Şimdi Ara

Turkcell 3G Vınn Modem İle Avea Data Hattı Kullanmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
4
Favori
55.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar merhaba avea hattımda internetim var türkcel e176g model wınn ile kullanıyordum , birgün '' Kullanılabilir bir ağ olmadan bağlanamzsın '' diye uyarı geldi , wınn güncelledim bilgisayarıma format attım çok uğraştım bir türlü bağlantı olamadı aynı uyarı sürekli , Başka bir avea hat taktım wınn da bir sorun yok çalışıyor , hatalı diye düşündüğüm hattımı başka modeme taktım çalışıyor cep telefonumda çalışıyor anlamadım , sorun benim hattımdamı wınn dam anlamadım , hattım başka modemde çalışıyor , modemimde başka hat ile çalışıyor , cevap lütfen teşekkür edrim
  • Avea hattim ile problem yasamaya bsladim aynı sorun yasayanlar war mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar MAC üzerinde de denedim. @studioworks gayet iyi açıklamış arayan olursa. Vınn kurun sonrasnda yeni konfigurasyon deyip ayarları @studioworks dediği şekilde yapın. 1. sayfada
  • Beyler Turkcell Data hattımı Avea'ya tasıyacagım. Bir kac sorum var yanıtlarsanız eger bir kac güne Avealı oluyorum;

Avea Jet modem almayacağım sadece sim kart verecekler. Eldeki Huawei E176G model 3G modemi kullanmaya devam edeceğim.
    Bu sayfada acıklandığı sekilde PC'de sorun yasayacagımı sanmadan baglanabileceğimi düşünüyorum. Ancak...?!

1.Söylendiğine göre Aveanın yazılımı ile bizim VINN modem arayüzü uyumlu değilmiş. Avea programını kullanabilmenin hiç yolu yok mu?
    Kota takibi ve gelen SMS'lerin takibi acısından...

2.PC'de calıstırdık diyelim. Pekiyi Avea sim kart ve VINN modem ile USB'den baglayacağım tabletimde internete erişebilecek miyim?

3.Daha da önemlisi yine bu VINN 3G modemi evdeki routera bağlayıp 3G 'yi evde kablosuz olarak dağıtıyordum. Aynen sorunsuz devam edebilir miyim?

4.Avea'nın kota şişirdiği ile ilgili haberler duydum. Pek ihtimal vermedim ancak dogruluk payı olabilir mi?

5.Web arayuzunden data hattı kota takip sistemi vardır umuyorum degil mi?

Edit 6. Diyelim ki işler sandıgım gibi gitmedi ve Avea Jet 3G modem almam gerekti. 2. el almamın bir dezavantajı olur mu? Tavsiye edeceğiniz model var mı?

Şimdiden cevapları için, zaman ayıracak arkadaslara tesekkur ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 8 Ekim 2013; 3:31:23 >

• Ünal kullanıcısına yanıt
    Öncelikle vınn'ı bilgisayara bağlayıp sürücüleri kurun.Turkcell vınn programını da kurun kurulumun tam olduğundan emin olun ama aşağıdaki program ile çakışmaması için programı çalıştırmayın.

Aşağıdaki linkten mobile partner programını bilgisayara indirin (3 dosyayı), setup dosyasını çalıştırın kurun.
    https://drive.google.com/file/d/0BwSwunW34r7CZHJuVjNVUUVnTzg/edit?usp=sharing
    Programı Türkçe kullanmak Tools, Option, Language…

Turkcell 3G Vınn Modem İle Avea Data Hattı Kullanmak

Yukarıdaki gibi yeni profil oluşturup aşağıdaki bilgileri gireceğiz.
    APN Statik APN:internet
    Erişim Numarası: *99#
    Kullanıcı İsmi: wap
    Şifre: wap
    Kaydedip çıkıyoruz…

Şimdi sim kilidi için aşağıdaki adımları takip ederek EK BAŞLAMA KOMUTLARINA +cgdcont=1,"IP","MGB" kodu girip tamam diyoruz. Data hattını kullanmak için bu kodu girmemiz gerekiyor.

sim kilidi için EK BAŞLAMA KOMUTLARI +cgdcont=1,"IP","MGB" kodu girmeyi unutmayın...
    Mobile partner programıyla artık vınn ile avea internete girebilirsiniz. Tabii sim 128 kb olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brownman -- 19 Kasım 2013; 21:28:39 >

• brownman B kullanıcısına yanıt
    Sim 64 hocam olmaz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 64 k sim ile denemedim ama bildiğim kadarıyla olmuyor. Yine de denemek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.