Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu arada Samsung 2013 yılında aktif pasif karışımı tv lerini çözünürlük kaybı olmadan gösterecek tv lerini piyasaya sürecekmiş.

Görüldüğü üzere tüm 3D TV üreticileri SG gözlüklerden pasif gözlük teknolojisine kayacak yavaş yavaş. Bu teknolojinin mantığını merak ettim, FPR tipi gözlük gibi polarize gözlüklerle izlenecekmiş. Panelden 3D görüntüyü izleyiciyle buluşturma aşaması zaten asıl sorun. Biraz araştırıp bulduklarımı yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Mayıs 2011; 11:51:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak2007

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Şu anki tv ler pek ilgi çekici değil ama

http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-lw9500-lw7700-3d-led-tv-20101215959.htm

şu linkteki tv gelse 4500 civarına alınsa yüksek satış yapabilir

Linkteki LW9900-9500 modelli tv baya hoşuma gitti aslında. Hem tipini güzel yapmışlar hemde local dimming var. Fakat ne zaman satışa çıkarki

Birde bu tv lerde FGR gözlüklerden bahsedilmiyor. Sanırım LG bu sene sadece pek önem vermediği alt panallere bu teknolojiyi koyarak satmayı amaçlamış. Üst model tv lerinde bunu kullanmaması aktif gözlükler kullanması düşündürücü

FAydalı olacağını düşündüğüm bir tablo

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1294222203

Bu arada Samsung 2013 yılında aktif pasif karışımı tv lerini çözünürlük kaybı olmadan gösterecek tv lerini piyasaya sürecekmiş. Şu an ki lg pasif gözlükler mesela 1920x1200 görüntüyü 960x600 gösteriyor. İzleyenler bunu anlamamış sanırım. Ama diğer üreticilerin ve lg nin üst düzey tv lerinde bunu kullanmama sebepleri buymuş. Yarı çözünürlük. Yani bu tv ler alınacak kapasitede değil. LG lw9500 yada D7000 e devam

Panellerde yine bir geçiş yaşayacağız. Led TVler arkadan aydınlatmalı sisteme geçiyor. Bu teknolojide ekranda sadece gerekli yerler aydınlatıldığından hem daha iyi bir siyah seviyesi hem daha az elektrik harcayan bir panel elde edilmekte. Samsung'ta da benzer modeller çıkarıcak. Ancak Lg bu teknolojiyi pasif gözlüklü sisteme henüz uyduramadı. Bu modellerin ilk aşamada çok pahallı olacağını okumuştum başka yerde. Arkadan aydınlatmada ayrıca 3D nin ihtiyaç duyduğu parlaklık ve aydınlık seviyesi daha iyi yakalanıyormuş.

Ne alırsak alalım 1-2 sene sonra beğenmeyeceğiz. illa yeni bir panel alacaksak bu dönemde şimdilik ucuzuna kaçıp zaman kazanmak daha mantıklı.

Dostum Bu nano led dediği LG nin kendi uydurması olsa gerek. Local dimming li panellerde zaten bu olay var.

• Uydurma değil, arkadaş yanlış yazmış herhalde. Ekranda gerekli yerlerin aydınlatılmasının Nano teknoloji ile alakası yok, bu LG de LED Plus olarak geçiyor diğer markalarda da bu sistem kullanılıyor zaten - daha önce açıkladığım local dimmingli Edge LED panel yani. Nano LED olayı, LG'nin Full LED TV lerinde - Cinema 3D TVleri de buna dahil - üst serilerde nano teknolojisi ile yapılmış LED ampuller kullanmaya başlayacak olması. Full LED teknolojisi ya da mantığı değişmiyor yani, sadece LED ampuller nano kristaller içerecek, bu şekilde elektrik enerjisi direk olarak ışığa çevrilecek. Bu sayede ısınma sorunu hemen hemen bitecek. Ayrıca, bu ampullerin ömürlerini 23 yıla ve %90 elektrik tasarrufu bekleniyormuş. Maliyeti fiyata çok yansımazsa mükemmel bir gelişme olur bence.

Kaynaklar;
    1
    2 - Türkçe bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Mayıs 2011; 13:04:26 >

• Ben TV'yi İzmir Bornova Kipa LG bayisinde inceledim.
    Kötü yanları TV'ye 1 metreden daha az yaklaşınca 3D görüntülerde yatay çizgiler görülüyor.
    Ancak 2 metreden sonra bu çizgiler kayboluyor.
    Ayakta durunca TV aşağıda kalıyorsa 3D bozuluyor. Yanlara doğru her açıdan izleniyor.
    Siyah kalitesi tolere edilebilir. SD yayın kalitesini test edemedim.

İlla 3D için alınacaksa alınabilir. Ancak normal HD kalitesi sanki Samsıng c6000 lerde daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 20 Mayıs 2011; 15:15:10 >
  • 3D görüntülerde yatay çizgilerin nedeni şu;

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

Ancak normal izleme mesafesinden (42" için 1,8m - 2m, 47" için 2,2m - 2,4m) zaten görünmüyor bu çizgiler.

2D -> 3D dönüştürücüyü deneyebildiniz mi? Benim en çok merak ettiğim o açıkçası. Yalnız o TV yi büyük ihtimalle 3D moda almışlardır, Cinema 3D TV lerde panel ekranında polarize filtre olduğu için bu modda ultra parlak ışık vb. görüntü ayarları var. Normal HD yayına geçince 3D görüntü ayarlarını iptal etmek gerekiyor.

FPR gözlükler hakkında ne düşünüyorsunuz? Size Real3D sinemalardaki gibi mi geldi? Bir de güneş gözlüğü tarzı olanları var internette o yüzden soruyorum.

• Bir de hangi modeline ne fiyat verdiler acaba?
  • 42lw5500 için 2.700- 12 taksit dediler.. İzmir
  • Arkadaşlar LG nin Cinema 3D TV de yeni teknolojisi olan 3D TV FPR gözlük teknolojisini mecidiyeköydeki LG satış ve destek servisine gidip denedim . görüntü kalitesi bayağı güzeldi. ayrıca 3D TV SG gözlüklerindeki gibi ekran titremesi, bakış açısına göre görüntü değişmesi gibi problemler yok. denemek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cendere02

Arkadaşlar LG nin Cinema 3D TV de yeni teknolojisi olan 3D TV FPR gözlük teknolojisini mecidiyeköydeki LG satış ve destek servisine gidip denedim . görüntü kalitesi bayağı güzeldi. ayrıca 3D TV SG gözlüklerindeki gibi ekran titremesi, bakış açısına göre görüntü değişmesi gibi problemler yok. denemek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Referans aldığınız SG tv modeli nedir ?

C750 ile D7000 arasındaki 3D deki uçurum benim ve forumdaki 1-2 arkadaş tarafından test edilip onaylanmıştır. D7000 1-2 saatlik kullanımda bir sorun çıkartmıyor. Ve baya iyi kaliteye sahip
  • SG gözlüğü teknosada samsung un bir modelinde denemiştim ama modeli hatırlamıyorum.
  • CES 2011 fuarından Samsung yönetiminin basın toplantısını buldum. Pasif gözlükler ile ilgili kısımları özet geçeyim.

Samsung, RealD ile gerçekleştirilen ortaklık ürünlerini tüketici pazarına sunmayacaklarmış. Bu ortaklık kapsamında geliştirdikleri 3D TV ler FPR gibi polarize gözlük teknolojisi kullanacak. Panel ise yine iki ayrı dalga boyunda iki gözlük camına ışınlar gönderecek, ancak panel iki tane 1080p görüntü verecek bu sefer. Şöyle daha kolay anlaşılabilir, iki adet 1080p TV yi yanyana koyup sonra onları bir panele gömdüğünüzü düşünün. İki ayrı görüntü kaynağından Full HD yayın alınabilecek ve bu görüntüler birer göze verilecek polarize tekniğiyle. Zaten LG Cinema 3D serisi ve sonraki serilerinde 3D teknolojisini hem aktif hem pasif karışık bir şekilde kullanmaya devam etmeyi (Cinema 3D serisi hep pasif kalacak sanırım, böyle ayıracaklar bu seriyi ve pasif gözlük kullanan serileri artacak giderek) ve AR-GE ağırlığını pasif gözlük yönünde yoğunlaştıracağını belirtmişti. Burda anlatılan uygulamayı LG da geliştiriyor ancak bu teknolojinin çok büyük bir sorunu var tabii ki, o da yüksek maliyet. Bir panele 2 tane 1080p görüntü verebilen ekranlar koyarsanız belli ki tüketicilerin yanaşmayacağı kadar büyük bir maliyet ortaya çıkıyor. Bu yüzden Samsung yeni serilerini SG gözlükler ile çıkartmaya devam edecek gibi görünüyor.

Tüketici pazarı yerine bu teknoloji daha çok tıbbi alanda kullanılması düşünülüyorlar. Mesela, bir ameliyatı 3D izleyen 20 stajyer doktor için böyle bir uygulama çok iyi. Baş dönmesi, bulantı vb. olmadan rahat kullanılabilmesinden, geniş açıdan izlenebilmesinden, görüntünün kalitesi ve parlaklığından tutun, polarize gözlüklerin çok düşük maliyetleri de özellikle bu tür grup kullanımları bakımından çok avantajlı oluyor.

Kaynak; http://www.bigpicturebigsound.com/Samsung-Execs-No-Immediate-Plans-for-Passive-or-Glasses-Free-3D-TV.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Mayıs 2011; 16:34:52 >

• 47lw5500 12 ay taksitle 3.300TL fiyat verdiler. 2D>3D olayını başka TVlerde denedim beni tatmin etmemişti.

Ben 2 ay önce geçen yılın 3d Tvsi seçilen Panasonic 50VT20 aldım.
    Vatan bilgiyardan %20 indirim varken 4.000 TL 'ya almıştım. Ancak 3D aktif gözlük (belki de pil zayıftı) çok rahatsız ettiğinden iade ettim.
    Ne de olsa fullHD televizyonum var. Sadece 3D için almıştım.

Aynı gün iade ettim ancak parasını bir türlü iade etmediler onun yerine %20 indirim hakkım baki kalmak kaydıyla istediğim zaman istediğim ürünü alma hakkı verdiler.

Zaten Vatandan 47lw5500 %20 indirimle alsam 3.200 TL 'ya giyor. Gelince bu TVyi alabilirim. Ancak henüz karar vermedim.

İzmir'de oturan bir arkadaş varsa en az 3.000 TLlık alım yapmak kaydıyla Vatan'daki %20 indirim hakkımı parasını peşin almak kaydıyla kullandırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 20 Mayıs 2011; 16:54:41 >
  • SG gözlük konusunda ben de sizinle aynı durumdayım, çok rahatsız ediyor beni. Yarım saat kadar yaşadığım FPR tecrübesi özellikle bu yönden çok başarılıydı.

Fiyat konusunda, size yanlış bir fiyat vermişler sanırım. Istanbul bilişimde 47LW5500 ise 3500TL. %20 den fazla fiyat farkı hiç mantıklı değil. Vatan'da da pahalıymış. İnternetteki satış sitelerinde çok daha uygun bulunabilir bence.

• Arkadaşım fiyatı yanlışlıkla 1.000 TL fazla yazmışım düzelttim şimdi. İ.B de daha pahallı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 20 Mayıs 2011; 16:51:43 >
  • ucuz led tv hakkında bilgi isteyen varsa özellikleriyle ve fiyatıyla birlikte buyrunhttp://www.technotoday.com.tr/Detay/4689/Maksimum-1500-TL-ye-40-inc-LCD-TV-ler
  • Bugün antalya 5m migros teknosada inceleme fırsatı buldum. Lg den görevli bir arkadaş sağolsun erinmeden tek tek gösterdi.

İzlenimlerim.

- Öncelikle LW5500 arkadaşın dediği gibi 2d-3d özellikli. Normal yayınları 3d çeviriyor. Şahidim :)
    - Arkadaşın söylediğine göre ( kendisi garanti verdi ) mkv oynatıyor. Kendisi denemiş ve kesin dedi. Türkçe altyazı desteği var. Onu da kendim bizzat gördüm.

- 3D performansı öyle aman aman değil. Ama bence diğer gözlüklerde oluşan baş ağrısı kesinlikle yok. Çok hafif. Çok kullanışlı

- Kasasını genel olarak beğendim.

Ama yine aynı gün 3D 55" panasonic ten baktım. Hakkaten o bir başka yahu. Şu 3D ler içerisinde cidden ayrı bi yerde.
  • VT30 mu? O cidden mükemmel bir cihaz, 12.000TL lik fiyatını hesaba katmazsak eheh. Ama karşılaştırmak için 55" bir LG Cinema 3D izlemem gerekir açıkçası, özellikle 3D de ekran boyutu çok önemli çünkü. Büyük boyutların ayrıca konfigrasyonlarını da yüksek yapıyorlar. Bir de LG LW serisi sinema tipi bir 3D sunduğu için özellikle büyük ekranlarda çok başarılı olduğunu farzedebiliriz sanırım. (65" LW bile var ama buralara uğramaz).

Sen hangi boyutunu izledin? Bir de ne kadar fiyat verdiler? Fiyatını soruyorum herkese çünkü yakın zamanda almayı düşünüyorum ve halen bir fiyat aralığı oturmuş değil bu seride, o yüzden merak ediyorum. MKV ve Türkçe altyazı desteği süper olmuş, zira LG bu konuda biraz zayıf kalıyor. Artık Samsung gibi bu uzantı olayını dikkate almalarının zamanı gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

Bugün antalya 5m migros teknosada inceleme fırsatı buldum. Lg den görevli bir arkadaş sağolsun erinmeden tek tek gösterdi.

İzlenimlerim.

- Öncelikle LW5500 arkadaşın dediği gibi 2d-3d özellikli. Normal yayınları 3d çeviriyor. Şahidim :)
    - Arkadaşın söylediğine göre ( kendisi garanti verdi ) mkv oynatıyor. Kendisi denemiş ve kesin dedi. Türkçe altyazı desteği var. Onu da kendim bizzat gördüm.

- 3D performansı öyle aman aman değil. Ama bence diğer gözlüklerde oluşan baş ağrısı kesinlikle yok. Çok hafif. Çok kullanışlı

- Kasasını genel olarak beğendim.

Ama yine aynı gün 3D 55" panasonic ten baktım. Hakkaten o bir başka yahu. Şu 3D ler içerisinde cidden ayrı bi yerde.

siz 3d native bir görüntüyü mü izlediniz yoksa 2d>3d çevrilmiş bir görüntüyü izlediniz test sırasında?
    saygılar

• 2D den 3D ye çeviriyi ben de merak ettim, normal 3D görüntülerden nasıl bir farkı oluyor?
  • şimdi mediamarktan geldim lw650s koymuşlar lw5500 koymuşlar bende 50pz570 pşazma aldım yarın getirip kuracaklar smart tv var 3d var tarayıcı varmı bilmiyorum yarın akşam detayları yazarım gelsinde
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.