Şimdi Ara

KİM DEMİŞ IPHONE DA BLUETOOTH PAYLAŞIM YOK DİYE ! (CELESTE) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
109.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Arkadaşlar bayadır sitelere bakıyorum şu celeste ile bluetooth ile diğer telefonlarla dosya paylaşımı çalışıyormu diye.

Hep sorunlardan bahsediliyordu. Sonunda sorunsuz nasıl kullanılacağını buldum .

[
    4.3.1 ve 4.3.3 de ufak tefek takılmalar hariç sorunsuz çalışıyor

1.Bigboss dan . "Action menu" ve "Activator" kur. reboot yap.
    2. cydia xsellize reposundan " action menu plus" yukle tlf reboot yap.
    3. sinfuliphone reposundan "celeste bluetooth filesharing" yukle tlf reboot yap.
    4. tlf acildiginda action menu failed yazisi cikarsa sbsetting
    celesteyi ac tlf respring yap tamamdir .

Kullanımı :
    Foto almak ve göndermek:
    sbsettingsden celesteyi aç. (bluetooth açma !!!!!!)
    Fotoyu aç sol alttaki sekmeye bas "send via bluetooth" tıkla. telefonu bulma menüsünden refresh yap telefonu gör göndereceğin. Dikkat bazen ilk etapta çevredeki telefonlar unknown diye çıkıyor ama sabırlı olun bir zaman sonra adları çıkıyor.
    Telefona tıkla göndereceğin . Bu program göndereceğiniz telefonlarla eşleşmeden göndermiyor veriyi.
    oYüzden kod yazın. bu kodda : "00001" olsun her zaman.
    Diğer telefonda aynı kodu girsin ve aktarım başlasın.Gelen fotolar fotoğraf klasörüne geliyor.
    Almak işinde bir yapmanız gereken yok istek gelince eşleşilen cihazdan "accept" diyorsunuz alıyor fotoyu.

Mp3 yada Video gönderme alma .

1. Öncelikle cydiadan "mytunes" uygulamasını yükleyin.
    Bu uygulama var/ mobile/ media/mytunes diye bir dosya oluşturuyor. Bu dosyanın içinde telefondaki bütün mp3 ve videolarınızı bir arada görebilirsiniz.Adları değişmemiş şekilde orda burda aramadan buradan ulaşabilirsiniz.Tabi bu dosyaya ulaşmak için telefonunuzda "ifile" uygulaması kurulu olmalı.
    AMA DİKKAT EDİN MUTLAKA TELEFONDA "İFİLE IN 1.5.0 - 4 " VERSİYONU YÜKLÜ OLMALI.DİĞERLERİ SORUN ÇIKARIYOR DOSYA GÖNDERMEDE BİGBOSS DA VAR BU SÜRÜM.

2. Gelelim mp3 göndermeye.
    *Öncelikle sbsettingsten celesteyi kapatın .(bluetooth zaten kapalı ona hiç dokunmuyoruz)
    * mytunes klasörüne gelin ( yada dilediğiniz mp3 dosyasının bulunduğu bir başka klasöre )
    *Sağ üstten düzenle deyin.
    *Göndermek istediğiniz dosyayı işaretleyin.
    *Sağ alttan bluetooth simgesine tıklayın.
    *ifile yada celeste seçeneği çıkıyor.
    *celeste seçin.
    *Ufak pencerenin sağ üstüne basın telefonlar aransın.
    *Göndereceğiniz telefon çıkınca tıklayın. Yukardaki gibi "00001" kodu verin karşı tarafada aynısını.Ve aktarım başlasın.
    * KArşıdan mp3 yada video alırken dosyalar "var/mobile / received" klasörüne gelir.
    Size önerim bu dosya yerlerini kolay bulmak için safaride olduğu gibi ifile da en altta ortada ki düğmeye basıp sonrada artıya basıp yer imi olrak dosya yollarını kaydetmeniz.Kolayca malum dosyalara ulaşırsınız.

Ben samsung ve nokialarla birçok dosya alışverişi yaptım sorun yaşamadım.
    " Sadece aktarımdan sonra celesteyi kapamaz da kilit ekranına düşersen yukarıdaki durum çubuğu sağ köşeye kayıyor.Sanki telefonu yantutmuş gibi. Ama tele biraz kurcalayıp kaydırarak telefonun kilidi açınca tekrar eski haline geliyor.İşiniz bitince celesteyi kapayın sorun olmaz.

UMARIM BİLGİLER YARDIMCI OLUR.IPHONE 4 İYİCE KUSURSUZLAŞTI BENİM İÇİN

AMA BU UYGULAMANIN EN GÜZEL YANİ SAMSUNG YADA NOKİA KULLANICILARI İPHONE LA HABERLEŞME ŞEREFİNE NAİL OLACAKLARI. :)))

kardeş ben video göndermek istiyodum ama bi bok anlamadım nasıl bir anltımdır bu ya ..

Yukarıda anlatılan yöntemler son sürümlerle genelde sıkıntılı. Dertsiz tasasız blutooth diyorsan airblue share programını satın alacaksın. 5 kişi ortak alabilirsiniz yanılmıyorsam. Bir araştır istersen

• JB yapmaya falan gerek yok iş aslında ço basit

ipad veya iphoneye MFExplorer kurunuz, ve aşağıda wifi ile aktarı seçiniz size aynı ağ üzerindeki diğer cihazlar için bir ip adresi veriyor karşı taraftaki cihazda explorer açın ve verilen ip girin ve işte önünüze ipad içinde yani MFExplorer ukaştınız. ve diğer cihazdaki explorer da dosya yükle menüsünü göreceksiniz istediğiniz dosyaları ekleyip yükle yada hepsini yükle dediğinizde dosyalar ipad yada iphoneye yüklenir

isterseniz de bunun tam tersini yapabilirsiniz yani ipad de bulunan dosyaları alabilirsiniz ister bilgisayar ister iphone ister android hepsinde bu işlemi yapabilirsiniz MFExplorer sadece iphone yada ipad e kurmanız yeterli,

ben memnun kaldığım için ücretli (3,5 TL) sürümünü aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

hala bluethootla dosya transferi yapan varmı ?

varmış demek ki
  • şimdi iphonedan almam gereken resimler var pc ye aktarmam lazım usb kablosunu arabada unuttum pc ye blututla yollamaya çalıştım bağlantıda sorun verdi ne yapıpta resimleri pc ye gönderebilirim iphone bunu neden yapıyor
  • Blootuta gerek yoktu dosyalarımı onedirive yükleyebilsem.yok olmayacak böyle satacak iponu bir işe yaramıyor şarz yok zaten bin pişmanım aldığıma ben telrgondaki resim ve dosyaları bulut sistemlerine yükşeyemefikten sonra ne işe yarar havasından başka bu telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluetooth olmuyor ben şöyle yapıyorum,

mp3 dosyası için, dosyayı masaüstünden mailime atıyorum telefondan mail i alıyorum. Mp3 ü indir deyince kabul etmiyor. Gönder deyip whatsapp dan kayıtlı diğer telefonuma veya kardeşimin whatsapp hesabına gönder diyorum gönderiyor sonra o dosyayı istediğim gibi dinliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.