Şimdi Ara

Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme(yenler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
3
Favori
88.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar "Navitech Ömür Boyu Harita Güncelleme" sorunu çözülmüştür. Hatta ilk göz ağrım (şuanda yok) Navitech PX-120 orjinal lisanslı yedeği Naviextras Toolbox tan güncelleme almaktadır. Cihaz sahiplerinin sorunun giderildiğini, sorunsuz güncelleme aldığını belirttikleri için ilk mesaj değiştirilmiştir.

"Son durum nedir arkadaşlar? 2011 Q1 haritası 12-05-2011 tarihinde çıktı ve 14 gün oldu. Gelişmeler nelerdir? Güncelleme yapanlar var mı? Her güncellemede bu sıkıntıyı yaşayacak mıyız?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 20 Mayıs 2012; 14:18:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhan1966

bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.

Bunu firmanın resmi sitesinden neden duyurmazlar acaba??Çünki yalan!!!Cihazlarında kavşak görüntülerinin lisansı yok arar sorarsınız''similasyonda çıkmaz,heryerde yok,bizde çıkıyor''cihazlar ömür boyu ücretsiz güncelleme diye satılır,güncelleme yapamazsınız arayıp sorunca ''sitede çalışma var,sistemler sorunlu,bizle alakalı değil yurtdışı kaynaklı''cevapları gelir.Bu ücretsiz güncellemelere alim bey kefil olmuştu hatta bir mesajı vardı ''bu hakkı çok satan firmalara verdik ''diye hatta benim bir mesajıma cevabı bu ''güncellemeler aldatmaca değil yazışmalarda bende vardım'' demişti. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46741739 Sonunda Alim beyin kapısını çalacağız heralde.Kesin bunları Alim bey'de okuyordur ama kimseden ses çıkmıyor ne hikmetse.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan1966

bende güncelleyemedim. firmayı telefonla aradım. sistemde bir hata olduğunu söylediler. böyle devam ederse bizim bir yaptırımımız olabilir mi. bunu araştırmak lazım.

Bunu firmanın resmi sitesinden neden duyurmazlar acaba??Çünki yalan!!!Cihazlarında kavşak görüntülerinin lisansı yok arar sorarsınız''similasyonda çıkmaz,heryerde yok,bizde çıkıyor''cihazlar ömür boyu ücretsiz güncelleme diye satılır,güncelleme yapamazsınız arayıp sorunca ''sitede çalışma var,sistemler sorunlu,bizle alakalı değil yurtdışı kaynaklı''cevapları gelir.Bu ücretsiz güncellemelere alim bey kefil olmuştu hatta bir mesajı vardı ''bu hakkı çok satan firmalara verdik ''diye hatta benim bir mesajıma cevabı bu ''güncellemeler aldatmaca değil yazışmalarda bende vardım'' demişti. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46741739 Sonunda Alim beyin kapısını çalacağız heralde.Kesin bunları Alim bey'de okuyordur ama kimseden ses çıkmıyor ne hikmetse.

Resmi bir açıklama yok, Olan bizlere Navitech kullanıcılarına oldu. Zaten bundan sonra Navitech kullanıcı değilim Next in yeni ürünlerini bekliyorum Elimdeki cihazı da şu an illegal yazılımla sd karttan 2011 Q1 olarak kullanıyorum ve elimden çıkaracağım. Bir daha Navitech ürünümü ASLa!

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Firmanın Web Sahifesinde bir açıklama gördüm bu gün; ne zaman yayınlandığı konusunda bilgim yok.

Navitech Ömür Boyu Harita  Güncelleme(yenler)

PX Serisi olarak belirtilmiş, ayrıntısı yok, tarih/süre yok, cihaz tipi belirtilmemiş. Ucu bucağı belli olmayan bir açıklama

nasıl yakında yayınlanacakmış ? ben daha 2011 Q1 çıktığı gün px-120 cihazımı güncelleyebildim ? ya ben hayal görüyorum ya başka bir durum var ,cihazdan bakıyorum güncelleme olmuş,toolbox dan bakıyorum olmuş, o halde nasıl yani ben yayınlanmayan güncellemeyi hokus pokusla mı almışım

ayrıca Delko Shop sitesinde " Tüm portatif navigasyon cihazlarımız "Ömür Boyu Bedelsiz Güncelleme" statüsündedir." yazıyor

http://www.delcoshop.com/haberler.asp?nws=4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 6 Haziran 2011; 1:55:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpes

Dün akşam Q512 cihazımla güncelleme yapmaya çalıştım.
    Bilgisayara bağladığımda, cihaz bağlanmış görünüyor ama Naviextras yazılımı cihazı görmüyor.
    Bu şekilde olan başka kimse var mı acaba? Nedeni konusunda yardımcı olabilecek?

1-Cihazınızı herhangi bir USB ara aparatı olmadan, kendi kablosuyla bağlayın.
    2-Cikazınızın Ana Giriş ekranı (Navigasyon yazılımı başlamadan önceki) Ayarlar->USB Ayarları altında "Depolama Alanı" seçili olmalıdır.
    2-Naviextras Toolbox v3 Sürümü indirip; eskisini tamamen kaldırdıktan sonra yeniden kurun.
    3-Harita güncellemesi yapmak için giriş yapmak gerekmiyor, bu konudaki tercih sizin.
    4-Farklı USB portlarında deneyin.

Bu 5 noktaya dikkat ederseniz güncelleme sorun olmayacaktır.

http://forum.donanimhaber.com/m_48248201/tm.htm

• quote:

quote:

Bilgisayara bağladığımda, cihaz bağlanmış görünüyor ama Naviextras yazılımı cihazı görmüyor.

2-Cikazınızın Ana Giriş ekranı (Navigasyon yazılımı başlamadan önceki) Ayarlar->USB Ayarları altında "Depolama Alanı" seçili olmalıdır.
    2-Naviextras Toolbox v3 Sürümü indirip; eskisini tamamen kaldırdıktan sonra yeniden kurun.
    3-Harita güncellemesi yapmak için giriş yapmak gerekmiyor, bu konudaki tercih sizin.

Teşekkür ederim, akşam tekrar deneyeceğim.
    Ama 3. şıktaki tercih meselesini anlamadım. Özel imkanlarla bulabileceğim bir harita güncellemesini kullanmamı mı kastediyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

Ama 3. şıktaki tercih meselesini anlamadım. Özel imkanlarla bulabileceğim bir harita güncellemesini kullanmamı mı kastediyorsunuz?

Hayır; tecih sizin derken, ister giriş yaparsınız istemezseniz giriş yapmasınız anlamında söylemiştim. Kullanıcı adı ve şifreye gerek yok...
    Sizin sorduğunuzun zaten bu forumda konusu olmaz

Keyifli navigasyonlar.

• Evet, az önce toolbox'ı kaldırıp yeniden kurdum. Cihazı tanıdı ve 2011 Q1 güncellemesi yapıldı.
    Tekrar teşekkürler

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır; tecih sizin derken, ister giriş yaparsınız istemezseniz giriş yapmasınız anlamında söylemiştim. Kullanıcı adı ve şifreye gerek yok...
    Sizin sorduğunuzun zaten bu forumda konusu olmaz

Keyifli navigasyonlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: didamert

11 Haziran 2011 saat 09:00 pxb 210f cihazım hala güncellemeleri almıyor.

Hergün cihazı takıp kontrol etmekten yoruldum artık.

Navitech pxb 210f lara güncelleme yok dese de şu sıkıntıdan kurtulsak artık.

En güzeli firmaya telefon açıp sormak değil mi?

http://www.navitech.com.tr/contact.asp
  • quote:

Orijinalden alıntı: esenkaya20

konu ile alakasız olacak ama ben gene de sorayım geçen gün dediğim gibi qx b511 aldım navigasyon kısmı fena değil ama fm transmitter olayı kalitesiz gibi sanki. Mp3 oynatırken aracın hoparlörlerinden 5-6 saniyede bir cızırtı geliyor. radyoyu ve fm transmitteri 90 mhz e ayarladım çakmaklık adaptörünü taktım Boş frekans problemi de yok. sorun neden olabilir acaba bilgisi veya tavsiyesi olan var mı?

sizin QX serisi ile ilgili konular buradahttp://forum.donanimhaber.com/m_46505705/mpage_20//tm.htm#49895136

• quote:

Orijinalden alıntı: Kingofsnipers

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Herkese Merhaba,

Arkadaşlar bende 11 aydır pxb-215f pnd sahibiyim.

Şu ana kadar 1 kez güncelledim, güncellemeden sonra sesli yol tarifi gitti. Menüde ses falan açık ama kesinlikle çıkmıyor. Fabrika ayarlarına çevirdim, düzeldi ama her 15 günde bir tekrarlamaya başladı. Her seferinde fabrika ayarları.

Hadi buna alıştım bir şekilde ama son 1 aydır da uydu bulamamaya başladı. En az 10 dk sürüyor uydu bulması ki ben zamanında işlemcisi hızlı olduğu ve uydu bulmada sorun yaşamadığı için tercih etmiştim bu cihazı.

Bu arada saçma sapan yollara girmeleri, yarı fiyatına çin malı alan arkadaşlara rezil olmaları, yaktığım mazotu saymıyorum.

Bugün dayanamayıp mail attım Navitech'e, hemen cevap döndüler, kargo ile göndermemi istiyorlar cihazı. Buraya kadar herşey iyi ama ben 11 ay önceki faturayı nerden bulayım?

Aramızda bu sorunları yaşayan yada nasıl çözebileceğimi bilenler varsa yardımlarınızı bekliyorum.

sevgili arkadaşım bazı konularda haklısınız bazılarında yanlışınız var , birincisi türkçe sesin kaybolması toolbox dan kaynaklanıyor ve bununla ilgili bir güncelleme verildi

ikincisi saçma yollara gitmesi cihazdan değil haritadan veya cihazda yanlış seçim yapmaktan kaynaklanıyor ,ancak doğru seçim yaptığınız halde yanlış yönlendirme varsa bunu başarsoft firmasına bildirmeniz gerek çünkü haritayı onlar hazırlıyor

ancak uydu bulma sorunu varsa evet o navitech servisini ilgilendiriyor , cihaza ait faturayı kaybettiğinizi aldığınız yere bildirip yenisini isteyebilirsiniz yine servise bu durumu bildirdiğinizde illa fatura isterim diye tuturuyorsa işte burada navitech in sürekli anlattığımız müşteri memnuniyet-sizliği ortaya çıkıyor demektir

alptuğ56, cevabınız için teşekkürler öncelikle. Toolbox dediğiniz nedir? Güncellemesini nereden yapabilirim?

ilk olarak yedek almanız konusunda uyarmam gerek, cihazınızın yedeklemesini yapmamanız durumunda sonradan oluşacak sizinde yaşadığınız türkçe sesin gitmesi ,yanlışlıkla dosya silme gibi durumlarda cihazı servise gönderme mecburiyetinde kalabilirsiniz,yedeklemeyi toolbox ile yapabilme olmasına rağmen arkadaşlar cihazın yazılım bölümünü açıp buradan kopyala yapıştır ile almanın daha sağlıklı olduğunu daha önceleri anlatmışlardı

bu siteden her türlü işlemini yapabilirsiniz , cihaz kayıt , sss ,toolbox indirme ,kendi forum bölümü ,

https://www.naviextras.com/shop/portal

ancak yeni çıkarttıkları toolbox bir hayli karışık ancak epey bir kurcalamayla öğreniliyor ,birde DH navigasyon bölümünde üst konu olarak toolbox kullanımı ve güncellemenin nasıl yapılacağını DD252Admin arkadaş sağolsun teferruatlı olarak anlatmış oradan okuyarak sorunsuz güncelleme yapmayı halledersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 16 Haziran 2011; 20:52:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese Merhaba,

Şu ana kadar 1 kez güncelledim, güncellemeden sonra sesli yol tarifi gitti. Menüde ses falan açık ama kesinlikle çıkmıyor. Fabrika ayarlarına çevirdim, düzeldi ama her 15 günde bir tekrarlamaya başladı. Her seferinde fabrika ayarları.

Hadi buna alıştım bir şekilde ama son 1 aydır da uydu bulamamaya başladı. En az 10 dk sürüyor uydu bulması ki ben zamanında işlemcisi hızlı olduğu ve uydu bulmada sorun yaşamadığı için tercih etmiştim bu cihazı.

Bu arada saçma sapan yollara girmeleri, yarı fiyatına çin malı alan arkadaşlara rezil olmaları, yaktığım mazotu saymıyorum.

Bugün dayanamayıp mail attım Navitech'e, hemen cevap döndüler, kargo ile göndermemi istiyorlar cihazı. Buraya kadar herşey iyi ama ben 11 ay önceki faturayı nerden bulayım?

Aramızda bu sorunları yaşayan yada nasıl çözebileceğimi bilenler varsa yardımlarınızı bekliyorum.

sevgili arkadaşım bazı konularda haklısınız bazılarında yanlışınız var , birincisi türkçe sesin kaybolması toolbox dan kaynaklanıyor ve bununla ilgili bir güncelleme verildi

ikincisi saçma yollara gitmesi cihazdan değil haritadan veya cihazda yanlış seçim yapmaktan kaynaklanıyor ,ancak doğru seçim yaptığınız halde yanlış yönlendirme varsa bunu başarsoft firmasına bildirmeniz gerek çünkü haritayı onlar hazırlıyor

ancak uydu bulma sorunu varsa evet o navitech servisini ilgilendiriyor , cihaza ait faturayı kaybettiğinizi aldığınız yere bildirip yenisini isteyebilirsiniz yine servise bu durumu bildirdiğinizde illa fatura isterim diye tuturuyorsa işte burada navitech in sürekli anlattığımız müşteri memnuniyet-sizliği ortaya çıkıyor demektir

alptuğ56, cevabınız için teşekkürler öncelikle. Toolbox dediğiniz nedir? Güncellemesini nereden yapabilirim?

ilk olarak yedek almanız konusunda uyarmam gerek, cihazınızın yedeklemesini yapmamanız durumunda sonradan oluşacak sizinde yaşadığınız türkçe sesin gitmesi ,yanlışlıkla dosya silme gibi durumlarda cihazı servise gönderme mecburiyetinde kalabilirsiniz,yedeklemeyi toolbox ile yapabilme olmasına rağmen arkadaşlar cihazın yazılım bölümünü açıp buradan kopyala yapıştır ile almanın daha sağlıklı olduğunu daha önceleri anlatmışlardı

bu siteden her türlü işlemini yapabilirsiniz , cihaz kayıt , sss ,toolbox indirme ,kendi forum bölümü ,

ancak yeni çıkarttıkları toolbox bir hayli karışık ancak epey bir kurcalamayla öğreniliyor ,birde DH navigasyon bölümünde üst konu olarak toolbox kullanımı ve güncellemenin nasıl yapılacağını DD252Admin arkadaş sağolsun teferruatlı olarak anlatmış oradan okuyarak sorunsuz güncelleme yapmayı halledersiniz

Teşekkürler.
    Yalnız aklıma birşey takıldı, daha önce güncelleme yapmıştım naviextras'dan ama bahsettiğiniz toolbox cihaza yüklenen birşey değildi sanki, onu bilgisayara indirip cep telefonlarının pc suite programları gibi arayüz olarak kullanmıştım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese Merhaba,

Teşekkürler.
    Yalnız aklıma birşey takıldı, daha önce güncelleme yapmıştım naviextras'dan ama bahsettiğiniz toolbox cihaza yüklenen birşey değildi sanki, onu bilgisayara indirip cep telefonlarının pc suite programları gibi arayüz olarak kullanmıştım.

zaten cihaza yüklenmiyor ben hiç bilmediğinizi zannettiğim için detaylı yazdım ,ancak eski toolbox dan yükleme yaptınız ise bu toolboxu hiç kullanmadınızsa biraz uğraştırıyor onun için söyledim yanlış anlaşılma olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Al işte gözükmüyor gene..Başka markalardaki arkadaşlarım hiç sorunsuz güncelledi bilgisayarımda.Saçımı başımı yolmamak elde değil.Ne demek gönder yapamıyorsan biz yapalım.Sen güncelleme sayfanı düzelt önce.Ömür boyu ücretsiz güncelleme ile saç baş yoldurduğun insanları hiç değilse arkadaşın dediği gibi bir forum aç yönlendir.Tam tatil zamanı cihazı göndermemizi istiyorsunuz. !!! ?

http://bayimg.com/FaJMbaADd
    http://bayimg.com/fAJMdaADD

• quote:

Orijinalden alıntı: onnumara

quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

toolbox programı windows 7 de düzgün çalışmıyor windows xp ile deneyiniz

Forumda bu kadar spekülasyon dönerken, bir çok insan sıkıntı yaşarken siz biraz daha detaylı bir açıklama yapsanız daha iyi olmaz mı? En azından "WinXP'de güncellemeleri sorunsuz yapabilirsiniz" şeklinde bir ifade kullanamaz mısınız? Sırf bir ihtimal üzerine sistemlerimize format atıp XP yüklememiz şart mıdır?

Yukarıdaki mesajlarımda da belirttim; Windows 7 ile sorunsuz yapabilmeniz lazım. İşletim sisteminiz Legal ve Tüm güncellemelerin yapılmış olması gereklidir.

Windows 7 üzerinde bir cihaz güncellediyseniz, o cihazı asıl kabul eder ve o kullanıcı kayıtlarını arar. Eğer Login olup güncelleme yaptıysanız o demektir; login olmadan deneyin.

Eğer Login olmadan yaptıysanız tam tersini deneyin...

Burada detay mevcut; farklı sorularınız olursa da sormaktan çekinmeyiniz.

Sevgiler, saygılar...

• ben şimdi toolboxu açtığımda bunlar yüklendi ama arakadşlar 2011/Q3 demişlerdi cihazdan haritaları açtım orda da

Basemap 2009.09
    Data Source

Türkiye 2011.03
    2011 Basarsoft Compuer. Limted felan yazıyo

http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/7vdfb53u/navi.jpg.html

bu durumda cihaz güncellenmiş mi oldu ???

ama cihazdan lisanslara bakınca bçyle gösteriyo arakdaşınki gibi temel, haritalar, şehir harita 2001.03 değil ?

Navitech Ömür Boyu Harita  Güncelleme(yenler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkonkusu -- 5 Ağustos 2011; 18:22:55 >

• öncelikle
    boş bir sd kart icine aşagıda yazan talimaları yapıyorsun lisence klasörün içine cihazda bulunan lisence klasörünü kopyalayın harita satın alabiliceksiniz.

NAV-P110, NAV-P150 ve NAV-P200B:
    o SD kartınızın içerisine “addons/content” ve “addons/license” isimli 2 klasör açınız.
    o SD kartınızı cihaza takınız
    o Navigasyon programını çalıştırınız ve çıkış yapınız
    owww.naviextras.com adresinden Toolbox programınıhttps://www.naviextras.com/shop/portal/downloads bilgisayarınıza indiriniz (program versiyonunun 2.0.3.40.1.27d.1.18c ya da daha üst bir versiyon olduğunu kontrol ediniz) ve bilgisayarınıza kurunuz.
    o Toolbox programı ayarlar kısmında “Toolbox güncellemelerini otomatik denetle” ve “Güncellemeleri otomatik yükle” ayarlarının seçili olduğundan emin olunuz.
    o Toolbox programını çalıştırınız , cihazınızı USB bağlantısıyla bilgisayarınıza bağlayınız ve programın kullanmış olduğunuz cihazı tanıdığına emin olunuz.
    o Diğer ülke haritalarını satınaldıktan sonra indirerek cihazınıza kurab

• quote:

Orijinalden alıntı: navitechservis

öncelikle
    boş bir sd kart icine aşagıda yazan talimaları yapıyorsun lisence klasörün içine cihazda bulunan lisence klasörünü kopyalayın harita satın alabiliceksiniz.

NAV-P110, NAV-P150 ve NAV-P200B:
    o SD kartınızın içerisine “addons/content” ve “addons/license” isimli 2 klasör açınız.
    o SD kartınızı cihaza takınız
    o Navigasyon programını çalıştırınız ve çıkış yapınız
    owww.naviextras.com adresinden Toolbox programınıhttps://www.naviextras.com/shop/portal/downloads bilgisayarınıza indiriniz (program versiyonunun 2.0.3.40.1.27d.1.18c ya da daha üst bir versiyon olduğunu kontrol ediniz) ve bilgisayarınıza kurunuz.
    o Toolbox programı ayarlar kısmında “Toolbox güncellemelerini otomatik denetle” ve “Güncellemeleri otomatik yükle” ayarlarının seçili olduğundan emin olunuz.
    o Toolbox programını çalıştırınız , cihazınızı USB bağlantısıyla bilgisayarınıza bağlayınız ve programın kullanmış olduğunuz cihazı tanıdığına emin olunuz.
    o Diğer ülke haritalarını satınaldıktan sonra indirerek cihazınıza kurab

bunu benim yorumuma istinaden mi yazdınız? ayrıca yazınızın son bölümü yarıda kalmış. tamamlarsanız sevinirim.

• linkteki konudaki mesajında Alimbey "ömürboyu güncelleme hakkı olupta güncelleme alamayanlar bize gelebilir" yazmıştı,isterseniz birde Alimbeye yazın.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=53273381
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

linkteki konudaki mesajında Alimbey "ömürboyu güncelleme hakkı olupta güncelleme alamayanlar bize gelebilir" yazmıştı,isterseniz birde Alimbeye yazın.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=53273381

sayın hocam hatırladığım kadarıyla Alim bey aldığınız cihaz üzerinde ömür boyu yazıyorsa demişti ,hatta bende korka korka yazmayan ancak firmanın cihazı satarken eskiler dahil artık ömür boyu dedikleri ne olacak sormuyorum ,diyerek gönderme yapmıştım ama malesef cevap gelmedi

şimdi korkmadan sorayım peki bunlar ne olacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.