DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
4.951
Cevap
79
Favori
164.112
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 sonraki >>>
Giriş
      57 Mesaj
      24 Şubat 2012 23:32:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Alıntıları Göster

Herkes bunu diyor ama değil. Snow adı bir lakap değil. Çünkü fiziksel görünüşü veya onunla ilişkilendirilen bir olay yüzünden Jon'a Snow soyadı verilmedi. Annesi meçhul biri olduğu için yasalar gereğince babasının soyadını alamayacağı için Snow soyadı verildi. Kuzeyde hep böyle çocuklara Snow soyadı verilir ki kim oldukları anlaşılsın. He neden Snow dersen Kuzeyin karlı olması ile ilgili olduğu doğru lakin kitapta bunu dipnot olarak Snow=Kar diye belirtilebilirdi. Direkt çevrilmesi saçma olmuş.

Örnek, Littlefinger(Serçeparmak) niye verilmiş Baelish'e? Fingers(Parmaklar) adlı bir kasabada doğduğu ve küçükken çok zayıf ve çelimsiz olduğu için. Yani lakap takılmış Baelish'e. Jon olayında ise bu yok. Jon direkt Snow olarak doğdu. Yapay bir soy ama yine de bir soy. O yüzden verilen Snow adı bir soyaddır ve bu yüzden kitapta Snow olarak bırakılmalıydı. Ama yapılmamış orası ayrı.

Benimde ilk verdiğim tepki buydu.Zaten internette çeviri ile ilgili yapılan tartışmalarda en önde gelen konu bu.Ama diğer ülkelerdede çeviri yapılırken ordada aynı şekilde Snow u kendi dillerine çevirmişler bizimkilerde bunu göz önünde bulundurarak Türkçeye çevirdiklerini söylemişler.Yine haklısınız kötü duruyor olabilir ama yinede çok fazla takılınacak bi olay değil gibi?

• Yarbay
      3162 Mesaj
      24 Şubat 2012 23:36:20
      Kitabı alim mi szce beyler? dizi yeter mi yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      25 Şubat 2012 00:03:38
      quote:

Orijinalden alıntı: liero

Alıntıları Göster

E be adam sen spoiler yedin diye başkaları da mı yesin. Spoiler da hangi kitabın spoilerı yazsana başına. İlk kitabı okuyorum demişsin sonra gitmiş sonraki kitapta geçen olayı yazmışsın.

Ayrıca orjinalinde others olan kelimeyi sen çevir bakalım.

Sakin ol şampiyon ilk kitabı okuyorum demişim ama spoiler için herhangi bir açıklama yapmamışım. Hiç spoiler'a almayanlar da var bence saygı göstermelisin

Ayrıca orjinalinde others olması beni pek ilgilendirmiyor ben şahsi görüşümü bildirdim saldırgan tavrını anlamış değilim. Yine de o kısmı tekrar spoiler alacağım açıklamandan sonra. İyi geceler.

• Teğmen
      166 Mesaj
      26 Şubat 2012 07:19:42
      Bende alintidan baktigim icin ilk kitabi okuyorsun sandim ama acinca 2 kitap cikti. arkadas hakli .

Baskalarinin yapmamasi senin yaptigin icin hos gorcemiz anlamina gelmez

• Er
      7 Mesaj
      26 Şubat 2012 21:49:21
      Arkadaşlar ya bazı kişiler Jon'un annesi Lyanna babası da Rhaegar dior bunlar doğru mu ?

• Yarbay
      6448 Mesaj
      26 Şubat 2012 23:16:33
      quote:

Orijinalden alıntı: Gatbix

Arkadaşlar ya bazı kişiler Jon'un annesi Lyanna babası da Rhaegar dior bunlar doğru mu ?

Öyle bir teori var. Kesin değil. Jon'nun annesi hakkında da pek bilgi yok elimizde. Ayrıca Ned kitapta baya baya aziz gibi bir adam olduğundan yok yapmaz Ned öyle şey o Lyanna'nın çocuğudur diye düşünenler fazla. Ancak en ufak bir kanıt bile yok Tower of Joy bölümündeki konuşmaları hariç..

''Umuyorum ki beni hatırlarsınız. Eniştenizi yakından tanıdığım gibi kız kardeşinizi de iyi tanırdım ve en az sizin kadar ben de onların yasını tutmaktayım. Ancak söylenildiği gibi ölmüş değilim, tıpkı sizin yiğeniniz gibi. Hayatta kalmasını sağlamak için onu gizlemiştik lakin gizlenme dönemimiz sona erdi. Ejder, hakkı olan taht ve babası ile annesinin intikamı için Westeros'a geri döndü. Kardeşinizin hatrına yüzümüzü size döndük. Bizi yalnız bırakmayın..''
      Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.
    • Çavuş
      57 Mesaj
      27 Şubat 2012 20:13:44
      quote:

Alıntıları Göster

Öyle bir teori var. Kesin değil. Jon'nun annesi hakkında da pek bilgi yok elimizde. Ayrıca Ned kitapta baya baya aziz gibi bir adam olduğundan yok yapmaz Ned öyle şey o Lyanna'nın çocuğudur diye düşünenler fazla. Ancak en ufak bir kanıt bile yok Tower of Joy bölümündeki konuşmaları hariç..

Zaten en büyük kanıt bu değil mi Ben emin değilim orası ayrı da peki bunun dışında Tower of Joy bölümündeki konuşma hakkında başka teori var mı?

• Yarbay
      6448 Mesaj
      27 Şubat 2012 20:27:00
      quote:

Orijinalden alıntı: KenpachiKun03

Alıntıları Göster

Zaten en büyük kanıt bu değil mi Ben emin değilim orası ayrı da peki bunun dışında Tower of Joy bölümündeki konuşma hakkında başka teori var mı?

Lyanna'nın ''söz ver'' cümlesini herşeye yorabilirsin ki. Şimdi Robert isyanının çıkış noktası Lyanna'nın kaçırılması. Ancak elimizde Robert'ın sözleri dışında bir kanıt yok kaçırıldığına dair. Yani bizzat Lyanna da kaçmış olabilir. Ki o sıra Robert ile evlenmemiş olsa bile yine de aralarında resmi bir durum vardı. Soylu biri olduklarından ve bu evliliğin iki büyük beyliği birleştirecek olması ve üstüne Ned ile Robert'ın kardeş gibi olmaları Lyanna'a çok büyük bir suç yükler.(ki eğer kaçtıysa). Ve Ned'i de çok zor durumda ve utanç içinde bırakır. Bu yüzden de Lyanna Ned'den özür dileyebilir hani seni hayal kırıklığına uğrattım için filan diye düşünerek. Çünkü Ned'de Rhaegar kaçırdı zorla diye anlatıyor. Lyanna gerçeği anlatmayacağına dair söz istemiş olabilir. Rhaegar'ı gerçekten sevdiyse böyle düşünmesi normal. Ve bu utançla yaşayamam diye intiharda etmiş olabilir. Çünkü kanlar içinde buluyor Ned Lyanna'yı kulede.

Ancak bu durumu Jon'a yormak daha kolay gibi. Ve ben Martin'in bu kadar bariz bir hikaye ortaya koyacağını sanmıyorum. Eğer koyacak olsaydı şimdiye kadar çoktan Ned'in hatunu hakkında tonlarca bilgi verir bizim aklımızdan çıkmasını sağlardı. Daha sonra da bir anda bunu ortaya atardı. Martin'in stili böyle. Bir karaktere kafayı taktıysa onu öyle bir yükseltir bilgi bombardımanına tutar karizmasını arttırır daha sonra da en dibe gönderir. Bunu yaparken de araya ekzantirik olaylar serpiştirir ki sen hayret edesin. Ama Martin bunu yapmadı. Jon'un hikayesi hep normal şekilde ilerledi. Bence aklında çok daha farklı şeyler var Martin'in.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 27 Şubat 2012; 20:29:50 >

''Umuyorum ki beni hatırlarsınız. Eniştenizi yakından tanıdığım gibi kız kardeşinizi de iyi tanırdım ve en az sizin kadar ben de onların yasını tutmaktayım. Ancak söylenildiği gibi ölmüş değilim, tıpkı sizin yiğeniniz gibi. Hayatta kalmasını sağlamak için onu gizlemiştik lakin gizlenme dönemimiz sona erdi. Ejder, hakkı olan taht ve babası ile annesinin intikamı için Westeros'a geri döndü. Kardeşinizin hatrına yüzümüzü size döndük. Bizi yalnız bırakmayın..''
    • Yüzbaşı
      946 Mesaj
      29 Şubat 2012 18:43:45
      quote:

Alıntıları Göster

Direkt çevrilmesi saçma olmuş.

Jon Kar nedir ya Çok gereksiz...

• Yarbay
      3162 Mesaj
      29 Şubat 2012 20:06:46
      kitap sarıyo ama ben 1.kitabı almadım diziyi izledigim icin 2.kitabı okuyorum sıkıcı değil çeviride bazı sıkıntılar var ama

• Er
      7 Mesaj
      14 Mart 2012 20:07:10
      Şimdi 2. kitabı aldım hadi hayırlısı

• Binbaşı
      1508 Mesaj
      25 Mart 2012 19:34:46
      arkadaşlar birşey sormak istiyorum 3. kitap nisanda çıkacak deniyor tam tarihi varmı acaba? yani 1 nisanda direk çıkıyormu? ayrıca biz her kitabı dizinin yeni sezonu başlayana kadar böyle beklemek zorundamıyız acaba? herhangi bir açıklama varmı bunun hakkında? 4. kitap ı gelecek seneye kadar beklemek çıldırtır beni

• Yarbay
      4267 Mesaj
      25 Mart 2012 19:46:51

quote:

Orijinalden alıntı: Grozny

arkadaşlar birşey sormak istiyorum 3. kitap nisanda çıkacak deniyor tam tarihi varmı acaba? yani 1 nisanda direk çıkıyormu? ayrıca biz her kitabı dizinin yeni sezonu başlayana kadar böyle beklemek zorundamıyız acaba? herhangi bir açıklama varmı bunun hakkında? 4. kitap ı gelecek seneye kadar beklemek çıldırtır beni

Üçüncü kitap Mayıs ayına kaldı maalesef.

• Binbaşı
      1508 Mesaj
      25 Mart 2012 19:53:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Alıntıları Göster

Üçüncü kitap Mayıs ayına kaldı maalesef.

bu mayısda değilmi 2013 mayıs değil yani aslında beklediğimden iyi bi tarih, hem o ara vizeler finallerle uğraşırım kitap aklımı kurcalamaz bilgi için çok teşekkürler

• Yarbay
      4267 Mesaj
      25 Mart 2012 20:20:42
      quote:

Alıntıları Göster

bu mayısda değilmi 2013 mayıs değil yani aslında beklediğimden iyi bi tarih, hem o ara vizeler finallerle uğraşırım kitap aklımı kurcalamaz bilgi için çok teşekkürler

Nisan ayında çıkması bekleniyordu ama geçenlerde Epsilon, çıkışının Mayıs ayına kaldığını söyledi. Ama hala Mayıs'ın sonu mu başı mı bilmiyoruz. Rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 25 Mart 2012; 20:21:55 >

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      26 Mart 2012 10:35:06
      Hazirana sarkar o

• Binbaşı
      1508 Mesaj
      27 Mart 2012 08:17:26
      2. kitap bitti ama kesinlikle ve kesinlikle benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu umarım 3. kitap ve daha sonrası bundan fazlasını verir..2 günde birşeyler bekleyerek okula bile gitmeden kitapları okudum bitirdim ama tamamen hayal kırıklığı bu mesajıda uyumadan sabahlayıp kitabı bitirmemden hemen sonra yazmış bulunuyorum

edit: sinirden uyuyamıyorum 3.4 kitapda seride ileride olanlar şunu söyleyebilirmi? spoilerlık birşey yok ama yinede

starklara gelen geçen vuracakmı böyle çıldırdım başlarım cücesinede sansasınada branınada, ne robun adam akıllı gücü var ne jon un ileride bu konularda değişiklikler olacakmı acaba? korkulan güçler haline geleceklermi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grozny -- 27 Mart 2012; 8:29:03 >

• Yarbay
      15610 Mesaj
      29 Mart 2012 09:27:18
      2.kitap iki ayrı kısım olarak mı basılmış?

Glory Glory Man United

• Yarbay
      3013 Mesaj
      29 Mart 2012 17:46:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

2.kitap iki ayrı kısım olarak mı basılmış?

Evet.

• Yüzbaşı
      548 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Darth Rosto

29 Mart 2012 17:52:28
      quote:

2. kitap bitti ama kesinlikle ve kesinlikle benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu umarım 3. kitap ve daha sonrası bundan fazlasını verir..2 günde birşeyler bekleyerek okula bile gitmeden kitapları okudum bitirdim ama tamamen hayal kırıklığı bu mesajıda uyumadan sabahlayıp kitabı bitirmemden hemen sonra yazmış bulunuyorum

edit: sinirden uyuyamıyorum 3.4 kitapda seride ileride olanlar şunu söyleyebilirmi? spoilerlık birşey yok ama yinede

starklara gelen geçen vuracakmı böyle çıldırdım başlarım cücesinede sansasınada branınada, ne robun adam akıllı gücü var ne jon un ileride bu konularda değişiklikler olacakmı acaba? korkulan güçler haline geleceklermi??

3. kitap 2. kısımda Robb'a iyi vurdular.

• Binbaşı
      1508 Mesaj
      29 Mart 2012 19:38:59
      quote:

Orijinalden alıntı: Darth Rosto

Alıntıları Göster

3. kitap 2. kısımda Robb'a iyi vurdular.

3. kitabı okumadım ama 2. kitapdan görünende o zaten lanistarlar habire güçleniyor starklar paso zayıflıyor

• Yarbay
      5787 Mesaj
      30 Mart 2012 09:08:48
      1 senede bir kitap çeviriyorlar arkadaş, bekle bekle bir hal olduk...

• Yüzbaşı
      671 Mesaj
      30 Mart 2012 20:22:54
      http://www.dr.com.tr/Ki...tik/urunno=0000000368432

burada tek kitap diyor. 2 kitap tek kitap halinde mi?

ALINIK 24" inç monitör ÜCRET OLARAK 400TL
    • Yüzbaşı
      931 Mesaj
      30 Mart 2012 20:34:35
      Beyler ben 2. kitapları ilk çıktığında netten almıştım fakat okul vb. girince araya çok zaman geçti şevkim kaçtı, sizce çok şey kaçırıyor muyum? Yani şöyle dönüp okuduğum ilk kitaba bakınca, kişisel zevkler dışında pek bir şey katmadı bana okurken sarıyordu tabiki hayalgücü, başka dünyalar falan ama daha güzel kitaplar da görmedim değil, ne yapayım sizce? Çok kitap okuyan biri değilim o yüzden seçim yaparken hassas davranıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

@Yapışkan: Değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pachelbel's Canon -- 30 Mart 2012; 20:35:56 >

• Yarbay
      3162 Mesaj
      30 Mart 2012 20:37:30
      quote:

Orijinalden alıntı: YapışkanKağıt

http://www.dr.com.tr/Ki...tik/urunno=0000000368432

burada tek kitap diyor. 2 kitap tek kitap halinde mi?

taht oyunları zaten tek kitap

• Yarbay
      7238 Mesaj
      31 Mart 2012 00:00:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Myrnin

Alıntıları Göster

Sakin ol şampiyon ilk kitabı okuyorum demişim ama spoiler için herhangi bir açıklama yapmamışım. Hiç spoiler'a almayanlar da var bence saygı göstermelisin

Ayrıca orjinalinde others olması beni pek ilgilendirmiyor ben şahsi görüşümü bildirdim saldırgan tavrını anlamış değilim. Yine de o kısmı tekrar spoiler alacağım açıklamandan sonra. İyi geceler.

Ya yuh arkadaşım ya.Senin yüzünden var ya çok büyük spoiler yedim.İnsan spailer yazarken hangi kitaptan spoiler olduğunu belirtir.Şimdi ben sana 5 . kitaptan spoiler versem ama bunu belirtmesem hoşuna gider mi ?

Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)
    • Er
      7 Mesaj
      01 Nisan 2012 22:05:56
      Ya bune ya arkadas bi 2. kitap bitiyo sonunda hep soru işaretleri kalıo çıldırıcam.

Bu arada bu daenerys acaba yedi krallığı alır mı yoksa yabanıllar mı basçak yedi krallığı

• Yüzbaşı
      404 Mesaj
      01 Nisan 2012 23:03:51
      Dizisinin 2. sezonu başlamadan bende kralların çarpışması 1. kısmı aldım bugün yarın akşam okumaya başlarım. En azından ilk kısmı bitirmeden diziye başlamayı düşünmüyorum.

http://500px.com/cagataydrn

Yorumlarınızı beklerim iyi veya kötü...
    • Yarbay
      2312 Mesaj
      02 Nisan 2012 00:06:43

Ben taht oyunlarını ve kralların çarpışması kitabının ilk bölümünü okudum.Şimdi çevrilmiş yada çevrilmemiş okuyacağım kaç kitap kaldı.

• Yarbay
      6448 Mesaj
      02 Nisan 2012 00:15:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Mat_Cuborn

Ben taht oyunlarını ve kralların çarpışması kitabının ilk bölümünü okudum.Şimdi çevrilmiş yada çevrilmemiş okuyacağım kaç kitap kaldı.

Kralların çarpışması II yi de okursan ikinci kitabı bitirmiş olursun. Seri 7 kitaptan oluşuyor. 5 tanesi piyasaya çıktı diğer ikisi bekleniyor hala. Yani daha 3 kitabın kalıyor okunacak. Tabi epsilon yayın evi bir kitabı iki kısım halinde çıkarınca bu sayı daha da artıyor

• Yüzbaşı
      548 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Darth Rosto

02 Nisan 2012 00:15:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Mat_Cuborn

Okumadığın, çevrilmiş 1(Kralların Çarpışması 2. Kısım); çevrilmemiş 4 kitap(3-1, 3-2, 4 ve 5) var. Ayrıca yazılmakta olan 2 kitap daha var.

• Yarbay
      2312 Mesaj
      02 Nisan 2012 00:19:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Darth Rosto

Alıntıları Göster

Okumadığın, çevrilmiş 1(Kralların Çarpışması 2. Kısım); çevrilmemiş 4 kitap(3-1, 3-2, 4 ve 5) var. Ayrıca yazılmakta olan 2 kitap daha var.

Breh breh breh, korsana para vermiyim diyorum ama bu ne be

Aynı anda soruma cevap veren 2 arkadaşa da teşekkür ediyorum

• Yarbay
      2976 Mesaj
      10 Nisan 2012 23:22:28
      ya.konuda kesinlikle sorulmuştur ama.bütün konuya göz gezdirmek için zamanım olamadığı için hepinizden özür dileyerek iki soru sormak istiyorum:
      -kitabı orijinal dilinde okumak istiyorum kesinlikle,daha önce ingilizce olarak uzun bir roman ya da bir seri okumadım.ingilizcemin kötü olduğunu düşünmüyorum ama.yinede.kitabın dili ağır mıdır?yani.tecrübesizim ingilizce kitap okuma konusunda zorlanır mıyım?
      -dört kitabı amazondan orijinal almayı planlıyordum.bu satış olayı halen devam ediyor mu?türkiye'ye girişinde bir sorun oluyor mu?ve böyle alırsam kitapları daha karlı olur mu?
      gerçekten bu kitap konularının böyle sorular için olduğunu düşünmüyorum ama.böyle bir soru sormak zorunda kaldım.özür dilerim ve teşekkürler,

• Yarbay
      2858 Mesaj
      11 Nisan 2012 08:19:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Mike Oldfield

ya.konuda kesinlikle sorulmuştur ama.bütün konuya göz gezdirmek için zamanım olamadığı için hepinizden özür dileyerek iki soru sormak istiyorum:
      -kitabı orijinal dilinde okumak istiyorum kesinlikle,daha önce ingilizce olarak uzun bir roman ya da bir seri okumadım.ingilizcemin kötü olduğunu düşünmüyorum ama.yinede.kitabın dili ağır mıdır?yani.tecrübesizim ingilizce kitap okuma konusunda zorlanır mıyım?
      -dört kitabı amazondan orijinal almayı planlıyordum.bu satış olayı halen devam ediyor mu?türkiye'ye girişinde bir sorun oluyor mu?ve böyle alırsam kitapları daha karlı olur mu?
      gerçekten bu kitap konularının böyle sorular için olduğunu düşünmüyorum ama.böyle bir soru sormak zorunda kaldım.özür dilerim ve teşekkürler,

- İngilizcenin kötü olmadığını düşünüyorsan çok sıkıntı yaşamazsın.

- Muhtemelen şu sitelerden birinden alırsan Amazon'dan daha ucuza gelir.

http://www.rob389.com/a...n/dp/tr/11/9780345529053

http://www.pandora.com....a-feast-for-crows/237081

Yanlız bir konuya dikkat, kitap boyutları küçüktür ve ciltli değildir. Verdiğim linkleri biraz kurcalarsan daha büyük ve ciltli versiyonlarını da bulabilirsin ama ben pek tavsiye etmiyorum. Zira tuğla gibi oluyor ve okunması taşınması güçleşiyor.

• Binbaşı
      1732 Mesaj
      11 Nisan 2012 09:09:15

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Alıntıları Göster

Ya yuh arkadaşım ya.Senin yüzünden var ya çok büyük spoiler yedim.İnsan spailer yazarken hangi kitaptan spoiler olduğunu belirtir.Şimdi ben sana 5 . kitaptan spoiler versem ama bunu belirtmesem hoşuna gider mi ?

Ulan cok kufur yedi o yazan sinirlerim zipladi insan yazar kacinci kitap oldygunu

Harley-Davidson. Live to Ride, Ride to Live
      The Road Starts here. It never Ends.
    • Yarbay
      2333 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      505.

11 Nisan 2012 17:55:11
      Orjinalinde "others" yazması onu ilgilendirmiyor ama "ötekiler" diye çevrilince kalitesiz çeviri oluyor...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Nisan 2012 21:07:23
      okudum güzel

EDEBİM EL VERMEZ, EDEPSİZLİK EDENE, SUSMAK EN GÜZEL CEVAP EDEBİ ELDEN GİDENE...
    • Yüzbaşı
      479 Mesaj
      11 Nisan 2012 21:22:35
      Yaa Hala yeni kitaptan ses yokmu. Hazır değil mi HALAAAA....

• Yarbay
      4267 Mesaj
      11 Nisan 2012 21:30:59

quote:

Orijinalden alıntı: HyDro-X-GEN

Yaa Hala yeni kitaptan ses yokmu. Hazır değil mi HALAAAA....

Mayıs. Şimdilik sadece bir iki alıntı yayınlayıp duruyorlar.

• Yüzbaşı
      630 Mesaj
      13 Nisan 2012 13:59:59
      quote:

Alıntıları Göster

Mayıs. Şimdilik sadece bir iki alıntı yayınlayıp duruyorlar.

Sözde nisanın ilk haftasıydı. Şimdide mayıs diyorlar. Artık ne kadar doğruysa! Açıkçası okuyucuyu bu kadar enayi yerine koyan bir yayınevi görmedim. En kıl olduğum şey sözünün arkasında duramayan insanlardır. Madem mayısta çıkaracan niye aylar önceden nisan diyorsun. Demek ki epsilon bir kitabın ne kadar sürede hazır hale geleceğini hesaplayamayacak kadar amatörmüş. Ha 3. kitap mayısta çıkacaksada büyük ihtimal son haftaları çıkaracaklar.Mayısa 2 hafta kalmasına rahmen şimdiye kadar 4-5 cümlelik bir iki alıntıdan başka bir şey demediler. Kitapla ilgili doğru düzgün hiç bir bilgi yok.

2. kitapta piyasaya çıkalı 5 ay oluyor. Artı serinin çevirmenide twitterda 3. kitabın çevirisini şubatta bitirdiğini söylemişti. 2-3 günde bir sayfasını takip ettiğimden iyi hatırlıyorum. Şu an silmiş yazdığı yazıyı gerçi.Onuda epsilon istemiştir. Zaten epsilona 2. kitabı sırf para icin ikiye bölmelerine kıl olmuştum. Şimdide bu. Şu serinin hayranı olup kitaplarını kitaplığıma koymak için alıyor olmasaydım. Sırf şunlar para kazanmasın diye korsan alırdım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niksaçmabişeybence -- 13 Nisan 2012; 17:55:46 >

• Binbaşı
      1508 Mesaj
      13 Nisan 2012 16:14:23
      marka yada işletmelerin değerlendirildiği bir site yokmu acaba? epsilonu karalamak istiyorum ama böyle boş boş değil onlara zarar verecek şekilde

• Yarbay
      3198 Mesaj
      14 Nisan 2012 11:59:07
      Ön sipariş ne zaman çıkıcak bilen var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

Kitabı alim mi szce beyler? dizi yeter mi yoksa

İlk kitapta diziye göre ayrıntılar vs. vardı ama ikinci sezonda kitaptan çok aykırı şeyler yapıyorlar, büyük değişiklikler var. Kitabı oku derim.

• Yüzbaşı
      548 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Darth Rosto

24 Nisan 2012 11:33:48
      A Dance With Dragons kitabını ucuza bulabileceğim bir yer var mı? D&R'da olan ciltli ve 50 küsür lira. O kadar para veremem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Rosto -- 24 Nisan 2012; 11:33:44 >

• Yarbay
      2391 Mesaj
      25 Nisan 2012 00:36:56
      3. Kitap ne zaman çıkacak diye bakacaktım resmen sağdan soldan geçirdiniz. Arkadaş kullanın şu butonu yav. Çok şey istiyoruz belki ama içinde de ne olduğu hakkında bişeyler yazın üste 2. kitap 4.kitap gibisinden. Resmen bitirdiniz kafamdaki olayların tamamını

• Yarbay
      3573 Mesaj
      25 Nisan 2012 02:22:49
      İnsanı öldürür bu basım firmaları.

Önce dizinin kapağı ile çıkardılar, almadım bir romana yakışmadığı ve orjinalliğini bozdukları için.

Daha sonra 1.kitap normal kapak la çıktı. Tam alacağım derken 2.kitap 2 ye bölünüp çıktı.

Yahu şunu adam akıllı tek tek düzgün şekilde çıkartsanız da alsam. Ölecekler bu para hırsı yüzünden.

Sanırım tüm kitaplar biter o zaman tek set çıkarırlar anca alırım.

Psn: Karpuzcu
    • Yüzbaşı
      727 Mesaj
      25 Nisan 2012 13:26:28
      Beyler 2. kitabın e-book u var mı Türkçe olarak ? Türkçe yoksa İngilizce de olur

• Yüzbaşı
      975 Mesaj
      25 Nisan 2012 15:37:15
      quote:

Orijinalden alıntı: Randy Marsh

Beyler 2. kitabın e-book u var mı Türkçe olarak ? Türkçe yoksa İngilizce de olur

İngilizce e-book'u var.Türkçe var mı bilmiyorum.

• Yarbay
      4267 Mesaj
      27 Nisan 2012 17:40:05
      Epsilon, Kılıçların Fırtınası kapaklarını yayınladı;

Ön sipariş başladı; akşama yapacağım. 7 Mayıs'ta çıkıyor, nihayet; iki kısım toplam 28.60 TL, 1200 sayfa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 27 Nisan 2012; 17:40:45 >

• Yarbay
      2391 Mesaj
      27 Nisan 2012 18:32:48
      quote:

Epsilon, Kılıçların Fırtınası kapaklarını yayınladı;

Ön sipariş başladı; akşama yapacağım. 7 Mayıs'ta çıkıyor, nihayet; iki kısım toplam 28.60 TL, 1200 sayfa.

Merhaba bu ön-sipariş işinden pek haberim yok benim. Mesela Kralların çarpışması 2 kısım toplam 40 lira. Sitelerde indirimlerle 30 liraya düşüyor bu. Ön sipariş fiyatı bu orana göre hangi aralıkta acaba. Mesela Kralların çarpışması ile oranlarsak tahminen ne kadar olur bu kitap piyasaya çıkınca? Kısacası ön-sipariş işi ucuz olur mu? Oh be!

• Yarbay
      4267 Mesaj
      28 Nisan 2012 09:47:26
      quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

Alıntıları Göster

Merhaba bu ön-sipariş işinden pek haberim yok benim. Mesela Kralların çarpışması 2 kısım toplam 40 lira. Sitelerde indirimlerle 30 liraya düşüyor bu. Ön sipariş fiyatı bu orana göre hangi aralıkta acaba. Mesela Kralların çarpışması ile oranlarsak tahminen ne kadar olur bu kitap piyasaya çıkınca? Kısacası ön-sipariş işi ucuz olur mu? Oh be!

Yenisayfa, Epsilon Yayınevi'nin sitesi olduğundan normal fiyat üzerinden indirim orada oluyor genellikle. Kralların Çarpışması da kısım başına 13 liraydı, burada ise bir kısım 14.5 liraya yakın bir fiyata geliyor. Kitap piyasaya çıkınca fiyatın artacağını sanmam, aynı kalacaktır bence, sonuçta serinin en uzun kitabı bu, normaldir. Yenisayfa "ön sipariş özel fiyatı" falan diye bir uygulamaya da gitmemiş, sadece bir fiyat var, böyle bir şey yapsalar bunu vurgularlardı diye düşünüyorum.

Ön sipariş yaptım ama ön sipariş bence kitap çıkış tarihinde çıktığı gibi elimde olsun, ilk alanlardan olayım, nasıl olsa alacağım şimdiden siparişimi yapayım diyenler için tahmin ediyorum. Tabii tam 7 Mayıs'ta elimizde olur mu, çıkıştan bir gün önce falan kargolarlar mı yoksa bunu 7 Mayıs'ta mı yaparlar bilemiyorum.

Bu arada Sibel Alaş, A Feast for Crows'un çevirisine de başlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 28 Nisan 2012; 9:49:12 >

• Yarbay
      2391 Mesaj
      28 Nisan 2012 13:14:25
      quote:

Alıntıları Göster

Yenisayfa, Epsilon Yayınevi'nin sitesi olduğundan normal fiyat üzerinden indirim orada oluyor genellikle. Kralların Çarpışması da kısım başına 13 liraydı, burada ise bir kısım 14.5 liraya yakın bir fiyata geliyor. Kitap piyasaya çıkınca fiyatın artacağını sanmam, aynı kalacaktır bence, sonuçta serinin en uzun kitabı bu, normaldir. Yenisayfa "ön sipariş özel fiyatı" falan diye bir uygulamaya da gitmemiş, sadece bir fiyat var, böyle bir şey yapsalar bunu vurgularlardı diye düşünüyorum.

Ön sipariş yaptım ama ön sipariş bence kitap çıkış tarihinde çıktığı gibi elimde olsun, ilk alanlardan olayım, nasıl olsa alacağım şimdiden siparişimi yapayım diyenler için tahmin ediyorum. Tabii tam 7 Mayıs'ta elimizde olur mu, çıkıştan bir gün önce falan kargolarlar mı yoksa bunu 7 Mayıs'ta mı yaparlar bilemiyorum.

Sağolun hocam.

• Yarbay
      3714 Mesaj
      28 Nisan 2012 18:53:51
      quote:

Alıntıları Göster

fiyat değişmiyor ön sipariş dediğin gibi çıkar çıkmaz elimde olsun dersen onun için epsilon bunlarda fix %35 indirim yapıyor

ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEER
      Est Sularus uth Mithas / Şerefim Yaşamımdır
    • Yüzbaşı
      276 Mesaj
      28 Nisan 2012 23:43:57
      quote:

Orijinalden alıntı: LudoTurin

Seri bitene kadar aynı kapakla ve farklı renklerle devam edecekler belli oldu.

+1

sadece yayınlama haklarını almakla kalmayıp kapak haklarını da alsalardı süper olurdu.

Medeniyet Mühendisi
    • Yarbay
      3714 Mesaj
      29 Nisan 2012 00:23:56
      quote:

Orijinalden alıntı: siyahsepya

Alıntıları Göster

+1

sadece yayınlama haklarını almakla kalmayıp kapak haklarını da alsalardı süper olurdu.

en azından kapağın spine kısmına karga değilde orjinalin önündeki resimleri koysalardı

ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEER
      Est Sularus uth Mithas / Şerefim Yaşamımdır
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      29 Nisan 2012 15:33:07
      Seriyi henüz okuma şansına erişemedim ama hafta içinde Yüzüklerin Efendisi ile birlikte sipariş vereceğim. D&R'da 3 kitap 55 TL tutuyor. Tabi taksit yaptırdığım için bu fiyat faizli fiyatı. Daha ucuza alabileceğim bir yer var mı?

Three Rings for the Elven-kings under the sky,
      Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
      Nine for Mortal Men doomed to die,
      One for the Dark Lord on his dark throne
      In the Land of Mordor where the Shadows lie.
      One Ring to rule them all, One Ring to find them,
      One Ring to bring them all and in the darkness bind them In the Land of Mordor where the Shadows lie.
    • Yarbay
      4267 Mesaj
      29 Nisan 2012 15:50:07

quote:

Orijinalden alıntı: ugurayalp

Seriyi henüz okuma şansına erişemedim ama hafta içinde Yüzüklerin Efendisi ile birlikte sipariş vereceğim. D&R'da 3 kitap 55 TL tutuyor. Tabi taksit yaptırdığım için bu fiyat faizli fiyatı. Daha ucuza alabileceğim bir yer var mı?

Yenisayfa.com'da;

Kralların Çarpışması, iki kısım (13+13, 26 lira)
      Taht Oyunları (19 lira)

+5 lira da kargo desek, 50 liraya gelir. Tabii 5 lira için tercihinizi değiştirir misiniz bilmiyorum, yenisayfa, taksitte vade farkı koyuyor muydu hatırlamıyorum çünkü taksit yaptırmadım hiç. O yüzden o konuda emin değilim, bir bakarsanız iyi olur.

• Yüzbaşı
      300 Mesaj
      29 Nisan 2012 19:26:52
      Vade farkı koymuyorsa eğer ordan alabilirim. Bi bakayım teşekkür ederim.

One Ring to bring them all and in the darkness bind them In the Land of Mordor where the Shadows lie.
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      29 Nisan 2012 23:58:05

quote:

Orijinalden alıntı: LudoTurin

Ön sipariş yapmak mı yoksa çıkınca almak mı daha hesaplı olur?

Bence kitap çıktıktan sonra al. İddiaya varım kitabın çıktığı hafta bütûn internet mağazalarında indirim yaparlar ;-)

Sayfa:   <<     < önceki   3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.