Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaskomu anadolu sigortadan yaptırdım demiştimya plaka etkilemiyo sadece ikametgah etkiliyor. peki kaskoyu bit ay önce yaptırdım ama şimdai ikametgahım değişti poliçedeki ikametgahı değiştire bilirmiyim çunku hasar zamanında acente senden ikmetgah isteyecekler dedi. ayrıca yeni ikametgahımda yaklaşık olarak aynı risk bölgesinde bunun için extra prim ödermiyim. TEŞEKKÜRLER.
  • poliçe üzerinde görünen ikametgaın değişikliği zeyilname ile düzeltilmelidir , yeni ikamet edilen yerin risk yoğunluğuna göre prim iadesi veya cüzi miktarda prim artışı söz konusu olur , eğer risk aynı ise primsiz düzeltme yapılır
  • benim 84model bi arabam var geçen seneki kasko yaptırdığımız yer busenede devam ettirmek istermisniz dedi,tamam dedik sonra bizden 100lira istedi işlemler için verdik diğer borcu taksit yaptı.
    bikaçgün sonra arayıp kaskonun geçmişe dönük yapılıcanı ve 300ytl daha para vermemiz gerektiğini söyledi bizde vermedik oda öyleyse poliçeyi iptal ederim ama verdiğiniz peşinatı geri alamazsınız dedi

paramızı geri vermiyo naapmamız lazım...
  • TECRÜBELİ ARKADAŞLER SİZE BİR SORUM VAR. ESKİ ARACIMI ARKADAŞA SATTIM, AMA NOTER DEVİR TESLİMİ YAPMADIK BUNUN NE GİBİ BİR SAKINCASI VAR. MADDİ VE HUKUKİ OLARAK BİR KAZA ANINDA SUÇLANIRMIYIM. ? KENDİ ARAMIZDA SATIŞ SÖZLEŞMESİ YAPMAMIZ YETERLİMİ ? TEŞEKKÜRLER
  • ifade ettiğiniz üzere araç hala sizin üzerinize görünüyor , olabilecek herbir olaydan sorumlu tutulacak kişi sizsiniz , noter satışı harici herhangi bir sözleşme kabul değildir .
  • quote:

Orjinalden alıntı: l_a_b

TECRÜBELİ ARKADAŞLER SİZE BİR SORUM VAR. ESKİ ARACIMI ARKADAŞA SATTIM, AMA NOTER DEVİR TESLİMİ YAPMADIK BUNUN NE GİBİ BİR SAKINCASI VAR. MADDİ VE HUKUKİ OLARAK BİR KAZA ANINDA SUÇLANIRMIYIM. ? KENDİ ARAMIZDA SATIŞ SÖZLEŞMESİ YAPMAMIZ YETERLİMİ ? TEŞEKKÜRLER

kendi aranızdaki satış sözleşmesi kabul olmaz ama aracı devir vermediysen kaza anında ördeğin başka bir araca çarptın ve sadece trafik sigortan var normalde trafik sigortası 5000 ytl yi karşılar üstü sana kalır bir kaza yaptım ve 7000 ytl tuttu 5000 ini trafik öder geri kalan kısmı arkadaşın ödemesse şayet araca mahkeme kararıyla yediemin(rehin olayı) gelebilir. sakınca bu şekilde olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeus1907

benim 84model bi arabam var geçen seneki kasko yaptırdığımız yer busenede devam ettirmek istermisniz dedi,tamam dedik sonra bizden 100lira istedi işlemler için verdik diğer borcu taksit yaptı.
    bikaçgün sonra arayıp kaskonun geçmişe dönük yapılıcanı ve 300ytl daha para vermemiz gerektiğini söyledi bizde vermedik oda öyleyse poliçeyi iptal ederim ama verdiğiniz peşinatı geri alamazsınız dedi

paramızı geri vermiyo naapmamız lazım...

84 Model arabanızın poliçe vadesi dolmuş ve yenileme istiyormusunuz demiş acenteniz , sizde evet demişsiniz ve peşinat olarka 100 ytl vermişsiniz , buraya kadar herşey tamam ama anlattığınız diğer kısımlar sigorta tekniği ile uyumsuz şeyler , bana daha ayrıntılı bilgi vermenizi rica edeceğim sizden ...

• guide kardeş, sen öğretmenlere indirim var demişsin. hangi firmanın acentesisin ve bana full kasko öğretmen indirimli ne olur? araç 2005 model citroen c 4 full sxpk ve cam tavan
  • quote:

Orjinalden alıntı: iverson03

guide kardeş, sen öğretmenlere indirim var demişsin. hangi firmanın acentesisin ve bana full kasko öğretmen indirimli ne olur? araç 2005 model citroen c 4 full sxpk ve cam tavan

Koç Allianz Sigorta A.Ş. acentesiyim.

Araç kaç plakadır , cam tavan değeri nedir ? bu bilgileri verirseniz sevinirim.
  • araç 23 plaka. elazığ da yaşıyorum. bu aracın bayide cam tavalı sıfır fiyatı şu an 36100 ytl. cam tavan tek başına 1700 ytl.
    senden haber bekliyorum.
  • cam orjinal fabrikasyon olduğu için ek olarak belirtmenize gerek yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototeknik

cam orjinal fabrikasyon olduğu için ek olarak belirtmenize gerek yok...

Siz böylemi poliçe üretimi yapıyorsunuz ?
  • quote:

araç 23 plaka. elazığ da yaşıyorum. bu aracın bayide cam tavalı sıfır fiyatı şu an 36100 ytl. cam tavan tek başına 1700 ytl.
    senden haber bekliyorum.

C 4 SXPK 1.6 i modeli sadece 2006 yılı üretimi olarak görünüyor , C 4 SX 1.6 olarak hesapladım , araç bedeli 29.166 YTL , 1.700 YTL sunroff , toplam olarak sadece 1.150 YTL çıkıyor , 8 ödemede ödeniyor...
  • Arkadaşlar başıma bir olay geldi, detaylarıhttp://forum.donanimhaber.com/m_6313224/tm.htm adresindeki topikte anlattım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz ?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: guide

quote:

araç 23 plaka. elazığ da yaşıyorum. bu aracın bayide cam tavalı sıfır fiyatı şu an 36100 ytl. cam tavan tek başına 1700 ytl.
    senden haber bekliyorum.

C 4 SXPK 1.6 i modeli sadece 2006 yılı üretimi olarak görünüyor , C 4 SX 1.6 olarak hesapladım , araç bedeli 29.166 YTL , 1.700 YTL sunroff , toplam olarak sadece 1.150 YTL çıkıyor , 8 ödemede ödeniyor...

ok, tşk kardeş ilgin için.
  • evet...
    ne var bunda

quote:

quote:

• quote:

evet...
    ne var bunda

quote:

quote:

Bir hasar olduğunda poliçede bu donanım için ayrıca bir bedel girmediğiniz ve not olarak belirtmediğinizde ödeme alamazsınız.

Var olan budur ...

Yanlış bilgilendirmeyelim kişileri lütfen

• arkadaşımızın bahsettiği araç fabrikasyon cam tavanlıdır..ve bu aracı kasko yaparken ilaveten zaten orjinalinde var olan bir şeyi ek teminat olarak göstermenin ne gibi bir anlamı olabilir

aynı fikirdeyim yanlış bilgilendirmeyelim..
  • Tabiki fabrikasyondur , aksine bir fikir beyan etmedim fakat bedel girilerek poliçeye dahil edilmelidir , doğrusu budur . Acentesi olduğunuz şirketin bölge veya genel müdürlüğünden bu konu hakkında yetkili kişiye sorduğunuzda size eminim bu cevabı verecektir.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.