Şimdi Ara

iphone 4 kendiliğinden kapandı, neden olabilir.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
10.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 ay önce singapurdan iphone4 satın aldım, simfree son güncelleme yüklü v4.3.3 dün telefon çalmayınca baktım kapanmış, cihaz açma-kapatma tuşuna bastığım halde açılmadı şarjı %90 idi şarja bağladım açılmadı, daha sonra google bakıp home tuşuna basılıyken açtığımda cihaz açıldı, restore ettikten sonra çalışmaya başladı, sizce bu neden olmuş olabilir.?, bu cihaz singapurdan alındığı için garantisi olup olmadığı hakkında kime sormak lazım, yurtdışından alınan cihazların Türkiye'de garantisi olmadığını biliyorum ama ingiltere apple shop'tan alan arkadaşım garantisinin Apple Pupa Caddebostan (İstanbul) tarafından verildiğini söyledi, bu kapanma ve garanti ile ilgili ne yorum yaparsınız.?

• quote:

Orijinalden alıntı: reference

Merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce singapurdan iphone4 satın aldım, simfree son güncelleme yüklü v4.3.3 dün telefon çalmayınca baktım kapanmış, cihaz açma-kapatma tuşuna bastığım halde açılmadı şarjı %90 idi şarja bağladım açılmadı, daha sonra google bakıp home tuşuna basılıyken açtığımda cihaz açıldı, restore ettikten sonra çalışmaya başladı, sizce bu neden olmuş olabilir.?, bu cihaz singapurdan alındığı için garantisi olup olmadığı hakkında kime sormak lazım, yurtdışından alınan cihazların Türkiye'de garantisi olmadığını biliyorum ama ingiltere apple shop'tan alan arkadaşım garantisinin Apple Pupa Caddebostan (İstanbul) tarafından verildiğini söyledi, bu kapanma ve garanti ile ilgili ne yorum yaparsınız.?

arada olabilir böyle hatalar. cihazdan kaynaklanmaz yazılımsal hatadır. bende de 2-3 ayda bir kendiliğinden kapanır. kilitlenir. ben de power+home tuşuna basılı tutarım 5sn sonra reboot eder düzelir

• az önce bende de oldu; olağan şeyler herhalde.. ama yinede bende merak ettim ekstra bi durumu varmıdır acaba ?? :) Yoksa arasıra olan sıradan şeyler mi ?
  • merhaba arkadaşlar aynı sorun bende de oluyor at&t iphone 4 4.3.2 ios telefonumu geveyle kullanmaktayım kullanımda hiç bir problem olmamasına rağmen telefon uyku modundayken kapanıp kitleniyor ve gevey simi çıkarmadan acılmıyor sim kartı çıkardıktan 5 dakka sonra cihaz kendine gelip yeniden başlıyor benzer sorun yaşayan varmı çözümü nedir ?
  • Birkaç gün önce Hong Kong dan gelen bir IPHONE 4 aldım. (Sıfır) Telefon birkaç günlük olmasına rağmen;
    -Kendi kendine açılıp kapanma.
    -Ayrıca interneti kullanırken yada fotograflara bakarken vb. bir iki dk. sonra kendiliğinden ana sayfaya dönme sorunları var.

Bugün versiyon güncellemesi de yaptım değişen birşey olmadı.

Versiyon:4.3.3

Bu sorunlarla ilgili benzer tecrübesi yada çözüm noktasında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

Not:
    Henüz telefonun kaydını yaptırmadığım için Simkartsız kullanıyorum.
  • Problem yaşayan arkadaşlar cihazlarınız jb limi? Arada program çakışmasından olabiliyor böyle ufak sorunlar
  • iphone jargonuna biraz yabancıyız JB nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baylan
    iphone jargonuna biraz yabancıyız JB nedir?

Jailbreak
  • Jailbreak uygulanıp uygulanmadığı konusunda malesef bilgim yok. Telefonu Hong Kong a giden arkadaşlar getirdi. telefon geldiğinde IMEI kaydını yapıp kullanmaya hazırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baylan

Jailbreak uygulanıp uygulanmadığı konusunda malesef bilgim yok. Telefonu Hong Kong a giden arkadaşlar getirdi. telefon geldiğinde IMEI kaydını yapıp kullanmaya hazırdı.

ana ekranda yani menüde cydia diye bir simge varmı?
  • arkadaşlar bir sorum olacak. ingiltereden galaxys2 yada iphone 4 getirtmeyi düşünüyorum. ama bu garanti işi canımı sıkıyor biraz. sizce risk almaya değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan122
    arkadaşlar bir sorum olacak. ingiltereden galaxys2 yada iphone 4 getirtmeyi düşünüyorum. ama bu garanti işi canımı sıkıyor biraz. sizce risk almaya değer mi?

Aradaki 350-400 liralık fark için bence değer hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

Orijinalden alıntı: kaan122
    arkadaşlar bir sorum olacak. ingiltereden galaxys2 yada iphone 4 getirtmeyi düşünüyorum. ama bu garanti işi canımı sıkıyor biraz. sizce risk almaya değer mi?

Aradaki 350-400 liralık fark için bence değer hocam

ne 400ü hocam turkcell hala 1800 liraya satarken ben 1250 liraya alacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.