Şimdi Ara

Elektrikli süpürge tavsiyesi istiyorum :) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
4
Favori
114.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi yardım lütfen yaaa... Acil süpürge almam lazım.Süpürgem bozulduğu için. Şimdiki süpürgem Philips. Tekrar Philips almak istemiyorum.
    Boschun yeni ürünü (sessiz olan) nasıl. Bu ürünü alırsam Philips almadığım için pişman olurmuyum.Daha önce hiç Bosch süpürge kullanmadım.
    Ya da başka diğer tavsiye edilen nilfiks , miele vs.mi bakayım.Lütfen yardım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıragen

süpürgede büyük sorunlardan biri ilk aldığında halıyı kaldıracak güçte olması.Biraz kullandıktan sonraysa emiş gücünün çok azalması. Bu konuyu baştan sona okudum.
    Nilfiks, LG,Dyson ve Bosch tavsiye edilmiş genelde. Bana emiş gücü düşmeyen,güçlü, sessiz,güzel bir model tavsiyesinde bulunabilirmisiniz. Philips düşünmüyorum. Çok kullandım çünkü. Ve dediğim
    emiş gücü problemini çok yaşadım.Artık Philips istemiyorum. Bana güzel birkaç model önerirseniz çok sevinirim.(fiyat konusuna ürünleri inceledikten sonra karar vericem)

Torbalı düşünüyorsanız Miele ve Nilfisk', torbasız düşünüyorsanız Dyson'ın kesenize uygun modellerine bakabilirsiniz, küçük çocuğunuz varsa hepa filtreli (en az 12 olsun) olmasını öneririm. Ben tercihimi Philips'ten yana kullandım ve çok memnunum ama siz istemiyorsunuz diye onu yazmadım. Ama okuyan diğer forum üyelerine Philips'in 9170 ve 92 ile başlayan hepa filtreli modellerini kesinlikle öneririm. Torba için eğer orjinal torbaları pahalı gelirse süpürgemarket ürünlerini öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mıragen

Arkadaşlar bi yardım lütfen yaaa... Acil süpürge almam lazım.Süpürgem bozulduğu için. Şimdiki süpürgem Philips. Tekrar Philips almak istemiyorum.
    Boschun yeni ürünü (sessiz olan) nasıl. Bu ürünü alırsam Philips almadığım için pişman olurmuyum.Daha önce hiç Bosch süpürge kullanmadım.
    Ya da başka diğer tavsiye edilen nilfiks , miele vs.mi bakayım.Lütfen yardım..

mielenin hangi modeli olursa olsun alın derim. yalnız aldıktan sonra orjinal torbayı kullanınki süpürge hakkını versin. en ucuz ya da en pahalı modeli farketmez hepsi kaliteli uygun bulduğunuzu beğendiğinizi mielenin almanızı tavsiye ederim.

• Miele i çok fazla inceleyemedim. Fakat bu forumda okuduğum kadarıyla hepa filtresi sonradan takılıyormuş. Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum.
    Küçük çocuğum var. Hepa filtreli olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Toz torbalı ya da torbasız konusunda da tereddütteyim. Şimdi kullandığım Philips toz torbasızdı. Boşaltırken çok fazla toz oluyordu her yer. İnce tozları da süpürgeyi temizleyim derken yutuyorsunuz mecburen. Toz torbalılar da süpürgeyi aldıktan sonra hep torba almak yani sürekli yeni bir maliyet çıkması demek. Yine de Miele süpürgeyi de incelicem.
    Bosch BGS5SIL66A modelini kullanan var mı. Forumda konuşulmuş ama alanlar bu süpürge için de yorum yaparsa sevinirim.
    Hafta sonu bir alışveriş merkezinde Miele in bir ürününü tavsiye etti görevli. Emiş gücü oldukça yüksekti. Miele yada Bosch süpürgeleri biraz daha araştırayım. Yorumları da bekliyorum.

• Bosch ve Miele den sonra Electrolux e de baktım. O da güzel gibi. Bir tane modeli tozları sıkıştırıyor. Hangisini alacağıma karar veremedim.
  • Arçelik hiç bakmıyorum zaten. Elektrolux bosch ve miele arasında gidip geliyorum. Aslında miele in görüntüsü hiç güzel değil.
    Ama emiş gücü gayet güzel. Diğerlerinin emiş gücü de miele gibiyse miele i eleyip diğer ikisine bakıcam. Kullananlardan yorum bekliyorum.
  • Herkes gibi hem iyi fiyat hemde iyi bir performans yakalayabileceğim ve en az 10 yıl da dönüp arkama bakmak istemiyorum.

Açıkcası iki ürün arasında kalmış bulunmaktayım ve görüşünüzü paylaşırsanız sevinirim.

1. Miele 8310 (Medimakrt da kampanyada 420 TL bunun dışında ki tüm satıcılar en az 610 TL'ye satıyor. Açıkcası gönlüm de bundan yana.)

2.Nilfisk Power Special (Fiyatı İB de 450 TL diğer satıcılar 500'e kadar çıkıyor) Avantajı HEPA 13 filtre.

Hangi süpürgeyi tercih etmeliyim, sebepleri ile açıklarsanız sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  • Ben de hala tavsiye bekliyorum.
  • Kısa bir araştırmadan sonra tozu kalıp gibi çıkaran makinelerin bence daha iyi olduğuna karar verdim. Bunların emiş gücünü zamanla kaybedip
    kaybetmediğini bilmiyorum. Ya da emiş güçlerini çok fazla bilmiyorum. Ama toz torbalı süpürgelere çok sıcak bakmıyorum çünkü süpürge parasından daha fazla torba parası veriyosunuz. Tozu kaba dolduranlarda da boşaltırken her taraf toz oluyor. Bu kalıp gibi çıkaranlardan 2 markaya baktım:
    Elektrolux ve LG
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=155123&Productid=eveleucorigin (Bu Elektrolux)

LG nin tam olarak modelini bilmiyorum bayide incelemiştim.

Bu süpürgeler hakkında bilgisi olan var mı. Güzel diyorsanız ve tavsiyede bulunursanız hangisini tavsiye edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

Herkes gibi hem iyi fiyat hemde iyi bir performans yakalayabileceğim ve en az 10 yıl da dönüp arkama bakmak istemiyorum.

Açıkcası iki ürün arasında kalmış bulunmaktayım ve görüşünüzü paylaşırsanız sevinirim.

1. Miele 8310 (Medimakrt da kampanyada 420 TL bunun dışında ki tüm satıcılar en az 610 TL'ye satıyor. Açıkcası gönlüm de bundan yana.)

2.Nilfisk Power Special (Fiyatı İB de 450 TL diğer satıcılar 500'e kadar çıkıyor) Avantajı HEPA 13 filtre.

Hangi süpürgeyi tercih etmeliyim, sebepleri ile açıklarsanız sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Media Mark internet sitesinde 399'a düştü kampanyada, bence alın, bir de hepa filtre patlatın, 15 yıl süpürge derdini bitirin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rucar

quote:

Herkes gibi hem iyi fiyat hemde iyi bir performans yakalayabileceğim ve en az 10 yıl da dönüp arkama bakmak istemiyorum.

Media Mark internet sitesinde 399'a düştü kampanyada, bence alın, bir de hepa filtre patlatın, 15 yıl süpürge derdini bitirin derim.

İlginiz için teşekkür ederim ürünü 420 TL'ye aldım. 20 TL zarardayım :D

• Kullandıktan sonra süpürge hakkında yorum yazarsanız buraya sevinirim.Güle güle kullanın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rucar

quote:

İlginiz için teşekkür ederim ürünü 420 TL'ye aldım. 20 TL zarardayım :D

Bende çok sık olur böyle aksilikler, canımız sağ olsun diyelim, güle güle kullanın makinanızı

• Miele 8310 ile görüşlerim şu şekilde oluştu;

1) Sessizlik benim için önemli bir kriterdi. Süpürge sesine pek tahamülüm yoktur Makina da, tül, koltuk, halı, kulak işareti (ne anlama geliyor anlamadım), ve buna ek olarak iki üst kademe daha var. Emiş gücünü buna göre ayarlaması gerçekten güzel bir özellik, hangi emiş gücünü nasıl ayarlasamda en iyi süpürmeyi nasıl yaparım diye düşünmüyorsun. Kulak işareti olan kademeden sonra beni rahatsız etmeye başlıyor. Ama Rowenra silence ve Elektrolüx silencer hariç diğerlerinden daha düşük seviyede. Hele hele philips ve dyson'dan. Nilfisk power alergy ilede karşılaştırmıştım Nilfisk 1 tık yukarıda ama fark edilmeyecek kadar. Bu sebeplede aynı diyebiliriz. Mesala koltuğu süpürürken vakum sesi makinanın sesinden çok daha fazla. Kısacası ses meselesi beni tatmin etti.

2) Emiş gücü oldukça iyi seviyede. Halı kademesine getirdğimde Shaggy halıma yapışıyor ve çok rahat bir süpürme imkanı sağlıyor, yani yormuyor. Fakat kademeyi arttırdığızmız vakit bu yapışma biraz abartılı hale gelip başlığı hareket ettirmek için çok fazla güç kullanmak gerekiyor ve halıyı kaldırıyor. (Bu arada rowentanın duvara tavana oraya buraya yapışması bir tek emiş gücü ile alakalı değil hatta bunda en büyük pay sahibi kullanmış olduğu başlıktır ki. Bilinçli satıcılar testiniz sırasında bunu vruguluyor ve gerçekten de kullandıkları başlıkla süpürmek imkansız hale gelip sadece elinizde ne kadar şık bir başlığım var diye övünebileceğiniz bir cisim halini alıyor. konu dışına çıktım kusura bakmayın ama bilgilendirmek sitedim.) Bu kadar fazla emiş gücünde halıyı süpürmek çok zor ve eşleriniz kesinlkikle çok zorlanacaktır.

3) Orjinal toz torbası gerçekten çok iyi ayrıca 4,6 lt toz kapasitesine sahip olması bence + bir avantaj sağlıyor. Filtre hakkında birşeyler söylemek için ise erken olduğunu düşünüyorum.

4) Malzeme kalitesi gerçekten kendini belli ediyor. Sağlam, kaliteli ve şık duruşu ile gerçekten iyi ki almışım diyorsunuz. Süpürgenin diğer aparatlarıda gerçekten çok kaliteli. Elinize alıp baktığınızda daha iyi anlıyorsunuz. Krom olan borusu da gerçekten şık.

5) Süpügenin tutma sapı yani sipürme esnasında ki ergonomide iyi seviyede. Krom borusu oldukça uzun ve yüksekliği tabiki ayarlanabiliyor. 186 cm uzunluğundayım ve eğilip bükülmem gerekmiyor. Fakat ve malesefki emiş gücünü arttırdıkça diğer makinalarda da gözlemlediğim süpürme işlemini daha yatay bir şekilde yapma zorunluluğu bu makinada da kendini gösteriyor. Bunların genel prensibimi yoksa bu konuda iyi olanlar var mı bilmiyorum.

Ana düşünceye gelirsek verdiğim parayı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum ve bu makinayı gönül rahtlığıyla sevdiğim insanlara önerebilirim. İleride daha farklı avantaj ve dezavantajlarını görürsem tekrar sizlerle paylaşırım.

• hangi miele modelini tavsiye edersiniz
  • 200 TLlik bir süpürge alacağım önerisi olan var mı acaba
  • merhabalar

bosch un sessiz olan makinasını kullanan varsa yorumlarını yazar mı lütfen
  • tavsiye istiyorum ben de. Elektrikli Süpürge alacağım da. hiç bilgim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1 aydır araştırıyorum ve toz torbasız modellere baktım burda veya başka yerde yazan yorumlarla ürün almamanızı tavsiye ederim elektro world media mark gibi yerlere gidin buralarda aradınız modeller zaten fazlasıyla var bizzat test edin ben bosch 66a relaxx ve Rowenta RO8221 Silence Force Extreme Cyclonic Süpürgesi arasında kararsız kaldım bu iki model emiş gücü çok yüksek ve dünyanın en sessiz süpürgeleri bosch mınımuma aldınızda sessiz ama maxımumda rowentaya göre sesli ben rowentada karar kıldım mükemmel bir çihaz paspası kaldırdım teste ses mükemmel sanki çalışmıyor yine üstüne basarak sölüyorum kesinlikle gidip kendiniz test edin yukarıda söyledim 2 süpürge 600-900tl sekmentinde 250 -600tl sekmentinde alacak arkadaşlarda kesinlikle yorumlara bakmasınlar bizzat gidip test etsinler sonra alsınlar herkeze iyi formlar..
  • şimdi bende alıcam 250-300 tl max. bütçem var siemens vs06g2004-vs55a21,samsung sc4780-sc7495,lg vc2020-vc4220, fakir elephant-bonnie-clyde, philips fc8470-fc8475 marka ve modeller vardı toz torbasız olarak...Bunlardan kırşehirde olan ve alman malı dediğim çin malı çakması olmayan galiba siemens ve fakir modelleri var. philips çin üretimi çıktı, lg de öyle, samsung elime ulaşmaz ama galiba o da çin. Şu an fakir elephant 290 lira ve siemens vs06g2004 260 lira gözüme giren 2 süpürge toz torbasız ama olmusuz yorumlardan sonra birde toz torbalıları araştırcam. siz ürün önerirseniz iyi olur özellikle markaların çin işi olup olmaması 1. önceliğim...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.