Şimdi Ara

D-smart CAM MODÜL tavsiye edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
13
Favori
124.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: paylasturka
    hayırlı olsun arkadasım kargoda bayagi hizlıymıs

Yok dostum ne kargosu,

Ankara konya sokak sırf uyducular vardır orada aynı fiyata buldum aldım geldim eve hemen aktivasyon yaptılar 10 dk sonra hd kanallarima kavustum 46d7000+cam modül dsmart ... Tv nin arkasindaki CI slotuna taktim bitti ne ortalikta kutu var nede birsey cok iyi oldu...
  • 1-DS nin Cam+Card sistemini kullanacaksanız;bazı yönlerden artısı(örneğin Receiver seçimi veya elinizde mevcut Receiver ı
    kullanma özgürlüğü) olsada,her Receiverde bu heriflerin Cam+Card ı çalışmamaktadır!(söz konusu çok büyük sıklıkla 10970
    Frekansındaki HD yayınlardır!!)

Dolayısıyla kendi Receiver ınızı kullanacaksanız,mutlaka cihazın DS Cam+Card ile uyumlu olup olmadığına bakınız!

2-DS nin verdiği yeni/bazı cihazları HUMAX tır ama o bildiğimiz KORE malı Humax lar değil tabiki
    Çin üretilmiş olup genel olarak yinede iyi denilebilecek bir cihazdır!

3-DT gibi DS nin;SD&HD resim kalitesi vasattır!! ama kimilerine göre süperdir!
    Örneğin dünyada hiç bir pakette tek bir Transpoder den 12/15 tane HD yayın verilmez max.4/5 olmalıdır!
    kaldıki bu heriflern genel oalrak bir "resim kalite" sorunu vardır!

DT de SD ler kötü,DS de ise vasat
    HD ler yine her ikisinde aman aman iyi değil ama bana göre yine vasat!

Örneğin 10970 Frekansına HD demek için bayağı bir düşünmek gerekiyor! kısmen HD olduğunu belli ediyor
    ama bu o HD değil

Yerli bazı Diziler bildiğiniz gibi HD çekiliyor(hangi tip/marka/kalite Cam.ile çekildiğini geçiyorum!)
    ve bunların Star/ATV/Kanal-D den arasıra yayınlarına bakıyorum;acaba SD mi yoksa HD mi diyorum
    kontrol etmek içim aynı anda hem SD den hem HD den kontrol ettiğim zaman gerçekten ortada çok müthiş
    bir fark olduğunu görüyorum!

Diyorumki ya bendeki Receiver ların SD kalitesi süper;yada HD kalitesi vasat!
    sanıyorum şu imzamda yazılı olan Receiver lar bir şekilde sorunlu veya dandik

Bu sebebten Vantage ve Kati-913 getirtiyorum

Evet bu yazdıklarım işin biraz şakası birazda aslında tam "gerçeği"

Kısaca yinede tavsiyem kendi Receiver ınız ile Modüllü üyelik daha serbest bir tercih olacaktır,ancak dandik bir cihazınız
    varsa o zaman DS nin kendi Receiver lı sistemine üye olun

4-Bende DS nin Modüllü üyeliği vardır;2010 Kasım da almıştım,2011 Kasım da kapandı ve elimdeki 3 Receiver da bir
    şekilde "10970 Frekansı" sorunlu çalıştığı veya hiç çalışmadığı için abonelik bitince uzatmadım,defalarca aradılar bu arada
    Ancak Ocak başında bir baktım(tesadüfen)yayınlar açılmış!(Technisat Receiver da bir önceki yazılıma geçince açılmıştı!)
    hemen DS yi aradım;ne iştir diye;güyya bana 1 Aylık Bonus vermişler(FULL paket şeklinde) Ocak başında,Şubat başına kadar,
    sonra 1 ay dolunca ve benimde Techni Receiver 10970 de sorunsuz çalışmaya başlayınca;hadi uzatalım dedik ve aradım DS yi;
    karşıma çıkan hanıma 1 sene uzatın ve kaç para dedim;şu kadar para dediler,OK dedim;K.Kart bilgilerini verdim,onay için
    beklettiler 1 dk.kadar ve sonra kusura bakmayın,işleminizi iptal etttim,çünkü size verilen "BONUS 1 SENELİKTİR" dedi hanım!!
    ...yaw kardeşim yalnışlık olmasın,hiç 1 Sene BONUS olurmu dedim...!! hayır beyefendi yalnışlık filan yok güle güle kullanın dedi
    bende o zaman teşekkür ettim ve kapattım
    Aradan 8 gün geçti(Bonusun verilmesinden sonra toplam 38 gün geçti)bir akşam yine izlerken TV yi bir baktım kanallar açılmıyor;
    ülen ne iş dedim,aradım DS yi tekrar,birisi çıktı,durumu anlattım ve bana şunu dedi;evet beyefendi aklısınız hiç 1 Sene Bonus olurmu dedi
    bende yaw kardeşim bir karar verin,parası ödenecekse ödiyeyim,yok beleş veriyorsanız şunu doğru dürüst teyit edin dedim
    Neyse ücret konusunu yine pazarlık edip 119 kağıda anlaştım(daha önce aradıklarında bana bir defa 199 dediler,sonra 169 dediler sonra 209 dediler v.s v.s)
    119 kağıda fit olduk sonunda(FULL paket) tek çekim KKart ile ödedim,aynı akşam işlemi yaparak,bu arada yayın açıldı,2 saat sonta yine gitti
    ülen ne iştir diye aradım,Teknik Servise yönlendirdiler,Receiver ı sordular(tanmıyorlar tabiki) sonra adam galiba ben bu Markayı duymuştum
    çok kalite bir Alman malı olmalı filan dedi,güldüm bir süre bekledim ..abi bak bakalım açılmış olmalı.. dedi ve açıldı yayınlar!

DS bir garip firma işte,ne bir fiyat politikası var nede bir kalite standardı,kısaca al DT yi vur DS ye,ikiside aynı ot

Hanım takmış;yaw ben bilmem ne Dizilerini artık HD izleyeceğim diye tutturdu;hani hepimiz köyümüzde veya eskiden veya bir şekilde hayatımızda
    HD vardıda şimdi HD isteriz kompleksine girdik
    Ben ise DS den düzenli izlediğim iki kanal var;FOXCrime ve HDe,başkada izlediğim kanal yok,neyseki fiyatı yinede ucuz diye aldım,yoksa para verilmez
    bu Platformlara sıkıntı/sorun/baş ağrısı v.s v.s hep bunlarda

Ama bana göre en kötü tarafı fix bir fiyatının olmaması ve bu şekilde çirkin bir pazarlık gibi "abi sana şu olur mantığı" kabul edilebilir bir durum değildir!

++
    Kendi Receiver ını kullanacaklar dikkat etsinler,10970 Frekansı(S.rate;30.000 sorunu çıkıyor!)en baba Markayı alıyorsunuz veya en pahalı bilmem ne Alman
    malını v.s yinede çalışmıyor,hatta bazı Avrupa çıkışlı cihazlarda değil 10970 Frekansı DS komple çalışmıyor yaw
    Kati ye bildirdik,adamlar işi çözemedi(neyse şimdiki yeni model 913 de şak diye çalışmaya başladı DS Cam+Card!!)
    Techni de bir garip,en iyi Receiver sayılır bu cihaz,son FW ile 10970 Frekans bloke oluyor ve çalışmıyor kesinlikle! bir kaç eski FW ile deniyorsun
    şak diye açılıyor ancak cihaz Modeme bağlı olduğu sürece iki günde bir uyarı çıkıyor ve yeni FW var upgrade edin diye ama es geçiyorum tabiki
    Humax ta ise 10970 de çoğu açılsada 2/3 kanal ya hiç açılmıyor yada 1/2dak.bekleyince açılabiliyor

+
    Saygılar
  • Merhaba,

D-smart dizi paketi modülü aldım, önce teknosadan bana verilen cep telefonundan ilgili kişiye ulaştım aktivasyon için, akşam eve geldim taktım kartı. OSD14 bu kart bu modülün değil uyarısı aldım ve kanallar açılmadı. Sonra teknik destek hattını aradım, kaydım hiç yapılmamış tekrar yaptılar. sonra yine açılmadı kanallar, bir saat sonra tekrar aradım herşey aktif diyorlar açılması lazım.

Neyse interneti araştırken ekranda kalın yarım saat açılır diyordu, ben de ekranda bekledim sonra bir baktım herşey açılmış, hayır anlamadığım konuştuğum kişi öyle şey olmaz falan dedi.

neyse sorunsuz izliyorum şimdilik, fiyat uygun 2 yıl 250 liraya, ama çok fazla kanal var mı derseniz bence yok. Eurosport olmayışı zaten çok büyük kayıp...
  • D-smart ile ilgili başıma gelen ilginç bir durumu paylaşmak isterim, aslında bayi ile ilgili daha çok;
    Mart 2013 tarihinde Hepsidijital firması websitesinden 1 yıllık maxi paket aldım modüllü üyelik, ancak takip eden dönemde yayınla ilgili bir konu için D-smart çağrı merkezini aradığımda sistemlerinde telefon numaramın kayıtı olmadığını söyleyip smart kart numarasını sordular, numarayı söylediğimde ise üyeliğin benim adıma olmadığı ve bana destek veremeyeceklerini, bayi ile görüşmem gerektiğini söylediler.
    Üyeliğim başladığından beri birkaç kez bayi Hepsidijital firmasına konuyu ilettim (Mustafa ve Musa beydi yanılmıyorsam görüştüklerim), hatta kendi websitelerine de yazdım, döneceklerini söylediler ama ilgilenen olmadı.
    Dün geceyarısı paketimin süresi bitmiş sinema kanalları vs şifreye geçti, sadece ulusal kanallar açık.
    Bugün çağrı merkezini arayıp smart kart numarasını bildirdiğimde yine o tanımadığım şahsın adına üyelik olduğu için paketi kendi üzerime devralmadan yardımcı olamayacaklarını söylediler.
    İşin özeti, bayi aboneliğimi başlatıp aktivasyonu yaptırırken sehven başkasının kimlik bilgisiyle işlem yaptılar herhalde (bugüne kadar bana dönmemelerine rağmen iyi niyetli olduklarını düşünmek istiyorum hala), peşin ödemeli olduğu için bir yıl sorunsuz seyrettim ancak çağrı merkezinden yenileme için teklif alamıyorum şu anda. Eski üye olmanın sağlayacağı olası indirimlerden de yararlanamıyorum tabi bu durumda.
    Az önce yine konuştum HepsiDijital Battal Bey ile numaramı alıp döneceklerini söylediler, bakalım bu sefer dönecekler mi...
    Sonuç alamazsam yeni bir modüllü üyelik alacağım ancak Bimeks, Teknosa gibi kurumsal firmaları tercih ederim bu sefer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

D-smart ile ilgili başıma gelen ilginç bir durumu paylaşmak isterim, aslında bayi ile ilgili daha çok;
    Mart 2013 tarihinde Hepsidijital firması websitesinden 1 yıllık maxi paket aldım modüllü üyelik, ancak takip eden dönemde yayınla ilgili bir konu için D-smart çağrı merkezini aradığımda sistemlerinde telefon numaramın kayıtı olmadığını söyleyip smart kart numarasını sordular, numarayı söylediğimde ise üyeliğin benim adıma olmadığı ve bana destek veremeyeceklerini, bayi ile görüşmem gerektiğini söylediler.
    Üyeliğim başladığından beri birkaç kez bayi Hepsidijital firmasına konuyu ilettim (Mustafa ve Musa beydi yanılmıyorsam görüştüklerim), hatta kendi websitelerine de yazdım, döneceklerini söylediler ama ilgilenen olmadı.
    Dün geceyarısı paketimin süresi bitmiş sinema kanalları vs şifreye geçti, sadece ulusal kanallar açık.
    Bugün çağrı merkezini arayıp smart kart numarasını bildirdiğimde yine o tanımadığım şahsın adına üyelik olduğu için paketi kendi üzerime devralmadan yardımcı olamayacaklarını söylediler.
    İşin özeti, bayi aboneliğimi başlatıp aktivasyonu yaptırırken sehven başkasının kimlik bilgisiyle işlem yaptılar herhalde (bugüne kadar bana dönmemelerine rağmen iyi niyetli olduklarını düşünmek istiyorum hala), peşin ödemeli olduğu için bir yıl sorunsuz seyrettim ancak çağrı merkezinden yenileme için teklif alamıyorum şu anda. Eski üye olmanın sağlayacağı olası indirimlerden de yararlanamıyorum tabi bu durumda.
    Az önce yine konuştum HepsiDijital Battal Bey ile numaramı alıp döneceklerini söylediler, bakalım bu sefer dönecekler mi...
    Sonuç alamazsam yeni bir modüllü üyelik alacağım ancak Bimeks, Teknosa gibi kurumsal firmaları tercih ederim bu sefer.

Ben bızzat gıdıp ofıslerınden satın aldım super paket yerıne sınema paketı yanıtmıslar yanlıslıkla 3 5 sefer aramamdan sonra ılgılendıler.Ilgısız oldukları dogru ancak arayın ve ben beklıyorum halledın sorunumu dersenız mecburıyetten artık heralde yardımcı olmak durumunda kalıyolar.9 yıldır sektorde 1 numarayız dıyolar ama laftalar sadece.
  • Ben de netten cam modül almıştım şubat ayında dsmarttan arayıp üyeliğimin bitmek üzere olduğunu söylediler ben de uzattırdım yani kayıdı benim adıma yapmışlar şimdi baktım multivizyon.tv diye bir siteden almışım. Gerçi modülü kartona sarılı yollamışlardı ama bir sıkıntı olmadı önerebilirim.
  • 800 lira ne için? tek çekimmi taksitlemi 800?
  • arkadaşlar hafta sonu trhhd de bundesliga seyredemedim biss key bulunamadı yazdı...bis sorununu cı+ modül çözmüştü dedik ama olmadı sanırım...varmı sorun yasayan benım gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: harpci

Bende sorun yok. Kanal değiştirip tekrar döndüğümde şifre uyarısı veriyor 1-2 saniye kanalda bekleyince açıyor.

şanslıymışın...haftaya bakıcam olmadı müşteri hizmetlerini arıcam... bu 4a ya geçtikten sonra oldu...haftaya bakalım umarım düzelir..
  • basarank kullanıcısına yanıt
    D smart şampiyonlar ligi haricinde bişey yok. Dijitürk daha iyi ama onda da şampiyonlar ligi yok hem de modül yok. Bir de ayrı çanak kurdurma işi vs. bir sürü iş.

Türkiye'de ağız tadıyla hiçbirşey yapamıyorsun.

Bunların hepsini kapsayan tek platform olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 2 Kasım 2014; 13:54:01 >
  • Arkadaslar digiturkun belgesel kanallarina zaten laf yok. Su varki giris paketi ve yanina 2 paket dahil edilse misal belgesel ve spor bunlari bide hd yapican. En son baktigimda giris paketi 15 tl idi, eglence paketleri 5 tl iki tane alsan 10 tl , hd icinde 7 tl durum ortada
    Birde modullu uyeligide yok. Gelmisse bilemem. Var olan modullu uyelikleri belli anlasmali tv lerindeydi. Birde tv mi alicaz onun icin
    Uzun yillardir torrentciyim zaten. Dizi film nete dustummu zaten cepte.Daha bakmadigim minimum 1000 film vardir haricilerde.
    Sirf kanallari hd izleyebilmek adina ve 1 2 belgesel icin d smart kullaniyorum.Devletimiz su komediye bi son versede millet hd izlese kanallari 1 2 de egitici kanal yuzu gorse.
    Neyse konu zaten digi mi d smart mi degil saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi britos -- 4 Kasım 2014; 0:40:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilentungul

quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

quote:

Goldmaster HD-1050 aldım , teknosa da paypal kampanyası vardı anında 50 tl indirim verdiler. 250 tl ye almış oldum.
    Şimdi gelince kurulum nasıl yapılır onu öğrenmem lazım. Arkasından da dsmart arayışı baslar

kurulum derken?

Hayırlı olsun cihazın. Dsmart modülü de sakın dsmartın kendi sitesinden alma fahiş fiyat sunuyorlar.. Ben yapmadım, aldıktan sonra öğrendim şöyle bişey var; multivizyon.tv adresi var ben de ordan aldım, öncelikle dizi paketi alıyorsun modülü, ardından müşteri hizmetlerini arayıp super pakete geçmek istediğini söyleyince 96 TL mi ne fark alıyorlar, böylelikle gayet ucuz bir fiyata super üyeliğe sahip oluyorsun.

Bir de bir şey eklemek istiyorum. Ben de bir ara goldmaster 1090 modelini aldım. Ancak dmsart kanallarında orjinal dile alınca ses gelmiyordu. Uydu alıcı ayarlarından ayarlar yapmama rağmen düzelmemişti iade etmiştim. Enigma2 işletim sistemine saihp cihaz almıştım. Sen de bunu dene bak bakalım sorun var mı yok mu..

Valla kurulum diyorum anlamadığımdan dolayı kabloyu arkaya takıcam kanalları taratıcam, baktımki birşey çıkmıyor uyducu amcayı çağırıp rica edeceğiz artık bakması için.

ben d-smart yada bimeksten alıp aktivasyonu müşteri hizmetlerinden yapmak istediğimi söylemeyi düşünüyorum. sanırım d-smarttan da alıp dükkanda bile aktivasyonu bir üst pakete geçirenler var. birde bahsedilen sitelerde CI modül geliyor ama bana CI+ olsa daha iyi olur. biss key vs dedikleri şeyler varmış, onlarla da uğraşmak istemiyorum. anlamıyorum açıkcası...

Yalnız şöyle bişey var; CI+ modül alacaksan eğer uydu alıcının CI+ uyumlu olması lazım.. Eğer uydu alıcın CI+ desteklemiyorsa CI gibi çalışır aldığın modül..

Al işte bana bir şok daha !
    O kadar okudum CI+ tüm receiverlarda çalışır yazıyorlardı, avantajlarından birisi de biss key özelliğiydi vs vs. Şimdi makinayı aldım bu seferde desteklememesi gibi bir durum olduğunu öğrendim ! Yemin ederim gelir gelmez artık iade edip d-smart makina alıp kurtulucam olmazsa.
    Çok teşekkür ederim bilgi için.

Çok problem etme bence; çünkü aldığın uydu alıcısının biss şifrelerini kırma özelliği var. gerekli ayarları yaptıktan sonra biss şifreli kanallar otomatik olarak açılıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

cam modül almayı düşünüyorum dsmart
    arkadaşta dsmart kendi uydu alıcısı var onlarda yayın 5 kat daha fazla çözünürlükte dedi bildigim kadarıyla gerçekten dogrumudur
    modül ile dsmart uydu alıcısı arasında görüntü kalitesi farkı varmıdır

arkadaşın güzel sallamış modülün işi şifre çözmektir çözünürlükle alakası neymiş bunu yapan cihazdır

ayrıca arkadaşın philips led tvde ki net görüntüyü görmemiş ki ds cihazını övüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Ocak 2015; 20:12:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

cam modül almayı düşünüyorum dsmart
    arkadaşta dsmart kendi uydu alıcısı var onlarda yayın 5 kat daha fazla çözünürlükte dedi bildigim kadarıyla gerçekten dogrumudur
    modül ile dsmart uydu alıcısı arasında görüntü kalitesi farkı varmıdır

arkadaşın güzel sallamış modülün işi şifre çözmektir çözünürlükle alakası neymiş bunu yapan cihazdır

ayrıca arkadaşın philips led tvde ki net görüntüyü görmemiş ki ds cihazını övüyor

ayrıca arkadaşın philips led tvde ki net görüntüyü görmemiş ki ds cihazını övüyor (AYNEN KATILIYORUM HEM SD HEM HD)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruges

Hepiniz mutlusunuz gibi gözüküyorsunuz Dsmart'dan,
    bir an evvel kurtulun, başınıza gelecekleri bilmiyosunuz.

ne gelecek başımızaki ... iki yılık beşin verdim parasını...sadece belgeseller için verdim...ng lar yeni geldi bir iki yıl durur sanırım...kanalların hepsi birden kalmıcak ya. anlat dinleyelim başımıza gelecekleri
  • replax_1907 kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım
    Bende 4 gün önce aynı yerden aldım.satıcı yer Konya'da.telefonla görüştüm ayrıca Konya'da yaşayan arkadaşlarımdan sordum..olumlu referanslar sonucu aldım.ertesi gün elime ulaştı.tv ye taktım.şifreli kanallar anında açıldı(sinema dizi ve belgesel)..hiçbir sorun ile karşılaşmadım.
  • longingxm L kullanıcısına yanıt
    1- kapatırken günlerce uğraşacaksın, kapattığını düşündüğün andan sonra bile fatura gelirse şaşırma.
    2- bir ay uydu alıcın kapalı kalırsa D-smart'ını kapatabilrler, neden kapattınız arkadaş deyincede kullanmadığınızı düşündük derler ama tekrar açmak için 50TL liranıda alırlar.
    3- Paketini yükseltmek istedin ,ilk paketine ek ikinci paketinde parasını verebilirsin.
    (HD paketten, HD+belgesele geçtim, aynı alıcıda HD yayının parasını iki defa almışlar, 6 ay sonra olayı anladım ama ilk paketi kapatmak için bile ceza verdim (D-smart yetkilisi paketi yükseltmeyi önerdiği halde)
    4- faturan gecikirse elindeki alıcı bedava kanalları bile kapatır.
    5- D-smart'ın herhangi bir hatası ile yayının kesilirse tekrar açmak için aktivasyon ücreti (35TL) ödersin.
    6- D-smart+yalın internet paketine geçtim. sağolsunlar telefonu kendileri kapattılar fakat gönderdikleri modem yalın internete uygun değilmiş ve bunu kullanmışsınız deyip 140 lira para kestiler. kimin suçu, tabiki benim. anlatamazsın.

kısaca, gözün açık ve tetikte olmalısın herhan cüzdanından para eksilebilir. (hepsi başıma geldi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakianboy

Mrb daha yeni 12 ay sinema+spor+dizi paketini 284 tlye aldım. CI+ modül olduğundan artık dahili tv uydu alıcısı hd kanalları açıyor.

cı+ olduğundan hd kanallar açılıyomu.. bence yanılıyosun cı+ olmasada açılır hd kanallar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

Ci+ modulde discovery scienceda araliklarla sesin gitmesi sorunu yasayan varmi acaba

evet var
  • D7000 samsung tv aldim dahili hd alıcılı, merkezi uydu alıcısına bağlı ... Görüntü kirliligi olmasin diye tv nin arkasindaki Cl kart yuvasina dsmart CAM card + aile paketi +hd kanallar alacam 199 TL ve aktivasyon ücreti yok diyorlar uygun mu sizce? Ankaradayim ,istanbuldan ücretsiz kargo ile getittirecem nedersiniz?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.