DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
4 yıllık üniversiteden 2 yıllık diploma
8
Cevap
0
Favori
18.277
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> 4 yıllık üniversiteden 2 yıllık diploma
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      68 Mesaj
      18 Mayıs 2011 15:26:30
      arkadaşlar merhaba,

4 yıllık bi üni okuyorum suan 2. yılım. ancak bu okuldan ayrılmak istiyorum okuldan ayrıldıgımda bana ön lisans belgesi verebileceklerini söylediler. bu işime yarar mı sizce ne yapmam lazım yatay geçiş yapabileceğim önerebileceğiniz üniler varmı ? Bölüm : Uluslararası Lojistik hangi ünilerde vardır bu bölüm ?

• Yüzbaşı
      394 Mesaj
      20 Mayıs 2011 13:49:00
      bu konuyu bende çok merak ediyorum.bende örgün öğretimde 4 yıllık işletme okuyorum bu sene ilk senem ama 2.sınıfı bitirip alttan ders bırakmadan önlisans diploması alabilirmiyim?

• Yüzbaşı
      854 Mesaj
      20 Mayıs 2011 16:45:23
      saçmalamayın beyler

Ey gönül, gidenden ümidini kes!
      Kaçan bir hayale benziyor herkes,
      Sanki kulağıma gaipten bir ses
      Buluşmalar kaldı mahşere diyor.
    • Binbaşı
      1029 Mesaj
      20 Mayıs 2011 19:23:05
      Evet lisans öğreniminize devam ederken şayet ilk 2 yılın derslerini tamamlamışsanız önlisans diploması alabiliyorsunuz.Bunun şartları şöyle ilk 2 yılın derslerini hepsi alınmış ve başarılmış ayrıca bu dersler ortalamasının mezun olabilmek için gerekli not ortalaması olması gerekiyor.Çoğu okulda mezun olabilme notu 4 üzerinden 2 dir.Kimisinde 2.5 tir.Bunu öğrenci işlerine sorarsınız.Alınan diploma üzerinde önlisans diploması diye yazıyor.Örnekleyecek olursak; bir kişi, herhangi bir ünivin iktisadi idari bilimler fakültesi işletme bölümünden önlisans diploması almış olsun.

xxx isimli kişi iktisadi idari bilimler fakültesi işletme bölümünün derslerinin ilk 2 yılını başarıyla tamamalayarak bu diplomayı almaya hak kazanmıştır.

Bu diploma herhangi bir alan belirtmez.Dolayısıyla siz sadece önlisans mezunu olmuş olursunuz.Eğer sınava girmişseniz ,kpssde "herhangi bir önlisans programı mezunu olmak" başlığı altındaki kadrolardan seçim yapabilirsiniz.Ayrıca belirtmek gerekir ki bu diplomayı aldıktan sonra kaydınızı sildirmeniz gerekiyor, dvam edemiyorsunuz.DGS ye girip herhangi bir bölüme dikey geçiş yapamıyorsunuz.

• Yüzbaşı
      394 Mesaj
      21 Mayıs 2011 00:56:22
      bilgiler için sağolun

• Çavuş
      68 Mesaj
      21 Mayıs 2011 01:50:05
      bilgiler için cok tsk ederim.

• Binbaşı
      1029 Mesaj
      21 Mayıs 2011 21:20:11
      rica ederim.

• Er
      0 Mesaj
      29 Eylül 2012 21:52:16
      ya bende bişey sorucam 4 yıllık bitki koruma(ziraat mühendisliği) okuyorum 2 yılı tamamlayıp bıraksam bana ziraat teknikeri belgesi verilirmi yoksa sadece 2 yıllık mezunmu olurum.

• Yarbay
      2068 Mesaj
      04 Aralık 2016 02:28:47
      Bu durum hakkında bilgisi olanınız var mıdır?

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> 4 yıllık üniversiteden 2 yıllık diploma
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.