Şimdi Ara

Samsung 40D6000 LED TV (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.374
Cevap
13
Favori
282.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, deneme şansım olamdığından soruyorum. Tv kumandasındaki 3D tuşu, genelde 720p ve 1080p filmleri izlerken aktif oluyor, ve görüntüyü yan yana veya alt alta içiçe girmiş şekilde gösterebiliyor, yani bu 3D gözlük olursa filmleri 3D izleyebiliyoruz anlamına mı geliyor?.... Yoksa izlemeye çalışılan filmin kendisinin 3D olması ve sonra kumandadan 3D tuşuna basıp filme göre alt alta yada yan yana ayarı mı yapılıyor.... Kullanmış arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum...
  • d6000 serisi 2d-3d çeviri yapmıyo üst modelleri yapabiliyor o yüzden 3d film olması şart
  • merhama bende hafta sonu teknosa dan 2000 liraya 40d6000 aldım fakat 3d gözlük vermediler diğer teknosadan alan arkadaşlar gözlük aldılarmı acaba yoksa bana mı vermediler.birde servis gelip kurduğunda 3d özelliğini falan denemedi sorun çıkarmı daha sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amorres

Arkadaşlar merhaba, deneme şansım olamdığından soruyorum. Tv kumandasındaki 3D tuşu, genelde 720p ve 1080p filmleri izlerken aktif oluyor, ve görüntüyü yan yana veya alt alta içiçe girmiş şekilde gösterebiliyor, yani bu 3D gözlük olursa filmleri 3D izleyebiliyoruz anlamına mı geliyor?.... Yoksa izlemeye çalışılan filmin kendisinin 3D olması ve sonra kumandadan 3D tuşuna basıp filme göre alt alta yada yan yana ayarı mı yapılıyor.... Kullanmış arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum...

3d film gerekiyor. internetten cekeceksen half sbs/full sbs tanımlamalı olan 3d filmlerden cekeceksin. 3d bluray oynaticin varsa (bayagi pahali) ondan 3d true 3d filmlerden almak gerekiyor. lakin 200 liradan aşağı bulunmayan gözlüklerden de alman gerekiyor. az yukardaki mesajımda görüldüğü gibi ucuz gözlük ariyorum ben de seyredebilmek icin.
    magazada gösterdiler ki; filmi baslattiktan sonra kumandadaki 3d tuşuna bastiktan sonra 3d gözlüğü tv ye tanimlatiyorsun ön panele yaklaştırarak. gözlük aktif oluyor ve seyredebiliyorsun. sadece bu tv ler icin özel üretilmiş blutooth gözlüklerle seyredebilirsin başka gözlükle değil.
    tv'yi aldim alali elim cebimden cikmadi. internet algilamasi icin lan adaptörü aldim 200 lira. kablolu internet vardi router aldim 90 lira. şimdi heralde 2 kişi seyredcez hanımla 3d filmi 2 gözlüğe vercez 400.
    eee hamama giren terler diyoz biz de. ama çok terledik be.
    bu arada ucuz bu tv ye uyumlu ucuz 3d gözlük tavsiye eden yokmu hala ????? :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ibryildirim

Selam arkadaşlar,

Birde arkadaşlardan 3D ile ilgili bilgi almak istiyorum , 3D özelliğini kullananlar var mı ve hangi gözlük ile izliyorsunuz. Filmleri tek tuşla 3D ' ye çevirdiğini gördüm ancak gözlüğüm olmadığından anlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

filmleri 3dye çevirme özelliiğini ben mağazada test ettim. 3d ile ilgisi yok 2d bile değil. hem de 1080p bir filmle denedik ve olan sadece ekranda oluşan bir bombe idi. göz yormaya deymeyen bişeydi. zaten 3d kaydedilmemiş görüntüleri 3d ye çevircek bi teknoloji sanmam henüz olsun. beklentileri aşaa çekmek lazim. enfes görüntü kalitesi ve 3d film oynatma özelliği bile yeterli bence şimdilik.
    gözlük konusunda diğer mesajımda yazdiiim gibi. gözlükler pahali bence ama mecbur alacağız blutooth'lu gözlükler ve tv ye ön panele göstererek tanımlatiyorsunuz ve aktif oluyor. basit bişey değil. 6 ay soora 50 liraya alcaamı bildiim bi gözlüe min.200 tl vercek olmak çok acı ama gerçek

• Bende de bu televizyon var ama harici disk konusunda sıkıntı yaşıyorum. aynı model 2 diskim var ilkini taktığımda bütün dosyaları sorunsuz gördü ve açtı ama onu çıkarıp diğerini taktığımda hala aynı klasorler görünüyor ve 2. taktığım diske ait klasörleri açmak istediğimde hata veriyor. bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
  • merhaba tv 40d6000 için hdd almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz marka model varmı.
  • arkadaşlar merhaba ,

ps3 samsung D6000 Bağladım ve oyun denemesi yapacaktım.

Assasin Creed 2 taktım , 1080 p desteklemesine rağmen led TV infosuna tıkladığımda

1280x720@60hz yazıyor ,

Full HD olduğu için neden 1920x1020 olması gerekmiyor mu ? Neden FULL HD oynatmıyor oyunları

PES dede denedim aynı şekilde

Televizyonda mı sorun var ?
  • oyunun kendisi 1280x720@60hz çözünürlükte olduğu için öyle görünüyor her oyunun farklıdır çözünürlükleri bende de var call of duty black ops 3d oynanıyo mesela o oyunun kendi özelliğidir için rahat olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: barıss59

merhaba tv 40d6000 için hdd almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz marka model varmı.

bende western digital var 500gb ve 1 tb gayet güzel çalışıyo internetten indirdiğim mkv formatlı bluray rip filmler için 1 tb kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlockhiT

Bende de bu televizyon var ama harici disk konusunda sıkıntı yaşıyorum. aynı model 2 diskim var ilkini taktığımda bütün dosyaları sorunsuz gördü ve açtı ama onu çıkarıp diğerini taktığımda hala aynı klasorler görünüyor ve 2. taktığım diske ait klasörleri açmak istediğimde hata veriyor. bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Yukarda yükleniyor yazıyor onun bitmesini bekliceksin hdd büyük olduğu için biraz zaman alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kissoff

quote:

Orijinalden alıntı: amorres

Arkadaşlar merhaba, deneme şansım olamdığından soruyorum. Tv kumandasındaki 3D tuşu, genelde 720p ve 1080p filmleri izlerken aktif oluyor, ve görüntüyü yan yana veya alt alta içiçe girmiş şekilde gösterebiliyor, yani bu 3D gözlük olursa filmleri 3D izleyebiliyoruz anlamına mı geliyor?.... Yoksa izlemeye çalışılan filmin kendisinin 3D olması ve sonra kumandadan 3D tuşuna basıp filme göre alt alta yada yan yana ayarı mı yapılıyor.... Kullanmış arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum...

3d film gerekiyor. internetten cekeceksen half sbs/full sbs tanımlamalı olan 3d filmlerden cekeceksin. 3d bluray oynaticin varsa (bayagi pahali) ondan 3d true 3d filmlerden almak gerekiyor. lakin 200 liradan aşağı bulunmayan gözlüklerden de alman gerekiyor. az yukardaki mesajımda görüldüğü gibi ucuz gözlük ariyorum ben de seyredebilmek icin.
    magazada gösterdiler ki; filmi baslattiktan sonra kumandadaki 3d tuşuna bastiktan sonra 3d gözlüğü tv ye tanimlatiyorsun ön panele yaklaştırarak. gözlük aktif oluyor ve seyredebiliyorsun. sadece bu tv ler icin özel üretilmiş blutooth gözlüklerle seyredebilirsin başka gözlükle değil.
    tv'yi aldim alali elim cebimden cikmadi. internet algilamasi icin lan adaptörü aldim 200 lira. kablolu internet vardi router aldim 90 lira. şimdi heralde 2 kişi seyredcez hanımla 3d filmi 2 gözlüğe vercez 400.
    eee hamama giren terler diyoz biz de. ama çok terledik be.
    bu arada ucuz bu tv ye uyumlu ucuz 3d gözlük tavsiye eden yokmu hala ????? :(

Normal 3d film indir. pc hdmı kablo ile tv bağla kağıttan yapılmış gözlüğü tak inanmıcaksın ama süper 3d görüntü veriyor.

ilk önce filmi indir mesela şunu indir 3D örnek film
    sonra kmplayer ile tam ekran yaptım. Film me göre şu programıda kullana bilirsin Stereoscopic Player 1.7.0 (3D Player)http://www.3dtv.at/Downloads/StereoscopicPlayer170_en.msi
    televizyondan hiç birşeye dokunmadım 3d tuşuda dahil hiç birşey
    kağıttan yapılma 3d gözlüğü taktım. Fakat bu 3D yayınların 3 çeşidi mevcuttur, genellikle kırmızı-mavi gözlükle izlenebilenir.
    sonra seyrettim hem güzel seyrediliyor hem haliyeti düşük, ayrıca bazı filmlerde süper 3d görüntü var adam pozuk parayı atıyor evin içinde dolaşıyor :)

Stereoscopic Player 1.7.0 (3D Player) ekran görüntüsühttp://imageshack.us/photo/my-images/859/sp170.jpg/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar Herkez Televizyonuna baksın ekranda eger beyaz bulut gibi bir sey varsa bu fabrikasal problemmiş ben kore ile görüştüm. Dün 2 arkadasım aldı 4 Serisi 2 sindede beyaz ışık var siyah ekranda belli oluyor sizlerde aksam kontrol edip bilgi verirmisiniz.

Teşekkürler

bu arada

Samsung Türkiyedeki yöneticilerle gerekli görüşmelere başladım bilgi vereceğim...

BİLGİ VERMENİ BEKLİYORUM.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bir de 3d performansı konusunda magazada demo 3d film seyrederken dışa doğru efekt gözlemlemedim. hep ice dogru bir 3d efekti vardı.
    bu half sbs / full sbs farkından mıdır ?
    teşekkürler

HAYIR FİLMME GÖRE DIŞA DOĞRU EFEKLER DEĞİŞİYOR.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaslar 2 TK lık diskim var içerisindeki MKV doslarını oynatabiliyorum ama mp3 ve resimlerin bulunduğu klasorlere girmiyor sizce neden ve mp3 calamıyormu ? Birde kumandanın üzerinde info tusuna basında güç işareti ve bir ibre var bazı modllarra yükselip azalıyor bu enerji tüketimi ilemi alakalı...

HDD AÇTIKTAN SONRA EN ÜSTTE BAK ORADA VİDEO YAZIYOR ONU TIKLA MP3 YAP BÖYLECE MP3 GÖREBİLİRSİN. MP3,VİDEO,RESİM DİYE AYRI AYRI GÖSTERİYOR.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 AY ÖNCE TEKNOSADA ALDIGIM 40D 6000 LED TV Yİ BİR İKİ FİLM İZLEDİKTEN SONRA 1 HAFTA HİÇ KULLANMADIM VE DAHA SONRA TATİLDEN DÖNDÜGÜMDE TV NİN ÜST KISMINDA BİR SİYAH OLARAK BİR İS BULUTU GİBİ BİRSEY BELİRDİ HALEN GİTMEDİ SERVİSE SORDUGUMDADA OLABİLİR DENDİ ANCAK BEN BÖYLE BİŞİ OLACAGINI SANMIYORUM FOTOGRAFLARINI YUKLUYORUM NEDEN OLDUGUNU BİLEN VAR İSE YARDIM ETSİN ACIK RENK OLAN BİR GORUNTUDE BELLİ OLUYOR BUDA ACIKCASI CANIMI SIKIYOR

TELEVİZYONDA SORUN VARDIR. SERVİSİ ÇAĞIR TELEFONDA OLUR BİRŞEY OLMAZ GİBİ SAÇMA SAPAN ŞEYLER SÖYLÜYORLAR.

Cevap icin sagol ama uzantilari ayni olmasina ragmen acılmıyor sanki altyazı özelligi kapalı gibi teknik servisi aramayı düşünorum yarın

mkvmerge PROGRAMI İLE AÇ FİLMİ İÇİNDE SADECE SES DOSYASI VE FİLM DOSYASI KALSIN DİĞER SEYLERİ İÇİNDEN ÇIKAR VE KAYDET AYRICA FİLMMİN İSMİ UZUNSA KISALT MESELA Source.Code.2011.BRRip.READNFO.XViD-TDP OLAN FİLMİ SOURCE CODE YAP ALT YAZIYIDA AYNI ŞEKİLDE. BU ŞEKİLDE DENE BENDEDE AYNISI OLUYOR FİLMİN İÇİNDEKİ GEREKSİZ ALT YAZI İKİNKİ DİL VS TEMİZLEYİP İSMİNİ KISALTIYORUM AÇILMAYAN VEYA ALT YAZI SECENEĞİ ÇIKMAYAN FİLMLER DÜZELİYOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istcool -- 1 Ağustos 2011; 0:38:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: istcool

quote:

Orijinalden alıntı: BlockhiT

Bende de bu televizyon var ama harici disk konusunda sıkıntı yaşıyorum. aynı model 2 diskim var ilkini taktığımda bütün dosyaları sorunsuz gördü ve açtı ama onu çıkarıp diğerini taktığımda hala aynı klasorler görünüyor ve 2. taktığım diske ait klasörleri açmak istediğimde hata veriyor. bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Yukarda yükleniyor yazıyor onun bitmesini bekliceksin hdd büyük olduğu için biraz zaman alıyor

Yükleniyor yazısı kayboluyor zaten. Farklı model bi disk taktığım zaman görüyor fakat aynı modeli taktığımda eskı ve yeni klasorlerin hepsi gözüküyor. Yeni taktığım diskin klasorleri açılmıyor. Her seferinde fabrika ayarlarına dönerek yapılabilir belki ama denemedim hiç.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhanAslan

oyunun kendisi 1280x720@60hz çözünürlükte olduğu için öyle görünüyor her oyunun farklıdır çözünürlükleri bende de var call of duty black ops 3d oynanıyo mesela o oyunun kendi özelliğidir için rahat olsun

Ama assasing creed 2 arkasında 1080 p desteği var diyor.

O zaman neden 1280 yapıyor,

1980 1020 yapması gerekmez mi ?
  • internete bağlayarak tv yi güncelleme yaptım. 1005 ten 1009 a yükseldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: barıss59

merhaba tv 40d6000 için hdd almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz marka model varmı.

benim 3 adet western digital hdd mi de tanıdı sorunsuz
    wd candır!
  • bu arada hala ucuz bi yerlerden 3d gözlük alan yok herhalde kimse denenemiş gibi görünüyor 3d film seyretmeyi.

lütfen hesaplı gözlük bulan alan var ise paylaşsın

200 lira kastırmayalım kendimizi bi gözlüğe. ne o ööle raybanmi aliyoruz!
  • teşekkürler istcool denemiştim gercekten de stereoscopic 3d filmlerde de performansi cok iyi ekranın. sorunsuz. ama takdir edersin ki gerçek 3d gözlüklerle bi başka. ucuzlasa da alsak derim ben. sevgiler.
  • merhaba arkadaşlar. 40d6000 almayı düşünüyorum kampanyalardan haberi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper31

ARKADAŞLAR SELAMLAR..DAHA ÖNCEDE YAZDIM AMA MAALESEF YANIT ALAMADIM..40D6000 KULLANICISIYIM..500 GB HHD TAKTIM AÇILMADI..HHD KAPASİTESİ DOLUYA YAKINDI...AÇILMAMASININ NEDENİ KAPASİTENİN YÜKLÜ OLMASINDANMIDIR YOKSA BAŞKA Bİ YÖNTEMMİ DENEMELİYİM..YORUMLARDA HHD TAKIP ÇALIŞTIRIAN ARKADAŞLAR OLDUĞUNU OKUDUM...BU KONUDA TAVSİYESİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA MEMNUN OLURUM..ŞİMDİDEN TŞK

hd markanız ve modelini yazabilirminiz ?
    bende ki tüm hdd (4 adet) çalıştırıyor ve genel bir kullanıcı problemi değil!
    bayağı yüksek ücretler vererek aldığımız ürünlerdeki bu tip şikayetleri mutlaka ama mutlaka servislerle paylaşmalı burada kıbrısta bile eve kadar geldiler ve tv değiştirdiler cünkü
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.