Şimdi Ara

Türkiye interneti elden gidiyor : Türkiye için ölüm tarihi 22 Ağustos 2011 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
657
Cevap
1
Favori
29.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emmati

quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

İnternet sansürüne flaş açıklama
    A.A
    4 Mayıs 2011
    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer,
     Türkiye interneti elden gidiyor : Türkiye için ölüm tarihi  22 Ağustos 2011

İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği kapsamında öngörülen düzenlemenin çarpıtıldığını belirterek, standart pakette herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

Vur baltayı köküne köküne... Hiçbir şeyi beklemeden, uygulamayı görmeden kulak dolma laflarla eleştriyoruz.

Arkadaşım proxy kullanımı bile yasaklanıyor sen daha olayı anlamamışsın. Biz pakete filan girmek istemiyoruz sadece özgür internet istiyoruz. İsteyen kendi aile filtresini kurar kullanır zorla beni filtreden geçirmeye hakları yok...

• quote:

quote:

A.A
    4 Mayıs 2011

İnternetin Güvenli Kullanımı Yönetmeliği kapsamında öngörülen düzenlemenin çarpıtıldığını belirterek, standart pakette herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

Vur baltayı köküne köküne... Hiçbir şeyi beklemeden, uygulamayı görmeden kulak dolma laflarla eleştriyoruz.

sizde yediniz mi? şuan standart pakette bile değilim fakat en basitindenhttp://www.myp2p.eu sitesine giremiyorum örneğin (dns ile bile) sen şimdi buna sansür yok mu diyorsun? nesini bekleyeceğim uygulamanın, aldıkları uyduruk kararları okudunuz mu? resmen kafama göre neyi istersem engellerim işime geldiği zaman diyor

• quote:

quote:

A.A
    4 Mayıs 2011

Durum dediğin gibi mi yoksa yetkili amcaların çevir kazı yanmasın isimli "U" dönüşümü acep?!

Standart paket bugünkü şartlarda devam eder ama nereye kadar?! Değişmeyeceğinin garantisini veriyorlar mı?

• Özgür kullanım istiyoruz
  • Yasakçı zihniyetle nereye varılmak isteniyor. Bir şeyi yasakladıkça ilgi daha çok artar. Bu kafayla işimiz çok zor
  • burda ne demek istiyor tam olarak. benim anladığım her pakete nereye girmesini sitediğimizi biz bildiririz mi?

• İnternetime Dokunma İmza Kampanyası için link;

http://imza.la/22agustos
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

İnternetime Dokunma İmza Kampanyası için link;

• Artık klavyelerin başından kalkıp tepkimizi meydanlarda ortaya koymak lazım.
    Bence özgürlükler açısından tarihi bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz sorumluyuz. Özgürlüğe sahip çıkmalıyız.
    "Peki baba sen ne yaptın" diye sorulduğunda söyleyecek lafımız olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator
    İnternetime Dokunma İmza Kampanyası için link;

Umarım faydası olur.
    Paylaşım için teşekkürler.
  • BAZI ARKADAŞLAR KONUYU ÇOK ABARTTILAR

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/17703620.asp?gid=381

Açıklamada O Tarihde Nete sansür değil ... Paket Çeşiti Koyucaklar Bütün Standart Paketler İSTEYENLER OLMAK ÜZERE AİLE VE ÇOCUK PAKETİNE GEÇİCEK

My2pp girmek isteyen arkadaşalr bedava maç izleyenler lig tv vs ... Hiç Düşünmüyorlarmı DİGİTÜRK İŞÇİLERİNİN PARASININ KİM VERDİGİNİ ... SIRA GELDİGİNİZDE İŞÇİ EMEKÇİ ASGARİ ÜÇRET VS VS...

ADULT SİTELERE ZATİ LAF SÖYLENMEZ KAPANMASI GEREK Bİ OLAY ... BU TÜR NET KONULARINI BIRAKIP DAHA ÖNEMLİ KONULARA BAKMAMIZ LAZIM ... TÜRKİYEDE O KADAR ŞEHİT VERİYORUZ

quote:

Orijinalden alıntı: compradorigor

Artık klavyelerin başından kalkıp tepkimizi meydanlarda ortaya koymak lazım.
    Bence özgürlükler açısından tarihi bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz sorumluyuz. Özgürlüğe sahip çıkmalıyız.
    "Peki baba sen ne yaptın" diye sorulduğunda söyleyecek lafımız olsun.

Bİ ARKADAŞ ÇIKIP BUNUN GİBİ NET İÇİN GİDİPDE ŞEHİT İÇİN GİTMEYENLERİ UYARMAK LAZIM ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jezxy -- 4 Mayıs 2011; 14:25:14 >

• Bu iktidarın sınırı olmadığını düşünüyorum . Yavaş yavaş değişimi yapacaklarını sanıyordum ama çok hızlı ilerliyorlar . Allah belalarını versin
  • konu abartılmadı bence olaya sehit cenazelerini katarak sen abartıyorsun. hattaa ohaaa diyorum ne alakaaaa?

4 farklı paketten bahsediliyor.standart paketinde kim nereye gireceğine onlar daha iyi sekilde karar verecek.üstte gönderdiğim ekte var oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jezxy
    My2pp girmek isteyen arkadaşalr bedava maç izleyenler lig tv vs ... Hiç Düşünmüyorlarmı DİGİTÜRK İŞÇİLERİNİN PARASININ KİM VERDİGİNİ ... SIRA GELDİGİNİZDE İŞÇİ EMEKÇİ ASGARİ ÜÇRET VS VS...

Digiturkun çalışanlarına verdiği para net karının %1i bile değildir belki. Tuttukları takımın maçlarını izlemek herkesin hakkı ve bunun için yıllık yüzlerce TL masraf yapamayacak insanlar var.

quote:

ADULT SİTELERE ZATİ LAF SÖYLENMEZ KAPANMASI GEREK Bİ OLAY ... BU TÜR NET KONULARINI BIRAKIP DAHA ÖNEMLİ KONULARA BAKMAMIZ LAZIM ...

Buna sen karar veremezsin. İsteyen istediği siteye girer.

quote:

TÜRKİYEDE O KADAR ŞEHİT VERİYORUZ

Aşırı derecede saçmalamışsın. Tepkimizi göstermekle şehitler arasında uzaktan yakından bir bağlantı kuramadım.

quote:

Orijinalden alıntı: compradorigor
    Bİ ARKADAŞ ÇIKIP BUNUN GİBİ NET İÇİN GİDİPDE ŞEHİT İÇİN GİTMEYENLERİ UYARMAK LAZIM ...

Saçmalığın daniskası.

• Yazıları büyük yazarak neyi amaçlıyorsun.Adam gibi sende ufak yazsana.Forumu kirletme.Dur ben seni bir şikayet edeyim de silsinler mesajını.
  • Ya Her gazete sitesi ayrı ayrı veriyor konuyu herkez kendine ait bişi diyor ... İNTERNET İÇİN TOPLAmayı düşünüyorsunuz Bu ülkede terör başına alıp giderken tek damla ses çıkmazken Yok Adult VS vs sitelere herkez girebilir istedigi gibi bunları bi kenera bırakın ...

Digitürk verdigi para bizi bağlamaz ... ama biz orada izlerken orada işçi çıkarttınmı yada izledinmi muhakkak birilerin hakkını yiyiyoruz ...

Arkadaşlar Net için Toplanırken istabullugun göbeginde terörist ıvır zıvırları olurken ses yok net için var para ödediginiz şey için kan döktügünüz toprak için yok ben sadece bunu örnek veriyorum ... türkiyenin netten daha çok önemli meselesi oldugunu ...
  • insanların bilgi alma teknolojisini engellediğinde teroristlerden haberdar bile olamayacaksın. bu daha da vahim değilmi?
  • Her konuyu birbirine karıştırıyorsunuz. Şehit neree, internet özgürlüğü, basın özgürlüğü neree? O ayrı bir konudur. Ülkesi uğruna öldüğüne inanmış bir adamı kullanarak duygu sömürüsü yapmanın bir alemi yoktur. Doğu başıboş, cahil ve boş bırakan da devletimizdir, terörü başlatan da devletimizdir, dolayısıyla verilen her şehitte devletimizin ve gelmiş geçmiş tüm aciz hükümetlerimizin de suçu vardır. İki konunun da bağlandığı yer aynıdır. Herkesin insan onuruna yakışır bir hayat sürme hakkı vardır. Herkesin özgürce düşüncesini dile getirme, özgürce istediği bilgiye ulaşma hakkı olmalıdır. Bunu az ya da çok farketmez elimizden almaya kalkmak zorbalıktır. Kısaca geçmişteki site yasaklama olayları da zorbalıktır ve insanların sesini yükseltmesi gereken bir konudur. Devletimizin TV konusundaki yaklaşımı da aynıdır. Hayatın bir çok gerçeği, birçok yaşanan hikaye, üzücü olay, ders alınması gereken, herkes tarafından bilinmesi ve böylece tekrar yaşanması engellenmeli olan bir çok olay Türk Ahlaki yapısına kötü örnek teşkil edebilir, bunun gösterimi TV'de kapatma sebebidir. Halbu ki TV kumandası izleyicinin elindedir ve kanalı değiştirme, TV'yi kapatma seçenekleri mevcuttur. Aynı şekilde aklıbaşında bir ebeveynin çocuğunun TV'de ne izlediğini takip etme sorumluluğu vardır. Bu bağlamda Internet de Tv gibi, sadece çok daha yaygın ve dünya çapında olanıdır. 21. yüzyılda benim her görüşten her bilgiye ulaşabilmem gerekir ki dünya ile rekabet edebileyim. Günümüzde para eden tek şey bilgidir. Bir bireyin bilgiye erişme hakkını elinden almak hiçbir devletin haddi değildir. Çünkü bireyler birleşir halkı oluşturur, halk da gerekirse devleti yıkar, yenisini kurar.

Benim kız arkadaşım Ankara'da Kızılay'a zorunda olmadığı sürece gitmiyor, Kızılay ya Ankara'nın merkezi, insanlar laf atıyormuş, taciz ediyormuş. O kadar engellenmiş, karşı cinse uzak kalmış, potansiyel psikopat yetiştiren bir toplum algımız var ki, erotik yayının bunu daha kötü hale getirebileceğine ve zaten bir kızı taciz edebilecek kadar yozlaşmış ve aç gençlerin gelişimini olumsuz etkileyebileceğine inanmıyorum. Bu bağlamda erotik yayınların da serbest bırakılması gerektiğini düşünüyorum. Gençler enerjilerini oraya kanalize etsin. Klavye mouse da elinizde, kumanda da elinizde. Devletin sizden daha görgülü bilgili olduğunu, sizin adınıza en doğru kararı onun vereceğine inanıyorsanız yatın aşşa, "Kararımı ben veririm sen de kimsin, ne hadle?" diyorsanız sesinizi yükseltin! Olur da bu yasa çıkarsa da açıkça söylüyorum, VPN kullanacağım ve yasaya saygı duymayacağım, suç işleyeceğim gene de internette özgürce gezeceğim.

• Kardeş Tamam Sizde Haksınız Bende Bi Yerde Bu Benim İçinde Oldugum Yazdıgım Konuyu Büyültmeyelim Ozaman Yinede Vakit Ayırıp Bana Yazdıgınız İçin Çok Çok Teşekkür Ederim Yinede Tüm Arkadaşlarımdan ... Herkez Zamanı Geldiginde İstedigini Elde Eder İnşallah
  • Bu olay aslında denetlemenin yargıdan alınıp BTK ya verilmesi gibi bişeymi?BTK zaten internet kafeleri denetliyordu.internet kafelerin durmumuda malum hiçbir yere doğru düzgün girilmiyor. eğer yargıdan alınıp BTK ya bu iş verilecekse o zaman kim bana standart paketin ileride sınırlanmayacağı garantisini verebilir ki?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.