Şimdi Ara

pirelli p1 kullanan varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
12.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aracımın 195/50/16 olan michelin marka lastiklerini değiştiricem fakat michelin çok pahalı lastikçi kumho31 birde pirelli p1 önerdi önerdi yeni lastikmiş p1 kullanan arkadaşlar ne dersiniz gerçi herkes kötülüyor fakat sonuçta kumho dan iyidir herhal de başka öneride alabilirim sizlerden teşekkürler..

• BU YAZI YABANCI BİR SİTEDEN ALINTIDIR. BURADA LASTİKLERİN PUANLAMASI GÖRÜLMEKTEDİR. Pirelli CINTURATO P1 ÇOK İYİ BİR LASTİKTİR. TOTALDE 38,4 PUAN ALMIŞTIR...

2011 European Summer Tyre Test - 175/65 R14
    Below are the 175/65 R14 results from the ADAC test. As usual with ADAC tests, the results are based on pure data with no subjective scores included. The tests are weighted in favour of wet grip, which is awarded 40% of the overall score. A further 20% is given to the dry weather tests, 10% based on how noisy / comfortable the tyres are, 10% on the rolling resistance of the tyre and 20% based on the wear.

For the 195/65 R15 results please click here

1st: Continental Premium Contact 2
    Total: 38.2 / Dry: 9 / Wet: 8 / Rolling Resistance: 8.2 / Comfort: 6 / Wear: 7
    Positive: Very balanced tyre, scores well in all safety related tests. Top marks on wet roads.

2nd: Uniroyal RainExpert
    Total: 37.4 / Dry: 8 / Wet: 7.8 / Rolling Resistance: 7.6 / Comfort: 5.6 / Wear: 8.4
    Positive: Very balanced tyre, scores well in all safety related tests.

3rd: Michelin Energy Saver
    Total: 38 / Dry: 8.4 / Wet: 7 / Rolling Resistance: 8.2 / Comfort: 5.4 / Wear: 9

4th: Hankook OPTIMO K715
    Total: 37.4 / Dry: 8.2 / Wet: 7.2 / Rolling Resistance: 8.2 / Comfort: 5.4 / Wear: 8.4

5th: Semperit Comfort Life 2
    Total: 35 / Dry: 7.8 / Wet: 7 / Rolling Resistance: 7.4 / Comfort: 5.4 / Wear: 7.4

6th: Apollo Amazer 3G Maxx
    Total: 35.6 / Dry: 9 / Wet: 7.8 / Rolling Resistance: 7.2 / Comfort: 5.2 / Wear: 6.4
    Positive: Top scores in the dry, good in the wet
    Negative: Slight weakness with wear

7th: Pirelli CINTURATO P1
    Total: 38.4 / Dry: 8.8 / Wet: 6.6 / Rolling Resistance: 9 / Comfort: 6.6 / Wear: 7.4
    Positive: Lowest fuel consumption
    Negative: Slight weakness in the wet

8th: Firestone Multihawk
    Total: 36.4 / Dry: 9 / Wet: 6.6 / Rolling Resistance: 7.4 / Comfort: 5 / Wear: 8.4
    Positive: Very good in the dry

9th: Kumho Solus KH17
    Total: 37.4 / Dry: 8.6 / Wet: 6.2 / Rolling Resistance: 8 / Comfort: 6.6 / Wear: 8
    Positive: Good in the dry

10th: Barum Brillantis 2
    Total: 35.8 / Dry: 8.4 / Wet: 6.8 / Rolling Resistance: 8.2 / Comfort: 5 / Wear: 7.4

11th: Fulda EcoControl
    Total: 36.4 / Dry: 8.4 / Wet: 6.2 / Rolling Resistance: 7.6 / Comfort: 5.8 / Wear: 8.4

12th: Goodyear DuraGrip
    Total: 37.2 / Dry: 8.4 / Wet: 6 / Rolling Resistance: 8.2 / Comfort: 6.2 / Wear: 8.4

13th: Dunlop SP StreetResponse
    Total: 35.8 / Dry: 8.8 / Wet: 6 / Rolling Resistance: 7.6 / Comfort: 5.4 / Wear: 8

14th: Sava PERFECTA
    Total: 33.6 / Dry: 8.2 / Wet: 4.4 / Rolling Resistance: 7.4 / Comfort: 4.6 / Wear: 9
    Positive: Very good wear
    Negative: Weak on wet roads

15th: Kleber Dynaxer HP 3
    Total: 34.2 / Dry: 7.8 / Wet: 4.4 / Rolling Resistance: 8.2 / Comfort: 5.4 / Wear: 8.4
    Positive: Good wear
    Negative: Weak on wet roads

Also included in the 175/65 R14 category was the "Debica Passio 2" and the "Dayton D110". The Debica matched the Kleber's score, while the Dayton only managed 1 point in the wet tests!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aatik -- 27 Ağustos 2011; 15:43:58 >

• Bahsettiğiniz lastik Pirelli Cinturato P1 ise 2011'de üretimi başlayan yeni bir lastik. Okuduğum kullanıcı yorumlarına göre oldukça sessiz ve konforlu. 2011 ADAC testine de girmiş, ses seviyesi michelin energy saver ile aynı çıkmış, dolayısıyla sessiz olduğu doğru gibi. Yakıt tüketimi ve aşınma değerleri de gayet iyi. Tek soru işareti ıslak zemin performansında. Islak zemin notu biraz daha iyi olsa birinciliğe oynayabilirmiş ama yine de tavsiye edilen lastikler arasında. Ben de bu lastiği almayı düşünüyorum, gerçek kullanıcı yorumları alabilirsek çok iyi olur.

2011 ADAC Test sonuçları:http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2011_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: xpss

Bahsettiğiniz lastik Pirelli Cinturato P1 ise 2011'de üretimi başlayan yeni bir lastik. Okuduğum kullanıcı yorumlarına göre oldukça sessiz ve konforlu. 2011 ADAC testine de girmiş, ses seviyesi michelin energy saver ile aynı çıkmış, dolayısıyla sessiz olduğu doğru gibi. Yakıt tüketimi ve aşınma değerleri de gayet iyi. Tek soru işareti ıslak zemin performansında. Islak zemin notu biraz daha iyi olsa birinciliğe oynayabilirmiş ama yine de tavsiye edilen lastikler arasında. Ben de bu lastiği almayı düşünüyorum, gerçek kullanıcı yorumları alabilirsek çok iyi olur.

2011 ADAC Test sonuçları:http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2011_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx

Ben aldım 120TL X 4 Adet 185/65 R14 86T şu an için oldukça memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

quote:

Bahsettiğiniz lastik Pirelli Cinturato P1 ise 2011'de üretimi başlayan yeni bir lastik. Okuduğum kullanıcı yorumlarına göre oldukça sessiz ve konforlu. 2011 ADAC testine de girmiş, ses seviyesi michelin energy saver ile aynı çıkmış, dolayısıyla sessiz olduğu doğru gibi. Yakıt tüketimi ve aşınma değerleri de gayet iyi. Tek soru işareti ıslak zemin performansında. Islak zemin notu biraz daha iyi olsa birinciliğe oynayabilirmiş ama yine de tavsiye edilen lastikler arasında. Ben de bu lastiği almayı düşünüyorum, gerçek kullanıcı yorumları alabilirsek çok iyi olur.

Ben aldım 120TL X 4 Adet 185/65 R14 86T şu an için oldukça memnunum

Güle güle kullanın. Islak zemin performansını test edebildiniz mi? İzlenimlerinizi paylaşır mısınız?

• quote:

Güle güle kullanın. Islak zemin performansını test edebildiniz mi? İzlenimlerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkür ederim.
    Henüz pek yağmura yakalanmadım, ama ilk deneyimlediğimde görüşümü paylaşırım unutmaz isem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever1907 -- 14 Aralık 2011; 18:32:34 >
  • Evet nihayet yağmurla tanıştık, ıslak zeminde de sıkıntı yaratacak bir durum yaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

Evet nihayet yağmurla tanıştık, ıslak zeminde de sıkıntı yaratacak bir durum yaşamadım

Pirelli'nin en iyi olduğu noktalardan biri zaten ıslak zemindir
  • Yıllardır, Pirelli' nin bu sınıftaki lastiklerinin, en çok eleştirilen yönü aşırı sert ve konforsuz olmasıydı..P1 kullanan arkadaşlar, lastiğin bu özelliğini de karşılaştırmalı olarak yorumlayabilirlerse faydalı olacaktır.
  • dostum michelin den vazgeçme derim. trilyonluk arabaya da binsen, arabayı götüren lastik. can taşıyorsun. hesabı kitabı yapılmayacak tek parçası da bence lastik
  • @C.McRae,

Hocam iyi de Pirelli hiç sert lastik üretmedi ki, çok spor olanlar haricinde...
    Hep "orta sertlikte" olarak bilinen bir lastik. Örneğin Bridgestone modelleri çoğu zaman piyasanın en sert hamurlu lastiği oldu.
    Ha ama konforsuzdur, seslidir, eyvallah.
    Konfor, yumuşaklık anlamında da Michelin iyidir ancak son Energy serilerine, PS3 serisine kadar falan yağmurda hep kötü oldular. Energy'ler eski aracım 207'nin üzerine gelmişlerdi, ıslakta-kuruda gayet güzellerdi. Pilot Sport 3 de özellikle ıslakta güzel tutuyor deniliyor. Michelin'in daha önce ıslak performansı birçok modelinde geride kalırdı.

@10scorpi10,

Michelin dışında, GoodYear, Bridgestone, Pirelli, Continental, Dunlop gibi lasiklerde tehlike var diyorsunuz yani öyle mi?

• bugün kışlıkları çıkarttırıp(goodyear ug 7+), yeni pirelli p1 lastiklerimi taktırdım..
    185-65-14 tanesi 130 tl..7 taksit..1 yıl yol yardımı var..sadece tekerlek değil her arıza durumunda en yakın
    servise çekmeyi kapsıyor.kaskomuzda da var ama olsun, iyi bir hizmet..

şöyle 1000 km binelim daha düzgün yorum yazabilirim..ama bu lastikleri, p6-p4-p1, 1 senedir inceliyorum.
    michelin energy saver kullanan 2 arkadaşım var 3.5 yıllık lastiklerinin yanaklarında çatlaklar var ve değiştirmeyi düşünüyorlar..
    hatta biri gitti yine michelin kış lastiği aldı.. :)
    goodyear ın en iyi yaz lastiği exellence dır..türkiyede ya yok yada zor bulursunuz hemde pahalı..hesaplı olarak
    duragrip var..fakat bu lastik adac testlerinden 3 yıldız almıştır..

3 ay önce arkadaşım tavsiyem üzerine vw golf e p1 aldı..biniyor bu yılki sert kışta bile sorun çıkarmadı..
    http://www.rezulteo-tyres.co.uk/r-new-tyres-advice/pirelli-cinturato-p1-a-green-tyre-that-doesnt-ignore-driving-pleasure-2094

bende kendime aldım. adac testinden 4 yıldızı var(p6 nında 4 yıldızız var)..ıslak yol tutuşu tüm testlerde dezavantajı olarak yazılmıştır.
    (yağmur veya kış lastiği almazsanız, ebat 175 veya daha düşükse bazen 185 ebatta bile, her yaz lastiği ıslak zeminde dezavantajlıdır..adac
    testlerindeki lastiklerin +/- lerine bakın)..doğru olabilir, bunu bilerek aldım, kış lastiğim var bana yazın kuru havada lazım..
    en önemli özelliği ise michelin energy saver yada goodyear efficient grip gibi yuvarlanma direnci düşük
    yakıt tasarrufu yaptıran bir tekerlek..virajlarda hız limitlerine uyuldukça sıkıntı çıkaracağını sanmam..

kış lastiği kullanmıyorsanız ıslak tutunmasıda iyi olsun isterseniz size 2 seçenek sunacağım..
    ya pirelli p6 cinturato alın..yada goodyear vector 4 seasons(4 mevsim)..bu lastiğin kar performansıda bir kış lastiği kadar iyi..

özetle çevreme tavsiye ettiğim lastikler:

yaz lastiği: pirelli P1 veya P6 - 4 yıldızlı...pahalı bulmazsanız goodyear efficient grip..büyük ebatlar için birde optigrip var
    4 mevsim: goodyear vector 4 seasons - 3 yıldızlı...ıslak ve karda kuruda olduğundan daha iyi
    kış lastiği: goodyear UG7+ veya 8 - 4 yıldızlı..

herkese iyi kazasız sürüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 21 Mart 2012; 20:29:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

bugün kışlıkları çıkarttırıp(goodyear ug 7+), yeni pirelli p1 lastiklerimi taktırdım..
    185-65-14 tanesi 130 tl..7 taksit..1 yıl yol yardımı var..sadece tekerlek değil her arıza durumunda en yakın
    servise çekmeyi kapsıyor.kaskomuzda da var ama olsun, iyi bir hizmet..

şöyle 1000 km binelim daha düzgün yorum yazabilirim..ama bu lastikleri, p6-p4-p1, 1 senedir inceliyorum.
    michelin energy saver kullanan 2 arkadaşım var 3.5 yıllık lastiklerinin yanaklarında çatlaklar var ve değiştirmeyi düşünüyorlar..
    hatta biri gitti yine michelin kış lastiği aldı.. :)
    goodyear ın en iyi yaz lastiği exellence dır..türkiyede ya yok yada zor bulursunuz hemde pahalı..hesaplı olarak
    duragrip var..fakat bu lastik adac testlerinden 3 yıldız almıştır..

3 ay önce arkadaşım tavsiyem üzerine vw golf e p1 aldı..biniyor bu yılki sert kışta bile sorun çıkarmadı..
    http://www.rezulteo-tyres.co.uk/r-new-tyres-advice/pirelli-cinturato-p1-a-green-tyre-that-doesnt-ignore-driving-pleasure-2094

bende kendime aldım. adac testinden 4 yıldızı var(p6 nında 4 yıldızız var)..ıslak yol tutuşu tüm testlerde dezavantajı olarak yazılmıştır.
    (yağmur veya kış lastiği almazsanız, ebat 175 veya daha düşükse bazen 185 ebatta bile, her yaz lastiği ıslak zeminde dezavantajlıdır..adac
    testlerindeki lastiklerin +/- lerine bakın)..doğru olabilir, bunu bilerek aldım, kış lastiğim var bana yazın kuru havada lazım..
    en önemli özelliği ise michelin energy saver yada goodyear efficient grip gibi yuvarlanma direnci düşük
    yakıt tasarrufu yaptıran bir tekerlek..virajlarda hız limitlerine uyuldukça sıkıntı çıkaracağını sanmam..

kış lastiği kullanmıyorsanız ıslak tutunmasıda iyi olsun isterseniz size 2 seçenek sunacağım..
    ya pirelli p6 cinturato alın..yada goodyear vector 4 seasons(4 mevsim)..bu lastiğin kar performansıda bir kış lastiği kadar iyi..

özetle çevreme tavsiye ettiğim lastikler:

yaz lastiği: pirelli P1 veya P6 - 4 yıldızlı...pahalı bulmazsanız goodyear efficient grip..büyük ebatlar için birde optigrip var
    4 mevsim: goodyear vector 4 seasons - 3 yıldızlı...ıslak ve karda kuruda olduğundan daha iyi
    kış lastiği: goodyear UG7+ veya 8 - 4 yıldızlı..

herkese iyi kazasız sürüşler

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun. Ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum, hatta bu hafta sonu bile olabilir. İzlenimleriniz iyidir umarım?

Pirelli Cinturato P1'in ıslak zemin performansını bir türlü anlayabilmiş değilim açıkçası, bazı sitelerde ve yukarıda verilen testlerde ıslak zeminde biraz dezavantajı olduğu yazılıyor fakat 2012 adac testinde 165/70/R14 T ebatta sonuçları son derece iyi çıkmış, üstelik sizin söylediğinizin tersine 175 ebatta olmasına rağmek ıslak zeminde gayet iyi görünüyor, linki burada:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_165_70_R14.aspx?ComponentId=113488&SourcePageId=31821

Yine 2012'de 16" için yapılan başka bir testin sonuçları da burada:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=113497&SourcePageId=31821

Good Year efficient grip bu testlerde yok.

Sonuç olarak, Cinturato P1'in ıslak zemin performansı benim gibi orta seviye bir kullanıcıyı rahatsız edecek kadar kötü olabilir mi?

• Valla bende aldım tanesi 125'ten 4 tane 185/65/15 sadece yanak yüksek olduğu için virajlarda yatıyo o da normal onun haricinde bi eksisini görmedim 3 ay oldu hergün binerim arabaya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bugun aldım p1 i. lastıkcı yakın tanıdıgım oldugu ıcın hıc arastrmadan tavsıyesı uzerıne aldım . eskı lastıkler michellin energy saver dı. acemı bakısı olarak gozle gorulen ılk farkı 1- p1 in yanakları daha sert. 2- p1 in 3 kanalı var, bu da yagmurda sapmaları engellemsı acısından energy saverden ıyımıs. . profosyonel detayları buyuklermız vermıs:P 185/65/14 astra f
  • arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama,

genel bir değerlendirme yaparsak pirelli p1 verde mi? michelin energy saver mı almak daha iyi?

aracımdaki lastikler michelin energy saver 185/65 R14 86H = 8 yıl 80.000 km oldu.

dün pirelli bayisine gittim, p1 verde'yi inceledim, yanakları çok yumuşak ve ince, michelin'i de incelediğimde böyle değildi.

Michelin 235 TL
    Pirelli 190 TL

lastik testlerinde Pirelli her testte Michelin'den daha iyi sonuçlar elde etmiş, hangisini almak daha iyi olur?
    Ayrıca varsa her ikisini de kullanan arkadaşlar kullanıcı deneyimlerini de yazabilirlerse çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

arkadaşlar konuyu hortlatmış olacağım ama,

genel bir değerlendirme yaparsak pirelli p1 verde mi? michelin energy saver mı almak daha iyi?

aracımdaki lastikler michelin energy saver 185/65 R14 86H = 8 yıl 80.000 km oldu.

dün pirelli bayisine gittim, p1 verde'yi inceledim, yanakları çok yumuşak ve ince, michelin'i de incelediğimde böyle değildi.

Michelin 235 TL
    Pirelli 190 TL

lastik testlerinde Pirelli her testte Michelin'den daha iyi sonuçlar elde etmiş, hangisini almak daha iyi olur?
    Ayrıca varsa her ikisini de kullanan arkadaşlar kullanıcı deneyimlerini de yazabilirlerse çok memnun olurum.

Michelin lastiklerinizi 8 yıl 80000 km kullanmışsınız.Bu hem km, hem de yıl bakımından 2 takım lastiğin kullanım süresine denk geliyor.Michelin' in en önemli artıları da bunlar..Kaliteli asfaltta uzun ömür ve çok uzun süre özelliğini koruyan hamur.Ayrıca E.Saver Plus (+) serisi ıslakta çok daha başarılı. Eksisi rakiplerinden yüksek fiyatı.
    Premium markaların fiyatlarını karşılaştıp kararınızı verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Islak zeminde süper performans veriyor diyemem, ama kötü performans veriyor da diyemem. Gerçi yaz lastiği sonuçta bu konuda eleştiremem, ama diğer markaları kullanmadığım için bilemiyorum, o yüzden de kullanıcı deneyimlerini merak ediyorum.

Test sonuçlarında da P1 Cinturato Verde daha iyi sonuç almış gibi görünüyor, acaba test sonuçları gerçeği gösteriyor mu yoksa yanıltıcı mı?

Bir de Michelin bayilerinde yeni lastik yok, 2015 yılına ait 86H serisi lastik bulamadım. Sipariş vermek istediğimde de getiririz ama yeni lastik olup olmayacağına dair garanti veremeyiz diyorlar, geçen yılın lastiği de gelebilir diyorlar. O yüzden Pirelli'ye yönelmiştim.

Yoksa dediğini gibi Michelin lastiklerinden genel manada çok memnunum. Sessiz, Konforlu, Kaliteli ve uzun ömürlü lastikler.

Pirelli Cinturato Verde'yi diğer forumlarda da çok araştırdım ama bu lastiği uzun süre kullanmış kimseyi bulamadım, iyi mi, kötü mü anlayamadım. Amacım iki lastiği de karşılaştırmak. Ben P1 Verde'yi Pirelli bayisinde incelediğimde yanaklar kağıt gibi ince. Michelin lastiklerinin yanakları daha kalın ve dirençliydi.

P1 Verde'yi kullanan biri detaylıca anlatsa da öğrensek çok memnun olurum.

@C.McRae

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 24 Temmuz 2015; 19:19:55 >

• konu hortlatmak olarak bakmıyorum
    geçen zaman içerisinde uzun kullanım tecrübesi aktarabilecek olan varmı arkadaşlar?

Pirelli 185/65R14 86T Cinturato P1 Verde
    almayı düşünüyorum
    araç 2004 Renault Kangoo

145 lira fiyat buldum bornovada
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.