Şimdi Ara

AMD'nin Bulldozer ve Fusion LIano işlemcileri için ilk fiyat bilgileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
25.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin yeni nesil Bulldozer FX ve Fusion LIano serisi işlemcilerine ilişkin fiyat bilgileri gelmeye başladı. Yaklaşan lansman tarihi ile birlikte her geçen gün yeni detayların ortaya çıktığı AMD cephesinde, henüz resmi olarak doğrulanmamakla birlikte dört, altı ve sekiz çekirdekli yeni nesil işlemcilerin son kullanıcı satış fiyatları Çinli bir site tarafından yayınlandı. Haber içerisindeki tablodan da anlaşılabileceği üzere modeline göre 160-400 paralel işlemcili entegre grafik birimine sahip olacak LIano kod adlı Fusion A seris işlemcilerin 70-170$ seviyesinden sunulacağı öne sürülüyor. Bilindiği üzere bu işlemciler, K10.5 mimarisinin güncellenmiş versiyonunu temel alan Husky çekirdek tasarımını kullanıyorlar.

AMD'nin yüksek performans segmentine konumlandıracağı Bulldozer FX işlemcileri ise beklendiği gibi agresif bir fiyatlandırma stratejisiyle gelecek. 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve modeline göre 8MB'a kadar L2 ve 8MB'a kadar L3 bellek kapasitesi sunan yeni nesil Bulldozer FX işlemcileri için belirlenen fiyatlar ise 190$ ile 320$ arasında değişmekte. Hatırlanacağı üzere AMD'nin resmi tablolarında 8 çekirdekli Bulldozer FX işlemcisi, Intel'in Core i7-2600K modeliyle karşılaştırılyordu. Ortaya çıkan fiyat tablosu ve Core i7-2600K'nın mevcut satış fiyatı da dikkate alındığında, AMD'nin en hızlı 8 çekirdekli işlemcisinin Core i7-2600K ile mücadele edeceği yönündeki tahminler de giderek güçleniyor.

• yillardir fx bekleniyor ve en hizlisi 2600k ile yarisacak ha amd biraksin bu isi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainblackk

yillardir fx bekleniyor ve en hizlisi 2600k ile yarisacak ha amd biraksin bu isi ya

niye bırakacakmış? gayet başarılı bir proje olacağını düşünüyorum. atlon6000 den buldozerlere geçmek harika olacak benim için. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainblackk

yillardir fx bekleniyor ve en hizlisi 2600k ile yarisacak ha amd biraksin bu isi ya

Avantaj bakımından aslanla kedinin yarışı bu.
  • son sözü her zaman Benchmark söyler ! :)
  • fiyatlar fena durmuyor
  • 320 dolarlık işlemcinin fiyatı Türkiyede 600ü bulur..
  • Eğer 320 dolarlık işlemcisi 2600k ya rakipse intel amd yi ezip geçecek demektir. Daha 2700k ve 2800k çıkacak ve fiayt indirimleri gelecek. Testleri merak ettim 3 aydır bulldozer bekliyorum umarım boşuna beklemedim.
  • FX-8130P için çok pahalı olucak denmiyor muydu forumda ? Ben mi yanlış hatırlıyorum, şuan ki tabloya göre 2600k ile benzer fiyatta görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leech -- 20 Mayıs 2011; 10:02:53 >
  • Fiyatlar tamda Amd'den beklendiği gibi
  • anlamadım bu durumu, inteli ezip geçecek denilen buldozerin en iyi işlemcisi 2600k ile mi mücadele edecekmiş?
  • + 1

quote:

Orijinalden alıntı: erencexor

son sözü her zaman Benchmark söyler ! :)
  • 8 Çekirdek kullanabilen programlar ve oyunlar olsa görceksiniz ne kadar güçlü bir işlemci olduğunu. Malesef amd tek çekirdek kullanırken intel kadar verimli olmuyor.
  • yılın sonuna doğru bi fiyatlar dengelensin o zaman alıcam görcez
  • FX 8130P bekleyen biri olarak fiyatlandırma tam beklediğim gibi :D bizde %99.99 600TL üzeri olucaktır. Birde şu SSD'ler düzgün bir fiyatla gelse(Vertex3 120GB düşünüyordum Türkiye fiyatı saolsun vazgeçtim Corsair Force3 120GB bekliyorum)SSD'li 8130P'li ve güzel anakartlı bir sistem düşünüyorum :D (cila olsun diye HD6970 CF :D)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

FX 8130P bekleyen biri olarak fiyatlandırma tam beklediğim gibi :D bizde %99.99 600TL üzeri olucaktır. Birde şu SSD'ler düzgün bir fiyatla gelse(Vertex3 120GB düşünüyordum Türkiye fiyatı saolsun vazgeçtim Corsair Force3 120GB bekliyorum)SSD'li 8130P'li ve güzel anakartlı bir sistem düşünüyorum :D (cila olsun diye HD6970 CF :D)

Hocam sana phenom I kullanan biri olarak benden bir tavsiye ilk seriden alma ne zaman ddr4, usb3, sata3 ,pci-e3 anakart çıkar o zaman sistemi yenilerim.
  • 2700K ve 2800K çıkarsa AMD de buna rakip 2 üst model daha çıkartır olur biter.
    Sonuçta AMD nin sermayesi ve gücü belli bi yere kadar ne bekliyordunuz ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serpantin

2700K ve 2800K çıkarsa AMD de buna rakip 2 üst model daha çıkartır olur biter.

evet ama bu 2700k ve 2800k çıktıktan 1 yıl sonra falan olur heralde
  • A6-3450'yi beğendim, fiyat/performans ve sıcaklık/watt olarak gayet iyi bir iş çıkaracak gibi görünüyor. Fakat bu işlemci için de sıfırdan AM3+ anakart v.s. ile sistem toplanır mı ? AM3 anakartı olanların oradan buna geçeceğini pek sanmam... Daha yükseklerde olmalı gözleri :) 6 - 8 çekirdek gibi...
  • İlk 8 çekirdek işlemcinin ve 1866 fsb amd tarafından gelecek olması(veya geleceği umulması) başarılı bir adım.

Amd Fiyat/performans ürünlerinden ziyade performansa yönelik ürünler de geliştirebilirse intele rakip olacak biçimde, lider cpu üreticisi konumuna geçmesi için önünde bir engel kalmayacak.Fakat bu mümkün gözükmüyor. Amd inteli bir adım geriden takip ediyor.Yine de gelecek ne gösterir bilinmez.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.