Şimdi Ara

AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013) (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.019
Cevap
15
Favori
331.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mobil öğrenciye geçiririm sorun olurmu dedi, hayır dedim yeni hattı verdi 5 gün içinde açılır hat dedi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

Orijinalden alıntı: Darksilence09

Aralık ayında aldığım hatta bunu yapabiliyormuyum yoksa 21 şubat ve sonrası bir tarihte mi yeni hat alanlar yararlanabiliyor ?

Sadece 21 Şubat'tan sonra yeni hat alan veya numara taşıyanlar yararlanabiliyor

yanlis bilgilendirmeyin guncel tarihden 1 ay geri tarihe kadar hat tasiyan herkes alabilir ben 8 subatta tasidim 23 unde bu tarifeye gectim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be-Mine

quote:

Orijinalden alıntı: x-men2

quote:

Orijinalden alıntı: Be-Mine

quote:

Orijinalden alıntı: x-men2

Ben de bugün Vodafone'dan geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Hattım taşınırken herhangi bir tarife seçimi yapabiliyor muyum? Yoksa hattım taşındıktan sonra mı bir tarifeye geçip yıkılan paketi alacağım?

Mobil Öğrenci tarifesine geçeceğimi varsayarsak;
    Hat açıldıktan sonra önce Mobil Öğrenci tarifesi için mesaj atıp, daha sonra da Yıkılan Paket için mi atmam gerekiyor?

Benzer sorular benim de aklımı kurcalıyor.

Numara taşıma yöntemiyle Avea "Yıkılan Paket"e geçiş prosedürü tam olarak nasıl gerçekleşiyor?

Bilen biri ayrıntılı açıklayabilir mi rica etsek.

Cevap gelmemiş ama ben anlatayım. Bugün geçiş için başvurdum.
    Görevliye sadece kullanmak istediğimiz faturasız tarifeyi (Mesela Mobil Öğrenci ya da Mobil Avea gibi) söylüyoruz ve başvuru formuna yazıyorlar.
    Hat kullanıma açıldıktan sonra ise Yıkılan Paket'e geçiş için mesaj atıyoruz. Onlar Yıkılan Paket için bir işlem yapamıyor.

Ben de Cumartesi günü numara taşıma başvurumu yapmıştım. Aynen söylediğiniz gibi gerçekleşiyor, sadece bana tarifeyi sormadan ezbere "Mobil Öğrenci"yi işaretlemişler, ben de değiştirtmedim zaten.

2 gün oldu, şimdilik ses seda yok, bakalım geçiş ne zaman olacak.

Her ay TL yatırmak için otomatik ödeme talimatı gibi bir yol bulmam lazım yalnız. Faturalıdan sonra bu TL yükleme işi can sıkıcı olabilir .

Bilgi için teşekkürler .

Hepsinde var mı bilmiyorum ama akbank internet şubesinden otomatik yükleme tanımlanabiliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Dopplereffect

quote:

quote:

444lü numaralar ücretliyse nasıl her yöne bu ? müşteri hizmetlerini arayınca zaten 10 dakika bekliyosun.

444lü numaraların ücretli olduğunu nereden çıkardınız?

"Yıkılan Paket kapsamında sunulan dakikalar, SMS ve veri kullanımları sadece yurt içi kullanımda geçerlidir. Söz konusu ücretsiz dakika ve SMS’ler özel servis numaralarını, KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır."

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/YeniMusterilereOzelYikilanPaket

burdan çıkardım. 444lü numaralar özel numaralar değil mi ?

http://forum.donanimhaber.com/m_58344522/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_58259243/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_58286435/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58286435

• quote:

Orijinalden alıntı: bykutluay

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Darksilence09

Aralık ayında aldığım hatta bunu yapabiliyormuyum yoksa 21 şubat ve sonrası bir tarihte mi yeni hat alanlar yararlanabiliyor ?

Sadece 21 Şubat'tan sonra yeni hat alan veya numara taşıyanlar yararlanabiliyor

yanlis bilgilendirmeyin guncel tarihden 1 ay geri tarihe kadar hat tasiyan herkes alabilir ben 8 subatta tasidim 23 unde bu tarifeye gectim...

yanlış bilgilendirme diye bir şey sözkonusu değil, bir tarafımdan uydurduğum yok, aveanın kendi sitesindeki bilgiyi verdim ;

" 21 Şubat 2013 tarihi itibarıyla, numarasını taşıyarak veya yeni bir hat alarak Avea'nın bireysel faturasız tarifelerine gelen müşteriler her yöne 500 dakika, her yöne 1000 SMS ve 1 GB internetten oluşan Yıkılan Paket yeni müşteri teklifinden faydalanabileceklerdir. " ifadesinden geriye doğru 1 ay içinde hat alanların ya da numara taşıyanların bu paketten yararlanabileceği manası çıkmıyor....

Avea kendisini tam olarak ifade edemiyorsa ben ne yapayım!!!!

• quote:

quote:

quote:

quote:

444lü numaralar ücretliyse nasıl her yöne bu ? müşteri hizmetlerini arayınca zaten 10 dakika bekliyosun.

"Yıkılan Paket kapsamında sunulan dakikalar, SMS ve veri kullanımları sadece yurt içi kullanımda geçerlidir. Söz konusu ücretsiz dakika ve SMS’ler özel servis numaralarını, KKTC ve yurt dışı kullanımları kapsamamaktadır."

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/YeniMusterilereOzelYikilanPaket

aydınlatıcı oldu teşekkürler ben yinede sormadan almam avea sayenizde bir müşteri daha kazanacak

• Yarın hattımı tasımayı düsünüyorum bakalım hayırlısı
  • beyler bende geçicemde geçerken hangi pakete geçeyim? birde bu hafta sonu veya diğer haftasonu geçicem, kampanya ne kadar durur sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 27 Şubat 2013; 0:11:57 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aydınlatıcı oldu teşekkürler ben yinede sormadan almam avea sayenizde bir müşteri daha kazanacak

tarifelerin hemen hemen hepsinde 444'lü numaralar ile ilgili açıklama var, bunda niye yok anlamadım;

" 444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Yurt içinde Avea hatlarından yapılan 500 Avea Müşteri Hizmetleri aramaları, 1. dakikada sonlandırılması halinde 41,5 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına Faturalı müşterilerimiz için 45 Kuruş, Faturasız müşterilerimiz için 60 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir."

• quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

beyler bende geçicemde geçerken hangi pakete geçeyim? birde bu hafta sonu veya diğer haftasonu geçicem, kampanya ne kadar durur sizce

ne zaman biter hiç belli olmaz

yarın da bitebilir, 1 yıl da sürebilir, aveanın insafına kalmış

Katlayan, Standart, Hemşehrim ve Baharda Yükle Kazan dışında herhangi bir tarifeye geçebilirsin

forumda genellikle şampiyon tarife tavsiye ediliyor

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/SampiyonTarife

yıkılan paket almak için zaten en az 25 TL. yüklemen lazım

25 TL. yükleyince hem yıkılan paketin olmuş oluyor, hem de Kartalcell, Fenercell, GSMobile ve Trabzoncell hatları için 2000 dakikan olmuş oluyor + paketini aşarsan her yöne 2 dakikası 20 kuruştan konuşuyorsun...........

• bu kampanyanın kullanım süresi ne kadar bilgisi olan var mı ? yani kaç ay kullanabilicez bu paketi ?
  • quote:

bu kampanyanın kullanım süresi ne kadar bilgisi olan var mı ? yani kaç ay kullanabilicez bu paketi ?

öyle bir süre yok, süresiz kullanabilirsin.........
  • harika
  • 6 yıllık avealıyım ve ben bu paketi tanımlayamıyorum, 500dk heryöne yerine 1000dk avea içi var. önceden avealı olana ekstra hiçbirşey yok, dışardaki potansiyele ne var ne yok dök :S heryöne dk lı uygun bi tarife bulamazsam vodafone'a geçicem, her yöne dk için fazla ücret ödemem gerekiyosa bunu avea'ya ödemiyecegim. kısasa kısas...
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsclkr

6 yıllık avealıyım ve ben bu paketi tanımlayamıyorum, 500dk heryöne yerine 1000dk avea içi var. önceden avealı olana ekstra hiçbirşey yok, dışardaki potansiyele ne var ne yok dök :S heryöne dk lı uygun bi tarife bulamazsam vodafone'a geçicem, her yöne dk için fazla ücret ödemem gerekiyosa bunu avea'ya ödemiyecegim. kısasa kısas...

ben bu yüzden her ay turkcell e 50 tl yükleyip her yöne 750 dakıka (heryone turkcell ayrımı yapmadan) 750 sms 750 mb internet kullanıyorum paşalar gibi rahatım genç tarife olmalısın gibi biseyide yok

avea bu yüzden yine abone kaybedecek 3 ay sonra geri toplicak

• Hem bu arada avea ya geçiyorsunuz iyi hoş da bari taraftar hatlarını tercih edin 20 tl yüklemeye 2000 dakıka konusma durumu var sizde tercih edin

• Avea hat almadan önce bir kez daha düşünün arkadaşlar ben kendi mağduriyetimi aşağıda belirtiyorum,

23.02.2013 Tarihinde cep telefonuma mesaj gelmiştir mesaj içeriğinizi aynı şekilde yazıyorum,

MODEL KULUP
    aboneliğiniz baslamistir.Birbirinden atesli kizlarin USTSUZ resim ve videolarini cebine limitsizce indirmeye baslayabilirsiniz!Ucreti haftalik 14.4TL olup otomatik yenilenir,iptal etmek icin IPTAL model yazip 3033e gonderebilirsiniz.MH:02129873017

Bu mesajdan sonra hattımdan 14.4 TL abonelik parası alınmıştır, ben bu servisin ismini bile duymazken nasıl üye oldum? nasıl onay verdim? hiç haberim yokken hafalık 14.4 TL ye üye edilmişim! Bu firma ile belliki ortak çalışan avea müşteri hizmetlerini aradığımda şikayetim için talep açacakları söylendi ve bir gün sonra geri dönüş yaptılar ve bu görüşmede 3033 vibramobil servisine benim üye olduğum söylendi,ne kadar anlatmaya çalışsamda telefonda görüştüğüm avea müşteri hizmetlerindeki hanımefendi her defasında üyeliği benim yaptığımı söylemekteydi, en sonunda bu dolandırıcı vibramobil ortağı avea müşteri hizmetleri personeline dayanamayarak yapılan bu haksızlığı şikayet edeceğimi söyleyerek telefonu kapattım.

Vibramobil firmasından gelen mesajdaki telefon numarasını aradım, zaten öyle güzel çalışan sistemleri varki hemen müşteri hizmetleri bant kaydından aynen şunları duydum ilk kelimesi İPTAL etmek için 1 e basın, o kadar çok arayanları varki arkadaşlar ilk menüye iptal etmeyi koymuşlar nede olsa 14.4 TL yi aldılar ve bir kaç ay sonra yine aynı numarayı yapacaklar, nede olsa o kadar çok avea abonesi varki!!!! Bana nasıl üye olduğumu hangi saatte mesaj atmışım veya hangi saatte internetten abone olmuşum bu bilgileri versinler vardır herhalde ip numaraları ???

Telefonuma gelen mesajların ekran görüntülerinide ekliyorum

Diğer avea abonelerinin mağdur olmaması için şikayetimi bildiriyor ve hattımdan kesilen 14.4 TL nin tekrar geri iade edilmesini istiyorum. Ve müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmeden sonra kesinlikle karar verdim bu saatten sonra avea hat kullanılmaz hattımı farklı bir firmaya taşımayı düşünüyorum

İyi çalışmalar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkanozmen34

Avea hat almadan önce bir kez daha düşünün arkadaşlar ben kendi mağduriyetimi aşağıda belirtiyorum,

23.02.2013 Tarihinde cep telefonuma mesaj gelmiştir mesaj içeriğinizi aynı şekilde yazıyorum,

MODEL KULUP
    aboneliğiniz baslamistir.Birbirinden atesli kizlarin USTSUZ resim ve videolarini cebine limitsizce indirmeye baslayabilirsiniz!Ucreti haftalik 14.4TL olup otomatik yenilenir,iptal etmek icin IPTAL model yazip 3033e gonderebilirsiniz.MH:02129873017

Bu mesajdan sonra hattımdan 14.4 TL abonelik parası alınmıştır, ben bu servisin ismini bile duymazken nasıl üye oldum? nasıl onay verdim? hiç haberim yokken hafalık 14.4 TL ye üye edilmişim! Bu firma ile belliki ortak çalışan avea müşteri hizmetlerini aradığımda şikayetim için talep açacakları söylendi ve bir gün sonra geri dönüş yaptılar ve bu görüşmede 3033 vibramobil servisine benim üye olduğum söylendi,ne kadar anlatmaya çalışsamda telefonda görüştüğüm avea müşteri hizmetlerindeki hanımefendi her defasında üyeliği benim yaptığımı söylemekteydi, en sonunda bu dolandırıcı vibramobil ortağı avea müşteri hizmetleri personeline dayanamayarak yapılan bu haksızlığı şikayet edeceğimi söyleyerek telefonu kapattım.

Vibramobil firmasından gelen mesajdaki telefon numarasını aradım, zaten öyle güzel çalışan sistemleri varki hemen müşteri hizmetleri bant kaydından aynen şunları duydum ilk kelimesi İPTAL etmek için 1 e basın, o kadar çok arayanları varki arkadaşlar ilk menüye iptal etmeyi koymuşlar nede olsa 14.4 TL yi aldılar ve bir kaç ay sonra yine aynı numarayı yapacaklar, nede olsa o kadar çok avea abonesi varki!!!! Bana nasıl üye olduğumu hangi saatte mesaj atmışım veya hangi saatte internetten abone olmuşum bu bilgileri versinler vardır herhalde ip numaraları ???

Telefonuma gelen mesajların ekran görüntülerinide ekliyorum

Diğer avea abonelerinin mağdur olmaması için şikayetimi bildiriyor ve hattımdan kesilen 14.4 TL nin tekrar geri iade edilmesini istiyorum. Ve müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmeden sonra kesinlikle karar verdim bu saatten sonra avea hat kullanılmaz hattımı farklı bir firmaya taşımayı düşünüyorum

İyi çalışmalar dilerim.

hakkınızı arayın sonuna kadar, ancak bu sadece avea'nın yaptığı birşey degil.

birkaç ay önce vodafone'da annemin kullandığı hatta saçma sapan bi cepinfo mudur nedir, onun ayağına 25tl'lik fatura 45tl geldi. ki bırakın böyle bi servise abone olmayı annem telefonda msj nasıl atılır onu bile bilmez. bu operatörlerin politikası, ne ittirirsek kar diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

quote:

6 yıllık avealıyım ve ben bu paketi tanımlayamıyorum, 500dk heryöne yerine 1000dk avea içi var. önceden avealı olana ekstra hiçbirşey yok, dışardaki potansiyele ne var ne yok dök :S heryöne dk lı uygun bi tarife bulamazsam vodafone'a geçicem, her yöne dk için fazla ücret ödemem gerekiyosa bunu avea'ya ödemiyecegim. kısasa kısas...

ben bu yüzden her ay turkcell e 50 tl yükleyip her yöne 750 dakıka (heryone turkcell ayrımı yapmadan) 750 sms 750 mb internet kullanıyorum paşalar gibi rahatım genç tarife olmalısın gibi biseyide yok

doğrusunu söylemek gerekirse bu paketi kullanmak için 19 tl veriyorum, her yöne dakikası hariç diger sms ve interneti 250şer birim sizin dediğinizden daha fazla. işte avea da bunu bildiği için eski kullanıcıları ne öldürcek ne de oldurcak bi tarifeyle hapsetmeye çalışıyor.

şu anda çalışmadığım için 50tl'lik bi paket bana fazla gelir, işe başladığım anda bu tırt tarifeden de operatörden de kurtulmayı planlıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

quote:

doğrusunu söylemek gerekirse bu paketi kullanmak için 19 tl veriyorum, her yöne dakikası hariç diger sms ve interneti 250şer birim sizin dediğinizden daha fazla. işte avea da bunu bildiği için eski kullanıcıları ne öldürcek ne de oldurcak bi tarifeyle hapsetmeye çalışıyor.

şu anda çalışmadığım için 50tl'lik bi paket bana fazla gelir, işe başladığım anda bu tırt tarifeden de operatörden de kurtulmayı planlıyorum.

kontorlunun avantaji bu iste paketi aliriz paramiz yoksa bekleriz bende calismiyorum sagdan soldan kismaya calisiyorum anca iste bu verdikleri 500 dakikanin ucret periyodu 60 saniye olunca kisa konusmalarda cok sikinti cikariyor avea ondan da sogudum valla

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.