Şimdi Ara

Tüplü TV Renk Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
8.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüplü TV'ye scart kablosu ile bağlıyorum ps3'ü fakat menüde renk yok. FIFA 11'e girdim renkli PES renksiz. PAL-NTSC sorunu var sanırım. Biraz araştırdım gri rgb kablosu diyorlardı gittim aldım bu seferde ekran yeşil-beyaz oldu Ne yapmam lazım renkli olması için ?

• RGB kablo alman lazım 5-10tl bir şey veya oyun alırken PAL almalısın

Tüplü TV Renk Sorunu

Aynen bu kablo olmalı
  • O kablodan aldım taktım fakat yeşil oldu görüntü
  • Display settings e gel orada önce scart seç sonra RGByi seç bu arada bir sonraki ayarda 480pyi seçme çünkü büyük ihtimalle tv de görüntü kaybolur
  • ayarlar display setting e gir oradan ileri ileri de rgb yi seç olay çözülecektir.
    bu arada yeşil kablo dan bende aldım ama yine yeşil görüntü çıktı senin sorunu bende yaşadım ve evin yakınlarıdaki kablo, uydu ıvır zıvır satan bir elektronikçiye gittim oradan bu kablonun siyah ' ını aldım. sanırım ps2 için kullanılan modeldi ve siyah tı üzerinde ps2 yazıyordu , ve olay çözülmüş oldu renkler daha canlı ve güzel duruyor. 10TL na almıştım.

yalnız oyun oynarken sorun olmuyor ancak film seyrederken malesef ekran yeşil gözüküyor bu nedenle mecburen film seyrederken makinenin içinden çıkan 3 tane sarı yeşil kırmızı kablolu scaratı kullanıyorum.
  • Şimdide tv'den görüntü gelmiyor scart takılıyken Neyse birazdan tekrar denerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moltherion -- 26 Nisan 2011; 20:03:56 >
  • Kardeş 480pyi mi seçtin yoksa
  • Kumandada pal ntsc ile ilgili tuş oluyor bazı tvlerde
  • Scart kabloyla kullanıyorum bende,RGB kablo takarsam görüntüde iyileşme olur mu ?
  • Evet baya farkediyor renkler TVin iyiyse LCD kalitesine yaklaşıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

Kardeş 480pyi mi seçtin yoksa

zaten 480p seçmek zorunda yoksa açılmaz 570p seçilmeyecek
    bu arada scart alacaksan , temiz ve net bir görüntü almak istiyorsan altın uçlu scart almanı tavsiye ederim
  • quote:

Evet baya farkediyor renkler TVin iyiyse LCD kalitesine yaklaşıyor

Oha yarin hemen aliyorum :D
  • RGB scart ile 576p seçilirse daha iyi görüntü veriyor.
    aynı kablo Ps1 ve 2'de de görüntüyü daha yüksek kalitede veriyor.
    Eskiden Ps1 kutusundan çıkardı fakat bâzı scartsız tvler yüzünden kutuda 3 uçlu kablo standart haline geldi.

Sendeki tv sadece PAL olabilir,ama belki de MultiSistem'dir. Eğer ayar varsa "AUTO" yap. PAL veya PAL modlu tv NTSC sinyalini siyah-beyaz da olsa işler. Fakat NTSC veya NTSC modundaki bir tv PAL sinyalini işleyemez.
  • TV düzeldi RGB kabloyu denedim menü falan renklendi gayet kaliteli oldu yarın oyunları da denerim.
  • resimdeki kabloyu aldın yeşil olduysa şimdi aynı kabloyla denedin nasıl düzeldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Username-

quote:

Evet baya farkediyor renkler TVin iyiyse LCD kalitesine yaklaşıyor

Oha yarin hemen aliyorum :D

Aldım bilmiyorum normalde oynadığımdan biraz yakında oynadığımdan dolayı mı ama biraz daha kaliteli geldi bana Yinede bir LCD değil tabi,idare eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galifianakis -- 28 Nisan 2011; 19:24:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

resimdeki kabloyu aldın yeşil olduysa şimdi aynı kabloyla denedin nasıl düzeldi :)

Dediğiniz gibi 480p'yi seçmedim düzeldi.
  • arkadaşlar tüplü tv için altın uçlu scart var mı.kullanırsak daha iyi görüntü alırmıyız?ps3 için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.