Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.467
Cevap
97
Favori
374.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: Sehzade86

merhaba arkadaşlar

2004 model aracıma 26 ocakta kasko yaptırdım. 3 şubattada sokakta park halindeyken vurup kaçmışlar. ön tampon ve çamurluk hasarlıydı. Aracımı yetkili servise götürdüm tutanak tutturdum. Eksper aracıma gelip bakmış . Ama kırmızı dosyaymış bu demişti. Olay yeri incelemesi filan yaptı. Kırmızı dosya olmasının sebebi aracı kaskolattıktan sora 1 haftaiçinde kaza yapmammış. Birde ben bu aracı telefondan kasko yaptırmıştım. Resim filan çekmesi gerekiyormuş kaskolatan acentanın sanırım. Eksper resim filan istedi tabi resim veremmiş acentam sadece yazılı beyanda bulunmuş aracı gördüm kazası yoktur diye. 1 haftadan sora eksper servise onay vermiş aracımı yaptılar.aracımı alalı uzun süre oldu. Fakat dün mesaj geldi dosya kapamak için eksik evrak varmış diye. Şimdi ben aracın resmini çektim acentaya gönderdim. kasko şirketi bunu anlayabilirmi? Kasko şirketi dosyamı red edermi? Eğer dosya red edilcekse eksper nasıl onay verdi aracımı yapmları için? Ben servise para vermedim servis red olursa benden para talep edebilirmi? Sevis 1500 Tl diyordu ama ben sanyide yaptırsam 300 e kapatırdım olayı. Red durumunda ne yapmalıyım arkadaşlar?

Teşekürler şimdiden cevap veren arkadaşlara

Yetkili servise götürmeden polisemi tutanak tutturdunuz?

polise gitmeden direk yetkili servise gittim orda tutanak yazdım. sizce kasko veya servis benden bişey talep edebilirmi?

• 10 yaşında renault aracımı kasko bedeli yüksek oldugu için , kapsamı genişletilmiş trafik sigortası yaptırmaya karar verdim 2 ay önce, fiba sigortanın böyle bir ürünü vardı araç trafikteyken kaza yaparsa hasarı ödüyordu, park halindeki kazalar kapsam dışıydı, sigorta yaptırmak için tanıdık !!! olan sigortacımı arayınca aynı ürünün anadolu sigortadada oldugunu ondan yaptırmamızın daha iyi oldugunu söyledi 100 tlde fazla ödeyerek anadolu sigortadan 557 tlye kapsamı genişletilmiş sigorta yaptırdık( sigortacımıza fibanın dökümanını göndermiştik) Bugün kardeşim bir araçla çarpıştı, bizde nasıl olsa kaza 2 araç la oldu, vurup kaçma degil raporumuzu tutturur kafamız agrımadan hasarımızı yaptırırız diye düşünürken, anadolu sigortadan yaptırdıgımız sigortanın sadec yanma ve çalınmayı kapsadıgını , ve mini onarımı oldugunu(dost kazıgı yediğimizi) ögrendik. Bu kısmı herkese ders olsun diye yazdım .

sorum şu trafik sigortamı iptal ettirip, başka bir şirkete yaptıra bilirmiyim

• yaşında renault aracımı kasko bedeli yüksek oldugu için , kapsamı genişletilmiş trafik sigortası yaptırmaya karar verdim 2 ay önce, fiba sigortanın böyle bir ürünü vardı araç trafikteyken kaza yaparsa hasarı ödüyordu, park halindeki kazalar kapsam dışıydı, sigorta yaptırmak için tanıdık !!! olan sigortacımı arayınca aynı ürünün anadolu sigortadada oldugunu ondan yaptırmamızın daha iyi oldugunu söyledi 100 tlde fazla ödeyerek anadolu sigortadan 557 tlye kapsamı genişletilmiş sigorta yaptırdık( sigortacımıza fibanın dökümanını göndermiştik) Bugün kardeşim bir araçla çarpıştı, bizde nasıl olsa kaza 2 araç la oldu, vurup kaçma degil raporumuzu tutturur kafamız agrımadan hasarımızı yaptırırız diye düşünürken, anadolu sigortadan yaptırdıgımız sigortanın sadec yanma ve çalınmayı kapsadıgını , ve mini onarımı oldugunu(dost kazıgı yediğimizi) ögrendik. Bu kısmı herkese ders olsun diye yazdım .

• 2005 model astra classic aracım var. 4 yıldır hasarsızlık indirimim var. dubai sigortadan uygun fiyata kasko bedeli belirlendi. Araç bedeli 17 000 tl olarak. sizce dubai kasko dışında daha uygun kasko yapacak sigorta şirketi varmı ?

Dubai sigorta nasıldır?

saygılar....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

merhaba arkadaşlar

2004 model aracıma 26 ocakta kasko yaptırdım. 3 şubattada sokakta park halindeyken vurup kaçmışlar. ön tampon ve çamurluk hasarlıydı. Aracımı yetkili servise götürdüm tutanak tutturdum. Eksper aracıma gelip bakmış . Ama kırmızı dosyaymış bu demişti. Olay yeri incelemesi filan yaptı. Kırmızı dosya olmasının sebebi aracı kaskolattıktan sora 1 haftaiçinde kaza yapmammış. Birde ben bu aracı telefondan kasko yaptırmıştım. Resim filan çekmesi gerekiyormuş kaskolatan acentanın sanırım. Eksper resim filan istedi tabi resim veremmiş acentam sadece yazılı beyanda bulunmuş aracı gördüm kazası yoktur diye. 1 haftadan sora eksper servise onay vermiş aracımı yaptılar.aracımı alalı uzun süre oldu. Fakat dün mesaj geldi dosya kapamak için eksik evrak varmış diye. Şimdi ben aracın resmini çektim acentaya gönderdim. kasko şirketi bunu anlayabilirmi? Kasko şirketi dosyamı red edermi? Eğer dosya red edilcekse eksper nasıl onay verdi aracımı yapmları için? Ben servise para vermedim servis red olursa benden para talep edebilirmi? Sevis 1500 Tl diyordu ama ben sanyide yaptırsam 300 e kapatırdım olayı. Red durumunda ne yapmalıyım arkadaşlar?

Teşekürler şimdiden cevap veren arkadaşlara

Yetkili servise götürmeden polisemi tutanak tutturdunuz?

polise gitmeden direk yetkili servise gittim orda tutanak yazdım. sizce kasko veya servis benden bişey talep edebilirmi?

Ben Kasko şirketi polis tutanağı istiyor diye biliyorum,babamdan istemişti sigorta şirketi babamda polis arkadaşına bi tane rapor doldurtmuştu.

• Arkadaşlar size bir sorum olacak.Bir araç aldım şu an serviste.Ufak bi kazası vardı.Ve aracın yapımını kasko karşıladı tabiki.Araç servisten çıkmadan notere gidip üstüme aldım.Şimdi kaskoyu ve trafik sigortasını üzerine almam lazım mı.Karşı taraf üstüne alma böyle devam etsin diyor.Fark eder mi.Bi yerdede 10 gün içinde üstüme almam gerektiğini okudum.Ne yapmalıyım??
  • Satın aldığınız kişinin süresi dolmamış ise trafik poliçesi , 10 gün geçerliliği var , bu süre içinde kendinize yeni bir trafik poliçesi satın almalısınız.

Kasko poliçesi devrolamaz. Yine kendi adınıza yeni bir kasko poliçesi satın almalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

2005 model astra classic aracım var. 4 yıldır hasarsızlık indirimim var. dubai sigortadan uygun fiyata kasko bedeli belirlendi. Araç bedeli 17 000 tl olarak. sizce dubai kasko dışında daha uygun kasko yapacak sigorta şirketi varmı ?

Dubai sigorta nasıldır?

saygılar....

Aman Dubai Sigorta ya bulaşmayın , heleki kasko sigortasından bahsediyorsunuz ... Sakın !

Tüm şirketlerden teklif almanız lazım uygun fiyatı bulabilmek için , şu şirket ucuza yapar diyemem açıkçası ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

yaşında renault aracımı kasko bedeli yüksek oldugu için , kapsamı genişletilmiş trafik sigortası yaptırmaya karar verdim 2 ay önce, fiba sigortanın böyle bir ürünü vardı araç trafikteyken kaza yaparsa hasarı ödüyordu, park halindeki kazalar kapsam dışıydı, sigorta yaptırmak için tanıdık !!! olan sigortacımı arayınca aynı ürünün anadolu sigortadada oldugunu ondan yaptırmamızın daha iyi oldugunu söyledi 100 tlde fazla ödeyerek anadolu sigortadan 557 tlye kapsamı genişletilmiş sigorta yaptırdık( sigortacımıza fibanın dökümanını göndermiştik) Bugün kardeşim bir araçla çarpıştı, bizde nasıl olsa kaza 2 araç la oldu, vurup kaçma degil raporumuzu tutturur kafamız agrımadan hasarımızı yaptırırız diye düşünürken, anadolu sigortadan yaptırdıgımız sigortanın sadec yanma ve çalınmayı kapsadıgını , ve mini onarımı oldugunu(dost kazıgı yediğimizi) ögrendik. Bu kısmı herkese ders olsun diye yazdım .

Geçmiş olsun .

Ben trafik sigortası sorunuza cevap vereceğim :

Noterden satış yapmadığınız sürece trafik sigortası fesh edilemez .

Süresi dolduğunda , yenilemeyi başka şirketten yapabilirsiniz sadece ...

• Aynı sorumu tekrar soruyorum.

Arkadaşlar size bir sorum olacak.Bir araç aldım şu an serviste.Ufak bi kazası vardı.Ve aracın yapımını kasko karşıladı tabiki.Araç servisten çıkmadan notere gidip üstüme aldım.Şimdi kaskoyu ve trafik sigortasını üzerine almam lazım mı.Karşı taraf üstüne alma böyle devam etsin diyor.Fark eder mi.Bi yerdede 10 gün içinde üstüme almam gerektiğini okudum.Ne yapmalıyım??

Şimdi şu an araç serviste ve kasko aracı yapacak ancak aracı üstüme devr aldım diye kasko karşılamaz diyenler var.Lütfen acil cevap
  • Bilgilendirmek amacıyla;

Bugün aracımın askerlik dolayısıyla 6 ay geciken sigortasını yaptırdım,HDI sigorta bu konuda üstün hizmetleri var. 6 ay gecikmeli verdiğim sigorta bedeli 252 lira.Bu sigorta bedeli içerisinde yol yardımı da dahil.Aracım herhangi bir kaza durumunda veya arıza durumunda çekici bedeli ödemiyorsunuz vs.Yer Ankara,plaka 06,araç eski model bir araç.

nasıl fiyat,iyi mi sizce?
  • teşekkür ederim
    quote:

Orijinalden alıntı: guide

quote:

Orijinalden alıntı: sakiiin

yaşında renault aracımı kasko bedeli yüksek oldugu için , kapsamı genişletilmiş trafik sigortası yaptırmaya karar verdim 2 ay önce, fiba sigortanın böyle bir ürünü vardı araç trafikteyken kaza yaparsa hasarı ödüyordu, park halindeki kazalar kapsam dışıydı, sigorta yaptırmak için tanıdık !!! olan sigortacımı arayınca aynı ürünün anadolu sigortadada oldugunu ondan yaptırmamızın daha iyi oldugunu söyledi 100 tlde fazla ödeyerek anadolu sigortadan 557 tlye kapsamı genişletilmiş sigorta yaptırdık( sigortacımıza fibanın dökümanını göndermiştik) Bugün kardeşim bir araçla çarpıştı, bizde nasıl olsa kaza 2 araç la oldu, vurup kaçma degil raporumuzu tutturur kafamız agrımadan hasarımızı yaptırırız diye düşünürken, anadolu sigortadan yaptırdıgımız sigortanın sadec yanma ve çalınmayı kapsadıgını , ve mini onarımı oldugunu(dost kazıgı yediğimizi) ögrendik. Bu kısmı herkese ders olsun diye yazdım .

Geçmiş olsun .

Ben trafik sigortası sorunuza cevap vereceğim :

Noterden satış yapmadığınız sürece trafik sigortası fesh edilemez .

Süresi dolduğunda , yenilemeyi başka şirketten yapabilirsiniz sadece ...

• bende bir şey sormaak istiyrm cvp verirseniz cok sevinicem .
    BENDE KAZA YAPTIM .ARAC pert e cıktı

pert bedeli bugunku degeriyle 75 cıvarında fakar arabamda cok ekstra vardı bunun da primlerını odemıstım aracımı 3600 vererek 110 bın e sıgortalatmıstım 30 bın tl ekstra gostermıstım eylul ayında sıgorta yaptırdım. resımlerı ve onaylıyarak eksta prım verıp yaptırdıgım halde sımdı sıgortam 75 teklıf edıyor .napmam lazım ?

lutfen yardımcı olun

tskler
  • quote:

Orijinalden alıntı: debby

Aynı sorumu tekrar soruyorum.

Arkadaşlar size bir sorum olacak.Bir araç aldım şu an serviste.Ufak bi kazası vardı.Ve aracın yapımını kasko karşıladı tabiki.Araç servisten çıkmadan notere gidip üstüme aldım.Şimdi kaskoyu ve trafik sigortasını üzerine almam lazım mı.Karşı taraf üstüne alma böyle devam etsin diyor.Fark eder mi.Bi yerdede 10 gün içinde üstüme almam gerektiğini okudum.Ne yapmalıyım??

Şimdi şu an araç serviste ve kasko aracı yapacak ancak aracı üstüme devr aldım diye kasko karşılamaz diyenler var.Lütfen acil cevap

Satın aldığınız kişinin süresi dolmamış ise trafik poliçesi , 10 gün geçerliliği var , bu süre içinde kendinize yeni bir trafik poliçesi satın almalısınız.

Kasko poliçesi devrolamaz. Yine kendi adınıza yeni bir kasko poliçesi satın almalısınız.

Bu cevabı vermiştim size , okumaya gerek duymadınız sanırım ...

• quote:

Orijinalden alıntı: bahar2222

bende bir şey sormaak istiyrm cvp verirseniz cok sevinicem .
    BENDE KAZA YAPTIM .ARAC pert e cıktı

pert bedeli bugunku degeriyle 75 cıvarında fakar arabamda cok ekstra vardı bunun da primlerını odemıstım aracımı 3600 vererek 110 bın e sıgortalatmıstım 30 bın tl ekstra gostermıstım eylul ayında sıgorta yaptırdım. resımlerı ve onaylıyarak eksta prım verıp yaptırdıgım halde sımdı sıgortam 75 teklıf edıyor .napmam lazım ?

lutfen yardımcı olun

tskler

bence kabul etmeyin ya yerse diye sizi ölçüyorlar..ancak 110 bin liranızı alırmısnız onu bilemem..
  • işin doğrusu aracınızın şimdiki piyasa fiyatı araştırılır size fiyat söylenir. Ama poliçenizde extralar belirtilmişse onuda ödemek zorundalar
  • arkadaşlar basit bir sorum var ama ben 3 ay once 0 opel corsa cdti almıştım onuda 2 ay once AXA dan kaskolatmıştım gecenlerde arabayı park ederken sağ arka kapıyı duvara surttum çizgi şeklinde goçuk ve 5cm de de boya soyulması var, ilk arabam ilk kaskom bu, aracı kaskodan yaptırmamı tavsiy edermisiniz, hasarsızlık ındırımım yanar mı?
    teşekkurler.
  • bence kaskoyu kullanma mini onarımı varsa autokıngden yaptırı yoksa kendı paranla yaptır..kaskoyu bozduktan sonra tramerde hasarın cıkıyor..
  • evt ekstralarımı da belirtmiştim 30 bin tl ekstra icin artı 1200 tl prim odedim ama sımdı toplam 110 bın tl ekstra larla birlikte olan kasko degerımı 70 bın olarak vermek ıstıolar kıme danısmam lazım bunun ıcın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptopril

arkadaşlar basit bir sorum var ama ben 3 ay once 0 opel corsa cdti almıştım onuda 2 ay once AXA dan kaskolatmıştım gecenlerde arabayı park ederken sağ arka kapıyı duvara surttum çizgi şeklinde goçuk ve 5cm de de boya soyulması var, ilk arabam ilk kaskom bu, aracı kaskodan yaptırmamı tavsiy edermisiniz, hasarsızlık ındırımım yanar mı?
    teşekkurler.

Kasko poliçenizde yüksek ihtimalle Auto King firmasının vermiş olduğu bir hizmet olan Mini Onarım hizmeti yok .

Dolayısı ile ya kasko poliçeniz dahilinde hasar dosyası açılacak , ya da cebinizden yaptıracaksınız .

Önünüzde 9 ay gibi uzun bir süre var . Hasar bir daha olabilir veya hiç olmayabilir... Risk bu neticede ...

Kasko poliçenizin fiyatını göz önüne alın , eğer bir daha hasar olmazsa ve bu hasarı kaskodan yaptırmadığınızı düşünelim , o zaman % 30 indirim kazanacaksınız ...

Seçimi siz yapın ... % 30 indirimden yararlanmayacaksınız veya 150 200 tl cebinizden çıkacak ...

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.