Şimdi Ara

Şişmanlık Konusu - Yaşadıklarım - Yaşadıklarımız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
2.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cait -- 11 Mart 2013; 22:41:55 >

• kendimi gördüm aynı ben noktası virgülüne kadar
  • 15 16 yaşlarındaki şişman kardeşlerde bir an önce halletmeliler. Çünkü ileride problemler büyüyor. Ertelemeyin hayatı kaçırmayın.
  • 100 kilocukmuşsun.Ben 140 kg mıyım neyim,bu kadar sorun çekmiyorum,hatta ciddi yazıyorum,ileride sağlığıma sorun çıkartabileceği dışında o kadar da takmıyorum.Ben farklı sebeplerden kızlarla hayatımda bir kere bile çıkamadım ama sen onu bile yapmışsın,hatta sevişmişsin bile.Göğüslerin de bir hormon problemi yüzünden o kadar büyük olabilir,aklında bulunsun.Ben geçenlerde fotoğrafımı bile koydum buraya.
  • Neden evde oturmayı seçtin? Neden biraz sokakta top ip atlama yada ne biliyim çeşitli oyunlar oynamadın ? Sanıyorum ki herhangi bir rahatsızlığın yok sadece boğazına düşkünsün ve hareketsizlik.Umarım yakın zamanda herşey planladığın gibi olur.Bende diyet kardiyo bir sürü işle uğraşıyorum.Çok fena insan nefsine hakim olamıyor.
  • @stt
    vucudumda yağ birikimi biraz farklı. Sanki kadın vücudu gibi basen popo kalça göğüs. Göbek pek yok.
    @cyborg
    aşırı hareketliydim. Eve pek girmezdim. Abur cubur yeme ve bi yaştan sonra pcde çok vakit geçirmek bunun sebebi. 20senedir vereyim dememiştim. Artık canıma tak etti.
  • zayıflamak kadar kolay birsey yok
  • aynı durumda bendim ama aramızda bir fark var. benim boy 183. kilo da 112 idi. bende işe girdim tempo arttı akşamları ikinci öğretim okuyorum. artık evde yatmıyorum. şuan 89 kiloyum. tek kötü yanım göbek aşağı doğru saldı kendini. biraz da bel ve göğüs bölgemde var ama ib.e gibi dar giyip gezmeyeceğim için sorun yok ama mekik çalışmam gerek. herkes çok şaşırıyor görünce. bu da ayrı bir gaz veriyor tabi.

eskiden bi bakkal için çıkardım evden. aynı rüzgarda üzerine yapışma davası bende de mevcuttu. aynen denizden çıkamazdım. acısını da akşam çekerdim. pancar gibi olurdum. omuzlarımda kabarcıklar çıkardı.

bu arada bende 20 yaşındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 28 Nisan 2011; 7:41:37 >
  • Dostum resmen kendimi gordum bu yazida. Suan 21 yasindayim son 1 yildir hayattan zevk almaya basladim. 20 yasimdan once bende cok kotu durumdaydim sokakta gezemez insanlarla konusamazdm. Yolda yururken butun gozlerin uzerimde oldugunu insanlarin benimle alay ettiklerini dusunurdum. Askere almadilar tek avantajim bu oldu diyebilirim
    Kizlarla da arami duzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u_eskici -- 28 Nisan 2011; 7:41:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cait

@stt
    vucudumda yağ birikimi biraz farklı. Sanki kadın vücudu gibi basen popo kalça göğüs. Göbek pek yok.

Bende de büyük bir göbek var.

Senin durumun aşırı yalnız ne şekilde olursa olsun,ilk anlattığında seni 200-250 kg falan sanmıştım ama o kadar da kötü gözükmüyorsundur eminim,ben senden 35-40 kilo fazlayım,hem de daha kısayım,yine de o kadar da sorun etmiyorum halimi.Ne bu özgüvensizlik yahu?İnsanları neden bu kadar takıyorsun?Etten kemikten giysi midir hayattaki en mühim şey?Zayıflamaya çalışman çok doğru ama sağlığın için doğru.En azından ben zayıflama yoluna gidersem bunun için giderim.Bir de çok az kasın var anladığım kadarıyla,gücün az olmalı,sadece zayıflama yoluna gitme,biraz da kas yap.

Kızlarla aram pek iyi değildir ama kesinlikle birinci sebebi kilom değil.Böyle alıştım ben.Yarım kadar kilosu olan arkadaşlarım da var kızlarla arası benden kötü olan ona bakarsanız.

Bazı şeyler için biraz da özgüven gerekli,sonrası daha kolay gelir diye düşünüyorum.

• Üç hafta önce 108 kiloydum.Hayattan zevk alamaz oldum :) mağazaya gittiğimde kıyafet bulamamak, fazla terlemek, kilo dolayısıyla çabuk tıkanmak ve kilonun beraberinde getirdiği hastalıklar vesayre(olmadı ama olabilirdi.korktum.tamam).Şimdi işte üç hafta geçti 101.5 kiloyum.9 mayısta tekrar buluşucaz diyetisyen ablayla
  • quote:

Orijinalden alıntı: STT-CL
    quote:

@stt

Senin durumun aşırı yalnız ne şekilde olursa olsun,ilk anlattığında seni 200-250 kg falan sanmıştım ama o kadar da kötü gözükmüyorsundur eminim,ben senden 35-40 kilo fazlayım,hem de daha kısayım,yine de o kadar da sorun etmiyorum halimi.Ne bu özgüvensizlik yahu?İnsanları neden bu kadar takıyorsun?Etten kemikten giysi midir hayattaki en mühim şey?Zayıflamaya çalışman çok doğru ama sağlığın için doğru.En azından ben zayıflama yoluna gidersem bunun için giderim.Bir de çok az kasın var anladığım kadarıyla,gücün az olmalı,sadece zayıflama yoluna gitme,biraz da kas yap.

Kızlarla aram pek iyi değildir ama kesinlikle birinci sebebi kilom değil.Böyle alıştım ben.Yarım kadar kilosu olan arkadaşlarım da var kızlarla arası benden kötü olan ona bakarsanız.

Bazı şeyler için biraz da özgüven gerekli,sonrası daha kolay gelir diye düşünüyorum.

mesela dayım 100kilo 180boyunda ama onun kıyafetleri bana dar geliyor. Adamın göbeği var. Sanıyorum benim boyum uzun olduğu için çap olarakta geniş olmam normal ama bunun üstüne birde kilo binince kıyafetler dar geliyor. Yuvarlak durmuyorum iri heybetli duruyorum şuan ama tişörtümü çıkardığımda iğrenç bir görüntü. Yıllardır içimde biriktirdim sende ne yaptın hocam artık 2 3 kelam ediyoruz ama sokakta halen kendimi çok rahatsız hissediyorum.
    Ben bu yazıyı aslında o mutlu yaşayamadığım lise yıllarının duygusallığıyla yazdım. O kıvama geldim.

• quote:

quote:

quote:

@stt

mesela dayım 100kilo 180boyunda ama onun kıyafetleri bana dar geliyor. Adamın göbeği var. Sanıyorum benim boyum uzun olduğu için çap olarakta geniş olmam normal ama bunun üstüne birde kilo binince kıyafetler dar geliyor. Yuvarlak durmuyorum iri heybetli duruyorum şuan ama tişörtümü çıkardığımda iğrenç bir görüntü. Yıllardır içimde biriktirdim sende ne yaptın hocam artık 2 3 kelam ediyoruz ama sokakta halen kendimi çok rahatsız hissediyorum.
    Ben bu yazıyı aslında o mutlu yaşayamadığım lise yıllarının duygusallığıyla yazdım. O kıvama geldim.

Boy tabii ki daha büyük kıyafetler almaya yöneltir ama bu fazla hacmin bir sebebinin de yoğunluğun az olmasından kaynaklanabileceğini düşünüyorum.Yağların çok mu yumuşak?Bu da bir sebeptir bu kadar hacim için.Ben 140 kiloyum,1.85'te boyum var ama XXL bile giyebiliyorum zorlayınca.

Eğer yağların dokunduğunda yumuşacık geliyorsa kesinlikle sadece zayıflama,sarkabilir bir yerlerin sonra.Kas da yap.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ve tanrı onu yarattı
    Üç hafta önce 108 kiloydum.Hayattan zevk alamaz oldum :) mağazaya gittiğimde kıyafet bulamamak, fazla terlemek, kilo dolayısıyla çabuk tıkanmak ve kilonun beraberinde getirdiği hastalıklar vesayre(olmadı ama olabilirdi.korktum.tamam).Şimdi işte üç hafta geçti 101.5 kiloyum.9 mayısta tekrar buluşucaz diyetisyen ablayla

3 haftada 6buçuk kilo eğer ağır bir spor yapmadıysan hepsinin yağ olması neredeyse mümkün değil. 1kilo 7000kalori 1kişinin günde harcadığı ortalama 2000kalori. Suya dikkat dostum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ve tanrı onu yarattı
    Üç hafta önce 108 kiloydum.Hayattan zevk alamaz oldum :) mağazaya gittiğimde kıyafet bulamamak, fazla terlemek, kilo dolayısıyla çabuk tıkanmak ve kilonun beraberinde getirdiği hastalıklar vesayre(olmadı ama olabilirdi.korktum.tamam).Şimdi işte üç hafta geçti 101.5 kiloyum.9 mayısta tekrar buluşucaz diyetisyen ablayla

3 haftada 6buçuk kilo eğer ağır bir spor yapmadıysan hepsinin yağ olması neredeyse mümkün değil. 1kilo 7000kalori 1kişinin günde harcadığı ortalama 2000kalori. Suya dikkat dostum

Ben günde 1,5-2 kg yemek ve 2-3 kg sıvı tüketiyorum.Yine de 1-1,5 yıldır neredeyse tamamen aynı kilodayım.1 kg saf yağın kalorisi o kadardır,ki sen de onu kastettin sanırsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-062F3AC5F -- 28 Nisan 2011; 9:05:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

@stt

Boy tabii ki daha büyük kıyafetler almaya yöneltir ama bu fazla hacmin bir sebebinin de yoğunluğun az olmasından kaynaklanabileceğini düşünüyorum.Yağların çok mu yumuşak?Bu da bir sebeptir bu kadar hacim için.Ben 140 kiloyum,1.85'te boyum var ama XXL bile giyebiliyorum zorlayınca.

Eğer yağların dokunduğunda yumuşacık geliyorsa kesinlikle sadece zayıflama,sarkabilir bir yerlerin sonra.Kas da yap.

hiç böyle bişey duymamıştım ama mantıklı geldi. Evet sanırım yumuşak yani bilmiyorum başka hiçkimsenin yağlarını ellemedid :D hergün 20kadar mekik 10yarım şinav 50şer twist 5 kiloluk ağırlıklarla 8 10 12 ön arka kol ve omuz çalışıyorum birde bacaklara ve sıçramaya yönelik ağırlıklardanda yararlanarak çalışıyorum. Sanırım ön adele deniyordu. 10kiloda bir sarkma sezemedim. Gerçi yavaş verdim sayılır ayda 3,33 ediyor

• geçmiş olsun. aman dikkat et verdiklerini fazlasıyla geri alırsın. sakın sitrese girdiğin dönemlerde yemek yeme hatta evde yemek barındırma bir arkadaşım da 15 kilo vermişti 4 ayda ama sonradan fazlasıyla geri aldı.

sakın yağlı ve şekerli yiyceklere yaklaşmayın ve altın kural yatmadan en az 4 saat önce yemek yememek.
  • Benimde bir 10 kilo fazlam var aslında bende kendimce yapıyım artık bişeyler
  • 14 yaşındayım ve gerçekten 2 ay önce sağlığımın grçekten tehlikede olduğunu düşündüm ve diyetisyen yardımı almaya karar verdim.Şimdi diyet yapmıyorumda sağlıklı besleniyorum.Eminim sende istediğin kiloya ulaşacaksın.Verilemeycek klo yoktur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.