Şimdi Ara

Turkcell Vınn cezai bedelsiz iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
26.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kanunen vermedikleri faydanin parasini alamazlar. sadece o ana kadar vermis olduklari faydayi toplu olarak alirlar.

mesela vinn la birlikte 12 ay sozlesme imzaladin 4gb.

4 gb internet paketi 39 tl normalde.

turkcell diyor ki vergiler vs de dahil.

yeni hat actirdigin icin devletin aldigi tum vergileri turkcell senin adina pesin oduyo, sonra senden 12 taksitte tahsil ediyor. sitede yaziyordu yillik toplam 34 TL(yeni hat acilis vergisi) + 13,20 TL (tgm ruhsat vergisi) + 13,20 TL(tgm kullanim vergisi) / 12 ay = yani her ay icin 5,03 TL vergi var

vinn icin sana fatura kesiyolar magazada. 120 tl sanirim. ama parasini almiyolar o an. sonradan faturana yansiyor. onu da bol 12 aya. ayda 10 TL etti mi.

ayda 10 tl cihaz taksiti ile 5,03 vergiyi pakete dahil ediyor. aslinda kisaca 39 TLlik internet paketini 15,03 TL indirmis oluyor. (vergi dahil olmasaydi 39 + 5,03 = 44,03 TL olurdu. Avea ve Vodafone vergileri extra faturaya ekliyolar.

eger sen 'mesela' 5. ay sonunda iptal etmek istersen;

turkcell 5 ay boyunca yapmis oldugu data indirimini senden pesin aliyor. uzerine kalan 7 ayin vinn taksitlerini de pesin aliyor. cunku vinn sende kaliyor.

(5 x 15,03 TL) + (7 x 10 TL) = 145,15 TL verdiginde sadece internet paketi sozlesmeni iptal ederler.

Hatti da iptal ettirmek istersen bu sefer kalan 7 ay icin turkcellin pesin odemis oldugu vergilerden hat acilis ve tgm ruhsat vergilerini pesin odemek zorunda kalirsin. yani 7 x 3,93 = 27,51 TL

tgm kullanim vergisi odemezsin, cunku bu vergi hattin acik oldugu sure her ay 1,10 tl olarak aliniyor.

eger hattini kapatmazsan 12 ay tamamlanana kadar her ay 5,03 TL vergi odersin. 12 bittikten sonra eger sim kartini hic kullanmazsan her ay sadece 1,10 TL odersin. Tabi devlet buna zam yapmazsa :)

cok uzun yazdim ama umarim anlasilir olmustur.

yukaridaki formullerde sozlesme suresi, vinn cihazinin modeline gore fiyatini vs degistirerek diger kampanyalarda ne adar ceza odeyecegini hesaplayabilirsin.

Ya da turkcelli arayip sorabilirsin :) ama bil ki hesaplama bu sekilde.

kolay gelsin

• Benim tahattütüm 26 temmuzda bitiyor ama Btk bi karar almış haberi olan , deneyen varmı acaba sonuç alan?

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU
    KARARI
    Karar Tarihi : 13.04.2010
    Karar No : 2010/DK-10/233
    Gündem Konusu :Taahhütnamelerde Yer Alan Cezai Şartlar.
    KARAR :
    İşletmeciler tarafından elektronik haberleşme hizmetlerinin sunumunda abonelere
    imzalatılan taahhütnamelerde yer alan bazı şartlarda taahhütnamede öngörülen süre
    bitiminden önce sözleşmenin sona ermesi halinde geriye kalan ay sayısı kadar tarife
    aylık bedelinin cezai şart veya cayma tazminatı olarak abonelere yüklendiği
    anlaşılmaktadır. Söz konusu uygulama ile abonelerin almadıkları hizmetlerin bedellerini
    ödemek zorunda kalabildiği ve ekonomik yönden mağdur oldukları değerlendirilmekte
    olup, söz konusu hususun düzenlemesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda,
    tüketicilerin ekonomik menfaatlerinin korunması, tüketici mağduriyetlerinin önlenmesi,
    elektronik haberleşme hizmetlerinin sunulmasında güvenin arttırılması ve rekabet
    ortamının tüketicilerin pazarlık güçlerinin arttırılarak güçlendirilmesi amaçlarıyla
    Elektronik Haberleşme Kanununun 6 ncı maddesinin (c) bendi, 12 nci maddesinin ikinci
    fıkrası (e) bendi ile 48 inci 49 uncu ve 50 nci maddeleri ve GSM işletmecileri ile
    Kurumumuz arasında imzalanan imtiyaz sözleşmeleri hükümleri gereğince;
    1- Abonelik sözleşmesine ek nitelikteki hüküm ve şartlar ihtiva eden taahhütname,
    şartname gibi adlar altında imzalanan sözleşmelerdeki FCT kullanımına ilişkin olarak
    kararlaştırılan cezai şartlar saklı kalmak kaydıyla; cezai şart ve/veya cayma bedelleri
    gibi ödemelerin, sözleşmelerin kapsamında eğer cihaz temin ediliyorsa cihazın
    sözleşmenin imzalandığı tarihteki cari fiyatı ve indirim yapılıyorsa indirimlerin bedelleri
    gibi abonelere sağlanan avantajların sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil
    edilmeyen toplam bedelleri ile sınırlı kalması gerektiği,
    2- İşletmeciler tarafından, tüketicilerin cezai şartlar ve cayma bedelleri hakkında
    ayrıca ve açıkça bilgilendirilmesi,
    3- Tüketiciler ile işletmeciler arasında abonelik sözleşmesine ek nitelikteki hüküm ve
    şartlar ihtiva eden taahhütname, şartname gibi adlar altında imzalanan sözleşmelerde
    yer alan cezai şart ve/veya cayma bedellerine ilişkin hükümlerin tüketicilerin almadıkları
    hizmeti ödemeleri sonucunu doğuracak şekilde belirlenemeyeceği, bu kapsamda
    İşletmeciler tarafından uygulanan taahhütnamelerin belirlenen süre bitiminden önce
    aboneler tarafından sona erdirilmek istenmesi halinde abonelerin almadıkları hizmet için
    kalan ay sayısı kadar tarife aylık ücretinin cezai şart veya cayma bedeli olarak ödemede
    bulunmalarına son verilmesi,
    2 / 2
    4- İşletmeciler tarafından hazırlanacak taahhütnamelerin yürürlüğe konulmadan önce
    Kurumumuza gönderilmesi,
    5- Kurul Kararının bir örneğinin Sanayi ve Ticaret Bakanlığına gönderilmesi,
    6- Kurul Kararının Kurumumuz internet sitesinde yayınlanması
    hususlarına karar verilmiştir.

• bu zaten yururlukte olan birsey,

kullandiginiz aylardaki indirimleri operatore odemekle yukumlusunuz. ilave olarak eger cihazli bir kontrata girdiyseniz cihazin kalan taksitlerini de odemek zorundasiniz.
  • turkcell sadece kalan ayların fatura paralarını peşin alıp iptal eiyodu artık bu şekilde iptal edebilirmiyiz yanİ?
  • ya ben türkcell vınn aldım 12 ay taahütlü ama galiba imza attırmayı unuttular ceza ödemeden iptal ettirebilirmiyim ?
  • harun13 H kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla hizmeti kullanıyor olmanız sözleşme şartlarını kabul etmeniz anlamına geliyor. Yani varsa ceza talep edeceklerdir.
  • Ben turkcell vınn aldım 24 ay taahhüt ile taahhüt süresi daha dolmadı ayda 95 TL 15gb. mahalleye fiber internet geldi Kapattırmak için aradım 450 TL gibi bir fiyat söylediler bitme dönemi yaklaştıkça cayma bedeli artıyor bitmesine 6 7 ay daha var cayma bedelinde bir azaltma yapılabilir mi? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1

Ben turkcell vınn aldım 24 ay taahhüt ile taahhüt süresi daha dolmadı ayda 95 TL 15gb. mahalleye fiber internet geldi Kapattırmak için aradım 450 TL gibi bir fiyat söylediler bitme dönemi yaklaştıkça cayma bedeli artıyor bitmesine 6 7 ay daha var cayma bedelinde bir azaltma yapılabilir mi? teşekkürler.

Hocam iyi gunler.. peki bu vinn da hiz nasil? Arti 15 gb bittikten sonra mesela bisey indirebiliyomusunuz? Sinirsiz diye satilan paket sanirim sizin ki..
  • Hocam sözde sınırsız kadın bize satarken sınırsız dedi ancak şöyle sınırsız 15 gb kadar bildiğiniz Max 800kb indirme hızı olan internet ancak 15gb dan sonra hız 15 kb düşüyor yani ancak whatsappta mesaj yazabilirsiniz o hızda. onlara göre bu sınırsız internet. iş işten geçtikten sonra anladık durumu ancak geç oldu. tavsiyem hiç bir şekilde bulaşmayın kendi telefonunuza internet yaptırın daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1 -- 11 Kasım 2015; 17:24:06 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.