Şimdi Ara

ARAS kargo buzdolabını eve çıkarmadı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
115
Cevap
1
Favori
31.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • biraz hort olacak ama bende netten monitör, hoparlör gibi donanım siparişleri vermiştim. 5 gün oldu kargo gelmedi, kargomun bulunduğu aras kargo şubeyi aradığımda, merkezden biraz uzak bir köyde yaşadığımdan oraya getirmeyeceklerini söylediler, konuşan kadında sinirli sinirli konuşuyordu, başkasına kızmış sinirini benden çıkarıyor aptal kadın. bende 444 lü genel numarsını aradım. ilgili yere ileteceklerini söylediler bakalım artık. mng ve ptt kargoyu sürekli görüyorum bizim yolda, onlar getirebilirken aras'ın getirmemesi harbi kötü. daha da kötüsü başka donanımlarda alacam, ben herzaman nerden araba bulup merkeze gideyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 2 Mayıs 2012; 15:02:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

biraz hort olacak ama bende netten monitör, hoparlör gibi donanım siparişleri vermiştim. 5 gün oldu kargo gelmedi, kargomun bulunduğu aras kargo şubeyi aradığımda, merkezden biraz uzak bir köyde yaşadığımdan oraya getirmeyeceklerini söylediler, konuşan kadında sinirli sinirli konuşuyordu, başkasına kızmış sinirini benden çıkarıyor aptal kadın. bende 444 lü genel numarsını aradım. ilgili yere ileteceklerini söylediler bakalım artık. mng ve ptt kargoyu sürekli görüyorum bizim yolda, onlar getirebilirken aras'ın getirmemesi harbi kötü. daha da kötüsü başka donanımlarda alacam, ben herzaman nerden araba bulup merkeze gideyim.

kargonu getirdiler mi hocam
  • İnternetten çamaşır makinası aldım. Yurt içi kargo ile Ankara Çayyolu'na gönderdiler. Kargoyu telefonla aradım, asansör çalışmıyor, nasıl çıkaracağız 6. kata diye. Ne yapalım çıkaracağız çaresiz yanıtı aldım. İnanamadım bu cevaba gittim kargo firmasına eğer 6 kata çıkarmak sorun olacaksa hamal ücreti öderim dedim. Gerek yok biz sırtlar çıkarırız dediler. Ve sözlerinde aynen durdular. 50 TL bahşiş verdim. Analarının ak sütü gibi helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OpposingForce

quote:

biraz hort olacak ama bende netten monitör, hoparlör gibi donanım siparişleri vermiştim. 5 gün oldu kargo gelmedi, kargomun bulunduğu aras kargo şubeyi aradığımda, merkezden biraz uzak bir köyde yaşadığımdan oraya getirmeyeceklerini söylediler, konuşan kadında sinirli sinirli konuşuyordu, başkasına kızmış sinirini benden çıkarıyor aptal kadın. bende 444 lü genel numarsını aradım. ilgili yere ileteceklerini söylediler bakalım artık. mng ve ptt kargoyu sürekli görüyorum bizim yolda, onlar getirebilirken aras'ın getirmemesi harbi kötü. daha da kötüsü başka donanımlarda alacam, ben herzaman nerden araba bulup merkeze gideyim.

yok valla getirmediler aramasam hiç oralı bile değiller. Ben gidip aldım. ondan sonra zaten hiç aras kargo ile işim olmadı. 2-3 kere yurt içi kargo ile gönderen siteden alışveriş yaptım. abim merkezde işe başlamıştı. 2 kere ona zamında teslim ettiler. 1 defada evin adresini verdim. Eve bile getirdiler. 4-5 defa da ups'e işim düştü onlarada 1 defa evin adresini verdim. kargo geldiği gün aradılar merkezde bir tanıdığınız varmı, kargoyu ona teslim edelim dediler, ablam hastahanede yeni işe başlamıştı. adresi verdim ona teslim ettiler. olmasaydı eve getirirlermiydi bilmiyorum. ama yine de aras kargodan iyiler, en azından kargo geldiği gün arayıp bilgi verdiler. aras kargo gibi haber vermeyip, ben arayıncada aptal aptal konuşmadılar. Kısaca bu durumları göz önüne alırsak bana göre en iyisi yurtiçi kargodur. En kötüsü ise aras.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OpposingForce

quote:

yok valla getirmediler aramasam hiç oralı bile değiller. Ben gidip aldım. ondan sonra zaten hiç aras kargo ile işim olmadı. 2-3 kere yurt içi kargo ile gönderen siteden alışveriş yaptım. abim merkezde işe başlamıştı. 2 kere ona zamında teslim ettiler. 1 defada evin adresini verdim. Eve bile getirdiler. 4-5 defa da ups'e işim düştü onlarada 1 defa evin adresini verdim. kargo geldiği gün aradılar merkezde bir tanıdığınız varmı, kargoyu ona teslim edelim dediler, ablam hastahanede yeni işe başlamıştı. adresi verdim ona teslim ettiler. olmasaydı eve getirirlermiydi bilmiyorum. ama yine de aras kargodan iyiler, en azından kargo geldiği gün arayıp bilgi verdiler. aras kargo gibi haber vermeyip, ben arayıncada aptal aptal konuşmadılar. Kısaca bu durumları göz önüne alırsak bana göre en iyisi yurtiçi kargodur. En kötüsü ise aras.

Çok teşekkür ederim açıklaman için hocam :) Aras kargo benimde gözümde bitmişti (siirt ve trabzon şubesi berbat)

• eve çıkarılmayan ürünleri hiç almamak lazım götürsünler iadesini iste firmadan git başka yerden al firma uğraşsın kargoyla bana da olmuştu bu durum kendileri düşünsün paramızla rezilmi olacağız
  • Aynı durum bende de oldu. Gittigidiyordan çamaiır mak aldım. Aras Kargo binanın önüne bıraktı. Çıkarmamışlar. Peki 70-80 tl parayı neden alıyorlar? Dava edeceğimi söyledim. Edeceğim de. benim evim kapının önü değil!! Nasıl dava açabilirim?
  • Demekki online alışveriş sitelerinden büyük boy beyaz eşya alınmayacak..
  • barak hp kullanıcısına yanıt
    Tamam helal olsun alanlara dediğim bişey yok. Ancak kanun tarafını hemen hemen kimse bilmiyor.Bu büyük eksiklik malesef.
    Kimisi diyor bina kapısına kadar, kimisi kata kadar, hatta benim bildiğim DMARKET olarak Hepsiburada.com Yurtiçi ile kapıya kadar anlaşmalı. Bunu da kendim bizzat Yurtiçi genel merkezini arayıp sorduğumda öğrendim. Ha bunu hamallığı kendim yapıp Koca koşu bandını eve taşıdıktan sonra öğrendim o ayrı.

Ama demek istediğim husus şu. Bunlar kanuna göre ya daireye kadar taşıyordur, ya da taşımıyordur. Veyahut taşımıyordur da anlaşmalı firma ile yaptıkları sözleşmeye göre taşıyorlardır ki, bunu da biz bilemeyiz.

Sonuç olarak biz tüketiciler ajan gibi olmak zorunda bırakılıyoruz. Biz çözücez, biz kovalıycaz, biz kavga edicez, mahkemelerde biz uğraşıcaz... uzar da uzar.

Para verip bir de hem kargocu olmak, hem hamal olmak pek güzel bir deneyim.

Belki arkadaşlardan bazıları o zaman internetten alışveriş yapma diyebilirler. Ancak önemli olan yapıp yapmamak değil. İnternetten ds ağırlığı büyük olan ürün satılıyor ise bunun da her türlü kapıya taşıma zorunluluğu olmak zorunda kanımca. Kimse kargo görevlilerine hamallık yapsın demiyor fakat kusura bakmasınlar 1 ay çalışıp kazandığım parayla da aldığım ürünün hammallığını yapamam. ( Yaptık gerçi geçen hafta :) )

Ne diyim onlara helal olan diğerlerine haram olsun, fakat bence onların asli görevi olan bir hususta kimse kimseye bahşiş vermek zorunda da değil.
    Ben kamu kurumunda çalışıyorum ve yaptığım her görev karşılığı bana ekstradan ücret verilmiyor mesela. Niye versinler ki ben bunun için zaten aylık alıyorum.

Bu ve bunun kimi internetten yaptığımız alışverişlerde her gün bir çok sorun çıkmaya devam edicektir. Sebebi de bence kesinlikle kanunlardaki yetersizlik ve tüketiciyi ya firmalar ile ya da aracılar ile muhattap eden devletin acizliğidir.

• Benim de annemlere hepsiburadadan aldığım koşu bandı yurtiçi kargoyla geldiğinde, önceki deneyimlerime dayanarak 2000 liralık aletin başına birşey gelmemesi için apartman kapısının önüne çıktım ki paldır küldür taşıyacaklarını bildiğim elemanları takip edeyim. Aynen de öyle oldu, herifler aleti apartman girişindeki merdivenden aşağı itmeye kalktılar. Ne yapıyorsunuz kardeşim dedim! Neyse bir zahmet kaldırarak apartmanın kapısının önüne getirip bıraktılar. Olay bundan sonra koptu.

Onlar bekliyor...
    Ben bekliyorum...

Eeee dedim?
    Kimlik alalım şurası imzalanacak vs. dediler.
    Gülümseyerek, kimliğim aşağıda (1 kat aşağıda oturuyoruz) dedim kapıma getirin imzalayım.
    Biz dediler bu 90-100 kiloluk koliyi indiremeyiz (koli de devasa birşeydi hakkaten), buraya kadar teslim ediyoruz.
    Dedim ki, öyle birşey yok; yıllardır alışveriş yapıyorum, kapıma teslim etmek zorundasınız. Etmiyorsanız alın gidin bunu, teslim almıyorum!
    İsterseniz şubeyi arayalım bu büyüklükte indirmiyoruz vs. derlerkeeennn...
    DEDİM ŞUBEYİ BIRAK BEN GENEL MERKEZİNİZİ ARIYORUM...
    Aradım. Yetkili birini istedim, bir bayan çıktı. Durumu anlattım. Kadın sakin bir şekilde, efendim kuryeler yanınızdaysa telefonu onlara verebilir misiniz dedi.
    Tabi efendim dedim verdim ellerine.
    Artık kadın onlara ne dediyse öyle bir renk değiştirdiler ki, tam videoya çekmek gerekirdi diye düşündüm.
    Telefonu geri aldım, kadın durumdan dolayı özür diledi kapattık.
    Elemanlar mosmor vaziyette, "D-Market ile anlaşmamızda kapınıza kadarmış" diyerek aldılar taşıdılar evime.
    Hatta kurun lan desem kuracaklardı neredeyse.

Bunu neden bu kadar keyifli, belki de acımasızca anlatıyorum biliyor musunuz? Çünkü dışarıda binlerce genç kardeşimiz işsizlikten kıvranırken, sen gelmişsin iş bulmuşsun ve gereğini yerine getirmiyorsun!
    İşini yapmayana ekmek yok beyler, işinin kıymetini bil yap onu değil mi? Ekstra birşey istemiyoruz, sadece herkes işini yapsın yeter.
    Bunlar hem maaşımı alayım, hem de kıvırtayım, yatmak için müşteriyi aldatayım derdindeler.

• o da birşey mi benim poşet gönderiyi sürat kargo apartman içine sorumlu değiliz deyip 3. kata çıkmıyordu aşağı inip kendimiz alıyoruz.
  • Siz internetten almissiniz, ben vestel bayisinden aldigim puzzle buzdolabi icin sorun yasadim. Satis sirasinda magaza sorumlusu merdivenleri sordu, bende gecebilecegini soyledim (evin esyalarini kendimiz tasidigimiz icin biliyorum.) neyse ertesi gun cevalijistik araci ile buzdolabi geldi. Ben de işte oldugum sirada eşim tlf la beni arayip buzdolabini bina girisine birakacaklarini ve cikarmadiklarini soyledi. Kargo elemani ile tlf da konustum. "Abi bu buzdolabi o kata cikmaz " dedi. O halde eve cik eline metre al ve mobilyalarimi olc dedim. Onlar ciktiysa bu hayli hayli cikar dedigimde bu seferde buzdolabi 150 kg agir cikartamayiz dedi.o zaman oyle de, fazla eleman getirmeniz gerekir dedim. Bayiyi aradim. Ne demek efendim evinize kadar cikartacaklar dedi. Tam bir saat ceva- vestel- ben arasinda tlf gorusmeleri oldu. En son vestel servisine de haber verildi ki buzdolabinin kolisi acilacak ve kapilari sokulecek. Servis geldigi halde bu sefer yine kabul etmeyen ceva lojistik olunca hisimla isyerinden izin alip arabayla eve giderken kargonun buzdolabini geri goturdugunu ogrendim. Hisimla geri donup bayiye internetten almadimki bu sorunu yasamamak icin . ama siz bu sorunu yasattiniz dedim. En son magaza sorumlusu merak etmeyin yarin aksam tekrar organize edecegim bu sefer dort kisi ile gelecekler servisede haber verecegim cikartacaklar dedi. Neyse ertesi aksam istwn geldim bir de ne goreyim. Meger dun gelen arkadaslarmis ve uc kiside degil iki kisiler... Yine cikartamam diye tutturdu.bende şalter atti tabi..bayiyi arayip hani ayarlamistiniz iki kisiler ve cikartmiyorlar dedim. Bayii izin isteyerek yaklasik yarim saat tlf vs konusmalar derken herkes sinir kupu olmusken ve lojistik elemani geri gidecekken bayiyle konustugumda: "bu buzdolabi ikinci kata cikacagina eminseniz ben merdivende olabilecek tum sorumlulugu aliyorum" dedi. Bu sekilde koliyi bina girisi acarak ve her ihtimale karsi kapilarini sokerek rahat bir sekilde cikarttik. İki gun yasadigimiz stress mi dersiniz , ne derseniz deyin... Ustelik bu webden alis veriste degil vestelin consept magazasi olan ist.forum magazasindan alinma ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler ürün alırken kargonun horoz lojistik olmasına dikkat ediniz...diğer kargolar çıkarmaz...adam oraya kargo görevlisi olarak girdi söför olarak girdi buzdolabıını sırtında taşıyıp 5 kat çıkarıp amelelik etmek için girmedi :D haklıda ben olsam işininde seninde der bırakırım orda işi :D ama horoz lojistik çıkarıyor sorunsuz tutupta mng den yurtiçinden sürat kargodan beyaz esya almayın yada evinizin şartlarına göre alın.konuyu hortlattık ama o kargocunun yerinde olsam ben sana 10 lira vereyim sen çıkar 4.kata derdim :D hem asansör yok hemde çıkarmadı diye yakınıyor hey allahımm...
  • N11 üzerinden farklı satıcılardan

SÜRAT Kargo ile Bulaşık Makinesi

TEZEL Lojistik ile Buzdolabı

ARAS Kargo ile Plazma TV

siparişi verdim, bakalım hangi firmalar 3 katlı binanın 3üncü katına çıkaracak

ilk kargo yarın yola çıkıyor, pazartesiye kadar hepsi ulaşmış olur sanırım

Eğer kapıya kadar çıkaran olursa kişi başı 10ar lira bahşiş de vermeyi düşünüyorum

Gelişmeleri aktaracağım

• quote:

Orijinalden alıntı: syruse

N11 üzerinden farklı satıcılardan

ARAS Kargo ile Plazma TV

Eğer kapıya kadar çıkaran olursa kişi başı 10ar lira bahşiş de vermeyi düşünüyorum

Gelişmeleri aktaracağım

Hepside kapina gelir sen paralari hazirla.

• quote:

Orijinalden alıntı: 181501

quote:

Orijinalden alıntı: syruse

N11 üzerinden farklı satıcılardan

ARAS Kargo ile Plazma TV

Gelişmeleri aktaracağım

Hepside kapina gelir sen paralari hazirla.

Sürat kargo özel anlaşma olmadığı sürece 30kg üzerini daireye çıkarmıyormuş. Sürat kargonun Müşteri hizmetleri de firma da aynı bilgiyi verdi. Bulaşık makinesi 46kg ama bahşiş ile sorunu çözmeye çalışacağım.

Aras kargo TV yi çıkartacak inşallah çünkü TV 30u aşmıyor.

Tezel ise telefonları açmadı. Satıcıya sordum yanıt bekliyorum.

• Zamanında sürat kargo elemanları 7-8 parça bekar eşyasını binanın önüne öylece bırakıp gittiler. Aralarında ağır olarak sadece çamaşır makinası vardı.Onu yukarı (2.kata) çıkarmalarını rica ettim.Bizim işimiz değil dediler.O zaman paranızı vereyim sadece şunu bir yukarı atın dedim.Olmaz şurayı imzalayın dediler.Aynen s.in gidin l.n dedim imza mimza yok.Aniden toz oldular.Eşyaların arasında bir de makam koltuğu vardı sarılı olmasına rağmen kollarındaki deriler yırtılmıştı.Buna rağmen istiflerini hiç bozmadıalr.Şimdiki aklım olsa kesin eşyaları almadım diye dava açardım.Firma merkeziyle irtibata geçer adamalrı hayli sıkıştırırdım.
    İkinci en sevmediğim firma yurtiçi kargodur.Mümkün oldukça bu firmayla hiçbir işim olmaz.
  • Saçma sapan işleri ya

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.