Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.461
Cevap
40
Favori
235.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemo62

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: schumacher__

46" lcd tv ile kullanmak üzere uygun fiyatlı bir uydu alıcı arıyorum. Aradığım kriterler;

-Düzgün bir sd görüntü kalitesi olması
    -Altın uçlu scart vs. ile uğraşmamak için HDMI çıkışının olması
    -100-200 TL arasında olması

Bir diğer televizyonumda hiremco x3,p1 yazılımı ile kullanıyorum ve son derece memnunum, fakat fiyatları oldukça yüksek görünüyor. Son çare olarak onu satın alabilirim. Bu şartlara uyan bir uydu alıcı tavsiyesinde bulunabilirmisiniz??

Selamlar,

PM'den sormuşsunuz !

SD özellikli olupta HDMI çıkışı bulunan, kaliteli görüntü sunabilecek bir cihaz
    bulunmadığından, öneride bulunamıyorum.

Saygılar, sevgiler.

nasıl yani atlantanın ya da dreambox in hdmi çıkışı yok mu

Selamlar,

SD özellikli diye belirtmiştim ! Sanırım dikkatinizden kaçtı...

• İkinci
    quote:

Orijinalden alıntı: Cenk BALCI

Merhaba bende uydu alıcı alacağım bir haftadır araştıyorum ve kafam biraz karıştı açıkcası bu sebeble bilen arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. En fazla 200 TL'lik bir bütçem var buna göre HD alıcı bulmak biraz zor açıkcası bunun için bende aşağıdaki modelleri düşündüm.

1-) Next YE-2000 Super HDMI FTA USB
    2-) Dreambox 500s
    3-) HIREMCO TitanX - HD MAX

Soru 1 = Eğer SD yayın izleyeceksem HDMI ve Scart arasında görüntü farkı olurmu. Burada okuduğum yorumlarda fark olmayacağı söylenmekte. Geçen bir satıcı ile görüştüğümde fark olur demişti oda belki satış yapmak içindir.

Soru 2 = Eğer HDMI ile SCART arasında bir kalite farkı yok ise Dreambox almak dahamı mantıklı olur. NextStar fiyatına Wirelees kartı hediyeli var bu şekilde diğer şifreli kanallarınıda izleyebilirim server aylık üyelik ile yanlış bilmiyorsam.

Soru 3 = Forumda bulduğum site üzerinde modellere bakarken HIREMCO TitanX-HD Max modelini gördüm fiyatı HD alıcılara göre çok uygun. Bu fiyata HD alıcı varken ilk iki seçenek mantıksızmı olur bu cihaz nasıldır bilmiyorum. Birde apartmanda uydu alıcı ortak HD izlemek için Uydu anten ve LNB'nin değişmesi gerekiyormu acaba.

Ben bu konuda daha yeni olduğum için biraz karışık yazmış olabilirim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar hangi uydu alıcıyı tavsiye edecekleri yada benim yazdığımın dışında bu daha mantıklı diyecekleri bir model söyleyebilirlerse çok sevinirim.

Selamlar,

Kırmızı ile işaretlediğim birinci maddenin ikinci cümlesindeki bilgi doğrudur.

İkinci maddedeki seçim ise, fiyat/performans açısından en mantıklısıdır.

Kolay gelsin.

• Merhaba sayın değerli üye arkadaşlar,

İnanın uydu alıcılardan zerre kadar anlamıyorum. Bu yüzden yardımlarınıza muhtacım. Evimde seg marka uydu alıcı var. Onuda bilmeden almıştım. Ntvspor, TRT3 gibi kanallarda bildiğiniz gibi şifreye giriyor ve izleyemiyorum.

Yeni bir uydu alıcı alıp bu dertten kurtulmak niyetindeyim. Ama şifre girmek kısacası hiç uğraşmak istemiyorum. Alıcım kendisi şifreleri girsin ben keyif yapayım. Bana böyle bir cihaz önerebilir misiniz?

Teşekkür ediyorum, saygılarımla.
  • atlanta hd box mu dreambox mu kararsızım ikisinin artı ve eksilerini söyleyebilecek biri var mı
  • atlanta hdbox kullanıyorum daha bir hafta oldu hd kalitesi mükemmel sd yayınlar idare eder belki hd yayın çok güzel diye sd yayınlar kötü geliyor olabilir ama tavsiye ediyorum:)
  • sayın serkan güzel,şu an kaon ksc 511 cihaz kullanıyorum. sd görüntüde buna eşdeğer bir hd cihaz var mı piyasada sizin bildiğiniz? sunny 14200 ve chipbox nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur466

sayın serkan güzel,şu an kaon ksc 511 cihaz kullanıyorum. sd görüntüde buna eşdeğer bir hd cihaz var mı piyasada sizin bildiğiniz? sunny 14200 ve chipbox nasıl?

Selamlar,

Bahse konu iki HD cihazla da, Kaon'un görüntü kalitesini yakalamanız mümkün değil !

KAON'da STi 5518 çipset var. Ayrıca KAON'un kullanıdığınız modeli az fonksiyonlu uydu
    cihazı olduğu için, görüntü kalitesi şimdiki çok fonksiyonlu SD/HD serilerinin Sd görüntü
    kalitesine göre, çok daha iyidir.

Sunny 14200 henüz çıktığı için test demedim. STi 7111 işlemcili olduğu açıklandı. Test
    etmeden tavsiye edemem. İşlemcisinden dolayı görüntü kalitesinin iyi olacağı yönünde
    kanaat bildirebilirim.

Diğer chipbox'un HD görüntü kalitesi vasat malesef !

Kolay gelsin.

• teşekkürler,bir de kaon hd660(türkiyede yokl) =sunny11000 hd(üretilmiyor)=Technisat Digit HD8 S(900tl) = digitürk pace cihazlar var bunların hepsi aynı cihaz mı? kaon hd nin youtube da görüntüsünü görmüştüm gerçekten sd de ve hd de çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur466 -- 28 Ağustos 2011; 16:08:56 >
  • sayın serkan güzel
    iki gündür uydu alıcısı bölümünü okuyorum ama hiç bişey anlamadım çoğu yazılandan. çipset, sim, yazılım falan hiç bilgim yok bu konularda.zaman ayırıp cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz
    1-ben 42 inç 3D LED TV alacağım. bana sd yayın için, hd yayın için ayrı ayrı kolay kullanabileceğim en uygun fiyatlı modeller tavsiye edermisiniz.(kesin bir fiyat aralığım yok ama kullanamayacağım özelliklere para vermeyim, sd yayınla bile yetinebilirim. 300 400 lirayı da geçmesin) içindeki yazılımdan hiç anlamıyorum. direk şu marka şu model diyebilirmisiniz?

2-Konudaki cehaletimden soruyorum, hd kanal izlemek için alınan uydu alıcısını kurup kullanmak yeterli oluyor mu, ekstra digiturk, D smart aboneliği falan gerekir mi?

3-Apartmanda ortak çanak var, uydu alıcılarını direk tv'e bağlayıp izliyebiliyormuyum, ben kendim çanak mı bağlatmam gerekir mi? ben uydu alıcısı alıp direk bağlayarak kullanabilirmiyim?

4-son olarak da dsmart digiturk teledünya aboneliği benim gibi bu işten anlamayanlar için kullanımı daha kolay duruyor, (adamlar gelip kuruyor, sorun olursa giderebilirler). bunları önerirmisiniz

direk marka model söylerseniz sevinirim, yazılarınızdan da anlaşılıyor ticari bir kaygınız yok

saygılarımla.

• Sayın @ziraya,

SD yayın için Technisat digit 4MF ss cihazı tavsiye ederim.www.arelka.com.tr 'yi ziyaret
    ediniz.

Yine SD yayınlar için Goldmaster 55000 modelini de alabilirsiniz.

Her iki SD cihazın görüntü kalitesi iyi düzeyde olup, 150 TL civarındadır.

Universal tipte HD uydu alıcılarının tamamı ile HD yayınları izleyeblirsiniz. Platform
    kanallarını izlemek için platform cihazı edinmelisiniz.

Ortak çanak tesisatınıza direkt bağlayabilirsiniz.

Digitürk ve D-smart kanallarının listesine göz atınız. Listede sizin için vazgeçilemeyecek
    kanallar var ise, ilgili platforma üye olmanız gerekir. Değilse, platformlara üye olmanızda
    gereksiz olacaktır.

Kaliteli görüntü sunabilen HD cihazlar verdiğiniz limitin üzerinde olduğu için cihaz
    öneremiyorum.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ziraya

iki gündür uydu alıcısı bölümünü okuyorum ama hiç bişey anlamadım çoğu yazılandan. çipset, sim, yazılım falan hiç bilgim yok bu konularda.zaman ayırıp cevaplarsanız çok yardımcı olursunuz
    1-ben 42 inç 3D LED TV alacağım. bana sd yayın için, hd yayın için ayrı ayrı kolay kullanabileceğim en uygun fiyatlı modeller tavsiye edermisiniz.(kesin bir fiyat aralığım yok ama kullanamayacağım özelliklere para vermeyim, sd yayınla bile yetinebilirim. 300 400 lirayı da geçmesin) içindeki yazılımdan hiç anlamıyorum. direk şu marka şu model diyebilirmisiniz?

2-Konudaki cehaletimden soruyorum, hd kanal izlemek için alınan uydu alıcısını kurup kullanmak yeterli oluyor mu, ekstra digiturk, D smart aboneliği falan gerekir mi?

3-Apartmanda ortak çanak var, uydu alıcılarını direk tv'e bağlayıp izliyebiliyormuyum, ben kendim çanak mı bağlatmam gerekir mi? ben uydu alıcısı alıp direk bağlayarak kullanabilirmiyim?

4-son olarak da dsmart digiturk teledünya aboneliği benim gibi bu işten anlamayanlar için kullanımı daha kolay duruyor, (adamlar gelip kuruyor, sorun olursa giderebilirler). bunları önerirmisiniz

direk marka model söylerseniz sevinirim, yazılarınızdan da anlaşılıyor ticari bir kaygınız yok

saygılarımla.

slm 2500 -3000 tl verıp 3D LED TV alıp sd cıhazmı alıcaksınız ? hd cıhazmı alacaksınız ? sd cıhaz alıcaksanız 600 tlye hd ready alın daha ıyı !

1- hd cıhazlarda sd yayın bazı kanallarda dusuk kalıteden dolayı kotudur (ntv cnbc gb kanallar)

bunu da bırcok hd cıhazdakı kumandalarında bulunan

goruntu tusundan formatı 576pıksele dusurup duzeltebılırsınız

ıstedıgın fıyat aralıgında atlanta hdbox 380 tl en stabıl cıhazdır yazılımı kumandadan hemen yuklenır

1 sene yazılım yuklenmesede sorun olmaz forumdakılere bakmayın

2-dsmart modul 200tl veya cıcıturk ve 12 uyduya kadar yabancı kanallar ıcın ser**** almanız lazım

3-butun uydu cıhazları merkezı sısteme uyumludur kendınızde calıstırabılırsınız

4-dsmart ve dıgıturk kullananların yorumları ıcın forumda konuları var bakın neler yazıyorlar

5- teledunya ıcın kablo tv varsa kanal ve paketlerıne bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 28 Ağustos 2011; 16:41:58 >

• sayın serkan guzel.ilgi ve cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

Universal tipte HD uydu alıcılarının tamamı ile HD yayınları izleyeblirsiniz. Platform
    kanallarını izlemek için platform cihazı edinmelisiniz.'demişiniz. ne demek istediğinizi anlayamadım yani hd yayın izlemek istersem bana iki uydu alıcı mı lazım? bir sd yayın için bir de hd yayın için iki uydu alıcı mı lazım?

hd yayın izlemem için uyumlu bir uydu alıcıyı apartmanın çanağına bağlamak yetiyor mu? ekstra ücretli bir abonelik falan gerekiyor tam anlamadım

son olarak da en uygun fiyatta benim kullanabileceğim hd uydu alıcı tavsiye ederseniz sevinirim

saygılarımla.
  • quote:

sayın serkan guzel.ilgi ve cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim.

kanallarını izlemek için platform cihazı edinmelisiniz.'demişiniz. ne demek istediğinizi anlayamadım yani hd yayın izlemek istersem bana iki uydu alıcı mı lazım? bir sd yayın için bir de hd yayın için iki uydu alıcı mı lazım?

hd yayın izlemem için uyumlu bir uydu alıcıyı apartmanın çanağına bağlamak yetiyor mu? ekstra ücretli bir abonelik falan gerekiyor tam anlamadım

son olarak da en uygun fiyatta benim kullanabileceğim hd uydu alıcı tavsiye ederseniz sevinirim

saygılarımla.

Tekrar selamlar,

Platform kanallarını (Digitürk - D-smart) izlemek istiyorsanız, paltform cihazlarından
    edinmelisiniz. Zira digitürk'ün kanalları izlemek için, kendi cihazlarından edinmelisiniz.

İstisnası; D-smart izlemek istiyorsanız, modüllü üye olursanız, modül girişli universal
    cihazlardan birini edinip, izleyebilirsiniz.

Kısaca; Digitürk izlemek istiyorsanız, plaform tarafından verilen cihaz ile izlemelisiniz. Başka
    tipte cihazlar ile izlenilme imkanı bulunmamaktadır. Şimdilik !!!

HD özellikli cihazlar bağlamında; Gerek platform cihazları ile gerekse unuversal cihazlarla,
    SD ve HD yayınlar izlenebilir.

SD özellikli cihazlar ile SD yayınlar izlenebilir. Platform cihazı yada universal olması
    farketmez.

Binanınızdaki merkezi sistemden dairenize inen kabloya bağlamanız yeterlidir. Yukarıda
    izah ettiğim şartları yerine getirdikten sonra, ister platform kanallarını izleyin, ister diğer
    kanalları...

Kolay gelsin.

• Sayın serkanguzel_

Full HD LCD TV için full hd yayın alabileceğim bir uydu alıcısı arıyorum, bugün biraz dolaştım ama ne alacağım konusunda çok net değilim.
    Nextstar YE-18500 HD+Plus önerdiler ama ben sizin görüşünüzü rica ediyorum, bütçem 300-350 arasında. teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: berbatof10

Sayın serkanguzel_

Full HD LCD TV için full hd yayın alabileceğim bir uydu alıcısı arıyorum, bugün biraz dolaştım ama ne alacağım konusunda çok net değilim.
    Nextstar YE-18500 HD+Plus önerdiler ama ben sizin görüşünüzü rica ediyorum, bütçem 300-350 arasında. teşekkürler...

arkadas o cıhaz hd cıhaz degıl cıhazın arkasında bıle hdmı cıkıs degıl dvı yazıyor

scarttan lehım ıle cıkısa vermısler bu da yenı cıkmıs HD+PLUS

2 sene oldu bıldıgımız 18500 100 tl daha ver atlanta hd al

satan bır yere gıt gorerek al zararlı cıkmazsın
  • Sayın serkanguzel_ tekrar teşekkür ederim.

son bir önerinize ihtiyacım var, en uygun fiyatta hangi hd uydu alıcıları önerirsiniz lütfen (marka model verirmisiniz)

saygılarımla.
  • quote:

Sayın serkanguzel_

Selamlar,

Bütçenizi dikakte alarak, Dreambox 800HD cihazı almanızı tavsiye ederim.

Bu cihaz fiyat/performans oranı en yüksek receiverdir.

Saygılar, sevgiler.
  • quote:

Sayın serkanguzel_ tekrar teşekkür ederim.

son bir önerinize ihtiyacım var, en uygun fiyatta hangi hd uydu alıcıları önerirsiniz lütfen (marka model verirmisiniz)

saygılarımla.

Selamlar,

Sizede Dreambox 800HD cihazı tavsiye ediyorum.

Yazılım desteği kesintisiz devam edeceği için, HD yayın teknolojisi devam ettiği müddetçe
    kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Sayın serkanguzel_

Selamlar,

Bütçenizi dikakte alarak, Dreambox 800HD cihazı almanızı tavsiye ederim.

Bu cihaz fiyat/performans oranı en yüksek receiverdir.

Saygılar, sevgiler.

Dreambox 800HD i nerelerde bulabilirm acaba

• bılgı ıcın pm atmanız yeterlıdır yardımcı oluruz
    dreambox 800hd nakıt 350 tl 0534 4067225
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.