Şimdi Ara

AVEA YIKILAN PAKET GERİ DÖNDÜ - ABONE ALIMI BİTMİŞTİR (01.06.2013) (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.019
Cevap
15
Favori
331.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DiLoN

quote:

Orijinalden alıntı: sevenhilli

@ Germ , Önce bir yeri araman lazım ki hattın açılsın , aradıktan sonra 20 tl yükle . sonra kimlik nonunu 1991e msj at ve bekle gelen mesaja 5YUZ yazarak cevp yaz zaten sana soruck . 1111e gonderıleck msjı bılmıyorum bılgım yok ama yıkılan paket ıcın bunları yapıcn

kardeşim aynı olayı kız ardaşım yaptığın da 1991 msg yazıp yollayınca senin dediğin 5YUZ olayı için fırsat tanımıyor sanırım ..Avea içi 1000dk+1000sms+1gb gelmiş ? nasıl oluyor ?

ben böle yapmıştım zaten bölede oluck , yaptıklarınızdA Ya tc noda sorun yada avea ya taşınmadı yada ne bilim başka sorun lar 30günü geçti belki , kimlik üstünde başka avea hat var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DiLoN

quote:

@ Germ , Önce bir yeri araman lazım ki hattın açılsın , aradıktan sonra 20 tl yükle . sonra kimlik nonunu 1991e msj at ve bekle gelen mesaja 5YUZ yazarak cevp yaz zaten sana soruck . 1111e gonderıleck msjı bılmıyorum bılgım yok ama yıkılan paket ıcın bunları yapıcn

kardeşim aynı olayı kız ardaşım yaptığın da 1991 msg yazıp yollayınca senin dediğin 5YUZ olayı için fırsat tanımıyor sanırım ..Avea içi 1000dk+1000sms+1gb gelmiş ? nasıl oluyor ?

ben böle yapmıştım zaten bölede oluck , yaptıklarınızdA Ya tc noda sorun yada avea ya taşınmadı yada ne bilim başka sorun lar 30günü geçti belki , kimlik üstünde başka avea hat var.

Sadece hat taşıyanlara 500dk geliyor arkdaşlar bilginiz olsun:

Numara taşıma kampanyası ile gelen abone, numara taşıma ya da cihaz kampanyalarından herhangi birine kayıtlı ise; Genç Paket'in her yöne 500 dakikalık numara taşıma faydasından yararlanamaz. Söz konusu koşullarda Genç Paket'i talep eden aboneye, otomatik olarak Aveaiçi 1000 dakika faydası verilecektir.

• GSMobile tarifesine geçtiğimiz zaman 20 Tl yüklemeye Tüm Takım Hatlarıyla +2000 dk da geliyor mu?
  • Vodafone cepnet internetinden memnun kalamayınca numara taşımayla bu tarifeye geçtim, şimdi PC de kullanınca 1 GB. nin çabuk dolacağını düşünüyorum.

3G yi kapatsam da PC de ve/veya CEP TEL. de kota çabuk dolar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sereye

Vodafone cepnet internetinden memnun kalamayınca numara taşımayla bu tarifeye geçtim, şimdi PC de kullanınca 1 GB. nin çabuk dolacağını düşünüyorum.

3G yi kapamak yada açmak kotayla bağlantılı deildir . Cep telefonundan girersen kota çabuk dolmaz , ama laptop yada desktoptan girersen gireceğin sitelerle doğru orantılı olarak kotan 2-3 güne dolar . Örnek bende Vınn vardı laptopta kullanıyordum yazın , habertürkte geziyordum inan 1 saat içinde 200 mb gidiyordu içiyordu kotayı sonraları ebuddy kurup sadece öle konusmaya basladım dh ninde mobile versionunu kurdum haberturkunde mobile versionuna girodum resim açmıodum anca öle oluyordu , sana kalmış yani .

• bende bugun gectim tarifeye.ozellikle1gb internet cok isime yaricak.biktim yildardir turkcellin somurmesinden.8 yildir turkcelliyim ne ne bedava verir nede adam gibi tarifesi vsrdir.gncturkcell diye bisiyi var bi halta yaramaz.3 yilda bir mcdonalds da kampanya yapsr yeter :@
  • Hattımı 2004 yılında Turkcell'den almıştım. 5 sene kullandıktan sonra 2009 yılında Avea'ya taşıdım. Bu sene yanlış hatırlamıyorsam Ağustos'un 1.veya 2. haftasında Migros'un 75 TL kampanyası için Turkcell'e taşıdım. Şuanda 1 aylık süreyi çoktan doldurdum.
    Avea'ya geçersem bu tarifeden yararlanabiliyor muyum ? 500 dk. Heryöne için sorun çıkmaz sanırım. T.C numaram 25 yaş altı zaten.

Ayrıca tarifeden herhangi bir şikayeti olan var mı ?
    Avea 3G nasıldır ? Mersin'e ikamet ediyorum.
    Numaramı taşısam kaçlık kart verirler ? 64 mü 128 mi ? İsteğime göre bedel ödemeden farklı bir kart alabiliyor muyum ? Bir esprisi var mı boyutunun ?

Ailemde hep Avea var ben sırf kampanya için Turkcell'e taşımıştım. Gnctrkcll dışında bi esprisi yok. Sinema bileti dışında faal olan adam gibi kampanyası yok orası ayrı.
    Babamın Avea hattını taktım 2G modunda benim Turkcell hattımda 71-19 db., Avea'da 83-89 db. arasında sinyal şiddeti var. Düşük olan daha iyi !
    3G Modunda Turkcell 89 db., Avea 99-101 db. sinyal şiddeti var.Düşük olan daha iyi !
    Tabi bunlar kapalı alanlar için ve benim bulunduğum nokta'nın değerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 28 Eylül 2011; 23:28:36 >

• quote:

quote:

Vodafone cepnet internetinden memnun kalamayınca numara taşımayla bu tarifeye geçtim, şimdi PC de kullanınca 1 GB. nin çabuk dolacağını düşünüyorum.

3G yi kapamak yada açmak kotayla bağlantılı deildir . Cep telefonundan girersen kota çabuk dolmaz , ama laptop yada desktoptan girersen gireceğin sitelerle doğru orantılı olarak kotan 2-3 güne dolar . Örnek bende Vınn vardı laptopta kullanıyordum yazın , habertürkte geziyordum inan 1 saat içinde 200 mb gidiyordu içiyordu kotayı sonraları ebuddy kurup sadece öle konusmaya basladım dh ninde mobile versionunu kurdum haberturkunde mobile versionuna girodum resim açmıodum anca öle oluyordu , sana kalmış yani .

sevenhilli Öncelikle cevabınıza çok teşekkür ediyorum.

Cep telimi MOBİL AP moduna alıp wireless yayınıyla netbookta kullanmayı düşünüyor(d)um, sanıyorum kota sıkıntısına düşeceğim.

Turkcell VINN 4GB 1 ay kullandım, 15 gün dolmadan bitti, evde sınırsız TTNET var, kıyasladığımda çok eminim ki VINN çok kota harcıyor. Çok elzem olmadan PC de kullanamayacağız, ancak cepte idare edeceğini anlamış bulunuyorum.

Çok mu sömürülüyoruz ne?

• quote:

quote:

quote:

sevenhilli Öncelikle cevabınıza çok teşekkür ediyorum.

Cep telimi MOBİL AP moduna alıp wireless yayınıyla netbookta kullanmayı düşünüyor(d)um, sanıyorum kota sıkıntısına düşeceğim.

Turkcell VINN 4GB 1 ay kullandım, 15 gün dolmadan bitti, evde sınırsız TTNET var, kıyasladığımda çok eminim ki VINN çok kota harcıyor. Çok elzem olmadan PC de kullanamayacağız, ancak cepte idare edeceğini anlamış bulunuyorum.

Çok mu sömürülüyoruz ne?

3G İnternet paketlerinde upload'da kotaya dahil oluyor.

• @ Sevgili Sereye , normalde bilgisayar kullanıcıları ne harcadığını bilmezzz , iş cepten kullanmaya yada Vınna gelince şaşırırlar vay be derler . Bendee Sınırısızım ama yazın Turkcell Vınn kullanıyordum bende , öle bir harcıodum ki işte 1 saate nerdeyse 200-250 mb içim acıyordu . sonraları hep mobile siteler kulanmaya başladım ve ebuddy . onlar daha düşük harcıodu . Çok sömürmekten öte , çok kazıklanıyoruz örneğin Turkcellin son yıllarda yaptıgı yazlıkcı vınn kampanyası 3 aylık 3 gb , inanın kimseye yetmez ben aldım atladım daha dogrusu yetmedi ama ek paket aldım şemsiye açıldı yani . yada onlara göre çok sörf yapıyoruz boşa kullanıyoruz :)
  • avea kullanıcısı iken migros kampanyası için turkcell'e numaramı taşımıştım.tekrar avea'ya dönüş yapıp 19 liralık genç paketini satınalmak istediğimde avea numarasını başka operatöre taşıyanların genç paketten faydalanması için numara taşıdıktan itibaren 90 gün sonra avea'ya dönüş yapması gerektiğini hem duymuş hem de kampanya şartları içinde okumuştum.şimdi kampanya detaylarına bakınca 90 günlük süre ile ilgili hiçbir şart gözükmüyor.

acaba bu şartı kaldırdılar mı? maksat daha çok numara taşınmasını sağlamaksa 90 günlük bekleme süresi koymanın bir mantığı da yok zaten.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/19luk_paket.shtml?pagemenu=paketler.aveali.19lukpaket

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyerdem

avea kullanıcısı iken migros kampanyası için turkcell'e numaramı taşımıştım.tekrar avea'ya dönüş yapıp 19 liralık genç paketini satınalmak istediğimde avea numarasını başka operatöre taşıyanların genç paketten faydalanması için numara taşıdıktan itibaren 90 gün sonra avea'ya dönüş yapması gerektiğini hem duymuş hem de kampanya şartları içinde okumuştum.şimdi kampanya detaylarına bakınca 90 günlük süre ile ilgili hiçbir şart gözükmüyor.

acaba bu şartı kaldırdılar mı? maksat daha çok numara taşınmasını sağlamaksa 90 günlük bekleme süresi koymanın bir mantığı da yok zaten.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/19luk_paket.shtml?pagemenu=paketler.aveali.19lukpaket

Bende aynısını okumuştum geçenlerde, dün tekrar okuyayım dedim o maddeyi aradım taradım bulamadım. Kaldırıldı herhalde.

• arkadaşlar ben de okudum doğru 90 günlük şart geçmiyor, zaten esaslarda genel bir değişiklik var.
    valla şart kalkışsa benim için çok iyi olur 90 günlük süre sayıyorum şafak sayar gibi.
    müşteri hizmetlerini arayacağım ama onlar da benden daha bilgisiz
  • ben 11.09 da genç paketi satın aldım 1 ay değilmi bunun yenilenme süresi?
    2 gündür mesaj geliyor indirimli konuşma süreniz 2 gün içinde dolacaktır diye bu nedir?
  • Bugün de benim telefonuma bir mesaj geldi, aynen yazıyorum:

"Sana özel 9tlye genç paket, heryöne 500dk + 1000sms +1gb internet aveadan. 25 yaş ve altındaki genç, 2323'e tc kimlik nonu yaz gönder..." falan filan.

9 TL'ye diyor, yeterli liram olmasına rağmen 2323'e mesaj gönderilemiyor. Nitekim olmasa dahi göndermesi gerek de göndermiyor. Mesaj gönderilemiyor yazıyor. Var mı böyle bir şeyle benim haricimde karşılaşanlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nGo

Bugün de benim telefonuma bir mesaj geldi, aynen yazıyorum:

"Sana özel 9tlye genç paket, heryöne 500dk + 1000sms +1gb internet aveadan. 25 yaş ve altındaki genç, 2323'e tc kimlik nonu yaz gönder..." falan filan.

9 TL'ye diyor, yeterli liram olmasına rağmen 2323'e mesaj gönderilemiyor. Nitekim olmasa dahi göndermesi gerek de göndermiyor. Mesaj gönderilemiyor yazıyor. Var mı böyle bir şeyle benim haricimde karşılaşanlar?

Eksik yazilmis besbelli :) 9 degilde 19 o.

• Merhaba arkadaslar , ben de hattimi avea`ya tasimayi dusunuyorum deneme amacli bu tarifeyi kullanicam . Sorunsuz olarak kullanabilmek icin ne demem lazim bazi kisilerde gelmiyormus sanirim her yone 500 dk ,bir de ilk defa hat tasiyacagim iphone 4 kullaniyorum microsim veriyor mu avea bu konuda bilgilendirirseniz beni sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YEY

quote:

Orijinalden alıntı: nGo

Bugün de benim telefonuma bir mesaj geldi, aynen yazıyorum:

Eksik yazilmis besbelli :) 9 degilde 19 o.

E peki neden 2323 ?
    1991 değil mi normali.

• Arkadaşlar selam hepinize, bugün bende bu paket için vodadan, aveaya taraftar hatta geçtim. Kafamdaki plan şu şekilde:

20 lira yükleyince taraftar hatlarla 2000dk kazanıcam ve 19tl ye bu paketi alıcam 500dk HY+1000sms+1gb net vericek. Öncelikle bu kombinasyon iyimi?

Birde sonradan kafama takılan şey mesela başka bir taraftar hattı ile konuştuğum zaman önce 500dkdan mı düşücek yoksa 2000dkdan mı?
  • hattı aveaya taşırken bayi bu genç paketten bahsetti, gayet güzel bir paket ama bir sorum var yeğenim var 10 yaşında onun tc kimlik nosunu göndersem olurmu?(bayideki çalışan olur dedi)siz nedersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.