Şimdi Ara

Turkcell 3G Vınn Modem İle Avea Data Hattı Kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
55.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - SORUN : Turkcell Vınn aleti ile AVEA data hattı ittifak yapmayı reddedip sizi nete çıkarmıyorsa. PS: Bu taktik Vodem-Avea, Jet-Tcell falan filan çapraz ilişkilerinde de işe yarar. Yeterki elinizdeki 3G dongle SIM kilidi yemiş olmasın.

- ÇÖZÜM :
    İlk önce Turkcell Connect 3g yazılımını kurun. Mobile Partner vb. programlarına filan gerek yok o program Turkcellin yazılımının gevurcası ve içinde TR dil seçeneği olmasına ragmen yanlış çevrilmiş. TR yapınca sıçıyo program, gereksiz macera yapmayın yani.
    Programı açın
    1. Yukarki menüden Araçlar
    2. Ordan Profil seçeneği seçin
    3. Çıkcak listede AVEA varsa seçin yoksa yeni deyip oluşturun
    4. APN kutusundan "Statik" seçip altına "internet" yazın. (tabi tırnak yani " işaretlerini yazmıyosunuz)
    5. Erişim numarası her zamanki gibi *99#
    6. İleri seviye butonuna tıklayın DNS ayarlarını "Statik" seçin ve Birincil-İkincil dns lere sevdiğiniz ve sizi
    mutlu eden DNS ip numaralarını girin.
    Herşeye Tamam, Evet, Olur, Kaydet diyerek bu ayarları kaydedin.
    DEEPNOT: seçenekler menusunde "Şebeke" var, orayı tıklayıp bir kontrol edin, bu yanlışsa yine bi sorun proplemi çıkabilir.
    Bedeki ayarlar şöyle ve bağlanıyor, başka ayarlarda da bağlanır mı denemedim.
    Şebeke tipi : GSM tercihi
    Bant : Tüm bantlar
    Kayıt Modu sekmesine geçin burada, otomatikde işe yarayabilir, ama ben "Doğrudan Arama ve Kayot" seçip AVEA yı buldum ve
    hazır bulmuşken kaydettim. Sizede tavsiye ederim.

Son olaraktan bu da ilavesi,
    DNS IP si ne, ben öyle şeyler bilmiyorum, hiç anlamam, hocam uğraştırmasanda 2 tane önersen diyenler için gelsin,
    Birincil DNSe 207.67.220.220
    İkinci DNSe 207.67.222.222
    bunları yazıp istediğiniz sitelere hatta yasak olanlara bile şu an itibariyle girebilirsiniz. Daha Tayyip yasaklayana kadar işe yarar.

Sorusu olan foruma iletebilir azimkar ve sabırlı arkadaşlarım inatla yanıtlıycaktır.

• 3 aylık kontratlı hattımı bugün Avea'ya taşıdım ama Avea modem almadım. Turkcell modemi kullanırım diyorum ama nasıl kullanıcam bilmiyorum. Muhtemelen Vınn modemde sim kilit var bilemiyorum tam. Bunu Avea'da nasıl kullanabilirim? Sim kilidi oluyor mu 3G modemlerin? Müşteri hizmetleri sim kilidini kırabilmem için şifre falan verir mi? Turkcell bu burnundan kıl aldırmaz pek biliyorum.

Kimse Avea çekmez falan demesin. Avea hattım varken gayet güzel çekiyordu tam şehir merkezindeyim zaten.

• Denediniz mi ? Ne hata alıyorsunuz ?
  • Denemedim hat aktif değil daha.
  • sim kilidi kırılabiliyor. HuaweiUnlock ve HUAWEI_MODEM_Code_Writer diye iki program var. ilkinde vınnın imeisini girip unlock kodu üretiyorsun. sonra ürettiğin kodu ikinci programla vınna yüklüyorsun. programlar nette mevcut. bulamazsan ben de gönderebilirim.
  • Vodafone modemde turkcell kullandım ilk zamanlar
  • Eyvallah hocam. Hat taşınsın da deneyip yazarım buraya ama muhtemelen kullandırmayacak gibi geliyor.
  • Ben Vodemle avea 9 lira 1GB internet kullanıyorum sorun yok. Program mobil partner bu forumda mevcut porgram ve nasıl kullanılacağı.
  • Vınn da vodafone cepnet kullandım, avea olurmu bilmem. Nasıl yaptın dersen, sadece yeni profil tanımladım
  • Hocam data hattı taşınabiliyor mu bide kalan 9 aylık vergiler için ne kadar ödedin?
  • Ben geçen ay faturasıza çevirmiştim. 1 aylık paket parası + 30 lira vergi. 70 lira fatura gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearlessPunisher

Vodafone modemde turkcell kullandım ilk zamanlar

NASIL KULLANDIN KARDEŞ ??
  • Ben Vodafone'un modemine Turkcell hat takıp kullandım 3G+ ile.

Simkilit felan çıkmadı karşıma, Vınn yazılımını indirdim yazılım modemi gördü ve bağlandı...
  • Turkcell Vınn'da sim kilit yokmuş. Ama Avea'nın modemleri Huawei olmadığı için Avea'nın yazılımı Huawei'yi görür mü bilemiyorum.
  • Çoğu ZTE ama 1-2 model var Huawei olan.Yazılım bütün hepsini kapsar büyük ihtimalle.
  • Bende de turkcell vinn aleti var vodafon hattımla profil tanımlayıp sorunsuz kullandım.
    Fakat avea nın orjinal yazılımı bu aleti görmüyor. Modem takılı değil diyor.
    Problem değil dedim turkcellin programına profil tanımlayarak istediğiniz operatörün data hattını
    kullanabiliyorsunuz aslında. Ama benim hat inat etti çalışmadı şu anda onla uğraşıyorum.
    hata 619 veriyor.
  • Yazdıklarını deneyeceğim hocam. İnşallah olur.
  • turkcell vın da avea hattı kullanmak istiyorum dediğiniz gibi yaptım fakat 628 hatasını alıyorum
  • bende hata falan vermedide vın sadece turkcel kullanıcıları için diyor tamam dediğimdede çıkış yaparsanız internetiniz kesilecek.çıkış yapmak istiyor musunuz diyor buna tamam desem kapatıyor iptal desem yine kapatıyor.sayfanın ortasında duruyor köşeye vsde çekemedim yardım yani.dns ayar vs çıkmadı.prox soruyor o kadar
  • ben de vinn var avea ile kullanmak istiyorum sim kilidi var mi bilmem ama olmasada avea kullanmak zor galiba var mi bunun basit yolu nasıldır
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.