Şimdi Ara

samsung galaxy s2 mi iphone 4 mü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
3
Favori
99.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Goren de ip4 u dunyanin en iyi teknolojik aleti sanacak.Gecin bunlari galaxy s2 her acidan ustun.
  • Akıllı telefonları teknolojiye olan ilgimden dolayı incelemekteyim. apple firmasının i4 versiyonu geçmiş 3g ve 3gs ürünleri kadar başarılı. Firma telefonlara çok fazla özeniyor. Samsung Galaxy II'ye gelirsek taşımak sorun olabilir, elinizde çok kaba görünecektir ilk başlarda değil ancak ilerleyen zamanlarda bu sorunu dert edebilirsiniz. Iphone 4 ise ele alındığında abartı boyutlarda görünmediğinden zamanla sıkılmak gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Sağlamlık konusunda iphone 4'e tam not verebilirim. ancak Galaxy 2'nin sağlamlığı konusunda kesin olmamakla birlikte şüphelerim var. (Genel sağlamlıktann bahsediyorum kasa vb.) Bu konuda applenin tanıtım videolarıyla birlikte ele alındığında o hissi sonuna kadar yaşatıyor.

Apple tam anlamıyla bir fenomendir. çok fazla reklamına maruz kalırsınız, bunu hak eder. Firmalar apple kullanıcılarına jestler yaparlar ve applenin ekmeğine elma reçeli sürerler :)

işlemci konusuna gelirsek kararlı ios için yeterli, gelecekte ne olur diye düşünüyorsan bir 3G (3gs den önceki model) kullanıcısından yorum istemek sana fikir verecektir.

Samsung Galaxy 2 eğlenceli görünebilir ama sadece bir iphoneden sıkılmazsınız.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga ÇElik -- 15 Haziran 2011; 1:38:47 >

• marhaba arkadaşlar banada almanyadan kayınpederim telefon getirecek.
    bu iki model arasında kaldım. yorumları okudum ikilemde kaldım.

benim için telefon 3-4 yıl sorunsuzca kullanabileceğim(her telefonumu en az 4 yıl kullanırım), gerektiğinde fotoğraf ve video çekimi yapabileceğim. internette dolaşıp videoları izleyebileceğim bir telefon olmalı. telefondan radyo ve müzik dinlemem. oyun pek nadir oynarım.

şu anda kullandığım telefonum N95 2008 yılından beri kullanıyorum tuşları dahi silinmedi. o derece telefonlarımı temiz kullanırım.
  • Yenisini almak güzeldir SGS II alın bence,kullanıyorum mutluyum.Sağlamlık konusunda ise şüpheleriniz olmasın.Özelllikle yanları ve arkayı kaplayan delikli kılıf ile telefon hem daha şık oluyor,hem de sağlamliığına sağlamlık katıyor.
  • Almanyadakiler en iyi telefon iphone4 diyorlarmış.
  • Galaxy s2 ile iphone 4 karşılaştırılması bir hata Galaxy s2 daha iyi diyorum ancak iphone nin yeni çıkakcak telefonu ile karşılaştırma olabilir diye düşünüyorum.
  • İkinci el iphone 3 4 ne kadardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga ÇElik

Akıllı telefonları teknolojiye olan ilgimden dolayı incelemekteyim. apple firmasının i4 versiyonu geçmiş 3g ve 3gs ürünleri kadar başarılı. Firma telefonlara çok fazla özeniyor. Samsung Galaxy II'ye gelirsek taşımak sorun olabilir, elinizde çok kaba görünecektir ilk başlarda değil ancak ilerleyen zamanlarda bu sorunu dert edebilirsiniz. Iphone 4 ise ele alındığında abartı boyutlarda görünmediğinden zamanla sıkılmak gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Sağlamlık konusunda iphone 4'e tam not verebilirim. ancak Galaxy 2'nin sağlamlığı konusunda kesin olmamakla birlikte şüphelerim var. (Genel sağlamlıktann bahsediyorum kasa vb.) Bu konuda applenin tanıtım videolarıyla birlikte ele alındığında o hissi sonuna kadar yaşatıyor.

Apple tam anlamıyla bir fenomendir. çok fazla reklamına maruz kalırsınız, bunu hak eder. Firmalar apple kullanıcılarına jestler yaparlar ve applenin ekmeğine elma reçeli sürerler :)

işlemci konusuna gelirsek kararlı ios için yeterli, gelecekte ne olur diye düşünüyorsan bir 3G (3gs den önceki model) kullanıcısından yorum istemek sana fikir verecektir.

Saygılarımla.

yazının sonlarına doğru hep bi sgs2'nin üstün yanını söylecek misiniz diye bekledim ama maalesef söylememişsiniz :) apple'ın telefonlara önem verdiği doğrudur hatta yaptığı telefonlar da çok kaliteli evet. yalnız sgs2 tahmin ettiğiniz kadar kaba bir telefon değil inanılmaz ince inanılmaz hafif ekranına gelirsek dediğinizin tam dersi ilk başlarda büyük gelecek sonra alışıcaksınız. ayrıca gene tam tersi 4.3 inc bir ekran ve sAMOLED+ teknolojisinden sıkılacak birini tanımıyorum ben :) sağlamlık konusunda iPhone metal kasasıyla tabiki daha sağlam bir telefon hatta daha şık buı konuda iphone 4 üstün ama hiç bir incelemede sgs2'nin ele kötü bi his verdiğini görmedim. apple'ın süper bir firma olduğu ortada ama sonuçta samsung'da bir dünya markası yani bu konudada bi fark olacağını sanmam sadece telefonunnuzdaki elmayı millet görür kıskanır o yani. geldik geri kalanlara çözünürlük hariç iphone4'ün sgs2'den üstün olduğu hiç bir bölge yok.http://4.bp.blogspot.com/-4AWEbeJjcVY/TVjYI2F3qMI/AAAAAAAACJg/o2TPP6GQRZg/s1600/Specification-iPhone4-Samsung-Galaxy-s2-Samsung-NexusS-comparison2.jpg
    iphone4'ün asıl rakibi galaxy S'dir.
    http://www.careace.net/wp-content/uploads/2010/06/iphone4-vs-galaxy-s.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: theformul

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga ÇElik

Akıllı telefonları teknolojiye olan ilgimden dolayı incelemekteyim. apple firmasının i4 versiyonu geçmiş 3g ve 3gs ürünleri kadar başarılı. Firma telefonlara çok fazla özeniyor. Samsung Galaxy II'ye gelirsek taşımak sorun olabilir, elinizde çok kaba görünecektir ilk başlarda değil ancak ilerleyen zamanlarda bu sorunu dert edebilirsiniz. Iphone 4 ise ele alındığında abartı boyutlarda görünmediğinden zamanla sıkılmak gibi bir derdiniz olmayacaktır.

Saygılarımla.

yazının sonlarına doğru hep bi sgs2'nin üstün yanını söylecek misiniz diye bekledim ama maalesef söylememişsiniz :) apple'ın telefonlara önem verdiği doğrudur hatta yaptığı telefonlar da çok kaliteli evet. yalnız sgs2 tahmin ettiğiniz kadar kaba bir telefon değil inanılmaz ince inanılmaz hafif ekranına gelirsek dediğinizin tam dersi ilk başlarda büyük gelecek sonra alışıcaksınız. ayrıca gene tam tersi 4.3 inc bir ekran ve sAMOLED+ teknolojisinden sıkılacak birini tanımıyorum ben :) sağlamlık konusunda iPhone metal kasasıyla tabiki daha sağlam bir telefon hatta daha şık buı konuda iphone 4 üstün ama hiç bir incelemede sgs2'nin ele kötü bi his verdiğini görmedim. apple'ın süper bir firma olduğu ortada ama sonuçta samsung'da bir dünya markası yani bu konudada bi fark olacağını sanmam sadece telefonunnuzdaki elmayı millet görür kıskanır o yani. geldik geri kalanlara çözünürlük hariç iphone4'ün sgs2'den üstün olduğu hiç bir bölge yok.http://4.bp.blogspot.com/-4AWEbeJjcVY/TVjYI2F3qMI/AAAAAAAACJg/o2TPP6GQRZg/s1600/Specification-iPhone4-Samsung-Galaxy-s2-Samsung-NexusS-comparison2.jpg
    iphone4'ün asıl rakibi galaxy S'dir.
    http://www.careace.net/wp-content/uploads/2010/06/iphone4-vs-galaxy-s.jpg

sgs2, super amoled plus teknolojisi sayesinde kuşkusuz çok satacaktır; samsung akıllı telefonları arasında en çok satan model bile olabilir. sAmoled+ teknolojisi samsung akıllı telefonlarının satışına olumlu yönde katkıda bulunan bir özellik halini aldığı bir gerçek.

sgs2'nin işlemcisi, iphone4 donanımına göre üstün işlmeciye sahip. Galaxy 2 İşlemcisini hız aşırtarak kullanmak bile mümkün.

Tüm bunlara karşın iphone 4'ün bir sene önce çıktığını unutmayalım ve genel olarak baktığımızda apple'yi köşeye sıkıştırmak yakın zamanda mümkün olmayacaktır. Apple her iphone sürümünde sahip olduğu konumu koruyacaktır.

sgs2'nin iphone rakibi olmadığını kabul ediyorum. Apple'ın ekran ve işlemci konusunda samsung'a çalım atıp atamayacağını yeni iphone sürümünde göreceğiz.

bana apple ile android sistemini kullanan telefonların aralarındaki rekabet fenerbahçe ile diğer spor kulüplerinin mucadelelerine benziyor. burada taraf olmak gerekirse APPLE nin yeni sürümünü bekleyin derim.
    Demek istediğim ürünleri karşılaştırmak sonuç sağlamayaktır bunun aksine android diyorsanız galaxy 2 buyrun alın güle güle kullanın.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga ÇElik -- 24 Haziran 2011; 3:24:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muhtesemgitlan

quote:

Orijinalden alıntı: silverarrow

quote:

Orijinalden alıntı: Nova.6

IP4 alırsın.4 ay sonra 5 çıkar

Apple desteği keser .. Sen ortada kalırsın

1- Senede bir iPhone çıkar. Halbuki Samsung Amiral gemilerini 6 ayda bir yenileyecek.
    2- Apple donanımı yettiği sürece her ürününe yazılım desteğini verir. (bkz. 2008 de çıkan iPhone 3G) Samsung ise en fazla bir sene destek verir. Galaxy S in görüp göreceği son güncelleme Android 2.3.3 tür.

Hadi canım, şimdi sütünü iç yat sen.

Fizandan yazıyorum ses taa buralara geldi

katılıyorum aynen ahada kaldı mal gıbı oldum mesela ben galaxy tab alarak gıtıım neden ıpad2 almadıysam

• ya sunu anlamiyorum..galaxy s in gorecegi son guncelleme 2.3.3 olsa ne olur 3.0 olsa ne olur...zaten 2.2 bile o salak ios tan cok daha fazla ozellikliydi..2.3.3 de tamamen stabil oldu hem pil hem hiz yonunden..sistemin hicbir eksisi yokki zirt pirt ios gibi agzimizi acip guncelleme bekleyelim..

gecenlerde ios a airplay geldi diye millet havalara uctu goruntu ses aktarimi yapiyoruz diye..ben galaxy s i aldigimdan beri yapiyorum bu basit islemi..ios 5 de androidden aşırma bi bildirim ekrani koymuslar sanki yeni icat yapmislar gibi boburlene boburlene reklam yapiolar..apple bu gidisle ios 8 de filan androidin 2.3.3 unu ancak yakalar...

android kadar kullanimi rahat,ozgur,kisisellestirilebilen,dosya secmeden her dosyayi taniyan,bilgisayarla surukle birak la basitce her turlu veri aktarimini yapabilen,web de flash eklentisi oldugu halde bu kadar hizli olabilen ve bu konuda laptop u bile aratmayan ,ios da dahil bi isletim sistemi varda bizmi bilmiyoruz.....
  • ben de bu konuda kararsızım okuyup duruyorum ama bi karara varamadım...
    bence i4 ün artıları +uygulamalarda ki genişliği
    +ürüne verilen destek süresinin daha uzun olması
    +ilerde satılcagı zaman degerini daha az kaybetmesi
    +apple ın o karizması :)

sgs2 nin artıları+flash destegi
    +donanımsal olarak daha üstün olması
    +geniş ekran incelik hafiflik

ama karar veremiyorum işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: epimenides

ben de bu konuda kararsızım okuyup duruyorum ama bi karara varamadım...

sevgili dostum sgs2 zaten ip4 un muadili bi telefon degil..su an bende 3gs,ip4 ve galaxy s var ...kesinlikle sgs2 diyorum..biraz araştırırsan neden sgs2 anlarsın..

• Oyun,uygulama,şıklık,yazılım desteği: iPhone 4
    Performans,kamera:Galaxy s 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Orijinalden alıntı: epimenides

ben de bu konuda kararsızım okuyup duruyorum ama bi karara varamadım...

sevgili dostum sgs2 zaten ip4 un muadili bi telefon degil..su an bende 3gs,ip4 ve galaxy s var ...kesinlikle sgs2 diyorum..biraz araştırırsan neden sgs2 anlarsın..

Anlıyorum dostum evet muadili deil ama ip4 ün degerini koruması ve adının ip4 olması ne demek istedigimi anlamışsındır kafamı karıştırıyo yoksa özellikle flash desteklemesiyle internetteki üstünlüğü ve daha üst bi telefon olmasından dolayı sgs2 yi alıcam direk...

Galiba bu konudaki kararımı 2sini yan yana görüp elime alınca karar vercem ve de vodafone ve ya avea güzel bi sgs2 kampanyası yaparsa o da etken olabilir seçmeme

Cevabın için teşekkürler dostum

• İphone 4 özellikleriyle tokatlar.. İOS işletim sistemi gibisi varmı arkadasım yahu.. Samsung'u tavsiye etmiyorum şahsen; servis sorunu yaşadım zamanında.. ama sen bilirsin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynscn1903
    İphone 4 özellikleriyle tokatlar.. İOS işletim sistemi gibisi varmı arkadasım yahu.. Samsung'u tavsiye etmiyorum şahsen; servis sorunu yaşadım zamanında.. ama sen bilirsin tabi.

hangi ozelligiyle iphone tokatlar sgs2 yi :))
  • Kağıt üzerinde galaxy daha iyidir ama İphone 4'deki kullanım kolaylığını,stabilliği bulmazsın
    galaxy çökebilir çok uygulama yüklersin yok efendim telefona virüs girer
    ama İ4 e hiçbir şey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: düşünen_adam
    Kağıt üzerinde galaxy daha iyidir ama İphone 4'deki kullanım kolaylığını,stabilliği bulmazsın
    galaxy çökebilir çok uygulama yüklersin yok efendim telefona virüs girer
    ama İ4 e hiçbir şey olmaz

bende bunu anlamiyorum..kagit uzerinde daha iyi ama gercekte boyle degil diye bi sacmalik olabilirmi..su stabillik takintisindan vazgecin artik..sgs2 yi es geciyorum benim galaxy s ne cokme ne takilma yapmadan firtina gibi calisirken ip4 kasma yapiyor..ozellikle folder larda..internet olayina hic girme zaten galaxy den sonra tam bir fiyasko...
  • arkadaşın biri oyunda iphone 4 demiş. acaba son zamanlarda androidin ne kadar mükemmel ve seri oyunlar çıkardığını gördümü. bir yanda aynı oyunları daha iyi bir teknolojide oynamak var öteki yanda apple :d ama apple ya kötü olsada iyidir :D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.