Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
879
Cevap
47
Favori
269.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu formu kullanan YÖK galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Var da, yok gibi birşey...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

bende 2 ay önce 2002 1.7 dizel otomatik ambiant 7 koltuklu araç sahibi oldum
    çok begenerek aldım fakat kararsızım bakım için özel servise bıraktım hala sonuç alamadım
    1- src lambası yanıyordu ( yolcu tarfındaki koltuk altı sensörü değişti 450 tl )
    2- airbak lambası yanıyordu direksiyon hatalarından dolayı sinyallerin otomatiğide çalışmıyordu direksiyonun içinde 2 euroluk parça yüzünden düzeltildi fakat sertlik giderilmedi.)
    3- ilk arabayı alacagım zaman chekap yaptırdım motor bitik dediler ona göre fiyatı düşürdük Kendi özel servisime getirdim motor bitik dedim oda hallederiz dedi
    önce amortisörler değişti servis olarak tanesi 350 tl den fren disklerini ve balataları değiştirdi bir türlü ivme kazanamadık prc lambası yandı
    dediki sonra turboya baktı ankarada turbocuda bakımı yapıldı bu sefer roket devreye geçti lakin F hatası verdi bu seferde kart ve y3 l7 hatası verdi onlarda ankarada yapıldı bu seferde motor üfürmeye başladı bakımı ne kadardır bilen var mı yardımlarınızı bekliyorum..
    özel servis 5000 dedi diğer bir servis 10000 dedi ankarada bir servisde 8000 dedi acaba hangisine güvenmeliyim

birde arabamı ilk aldıgımda otomatik olarak marş alıyordu servisde ne oldu ise devamlı araba çalısana kadar marsda takılı kalıyorum...ve gaza dokunuyorum... ne yapmam gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icen364 -- 10 Kasım 2016; 0:25:37 >

• merhabalar

arabamı ilk aldıgımda otomatik olarak marş alıyordu servisde ne oldu ise devamlı araba çalısana kadar marsda takılı kalıyorum...ve gaza dokunuyorum...
  • 2004 otomatik CDİ ambiente 96000 KM deki aracımda meydana gelen arızayı paylaşmıştım en son abs abs bas ışığı ve f arıza ve araç istop ettiğinde çalışmıyordu koluman 5 gün aracı incelemiş elektrik arızası olduğunun sadece tespitini yapabilmişti ve benim 2300 Tl. boşu boşuna değiştirdiği kulenin parasını iade etmemişti.son durum araç istop edince çalışmamaya başladı bostancı sanayide eletrikçi murat ustaya gittim sağolsun aracı bilgisayara bağladığında arızayı yakaladı ve arıza elektrik arızası değil kontak şalteriymiş A1685451004 numaralı parçayı 85 TL. değiştirdi ve işçilik 150 Tl verdim arabanın arızası giderildi. bakın vites kulesi değişti şanzıman beynide dediler akuple bir sürü parça değişeceklerdi masraf 8-10 bin liralara çıkacaktı işte bu vaneoların tek problemi bu arabaları kimse tanımıyor şimdi son tecrübemle elektrik arızalarında murat ustayı tek geçiyorum.
  • m.gezmiş M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, hayırlı olsun...
    Şanzıman sorunu kalmadı mı? Ya da şanzımanla ilgisi yokmuş mu F arızasının ...

• Valla arkadaslar aldım ama bana masrafı 12000 tl ye maal oldu.
    4 amortisör
    1 abs yolcu sensörü
    2 akis kafası
    1 interkol
    2 adet z rot
    2 adet ön disk
    2 adet ön balata
    1 adet su fıskıya motoru
    1 turbo bakımı
    1 f kart bakım onarımı ve işçilik 7075 tl yaptılar
    sonunda motor bitik dediler bunada yaklaşık 5000 tl harcıyorum
    içim sinesi bir durum olmadı hala masraf yapıyorum satan arkadas hiç bakım yaptımamış
    aman dikkat edelim..
    hayırlısı diyorum ama giden bizden gidiyor
    hususi otomobil ve fabrika çıkışlı 7 koltuklu olmasına kandım...bana araç 40000 tl ye geldi gerisini siz düşünün içim yandı 2002 ambiant modeli umarım sonrası uzun süre hayırlısı olur ...
  • vaneolarin manuel olanlari sorunsuzdur.

• Arkadaşlar en yenisi 2006 olan Vaneo'dan almayı düşünüyorum.Beş çocuklu aileyi ancak böyle bir araç kurtarır :))) Ambiente Trend İmagination versiyonları arasındaki farkı anlatan bir adres paylaşabilir misiniz. Hangi donanımlar sonradan eklenebilir. Birde Vectra veya Captiva gibi arka ilave koltukların oturacağı bir yuva var mı yoksa sabit mi oluyor. Teşekkürler, Saygılar.
  • trend de sunroof, siyah cam, çelik jant, barlar, çocuk koltukları gibi baya bir donanım eksik...

Ambient yaygın olan ve en full olanı diye bilin...

İmagination çok az denk gelir.... Farkları 16" özel jant, kapı ışıklanırmaları, deri döşeme, ısıtmalı koltuk ve bir iki detay daha...

İmkan varsa manuel bakın... 5-6 tane vaneomuz oldu... Babamda hala var... 64binde aldık, 110bini aştı. 2004 ambiente... Satalım falan diyorum ama yanaşmıyor :)
  • Extra aksesuarlı caravelle ile vito arasında kararsız kaldım

204 caravelle led far vs dolu bir araç buldum , 165 tl
    119 vito plus da 180 tl

caravellenin dsg den korkuma vitoya daha çok yöneliyorum

vitonunda servisler dandik diyorlar

yardımcı olursanız sevinirim.
  • Borasu kullanıcısına yanıt
    kontak şalteri bozulduğunda veya temassızlık yaptığında şanzıman vites kulesikartı abs bas abs esp motor arıza lambası ve f arızaları verebiliyor fakat arıza verdiğinde istop edip çalıştırınca arıza siliniyor ekranda gözükmüyor yani kalıcı olmuyor benim arızada kalıcı değildi bir görünüp bir kaybolduğuda oluyordu.
  • icen364 İ kullanıcısına yanıt
    124 parasına mercedes alırsan olacağı budur. aynı araba bende var 2004 CDİ otomatik ambiente 38 den aşa asla satmam
  • m.gezmiş M kullanıcısına yanıt
    Zaten bu araçların olması gereken fiyat minimum 40.000tl dir.Siz bakmayın bazı sitelerde 25.000tl fiyat yazanlara,mutlaka o araçların bir sürü eksikleri veya başka hikayeleri vardır. Bu araca sahip olan kaç paraya alırsa alsın, içine sinecek bir duruma gelmesi için harcadığı, aşağı yukarı 35 ile 40 bin tl arasıdır ötesi yalan. Bu araç kaliteli, keyifli ve alanın vazgeçemediği bir araçtır.Bütün sorun, aracı ucuza alıp hiç para harcamadan orasını burasını değiştirmeden aracı kullanma isteğimizden kaynaklı.Bir de kullanan arkadaşların hepsi memnun(konfor ve keyifinden) tanıdığı iyi bir ustası da varsa değme keyfine.

• quote:

Orijinalden alıntı: serduran

Zaten bu araçların olması gereken fiyat minimum 40.000tl dir.Siz bakmayın bazı sitelerde 25.000tl fiyat yazanlara,mutlaka o araçların bir sürü eksikleri veya başka hikayeleri vardır. Bu araca sahip olan kaç paraya alırsa alsın, içine sinecek bir duruma gelmesi için harcadığı, aşağı yukarı 35 ile 40 bin tl arasıdır ötesi yalan. Bu araç kaliteli, keyifli ve alanın vazgeçemediği bir araçtır.Bütün sorun, aracı ucuza alıp hiç para harcamadan orasını burasını değiştirmeden aracı kullanma isteğimizden kaynaklı.Bir de kullanan arkadaşların hepsi memnun(konfor ve keyifinden) tanıdığı iyi bir ustası da varsa değme keyfine.

Merhaba;
    Uzun zamandır görünmüyordunuz, VANEO'dan vaz mı geçiniz diye düşünmeye başlamıştım... (Gerçi akla gelmiyor değil ama!!)
    Ne yaptınız "F" arıza kodunu?
    Kule aldınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: therapeute

Extra aksesuarlı caravelle ile vito arasında kararsız kaldım

204 caravelle led far vs dolu bir araç buldum , 165 tl
    119 vito plus da 180 tl

caravellenin dsg den korkuma vitoya daha çok yöneliyorum

vitonunda servisler dandik diyorlar

yardımcı olursanız sevinirim.

hayirli olsun simdiden ,

ben vw hic dusunmeden vito 114 pro aldim.

teslim alabilirsiniz mailini bekliyorum su anda :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar takip ettim ancak yorum yazmadım benim aracımda öncelikle yön sensörü arızası ve akabinde elektrikli direksyon pompası arızası oldu hafta sonu gürcistana bakacağım bulursam ve tamir ettirirsem sizle paylaşacağım aracım 2004 dizel img..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Borasu

quote:

Orijinalden alıntı: serduran

Merhaba;
    Uzun zamandır görünmüyordunuz, VANEO'dan vaz mı geçiniz diye düşünmeye başlamıştım... (Gerçi akla gelmiyor değil ama!!)
    Ne yaptınız "F" arıza kodunu?
    Kule aldınız mı?

merhaba Bora Bey,henüz vazgeçmedim vaneo dan :) F arızasını, kule kartını söküp lehimlerin tek tek üzerinden giderek çözdüm.uzun zamandır F arızası ile karşılaşmadım.Karttaki soğuk lehimlerin temassızlığından olduğu kesinleşti.Özellikle , karta enerji veren soketin lehimleri bana şüpheli gelmişti.Çözüldü sanırım.

• Geçmiş olsun, nazar değmesin...
    Bayağı zamandır "F" arızası görmüyorsunuz demekki. Bunca zamandır arıza yoksa, sorun çözülmüş gibi gözüküyor. Ben kuleyi değişeli 2 yıl oldu, bazen aklıma geliyor, çat diye arıza yapacak diye. "F" fobisi oluşmuş bende....
    Kule içindeki elektronik kartın, normalden biraz fazla ısındığını düşünüyorum, muhtemelen üzerindeki sürücü entegreden dolayı. Emniyet selenoidini kontrol eden yarı iletken....
    Fazla ısınma da kartın ömrünü kısaltıyor, 8-10 yılda bir kule içindeki kartın arıza yapma ihtimali var gibi gözüküyor... Benim 5-6 yıl içinde arabayı satmam lazım! Anca satılır zaten !!

• serduran S kullanıcısına yanıt
    selam arkadaslar
    arabam sonuçda servisden pazartesi çıkıyor
    3,5 ay kadar mercedes özel servisde yapıldı
    motor ve yürüyen aksamlar komple yapıldı motor 9000 diğer mekanik kısım 7000 tl istedi yapım aşamasında bana hiç sorulmadı ne yapılacagı hakkında bilgi vermediler sonuçda arabaya kavuştuk
    bütün malzemeler almanyadan getirtildi bizde eyvallah dedik,sineye çektik arac bana 42000 tl ye geldi
    satsak kaça satarız bilemiyorum..
    ama dikkatimi çeken aldığımda otomatik marj yapıyordu şimdi ise devamlı marşa basılı çalısıyor
    sebebini bilen arkadaş var mı yardımcı olursa sevinirim.
    birde kit taktırırsak beygir gücü 90 beygirden 122 devire çıkıyormuş bir mahsuru olurmu sebebini bilen varsa çok memnun olurum..
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.