyor. Çalışmasına gelince düşük hızlarda (~30 Km) caddede ilerlerken uygun park yeri boşluğu algılandığında hız göstergesinin ortasında çıkan mavi renkli "P" park için uygundur uyarısına direksiyon kumandasından olumlu yanıt verirseniz sizi park için yönlendirmeya başlar.
  • Henüz tam olarak doğru çalışamasada (Biraz hataları var) Mercedes-Benz TR sitesinde konfigüratör bulunmakta. Buradan istediğiniz aracı istediğiniz opsiyonları da (mümkün olanları) ekleterek tasarlayabilirsiniz.

http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/model_overview_configurator.flash.html#_int_passengercars:home:module-teaser:model_overview_config

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.