DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EN DAYANIKLI OTOMOBIL MOTORU
79
Cevap
0
Favori
20.091
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      1006 Mesaj
      29 Kasım 2005 15:59:44
      Bildiğiniz en dayanıklı en çok km yapan otomobil motoru hangisi?
      1 milyon km deviren dizel otobüs motorları biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cncrd -- 29 Kasım 2005, 16:00:06 >

• Yarbay
      6049 Mesaj
      29 Kasım 2005 16:25:21
      murat 124
      namı diğer hacı murat
      hiç motoru ölmüşünü görmedim :)

• Binbaşı
      1197 Mesaj
      29 Kasım 2005 16:26:20
      otomobil motoru olarak değilde pick uplarda verilen garantiye göre isuzu diyorum 1m km garanti veriyorlardı şimdi ise 1.5m kilometre garanti veriliyor...

sucker love is heaven sent
      you pucker up, our passion's spent
      my hearts a tart, your body's rent
      my body's broken, yours is spent
    • Binbaşı
      1839 Mesaj
      29 Kasım 2005 16:30:11
      Dayanıklılık deyince vw Tosbaa ların üstüne araba olacağını sanmıyorum. (tabii kendi sınıfında)
      30 seneyi geçti hala yollarda vızır vızır masallah

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Kasım 2005 16:53:56
      Audi motoru 2milyon km. yapabiliyormuş iyi kullanıldığında...

Mühendisleri öyle diyor...

Opel Astra G
      Renault Clio 1.6 RXT
      29 Kasım 2005 17:06:21

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Audi motoru 2milyon km. yapabiliyormuş iyi kullanıldığında...

Mühendisleri öyle diyor...

o km yi yapmaya insan ömrü yetmez.şehirlerarası otobüsler gibi çift şöför kullanırsan bak o zaman olur

• Binbaşı
      1761 Mesaj
      29 Kasım 2005 17:25:02
      quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

Alıntıları Göster

o km yi yapmaya insan ömrü yetmez.şehirlerarası otobüsler gibi çift şöför kullanırsan bak o zaman olur

hiç de değil. şu anda almanyada 4.5 milyon km'de var. tabi bir kaç kez rektifiye oluyor. işadamları o kadar yol yapar. 6 milyon kmde gayet temiz durumda W115 mercedes taksi var. sanırım 9 kere motor yapılmış. 4.5 milyonda bir saab, 3 milyonda bir bmw, yine 3 milyonda bir mercedes var. hepsi dergilerde tvde çıktı. 1 milyon bitirmiş motoru açılmamış bir golf I dizel, istanbulda 1 milyonda bir integra var.
      audi değil mercedes değil neredeyse her araba bu kmleri yapabilir uzun yolda kullanıldığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nlty2000 -- 29 Kasım 2005, 17:26:41 >

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
      Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.
      29 Kasım 2005 17:33:42
      sen hiç hayatında segman;rektifiye falan bu tarz terimler duydun mu?

6.5 milyon km de mercedes vardır ben yok demedim ki.o taksiyi kaç kişi kullanmış?

sen tek başına 2 milyon km yi kaç yılda yaparsın. o zamana kadar kaç kez bakıma girmen gerekir kaç kez segman değiştirmen gerekir bunları hiç düşündün mü?

ben senede 20 bin yapıyorum 100 senede 2 milyon km ye varırım

.iş adamı dediğin günde 100 km yapsa senede 35 bin km yapar 200 km yapsa 70 bin yapar.2 milyona varmak için 30-60 yıl gerekir.

ayrıca istanbul trafiğinde 2 milyon km yaptım diyen varsa alnından öperim

• Yarbay
      6049 Mesaj
      29 Kasım 2005 18:26:15
      2milyon zor ama sanki konu o değil gibi

• Yarbay
      3420 Mesaj
      29 Kasım 2005 18:29:00
      e38 7.50 sahibi bir amcanın 1milyon km yi devirdiği ve motorun hala baboşlar gbi olduğunu forumlarda konuşmuştuk...
      ancak w112 idi sanırım, şu balina kasa mersolarında s600 olanları gayet başarılıdır...

MD231
      29 Kasım 2005 18:30:31
      rektifiye edince Doğan bile yapar , iş o değil rektifiyesiz, motor açmadan 2 milyon km. den bahsediyordum ben...

Opel Astra G
      Renault Clio 1.6 RXT
    • Yüzbaşı
      835 Mesaj
      29 Kasım 2005 18:33:52
      kilometresini bilmiyorum ama bbc'de top gear adlı programda toyota hilux'u duvara çarptırmış, tepesine karavan atmış, suya sokmuş ve hatta yakmışlardı da motor hala çalışıyolardı. programın internet sitesinde yanmış haldeki aracın resmini de görmüştüm.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ 2006 Renault Megane II Sedan Expression dCi 100 // 2013 Opel Insignia Sedan Cosmo 1.6 SIDI
    • Binbaşı
      1662 Mesaj
      29 Kasım 2005 18:36:14
      bizde bi tane şirket arabası toyota coralla var 97 model..250.000 km de ve taş gibi..çok ufak tefek arızalar çıkarttı şimdiye kadar..araba gerçekten bozulmuo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzerme jr. -- 29 Kasım 2005, 18:36:56 >

• Binbaşı
      1197 Mesaj
      29 Kasım 2005 18:42:20
      yanlız dikkatinizi cekerim benim yazdığım rakamlar olabilirlik değil tamamen garanti kapsamında...
      ayrıca rektefiye flnda olmadan

29 Kasım 2005 18:45:25
      dieselde türkiyede ısuzu çok dayanıklı

ama ben toyota derim genede

HANİYA HERŞEYİ HAKTAN BİLMİŞTİN
      İSPAT ET GÖNLÜM ZAMANI GELDİ

AWARE ETUSCH
    • Yarbay
      3420 Mesaj
      29 Kasım 2005 18:47:31
      quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

yanlız dikkatinizi cekerim benim yazdığım rakamlar olabilirlik değil tamamen garanti kapsamında...
      ayrıca rektefiye flnda olmadan

hocam garanti kapsamında öle bişey olamaz. çünki ne olacağı belli olmaz. gün gelir radyatörün suyu biter anlamassın hararetten motoru yakarsın vs...

quote:

rektifiye edince Doğan bile yapar , iş o değil rektifiyesiz, motor açmadan 2 milyon km. den bahsediyordum ben...

dediğim motor nerdeyse arızasız ve temiz bir şekilde o km ye gelmiş...

MD231
    • Binbaşı
      1197 Mesaj
      29 Kasım 2005 19:29:30
      okan arkadasım ben sadece reklamda söyleneni biliyorumki araba motorlarını bilen kişilerde isuzunun bu garantisini bilirler cünkü isuzu motor dayanıklılığı konusunda kendini ispatlamıs bir markadır(yanlış anlasılmasın yeni teknoloji yada iyi motor demiyorum motor dayanıklılığı)...
      bu verilen garanti yani 1.5m km verilen garanti piston yuvalarının aşınması yani motoru rektefiyeye sokacak(aşınmalar yani uzun km ye bağlı olan seyler) şeyler için verilmiştir...

• Çavuş
      99 Mesaj
      30 Kasım 2005 00:02:14
      Daha önce çalıştığım kurumda 97 model Toyota Corolla Station vardı, 480 000 km.deydi o zaman ve halen çok iyi gitmekteydi. Bakımları düzenli yapılmış, her 10 000 km.de bir servise götürülmüş. Aracın hem iç mekanı hem de yol tutuşu süperdi, bir de yere yakın arabalar zaten o kasalar. Toypta'ya saygı duymuştum aracın kilometresini gördüğümde.

-eternity5
    • Yüzbaşı
      446 Mesaj
      30 Kasım 2005 03:24:02

quote:

sen hiç hayatında segman;rektifiye falan bu tarz terimler duydun mu?

6.5 milyon km de mercedes vardır ben yok demedim ki.o taksiyi kaç kişi kullanmış?

sen tek başına 2 milyon km yi kaç yılda yaparsın. o zamana kadar kaç kez bakıma girmen gerekir kaç kez segman değiştirmen gerekir bunları hiç düşündün mü?

ben senede 20 bin yapıyorum 100 senede 2 milyon km ye varırım

.iş adamı dediğin günde 100 km yapsa senede 35 bin km yapar 200 km yapsa 70 bin yapar.2 milyona varmak için 30-60 yıl gerekir.

ayrıca istanbul trafiğinde 2 milyon km yaptım diyen varsa alnından öperim

sana bi kaç anahtar kelime sunayım yapılırmı yapılmazmı kendin bul
      almanya+işadamı+bol seyehat+hız sınırı olmayan dünyanın en iyi otobanları+ucuz akaryakıt+kaliteli otomobil

Ne dersin milyon kilometreler çok inanılmaz gibi gelmedi bana...

• Binbaşı
      1006 Mesaj
      30 Kasım 2005 08:54:34
      Almanyada işadamları fazla kilometre yapar doğru ama bir iş adamı aynı aracı o kadar kilometre yapacak kadar uzun süre kullanırmı?bence kullanmaz

• Yarbay
      5872 Mesaj
      30 Kasım 2005 11:01:46
      Valla babam haftada en az iki kez Gebze'ye gidip geliyor, Ankar'dan , 2 ay sonrasi itibariyle de Bizimkiler istanbul'a tasinana kadar hergun bu yolu yapacak... Hesap cek abi boyle bir yolu git-gel hergun kac senede 1 milyon olur... Gunde 600 km. yol yapiyor. Bunu bir sene yapacak. Ayda 18.000. yilda 210.000 km eder. Cok ekstrem bir ornek ama, almanya'da bunu hayati boyunca yapan manyaklar vardir... 5 yilda 1 milyon km. eder... Iyi bir arabayi normal bir is adaminin 7-8 sene kullandigini dusunursek 1.5 milyon kilometre eder... Cimri degilse sonra kendine yeni araba alir... Bizim saab 260.000 km'de motor arizasi cikarmadi simdiye kadar... 140.000 den sonra saab servisine gitmeyi de biraktik, sanayide tanidik, bilindik bir servise goturuyoruz. Bir problem yok...

• Binbaşı
      1006 Mesaj
      30 Kasım 2005 12:37:55
      Almanya gibi yerde değil işadamı normal vatandaş bile 7-8 yaşında araba pek kullanmıyor.
      orada vergi+bakım+muayene..vb masraflar türkiye'dekinin aksine araba yaşlandıkça artıyor.

30 Kasım 2005 12:42:33
      aslında onların yollarını düşünüyorum da arabaları bizim ülkemizde bile oldukça uzun dayanıyor demkki acaip sağlam yapıyorlar ha

AWARE ETUSCH
    • Teğmen
      193 Mesaj
      30 Kasım 2005 12:48:53
      Akincl'nın dediği gibi bir mercedes var taksi ve sahibi sanırım 1972'den bu yana kullanıyor. Yanılmıyorsam Polonya'da. Rektefe olup olmadığını bilmiyorum. Bildiğim Mercedes'in adama hediye olarak bir E220 CDI verdiğidir ve doğrudur.

Antalya..
    • Binbaşı
      1006 Mesaj
      30 Kasım 2005 14:55:30
      söylediğim rektefiye olmadan yapılan kilometreydi.
      Motor kapağı açılmadan yapılan.
      İsuzu'nun 1-1.5 milyon km gibi rakamları var ama otomobillerde sanırımbu değere ulaşan yok

• Yarbay
      2660 Mesaj
      30 Kasım 2005 15:16:02
      86 şahin

Beşer, zahirî esbaba bakar; bazen yanlış eder, zulmeder. fakat kader, başka noktalara bakar, adalet eder.
      30 Kasım 2005 16:04:34
      arkadaşlar rektifiye atmadan 2 milyon km yi kamyon-kamyonet-otobüs gibi ticari araçlar görür,

ancak binek bir araç 2 milyon u rektifiye olmasa bile, segman atmadan göremez.

bir oto sanayisine gidip bunu araştırabilirsiniz, kamyon bloğundaki segman ile binek araçtakini aynı sanıyorsanız inanın motorun m sinden anlamıyorsunuz demektir.

kaldı ki ülkemiz yasalarına göre 20 yaşını dolduran araç hurdadır.

yani motor ömrü 2 milyon olsa ne yazar 5 olsa ne yazar.senede 100 bin yapan bir taksici dahi 20 senede 2 milyonu gördüğü an aracı hurda olur.ben 2 milyon yapılmaz demiyorum ki.

2 milyon kullandığınız araç çöp olur bidaha da satamazsınız.bu taksiciler içinde böyledir 0 motor yaptık dedikleri hadise rektifiyeden başka birşey değil.rektifiyenin de bir sınırı var.

sözün kısası normal kullanıcı binek tipi araçlarda 250-300 bin km motor ömrü fazlasıyla yeterlidir.taksiciler de daha uzun ömürlü dizeli tercih ediyorlar onlara da 500 bin yeter.

• Yüzbaşı
      514 Mesaj
      30 Kasım 2005 16:16:16

quote:

arkadaşlar rektifiye atmadan 2 milyon km yi kamyon-kamyonet-otobüs gibi ticari araçlar görür,

ancak binek bir araç 2 milyon u rektifiye olmasa bile, segman atmadan göremez.

bir oto sanayisine gidip bunu araştırabilirsiniz, kamyon bloğundaki segman ile binek araçtakini aynı sanıyorsanız inanın motorun m sinden anlamıyorsunuz demektir.

yani motor ömrü 2 milyon olsa ne yazar 5 olsa ne yazar.senede 100 bin yapan bir taksici dahi 20 senede 2 milyonu gördüğü an aracı hurda olur.ben 2 milyon yapılmaz demiyorum ki.

2 milyon kullandığınız araç çöp olur bidaha da satamazsınız.bu taksiciler içinde böyledir 0 motor yaptık dedikleri hadise rektifiyeden başka birşey değil.rektifiyenin de bir sınırı var.

sözün kısası normal kullanıcı binek tipi araçlarda 250-300 bin km motor ömrü fazlasıyla yeterlidir.taksiciler de daha uzun ömürlü dizeli tercih ediyorlar onlara da 500 bin yeter.

haklısın rektifiye'nin de sınırı var. 2 milyon kilometre de zor motor hadi diyelim 400 bin km yaptı
      2 milyon olması için 5 kez rectefiye olması lazım.
      otomobilde kullanılan bloklar da 5 rectefiye'ye dayanmaz

• Binbaşı
      1761 Mesaj
      30 Kasım 2005 17:53:01
      quote:

ne zaman çıktı o yasa? yok öyle bi yasa..

30 Kasım 2005 18:03:41

quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

Alıntıları Göster

ne zaman çıktı o yasa? yok öyle bi yasa..

kusura bakma ama sen uzayda yaşıyorsun heralde

http://www.maliye.gov.t...rliklar/yalova/hurda.htm

30.07.2003 tarihli ve 4962 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Vakıflara Vergi Muafiyeti Tanınması Hakkındaki Kanunun ilgili maddelerince 4760 sayılı kanun eki (II) sayılı listede yer alan kayıt ve tescile tabi 20 yaş ve üzerindeki taşıt aracının

• Binbaşı
      1761 Mesaj
      30 Kasım 2005 18:06:11
      kardeşim o ötv indirimi. ne alakası var? her yaşta araba kullanılabilir. hiç bir ülkede aksi yasa yok.

• Teğmen
      167 Mesaj
      30 Kasım 2005 18:20:57
      valla bnm bildiim herşeyiyle en dayanıklı mercedes tir

İmzanız kural dışı.
      30 Kasım 2005 18:29:29
      ben cola bayiinde çalışırken bir ısuzu kullanıyoduk 200 binden fazla yapmıştı 10 yılda sadece o kadar yapan bir servis aracına şaşılır tabii ama araç hiç motor arızası yapmamıştı ve hiç yapmadanda sattılar şampiyona geçtilerdi zaten reklamlarında da babadan oğula deden toruna lafı var

AWARE ETUSCH
    • Yarbay
      6255 Mesaj
      30 Kasım 2005 20:07:53
      Mercedes tabiki

88 model 260 E --> 200.000 km ye girdi ve aLındığından beri

radyatör-filtre gibi ufak tefek şeyLer işte..

motorda Mercedes i tek geçerim ben

• Yarbay
      2996 Mesaj
      30 Kasım 2005 20:51:07
      Sanırım geçen sene taksicilik yapan bi alman mercedes arabasıyla(1974model)tam 1600000 km yapmış ve mercedese bu kadar iyi bi motor yaptığı için teşekkür mektubu yazmış.Mercedeste ona o arabayı müzeye koymak için bi öneri sunmuş.Adam uzun süre düşündükten sonra kabul etmiş ve vermiş arabayı.Mercedeste adama 2005 model bi c200 komp.hediye etmiş bu jest karşılığında.Ve araba şuan mercedes müzesinde sergileniyomuş

İPad 4 16gb---Note 4 White---Sony PS4---Yamaha RX-V467---Pure Acoustics QX900---Wharfedale SW-150---Epson TW5300
      30 Kasım 2005 22:02:58

quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

kardeşim o ötv indirimi. ne alakası var? her yaşta araba kullanılabilir. hiç bir ülkede aksi yasa yok.

hurda belgesi alıp ötv indirimine hak kazanıyorsun.

bu belgeyi alabilmen için de aracınn 20 yaşında olması yeterli.

bu belgeyi almak zorunlu değil.ama seneye ülkemizde muayene sistemi değişecek ve 15-20 yaş arası bir çok otomobil trafikten egzost emisyonlarını karşılayamadıkları için men edilecek.

sizde anlaşılan eski araba var.yol yakınken satın seneye işler değişecek

• Binbaşı
      1006 Mesaj
      01 Aralık 2005 09:30:12
      1.600.000'i hiç rectifiye olmadanmı yapmış??

• Binbaşı
      1006 Mesaj
      01 Aralık 2005 09:32:52

quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Sanırım geçen sene taksicilik yapan bi alman mercedes arabasıyla(1974model)tam 1600000 km yapmış ve mercedese bu kadar iyi bi motor yaptığı için teşekkür mektubu yazmış.Mercedeste ona o arabayı müzeye koymak için bi öneri sunmuş.Adam uzun süre düşündükten sonra kabul etmiş ve vermiş arabayı.Mercedeste adama 2005 model bi c200 komp.hediye etmiş bu jest karşılığında.Ve araba şuan mercedes müzesinde sergileniyomuş

1.600.000'i hiç rectifiye olmadanmı yapmış??

• Yarbay
      2996 Mesaj
      01 Aralık 2005 12:32:07
      Sanırım evet.Çünkü öyle olmasaydı mercedes almak istemezdi.Rectifiye yaptıktan sonra bi çok marka o km yi görür herhalde.

İPad 4 16gb---Note 4 White---Sony PS4---Yamaha RX-V467---Pure Acoustics QX900---Wharfedale SW-150---Epson TW5300
    • Yarbay
      3326 Mesaj
      01 Aralık 2005 13:23:44
      yaw honda nerde bence honda ve toyota +1

• Yarbay
      10999 Mesaj
      01 Aralık 2005 13:32:34
      Toyota ve Suzuki 1 milyon km çevirip hala giden araçlarını biliyorum...sonuçta japon dicem

• Binbaşı
      1761 Mesaj
      01 Aralık 2005 13:49:31
      quote:

Alıntıları Göster

hurda belgesi alıp ötv indirimine hak kazanıyorsun.

bu belgeyi alabilmen için de aracınn 20 yaşında olması yeterli.

bu belgeyi almak zorunlu değil.ama seneye ülkemizde muayene sistemi değişecek ve 15-20 yaş arası bir çok otomobil trafikten egzost emisyonlarını karşılayamadıkları için men edilecek.

sizde anlaşılan eski araba var.yol yakınken satın seneye işler değişecek

6. hissin ne kadar güçlü öyle neye bindiğimi bilmeden tahminde bulunuyorsun.
      öff nerden çıkarıyorsunuz bunları. avrupada bile her yaştaki araba kullanılabiliyor. egzoz normları her arabanın yaşına göre ayrı. sağlıklı hiç bir araba men edilmeyecek. bakımsız olanlar men edilsin ben dört gözle bekliyorum.

• Binbaşı
      1197 Mesaj
      01 Aralık 2005 15:04:16
      ntly2000 dediği doğru olabilir ama ben kamyonlarda bu böyle olucak diye biliyorum haberde izlediğim kadarı ile 20 yıl yada daha eski kamyonların hurda olarak yola cıkış izninin alınması ve kamyon sahiplerinin zor duruma düşmemeleri için (ötv diye bir sey duymadım) teşvik verilmesi kesin karar olarak açıklanmıstı (tabiki 2006 için di bu haber)...
      aynısı husisi otolarda varmı kesin bir bilgim yok ancak buna gidildi ise husisi otolardada olabilir yada olmayabilir çünkü kamyon konusu farklı husisi oto konusu farklı gercekten 20 yıllık kamyonlar trafikte potonsiyel hatta bazen direk aktif ölum makineleri oluyorlar...

• Teğmen
      184 Mesaj
      01 Aralık 2005 15:57:45
      benim mazda 1998 model 626 298.000 kmde ve hala motoru çok iyi halde yağ bile eksiltmiyor diyebilirim servis düzgün kullanıesan 450 - 500 bin gider diyor

.
    • Binbaşı
      1433 Mesaj
      01 Aralık 2005 18:53:25
      Hocam iyi gezmiş yaw bu alet ohhaa
      . Sen ilk sahibi değilsindir herhalde.

quote:

Orjinalden alıntı: mirasoglu

benim mazda 1998 model 626 298.000 kmde ve hala motoru çok iyi halde yağ bile eksiltmiyor diyebilirim servis düzgün kullanıesan 450 - 500 bin gider diyor

01 Aralık 2005 19:03:23
      Akıncl saçmamlamışsın...

Klasik araba diye bir kavram kalmaz senin mantığına göre...

Dünyanın hangi yerinde öyle bir kural varmış..

O mantığa Vosvosları yollarda göremezdin...

Öyle bir sınırlama yok, bakımlı aracı isterse 100 yıl kullanırsın...

Opel Astra G
      Renault Clio 1.6 RXT
    • Yarbay
      4329 Mesaj
      01 Aralık 2005 21:49:22
      toyota corollalar en az 1 milyon km yapar.. bu da 1yenikm yapar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanak -- 1 Aralık 2005, 21:50:40 >

Real Power is Your Soul.
      (Panasonic Lumix DMC FX07,Sandisk Sansa Clip, GM Discovery)
      01 Aralık 2005 22:03:41

quote:

Akıncl saçmamlamışsın...

Klasik araba diye bir kavram kalmaz senin mantığına göre...

Dünyanın hangi yerinde öyle bir kural varmış..

O mantığa Vosvosları yollarda göremezdin...

Öyle bir sınırlama yok, bakımlı aracı isterse 100 yıl kullanırsın...

laflarını iyi seç diye seni kaç kez uyarıcam

klasik oto ile ilgili şartlar ayrıdır.

avrupa da belli emisyon değerlerini karşılayamayan araçlar çöpe atılıyor.biraz araştır öyle konuş.

• Onbaşı
      39 Mesaj
      01 Aralık 2005 22:51:46
      en kaliteli motor saab motorlarıdır arkadaşlar. çoğu dayanıklı üründe kullanılan isveç çeliği, bu motorda da kullanılmıştır. ayrıeten saabın mühendisliği de var işin içinde. yani, saab dan şaşmayın...

ASUS A8N5X for AMD, AMD ATHLON x64 3200+, Leadtek Nvidia 6800GT, 200 GB SEAGATE SATA, SONY DVD+/- RW DW Q-30A, LG CD-RW.
    • Yüzbaşı
      514 Mesaj
      02 Aralık 2005 09:27:33
      Highest Car Mileage
      A 1966 Volvo P-1800S owned by Irvin Gordon of East Patchogue, New York, USA, had covered in excess of 3,572,342 km (2,219,751 miles) by March 2004. The car is still driven on a daily basis and covers over 160,000 km (100,000 miles) per year, thanks in part to being driven to numerous car shows and events in Europe and the USA

bu haber guines rekorlar kitabından volvo ile 3,5 milyondan fazla km yapmış

• Teğmen
      184 Mesaj
      02 Aralık 2005 09:32:28
      quote:

Hocam iyi gezmiş yaw bu alet ohhaa
      . Sen ilk sahibi değilsindir herhalde.

quote:

Orjinalden alıntı: mirasoglu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mirasoglu -- 2 Aralık 2005, 9:34:25 >

.
    • Binbaşı
      1006 Mesaj
      02 Aralık 2005 13:22:57

quote:

Orjinalden alıntı: t_i_t

Highest Car Mileage
      A 1966 Volvo P-1800S owned by Irvin Gordon of East Patchogue, New York, USA, had covered in excess of 3,572,342 km (2,219,751 miles) by March 2004. The car is still driven on a daily basis and covers over 160,000 km (100,000 miles) per year, thanks in part to being driven to numerous car shows and events in Europe and the USA

bu haber guines rekorlar kitabından volvo ile 3,5 milyondan fazla km yapmış

bunu rectefiye olmadan yapmamıştır

• Yarbay
      5965 Mesaj
      03 Aralık 2005 12:22:28
      Arkadaşlar resmi sitesinden dünya rekorunu okuyun. bu testi hiçbir üreticinin yarısının bile başarılı bitiremediğini discovery de anlattı. hem benzinli hem dizel konusunda tartışmayın en iyi herzaman 1 tanedir.

DÜNYA REKORU LINK>> http://www.daimlerchrys...-0-0-0-0-0-0-0-0,00.html

[image]local://upfiles/15130/80C96F3DE539414D82466F0929B4D93B.jpg[/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 3 Aralık 2005, 12:24:04 >

1987 Mercedes Benz W124 - 300E
    • Binbaşı
      1890 Mesaj
      03 Aralık 2005 12:38:56
      Şuan piyasada bilinen en uzun ömürlü motor 0403 mercedes-benz motorudur. 3.000.000km bakımı yapıldıgı takdirde kontak kapanmadan gidebilmektedir.3.000.000 dan sonra tedbir olarak motor bakıma alınır ve çogu zaman motor acıldıgında motorda ciddi bir hasar gözükmez.Bunun en büyük nedeni dizel olması ve motor hacminin çok büyük olmasıdır.Otomobil olaraksa Mercedes(komprassor serisi haric) ve Toyota en dayanıklı ve seri olarak motor üreten firmalardır.Aslına bakılırsa motor ömrü kulanıcıyla direk orantılıdır.Aracınıza her zaman temiz benzin ve kaliteli yağ koyarsanız, ani hareketlerden kacınıp motoru normal devirlerde sürerseniz,enjeksiyon,buji,pompa gibi direk pistonlarla alakalı motor parcalarını yeni tutarsanız aracınızın motoru sınırsıza yakın KM yol yapar.Zaten aracın motorunun temel elemanları Krank mili,Piston ve kolları,yataklaradan ibarettir.Bu parcaların yukardaki dediklerim yapıldıgında zamanla aşınıp eskimesi cok zordur.Diger parcaların ömrü ise bunlara göre azdır.Bir örnek:Bizim 123 kasa 78 model (lpg'li) Mercedes 230 şuanda 1.400.000km de ve motoru açılmadı daha.Sadece contalar ve 1 kerede benzin pompası degişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkkt -- 3 Aralık 2005, 12:41:50 >

Aptallarla tartisma, çünkü digerleri aranizdaki farki anlamayabilir!!!
      HEP DESTEK TAM DESTEK!!!
    • Yarbay
      5965 Mesaj
      03 Aralık 2005 12:57:10
      gkkt arkadaşıma katılıyorum çünkü 98 senesinde bizimde 78 model bir 280E W123 kasa Mercedes-Benz otomobilimiz vardı ve beni sürüş konforuna , zevkine hayran bırakan yıldızlardan biridir. 54 senesinde tasarlanan 280E motoru tam 185 BG (DIN) ve 260NM tork üretiyordu bu mükemmel makinayı aldığımızda 784 bin KM deydi ve satarken 866bin Km de motoru açılmadan sattık. alan adam bizi tanıdığı (tır şoförü) ve Mercedes in dayanıklılığını bildiği için hiç düşünmeden ve pazarlık yapmadan aldı. şuan öğrendiğime göre hala onda ve 1.174.500km de aynı motorla kullanıyor. (Oğlu ile bizzat görüştüm)

http://www.daimlerchrys...-0-0-0-0-0-0-0-0,00.html

Resimler temsilidir.

[image]local://upfiles/15130/A509AF5B423E45F58D67A92109397085.jpg[/image]

[image]local://upfiles/15130/F281B0C017A7406DB60274D08D4906AC.jpg[/image]

[image]local://upfiles/15130/D5E9F740D1314287A459708316DD54DB.jpg[/image]

[image]local://upfiles/15130/F42FFF2DFAC04D20A47B96814C53AF35.jpg[/image]

[image]local://upfiles/15130/FE236C127C034CBCB56AB76E24C3E4B6.jpg[/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 3 Aralık 2005, 12:59:17 >

1987 Mercedes Benz W124 - 300E
    • Binbaşı
      1761 Mesaj
      03 Aralık 2005 15:54:29

quote:

Orjinalden alıntı: Slazer

ntly2000 dediği doğru olabilir ama ben kamyonlarda bu böyle olucak diye biliyorum haberde izlediğim kadarı ile 20 yıl yada daha eski kamyonların hurda olarak yola cıkış izninin alınması ve kamyon sahiplerinin zor duruma düşmemeleri için (ötv diye bir sey duymadım) teşvik verilmesi kesin karar olarak açıklanmıstı (tabiki 2006 için di bu haber)...
      aynısı husisi otolarda varmı kesin bir bilgim yok ancak buna gidildi ise husisi otolardada olabilir yada olmayabilir çünkü kamyon konusu farklı husisi oto konusu farklı gercekten 20 yıllık kamyonlar trafikte potonsiyel hatta bazen direk aktif ölum makineleri oluyorlar...

ahhh ah yarabbi bize o kamyonlardan kurtulacağımız günleri gösterir mi acaba. dört gözle bekliyorum.

arabada öyle bi şey olamaz. hiç bir ülkede yok, anayasaya da aykırı. muayeneden geçen istediğim arabaya binerim.

• Binbaşı
      1761 Mesaj
      03 Aralık 2005 16:02:32

quote:

Orjinalden alıntı: gkkt
      Bizim 123 kasa 78 model (lpg'li) Mercedes 230 şuanda 1.400.000km de ve motoru açılmadı daha.Sadece contalar ve 1 kerede benzin pompası degişti.

a.y.s.i.

• Teğmen
      244 Mesaj
      03 Aralık 2005 23:26:18
      normal araçların km si 200000 geçtimi yavaş yavş dökülür

DACİA LOGAN
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      04 Aralık 2005 11:32:35
      FERRARİ

• Yüzbaşı
      268 Mesaj
      04 Aralık 2005 18:53:30
      walla bende anadol u duydum 2milyon km yapmış hala daha herif kullanıyomuş. bide istanbulda taksiciymiş. durdurup arabayı beyenmiyolarmış, ben vazgeçtim yüricem diyolarmış..

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.