Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • facebook u denemedim , Twitter kullanmıyorum sadece maillerde bunu kullanıyorum dostum.Bende oldukça işe yaradı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness_kaan

bu arada bu paylaşılan igo hata veriyor bende, diğer arkadaşlarda sorunsuz çalısıyormu? sadece hddye atıp tel.den yüklemesini yaptım ve açtım, o kadar

Bende de aynısı olmuştu noyancelebi nin söylediklerini yapınca sorunsuz çalıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yosunkaya

facebook u denemedim , Twitter kullanmıyorum sadece maillerde bunu kullanıyorum dostum.Bende oldukça işe yaradı.

Maillerde senkronizasyon icin secebildiginiz minimum ve maximum sure nedir?
  • Pil kullanımıyla ilgili deneyimleri mi akşama paylaşırım

Ornek, pil programı
    Sync ayarlari
    Browser ayarları
  • quote:

facebook u denemedim , Twitter kullanmıyorum sadece maillerde bunu kullanıyorum dostum.Bende oldukça işe yaradı.

Arkaplan verisi kapanirsa market dahil bir suru program duzgun calismaz yalniz..
  • quote:

Bir diğer konu ise çok ayrıntılı bir gps programı gördüm youtube da, tahayasin dostumuz paylaşmış.
    http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=u-_5ft7Pntg buradan bakabilirsiniz.
    Bu programın adı nedir allah aşkına bende kullanmak isterim.

Yalnız o gps programı değilde gps test programı kaç tane uydu bulduğunu vs gösteriyor Burdan
  • Beyler 2-3 gündür S2 kullanıyorum ve birçok yönden telefonu çözdüm sayılır. Şimdi biraz application işlerine girmek istiyorum. Bu nedenle root yapıcam; fakat daha öncesinde sizlerin bazı sorularıma cevap vermenizi istiycem;

- KE2'yi KE7'yegüncellemeye gerek var mı? Ne faydası vardır? Güncellemeyi yapınca telefonda neler silinecek?

- Root yapınca telefonda neler silinecek?

- Root yapnca açılış ekranında S2 yazısı değişiyor falan diyorlar. Ne kadar doğrudur? Çok hoşuma gittiği için değişmesini istemiyorum.

Telefonda neler silinecek konusuna biraz takıntılıyım çünkü hakkaten istediğim hale getirene kadar baya uğraştım. (Özellikle rehberi düzenlemek baya zamanımı aldı)

Sorulara şöyle detaylı cevaplar verebilirseniz çok yardımcı olacaksınız. Teşekkürler şimdiden...
  • Herkese Merhaba Gün itibari ile 1 aylık S2 kullanıcısıyım. Diğer 144 sayfalık forumun aksine bu sayfanın açılması çok iyi olmuş. Artık saçma sapan yorum ve kıyaslamalardan sıkılmıştım.
    Listeye beni de eklerseniz sevinirim.

Elimden geldiğince teknik detayları paylaşmaya çalışacağım.
    Telefonda diğer anlatan arkadaşların aksine Kies'e bağlanma sorunu, güncelleme sorunu , ısınma problemleri ile karşılaşmadım. Zaten telefon da şu da olsaymış dediğim bir özellik de hiç olmadı. Samsung telefon orjinal arayüzünü çok çok başarılı yapmış.Ve aradığım herşey telefonda mevcut.

- Benim sevmediğim tek özellik social hub üzerinden facebook kullanmak oldu. Arayüz güzel ama kullanımı hoş değildi. Bu sebeple android marketten facebook uygulamasını indirdim. Onu kullanıyorum.
    - Android market paralı uygulama sorunu bende de var. Applanet tam olarak beklentileri karşılamıyor ve her uygulama indirdiğinde tüm kişisel bilgiler kullanabilir şeklindeki uyarıyı onaylamak zorunda kalıyorsunuz. Ve çoğu indirilen uygulama altta çalışmaya devam ediyor. Görev yöneticisinden kapatsanız da pili tüketenler kısmında görülebiliyor ve kapatılamıyor. Bunun çözümü var mıdır bilemedim. Ancak Applanet'i pek sevmedim.
    - Telefonu normalde bilgisayara kies ile baülayabildiğim gibi uzaktan kies aracılığıyla bilgisyara da bağlanıp telefonu kontrol edebiliyorum bu çok hoş.
    - Telefonu ilk aldığımda eski telefonumu da bilgisayara bağlayıp numaraları S2'ye eski telefondan kies aracılığıyla attım. Bu da süper bir deneyimdi.

Şimdilik bu kadar devamını da zaman buldukça yazarım.

İyi Forumlar.
  • applanet e benzeyen başka yerler yokmu ??? varsa paylaşırsanız sevirinim
  • Arkadaşlar öncelikle bu güzel paylaşımlar için herkesin emeğine sağlık diyorum ve teşekkür ediyorum.
    Bir hafta içinde cihaz elime geçmiş olacak benide listeye alabilirsiniz :)
  • Arkadaşlar bugün ilginç bir şey oldu ve telefondan soğumama neden oldu.Sabah 9.30 gibi telefonu şarjdan alıp açtım 15-20 dakika webde gezindim sonra cebime koyup kahveye gittim ve cebimden hiç çıkarmadım saat 17.00 de eve geldim yahu dedim telefonum bugün hiç çalmadı cebimden telefonu bir çıkardım şok telefonun bataryası kendi kendine bitmiş kafayı yiyecem acayip canımı sıktı bu durum ya herşey açıkta olsa hiç ellenmemiş bir telefon nasıl kendi kendine şarjı biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk41

Arkadaşlar bugün ilginç bir şey oldu ve telefondan soğumama neden oldu.Sabah 9.30 gibi telefonu şarjdan alıp açtım 15-20 dakika webde gezindim sonra cebime koyup kahveye gittim ve cebimden hiç çıkarmadım saat 17.00 de eve geldim yahu dedim telefonum bugün hiç çalmadı cebimden telefonu bir çıkardım şok telefonun bataryası kendi kendine bitmiş kafayı yiyecem acayip canımı sıktı bu durum ya herşey açıkta olsa hiç ellenmemiş bir telefon nasıl kendi kendine şarjı biter

gecmiş olsun..
    bende dun gece yatmadan once tel şarzdayken killer oyunun downland ederken unutup yatmışım,
    sabah kalktıgımda pil full değildi..
    komedi gibi sabaha kadar dolmadımı , hayır!! oyun acık kalmış, tel acayip isinmıştı.. bu ısınma bende soğuma etkisi yaptı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaki83 -- 4 Haziran 2011; 18:02:32 >
  • telefon elime dün geçti,akşam birkaç oyun,net... birşeyler yaptım dediğiniz gibi ısındı ama ben sorun olacağını sanmıyorum,ayrıca şarz durumu için çok fazla yapacak birşey yok,gülü seven dikenine katlanır,
    bu arada başlıkta 30 kişi diyor,kaçıncı olduğumu sormak istemiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: safaksaylam

Beyler 2-3 gündür S2 kullanıyorum ve birçok yönden telefonu çözdüm sayılır. Şimdi biraz application işlerine girmek istiyorum. Bu nedenle root yapıcam; fakat daha öncesinde sizlerin bazı sorularıma cevap vermenizi istiycem;

- KE2'yi KE7'yegüncellemeye gerek var mı? Ne faydası vardır? Güncellemeyi yapınca telefonda neler silinecek?

- Root yapınca telefonda neler silinecek?

- Root yapnca açılış ekranında S2 yazısı değişiyor falan diyorlar. Ne kadar doğrudur? Çok hoşuma gittiği için değişmesini istemiyorum.

Telefonda neler silinecek konusuna biraz takıntılıyım çünkü hakkaten istediğim hale getirene kadar baya uğraştım. (Özellikle rehberi düzenlemek baya zamanımı aldı)

Sorulara şöyle detaylı cevaplar verebilirseniz çok yardımcı olacaksınız. Teşekkürler şimdiden...

Güncelleme yapınca da root yapınca da hiçbir şeyin silinmeyecek. Zaten KE7 CF-Root yaparsan hem sürümü güncellemiş hem root atmış olursun. Root yapınca açılıştaki yazı da değişmez, kendin istersen değiştirebilirsin.
  • Bugün aldım ben de telefonumu elime ilk defa.
  • quote:

beyler hayırlı akşamlar, dün akşam açtım ben de teli. gece yarısına kadar ilk şarjı yedim sonra kapatıp şarja taktım. sabah 7de açıp aldım şarjdan. max 1-1,5 saat telefon görüşmesi, 2-3 hd klip izledim, belki bi 20dk falan wireless açıktı, toplamda 30-40dk radyo dinledim, arkada hareketli wallpaper yel değirmenleri vardı, ekran parlaklığı ortanın az üstü sanırım, biraz da kurcalamamızı hesaba katın. akşamüstü falan pil uyarısı gelince tasarruf moduna aldım, akşam 8:45te bitti şarjı. bana az geldi, yorumu olan?

Arkadaslar bi sorum var,
    Ceptel alinca ilk sarjin nasil yapilmasi gerektigi ile ilgili spekulasyonlar var.gerektigi gibi yapilmazsa sarj olumsuz etkileniyor diyorlar. Bizim sgs2 icin ilk sarjda dikkat edilmesi gereken bir nokta var mi?
    Ilk alinca hic acmadan 1gun satjda kalsin yada ilk kullanista sifira kadar kullanin vs.
    henuz telefonu alamdim ama geldiginde yanlis birsey yapmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk41

Arkadaşlar bugün ilginç bir şey oldu ve telefondan soğumama neden oldu.Sabah 9.30 gibi telefonu şarjdan alıp açtım 15-20 dakika webde gezindim sonra cebime koyup kahveye gittim ve cebimden hiç çıkarmadım saat 17.00 de eve geldim yahu dedim telefonum bugün hiç çalmadı cebimden telefonu bir çıkardım şok telefonun bataryası kendi kendine bitmiş kafayı yiyecem acayip canımı sıktı bu durum ya herşey açıkta olsa hiç ellenmemiş bir telefon nasıl kendi kendine şarjı biter

Bende sabah 9'da şarjdan çektim oyun filan oynamadım ama sizin dediğinizden daha fazla kullandım ve şu anda %67 seviyesinde, sizinki hakikaten çok az eğer sürekli böyle gidiyorsa sizin bataryada bir sorun olabilir
    çünkü cihaz bekleme modundayken o kadar kısa sürede şarjı bitirmemesi gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukakbas

quote:

beyler hayırlı akşamlar, dün akşam açtım ben de teli. gece yarısına kadar ilk şarjı yedim sonra kapatıp şarja taktım. sabah 7de açıp aldım şarjdan. max 1-1,5 saat telefon görüşmesi, 2-3 hd klip izledim, belki bi 20dk falan wireless açıktı, toplamda 30-40dk radyo dinledim, arkada hareketli wallpaper yel değirmenleri vardı, ekran parlaklığı ortanın az üstü sanırım, biraz da kurcalamamızı hesaba katın. akşamüstü falan pil uyarısı gelince tasarruf moduna aldım, akşam 8:45te bitti şarjı. bana az geldi, yorumu olan?

Arkadaslar bi sorum var,
    Ceptel alinca ilk sarjin nasil yapilmasi gerektigi ile ilgili spekulasyonlar var.gerektigi gibi yapilmazsa sarj olumsuz etkileniyor diyorlar. Bizim sgs2 icin ilk sarjda dikkat edilmesi gereken bir nokta var mi?
    Ilk alinca hic acmadan 1gun satjda kalsin yada ilk kullanista sifira kadar kullanin vs.
    henuz telefonu alamdim ama geldiginde yanlis birsey yapmak istemiyorum

Cihazı açın eğer pil belli bir miktarda dolu ise o bitene kadar cihazı kullanın sonra şarja takın dolana kadar çıkartmayın dolduğunda çıkartabilirsiniz yani 1 gün bekletmenize filan gerek yok.
  • Size Pil ile ilgili şeyleri anlatayım:

*Pili aldığınızda şarja takın dolu yazınca çekebilirsiniz (bazıları sabaha kadar bırak desede şarj olunca telefon otomatik şarjı kestiği için daha uzun bırakmak asla işe yaramaz )

*Pilinizi asla çok bitirmeyin %10 ve altında ömrünü kısaltır

*Pilinizi sıcak ortamda bulundurmayın ömrünü kısaltır

*Sık şarj etmenizde asla problem olmaz heran şarja takabilirsiniz bilinenin aksine boş tutmak ömrünü kısaltır.

*Uzun süre kullanmayacaksanız %90 şarjlı buzdolabında saklarsanız ömrü asla kısalmaz

*Kısaca şarj etmek için bitmesini beklemeyin ve hemen ,heran şarja takın

*Güneşte sıcak yerlerde bırakmayın

İşte en önemli şeyler bunlar gerisini rahatça kullanın....
    Konunun uzmanıyım endişe duymayın şehir efsanelerine inanmayın!
  • Cok tesekkur ederim bilgiler icin, dokturmussunuz :)
    pil konusu hassas ozellikle boyle canavarlar icin
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.