Şimdi Ara

Radyatör çatlak giderici toz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
29.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1-Bu tür bir şey kullanıp olumlu sonuç alan var mı?
    2-Bu ürünü nereye boşaltmalıyım antifiriz suyunu koyduğumuz kabın içine mi ?

Bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

• Uzun yolda benzinlikte dururken fark ettiğim radyatörün önünden iğne deliği kadar su fışkırıyordu.
    Gerede benzinlikte napsak ne etsek derken pompacı al abi şu pulbiberi at dedi radyatörün içine bırak araba çalışsın 2 dk keser dedi.
    Yapcak bişey yok attım beni İstanbula getirdi.O şekilde aralıklı kontrol ederek 1 yıla yakın gezdim.Sonra arabayı sattım.
  • sayın ayaz19 bır ay oncesıne kadar bunlarla bayagı bı ugrastım radyatorun alt ayagı kırılınca hemen onundekı dıreksıyon hıdrolık kabının ayagına vura vura radyatöru delmıs gec farkettım bu tıp ılaclar cok kucuk delıklerde belkı ıse yarayabılır kıpa marketlerde satılanlardan aldım bır hafta kestı yıne aktı suyu komple bosaltıp bu seferde wurth marka aldım oda uc gun ıdare ettı sun fıx dıye karısımlı macunla delıgı doldurdum sogukken akmıyodu ama ısınıp basınc yapınca buhar seklınde kacak oluyordu bu ılaclar uzun vadelı degıl ıdarelık sadece yolda kalmamak ıcın kullanılabılır ve baska yerlerı tıkayıp zarar verebılır denıyor mesela kalorıfer petegı...ben ara sıra uzun yola gıderım bu sekılde guvenemedım olmayacak yerde su bosalırsa cektıgın ezıyete degmez.benım aracım 98 laguna servıs radyatore 600 tl dedi bende kale radyator yetkılı servısıne gıttım aracın uzerınde behr marka vardı ımal tarıhı 98 13 yıllık radyator vadesı dolmus artık alımınyum oldugu ıcın tamırı saglıklı olmaz dedıler bende kale marka taktırdım cıkanla bırebır aynı sadece marka farklı 300 tl ye maloldu ıscılık ve antıfırız dahıl suana kadar en ufak bı sıkayetım yok hararet yok cok memnunum tavsıye ederım zaten sıtelerınde kale ve behr markalarının ortak oldugu yenı tesıs kurup uretım yaptıkları yazıyor kusura bakmayın uzun oldu ama eger radyator bakırsa lehım kurtarabılır yok eger plastık alımınyumsa tek care degıstırmek ılac falan hıkaye.... bu arada kale radyatorler ıkı yıl yada 60 bım km garantılıymıs yalnıs anlasılmasın kale radyator bayıı degılım servıse yuklu paralar vermeye gerek yok aynı ısı yapıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartucan -- 17 Mayıs 2011; 10:17:29 >

• sayın bartucan verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, benim masrafada usta aynı şekilde dedi o yüzden bu ürünü bi denemek istiyorum eksiltme çok az seviyede olmazsa mecburen yaptırcam.

toz şeklinde olandan sipariş verdim bunu antifiriz suyuna mı dökmeliyim acaba
  • ıstersenız bı deneyın zaten olan olmus ... yalnız toz olanı degılde sıvı olanı alın cok pahalı degıl 10 15 tl cıvarıydı yanılmıyosam ( toz olanlar barut gıbı bı madde tam erımezse dıbe cokup tortu yapıyomus) motoru ısıttıktan sonra yedek su kabına dokun ve fan acana kadar bekleyın dıye yazıyodu kutunun arkasında bırde sıvının hepsını bırden dokmeyın az bısey dokup bıraz bekleyın sızıntı kesilmezse kalanıda koyarsınız ne kadar az o kadar ıyı cok ufak bı kacaksa ıse yarar belkı saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartucan -- 17 Mayıs 2011; 21:30:43 >
  • çok teşekkür ederim dediğin şekilde deneyeceğim umarım düzelir artık şansa kalıyor saygılar..
  • Sonucu yazmamışsınız cok zaman geçmiş ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ve bunun gibi geçici çözümler araca daha masraflı sorunlar açar kimse önemsemez ancak radyatör önemli parçadır petekleri kanalları tıkayan bu maddeler çözüm değildir balçık gibi herşeye yapışır.

• Doğru yazmışsınız ama.
    Bende mk2 mondeo var otomatik. Radyötörde cok az kacak var 1 ayda yarım litre eksiltiyor. Sanziman yağ sogutma radyatörüde motor radyatörüyle birlesik
    Ve çok pahali 600 liram su an yok. Mecburen kullanacağız.
  • bence radyatörünü değiştir başını ağrıtabilir tamir kitleri gecici çözümdür sizi bir yerden kurtarmak için uygundur.

tamir kitin yoksa köy gibi yerlerde kaldıysan aracınla 2 yumurta alıp radyatörün içine koyabilirsin sıcak suda yumurta o deliği kapatacaktır
  • Uzun yolda benzinlikte dururken fark ettiğim radyatörün önünden iğne deliği kadar su fışkırıyordu.
    Gerede benzinlikte napsak ne etsek derken pompacı al abi şu pulbiberi at dedi radyatörün içine bırak araba çalışsın 2 dk keser dedi.
    Yapcak bişey yok attım beni İstanbula getirdi.O şekilde aralıklı kontrol ederek 1 yıla yakın gezdim.Sonra arabayı sattım.
  • http://dymet.info/en/app/hermetic01_.html

biz böyle durumlarda deliği nano boyuttaki tozlarla doldurarak kaynak yapıyoruz
    soğuk kaynak diyoruz buna.dolayısıyla çalıştığımız yerde çarpılma deformasyon vs sorunlar olmuyor

pm atabilirsiniz :)

http://dymet.info/en/app.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Birazda yeşil biber domates ve pul biber eklemeli tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: DamsizDaGirebilenAdam

Birazda yeşil biber domates ve pul biber eklemeli tabii
    3 yıl mı beklediniz cevap yazmak içim
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Benim arabadada alttan baya akıtıyordu.Aksesuarcıdan toz olanınını aldım uyguladım.Bir kaç gündür damla kaçak yok gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.