DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Led tv duvara monte etme yardim! kac metre yükseklikte olmasi gerekiyor
5
Cevap
0
Favori
14.634
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Led tv duvara monte etme yardim! kac metre yükseklikte olmasi gerekiyor
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2795 Mesaj
      27 Nisan 2011 19:31:22
      televizyonu duvara monte etmek icin asagidan yukari ne kadar yükseklikte olmasi gerekiyor?

nelere dikkat etmeliyim

PSN: Mischievousss
    • Yarbay
      10438 Mesaj
      27 Nisan 2011 19:34:21
      Göz hizasında ortalamanız gerekir. Mesela tam karşısında bir kanepede/koltukta seyretme pozisyonu aldığınızda gözünüzle TV nin tam ortası aynı hizada olmalı.

• Yarbay
      2795 Mesaj
      28 Nisan 2011 00:07:51
      cogu kisi cok yukari monte ediyor ondan sordum bende göz hizasinda düsünüyorum aslinda

PSN: Mischievousss
    • Yarbay
      2287 Mesaj
      28 Nisan 2011 19:44:12
      Sehpa üzerindeki tüplü tv'mi yerden 60 cm yüksekten izliyordum. Duvara monte ettirdiğim 40" LCD tv'mi ise 90 cm yükseklikten izliyorum. Göz hizasının neredeyse tam ortası oluyor.

• Çavuş
      64 Mesaj
      12 Haziran 2012 09:41:45
      Ben de merak edip nette bilgi edinmeye çalıştım. Formül olarak şu linkteki bilgilere ulaştım:

http://www.nextdaytechs.com/blog/2011/03/at-what-height-should-the-tv-be-mounted/

Buna göre 100 cm yükseklikten (göz hizası yüksekliği) 37" bir tv'yi, ekranın ortası yerden 140 cm yükseklikte olacak şekilde asmam gerektiğini söylüyor. Bu ölçüler sizce ideal midir?

Nikon D5000 18-105 VR
      MacBook Pro 13"
      iPhone 4 16gb / New iPad WiFi 64gb
    • Yarbay
      2287 Mesaj
      12 Haziran 2012 15:19:43
      Tv'min (duvara monte ettim) yükseklik çapı 60 cm. Yerden Tv'min tam ortasına olan (30 cm) yüksekliği ise 117 cm.

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Led tv duvara monte etme yardim! kac metre yükseklikte olmasi gerekiyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.