Şimdi Ara

Korku Kitapları sevenler ve tavsiyeleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
2
Favori
71.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyaz.meleq

bn size fısıltıyı tavsiye ediyorum kitap;cennetten düşen bir melekle ilgili tekrar kanatlarını kazanması için yarı ölümsüzlerin soyunda gelen birini öldürmesi gerkiyor ama öldüreceği kişiye aşık oluyor kızında peşinde tanımadığı cennetten düşen melek var o da ara da sırada karşısına çıkıp hafızasına onun kaza yaptığını veya düştüğünü kapıların kitlendiğini gösteren resimler yolluyor ve kızı tenha bir yerde yakalayıp öldürmek istiyor

akşam okuyunca çok korkunç oluyor mutlaka okuyun

Allah aşkına fısıltı aşk romanıdır :D alacakaranlık gibidir. Bu arada ben de Agatha Christie, Stephen King okudum, okuyorum. Grangé de okuyacağım bir ara.

• dean koontz "kükreyen mağara" kitabını neden bu kadar geç okudum bilmiyorum arada kaynamış resmen , gerçekten muhteşem bir kitap .... arşivlik açısından gidip 90 baskısınıda buldum , daha bitirmedim ama sonunun çok muhteşem olduğu yorumlarını duymuştum , okumadan kendimi alamıyorum :)
     Korku Kitapları sevenler ve tavsiyeleri
  • Stephen King - Hayvan Mezarlığı tavsiye ederim.
  • Edgar Allan Poe : Bütün Hikayeleri I
    Özellikle Kuyu ve Sarkaç hikayesi şiddetle tavsiye ederim.
  • Hortlamış ama yinede yazalım. Stephen King iyidir.
  • Yillardir tartisilan bir konudur bu da Koontz mu King mi diye. Ama bence soyadinla olaya noktayi koyan King'tir ama eski kitaplara bakacak olursak Koontz daha iyidir.

Tavsiyem ise Dean Koontz- Nobet kitabi. Baskisi yoktur ama sahaflarda rahatlikla bulabilirsiniz.

Dean Koontz'un baska onerdiginiz kitabi var mi eskilerden ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu hort
    Tess Gerritsen Cerrah çok iyiydi. Şimdi de çırak'ı okumaya başladım.
    Gleen Meade'yi yazmamışsınız Şeytanın Müridi ok iyiydi keza Buz Kapanı da öyle.
    Simon Beccket'in ölümün kimyası da çok iyiydi. mutlaka okunmalı.
    Temizlikçi diye bir kitap vardı. Paul Cleave'nin. o da okunmalı..
    bu kitapları eğer gerilim korku seviyorsanız okuyun.
  • Her kitapçıda bulunabilecek, sıkmayan bir kaç korku kitabı tavsiyesi alabilir miyim beyler? Alıntılarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live Free or Die -- 23 Nisan 2013; 17:19:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iloveyouhagi

eywallah..sende bu konudaki en iyi yazarı bulmuşsun...
    quote:

Orjinalden alıntı: rhapsody

JEAN CHRİSTOPHE GRANGE

.

• John Saul Şeytanın Sağ Eli
    John Saul Şeytanın Labirenti

Benim için en iyi korku kitapları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bastian bux

quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

John Saul Şeytanın Sağ Eli
    John Saul Şeytanın Labirenti

Benim için en iyi korku kitapları.

Biraz bahsedebilir misin dostum nasıldır? John Saul, Dean Koontz, Stephen King gibi mi?
    Kitaplar hakkında kısaca birer yorum yapabilirsen iyi olurdu.

Dean Koontz'u hiç okumadığım için onunla kıyaslayamam ama King'in 5-6 kitabını okudum.
    Aynen Stephen King gibi John Saul'un kitapları da fantastik ve korku ögeleri içeriyor.
    Genelde ruhani varlıkların insanlara musallat olmasını işler.Dini ögeler ve ayinler kitaplarında
    önemli yer tutar.Dili de King gibi akıcı kullanıyor.

Şeytanın Labirenti:Yatılı bir Hristiyan okulunda okuyan bir grup öğrencinin başına gelen
    olayları anlatıyor.
    Şeytanın Sağ Eli:Sorunlu evllilikleri olan iki çocuklu bir ailenin akrabalarından miras kalan
    eski bir malikaneye taşınmaları sonrası yaşananları anlatıyor.

Yazarın kitaplarını beğenen ya çok beğeniyor ya da hiç beğenmiyorlar.Ortasını söyleyen, eh fena değil
    diyen hiç olmadı çevremdeki okuyanlardan.Bunu da şuna bağlıyorum; fantastik, korku-gerilim kitaplarından
    hoşlananlar çok seviyor, bu türde hiç kitap okumamış olanlar da içinde fantastik şeyler olduğu için saçma
    buluyor.Ben fantastik edebiyatı çok sevdiğim için John Saul'un kitaplarını zevkle okuyorum.

• Öncelikle Korku - Gerilim maalesef belli sınırlar içinde kalmış ve belli Yazarlar dışında hakkettiği noktaya ulaşamamış gözükmekte bunun asıl suçlularından birinin Sinema sektörü olduğunu düşünüyorum örneğin Jaws gibi mükemmel bir kitabın ve gerçekten de o kitabın çok iyi bir uyarlaması olan filmin ardın o kadar berbat , senaryosuz Film bombardımanına tuttular ki (hatta sharktopus bile yaptılar) artık gına geldi , bu diğer filmlerde de oldukça mevcut 5-6 genç ergen Klişesi , en şişman ve en gözlüklü önce gider Klişesi Ve oraya gitmeyin diyen çirkin yaşlı adam :) evet korku filmi çevirmek oldukça basit iyi bir senaryoya pek fazla ihtiyaç yok ve çoğunluk izleyici kitlesine biraz Kırmızı vermen yeterli, devamlı pompalanan bu filmler maalesef bu tarz yazarlığı baltalamakta ve devamlılığı olan iki elin parmaklarını geçmeyen Yazar kalmakta elimizde :( Bunun içindirki elinizde çok fazla seçenek yok bence bu tarz Tüm yazarlar değerli ve desteklenmeli :)

Koontz : Öncelikle Tabiiki NÖBET :) , Gizli Ev, Kurbanlar , Cehennem Alevi, Onlar Yoktu adlı kitaplarını özellikle tavsiye ederim , Koontz'un kitaplarında genellikle Sıradan insanlar arasında "hero" çıkmakta ve yine çoğunlukla iyiliğin gücü ve/veya Tanrın desteğini almaktadırlar

King : Korku gerilim dendiği zaman Koontz'u tercih ederim ama King'in en büyük artısı İlgili tarzın dışında da çok iyi kitaplar yazabilmesi (Yeşil Yol, Esaretin Bedeli gibi) önereceğim kitaplar Azrail Koşuyor (Açlık Oyunları nereden ilham almış acaba ?? :) ) , Kujo, "o" , Hayvan Mezarlığı, Yaratık ,Christine, Göz(Carrie) ilk romanı :), Misery

Robin Cook : tamamen gerçekçi tıbbi gerilim romanları yazarı özellikle Toksin Kitabının şiddetle tavsiye ediyorum Kitabı okuduktan sonra Hamburger ve Endüstriyel et ürünleri, özel sağlık hizmetleri ve sigortaları uygulamaları hakkında derinden etkileneceksiniz yaşadığınız korku gerilimde cabası

Max Brooks : Zombi Savaşı popüler bir kitap diye ekledim buraya ama Brat Pitt in World War Z filminden önce seneryolaştırılan kitabını okumak istemezmisiniz :) ayrıca başka zombi kitabı bulabilen banada mesaj atsın :)

Agatha Christie : Ustanın romanları hakkında ayrım yapmak haddimizemi belki sherlock Holmes ve Hercule Poirot arasında ikilem bile yaşayabilirsiniz :) Tutamadın kendimi Affet Beni Usta :) 10 Küçük Zenci yi muhakkak okuyun :)

Tess Gerritsen : Cerrah adlı kitap ile başlayan Rizzoli/Isles Serisi aynı zamanda dizi olarakta oynamakta

H.P Lovercraft : Toplu Eserleri 3 cilt

• Paul Wilson - Ölüm Şatosu
    Çok harika bir kitap. 5 üzerinden 4.5 veriyorum.
  • Lovecraft okumayan yazarken bir kez daha düşünsün. 2011 yılında Lovecraft ve King demiştim ancak Lovecraft resmen saf korku ve adam korkuyu yaşayarak yazan bir adam..

Şu yazıyıda okumanızı tavsiye ederim;

http://korkusitesi.com/korkusinema/howard-phillips-lovecraft
  • quote:

Orijinalden alıntı: GusFraba

Korku kitaplarını seven vardır herhalde.

Ben Dean R.Knootz'un Hayaletler adlı kitabını okumuştum.Güzeldi.

Stephen King'in Hayvan Mezarlığı da bayağı etkileyici.

Yıllar önce FireStarter-Tepki adlı kitabı okumuştum.Günde en fazla 3-4 sayfa okuyabiliyordum.Kalbim deliler gibi çarpıyordu.Televizyon falan seyretmiyordum.Günün geri kalanında rahatlamak ve ertesi güne hazırlanmak için faaliyetlerde bulunuyordum.Tam 30 gün falan sürmüştü kitabı bitirmem.

Sizin de benzer tecrubeleriniz,tavsiyeleriniz varsa paylaşalım.

ya kaç yaşındasın tepki hiç korkunç değil

• Gölge ritüeli ve cin tarikatı
  • Tess Gerritsen kitapları bu konuda iyidir. En son Kan Gölü'nü okudum. Korkmadım fakat beni gerdiği zamanlar oldu.
  • Konu içinde Güzel tavsiyeler varmış... Beğendim.
    Konu takip.
  • Korku kitabı tavsiyeleri istiyorum bende.
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.